Page 83 of 91 FirstFirst ... 3373798081828384858687 ... LastLast
Results 2,051 to 2,075 of 2270

Thread: Caffè ☕ Kafa ☕ Café

  1. #2051
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    297
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Bezobrazluk su cijene kafe u zrnu kod "Fabrika Kafe":
    http://fabrika-coffee.digitalnimeni....1&menuid=12632

    Drskost i pohlepa - oko x(2.50-2.60) skuplje nego nize:
    https://fabrikacoffee.com/proizvod/blend-iii/
    https://fabrikacoffee.com/proizvod/blend-iv/

    Ko je vlasnik "Fabrika Kafe"?

  2. #2052
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,985
    Thanks Thanks Given 
    1,372
    Thanks Thanks Received 
    1,679
    Thanked in
    956 Posts

    Default

    Kad mu vidjeh jedan status na insta, ne bih ga popio tamo kafu pa da je najbolja u CG.

    Drug koji drzi kafic je “raskinuo” saradnju takodje posle tog story-a

  3. #2053
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Pa jesu to isti ovi sa prethodne strane, sto ručno biraju i sa ljubavlju melju svako zrno kafe?
    Kakav je to status bio u pitanju?

    Kakav je ovaj FIRST aparat za espreso? Ili neka vaša preporuka

  4. #2054
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ako ces ozbiljno da se zanimas pravljenjem espressa kod kuce, onda je jedino sto mozes kod nas kupiti da valja je Gaggia Classic.
    Doduse to je neki entry point, pa onda bi valjalo da je modifikujes da bi izvukao maksimum iz nje (bolji basket, OPV, PID)... To je manje vise sve ukupno nekih 500ak eura investicije, ne racunajuci dobar mlin (koji je i vazniji nego sami aparat za kafu).
    Uglavnom, ako ne zelis skroz da udjes u taj hobi, ne bih ti preporucio ove kucne aparate za espresso.
    Uzmes fino neki Nespresso ili Dolce Gusto aparat na kapsule i ne opterecujes se
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  5. #2055
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,117
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    87
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Ako ces ozbiljno da se zanimas pravljenjem espressa kod kuce, onda je jedino sto mozes kod nas kupiti da valja je Gaggia Classic.
    Doduse to je neki entry point, pa onda bi valjalo da je modifikujes da bi izvukao maksimum iz nje (bolji basket, OPV, PID)... To je manje vise sve ukupno nekih 500ak eura investicije, ne racunajuci dobar mlin (koji je i vazniji nego sami aparat za kafu).
    Uglavnom, ako ne zelis skroz da udjes u taj hobi, ne bih ti preporucio ove kucne aparate za espresso.
    Uzmes fino neki Nespresso ili Dolce Gusto aparat na kapsule i ne opterecujes se
    Onda bolje nekom ko je često put Njemačke, dat te pare da donese brevile ili nešto slično,aparat za kafu koji u sebi ima integrisan mlinac. Aparat za kafu sa integrisanim mlincem kreće već od 350€

    Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  6. #2056
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,385
    Thanks Thanks Given 
    2,825
    Thanks Thanks Received 
    4,708
    Thanked in
    2,479 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gentleman View Post
    Onda bolje nekom ko je često put Njemačke, dat te pare da donese brevile ili nešto slično,aparat za kafu koji u sebi ima integrisan mlinac. Aparat za kafu sa integrisanim mlincem kreće već od 350€

    Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
    Recimo Breville Barista Express ne moze da se uporedi sa Gaggia Classic Pro.

    Pricamo o sasvim drugacijim kategorijama aparata za kafu.

    Da ne pominjem da je pomuniti 'Brevil' jedno 2 puta skuplji od pomenute 'Gadje'.

    Po meni je najlaksi nacin da odvojis' iole 'profi' od 'consumer' aparata, da pogledas precnik portafiltera/basketa. Sve ispod 58mm je "appliance" i treba se tretirat' kao takav.

    Da ne zvucim previse 'hipsterski', vecini je dovoljna kafa iz kapsule gdje ce aparat platit' jedno 60-70e a kapsule se obicno mogu nac' i za 30-ak centi po komadu.

    Ali ko oce da zalazi 'dublje' u pricu onda treba da stvari zove svojim imenom
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  8. #2057
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Definitivno prosjecnom covjeku aparat na kapsule zavrsava posao bez mnogo glavobolje, i mnogo povoljnije ako pije jednu-dvije kafe dnevno, nego nesto skuplje (bilo klasika ili automatika).
    Imam i jedno i drugo, pa u posljednje vrijeme uglavnom posegnem za kapsulama, jednostavno jer je covjek nekad lijen ujutro da melje kafu, dozira, poslije cisti aparat nakon jedne kafe itd
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  9. The Following User Says Thank You to Incognito For This Useful Post:


  10. #2058
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,385
    Thanks Thanks Given 
    2,825
    Thanks Thanks Received 
    4,708
    Thanked in
    2,479 Posts

    Default

    I ja instaliram PID zadnja 2 dana pa sam na kapsule

    Inace moram kafu (u zrnu) da mijenjam jer ova dosadasnja je previse raznolika da se ne mogu napravit' dva 'shot'-a a da su ujednacena, sa istim 'receptom'.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #2059
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Sve preko par stotina mi je nešto mnogo. Ali vidim da tu ima kutare dosta, tako da nebitno.

    Imam Dolce gusto aparat, nisam ga koristio sigurno par godina. Jednostavno mi one kapsule budu preblage, pa sam ili stavljao manje vode ili dodavao kasicicu nes kafu u solju.
    Kad se već pomenu, mogu li ga koristit sad poslije tolko vremena, kako se čisti uopšte?

  12. #2060
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    A oko cega to u zivotu nema kutare?

    Imas raznih kapsula, pa probaj neke druge mozda... i probaj sa manje vode, npr do pola male soljice...

    Sto se ciscenja tice imas u manualu (ali posto je to kutara), mozes staviti kesicu limuntosa u rezervoar za vodu, i drzati dugme da istocis vodu skroz kroz aparat u neku posudu...
    Pa vratis vodu nazad i jos jednom... Zavrsice posao.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  13. The Following User Says Thank You to Incognito For This Useful Post:

    357

  14. #2061
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,385
    Thanks Thanks Given 
    2,825
    Thanks Thanks Received 
    4,708
    Thanked in
    2,479 Posts

    Default

    Najmanje kutare su kapsule, bez ikakve diskusije. Pritisnes dugme da upalis aparat, stavis omiljenu kapsulu i pritisnes jos jednom da pocnes 'shot'. Eventualno jos jednom da zaustavis i to je to. Imas kafu u solji koju ne mozes da napravis ni boljom ni gorom nego sto je, makar dok pricamo o espresu i kafi bez dodataka i pravljenja tecnog kolaca od iste.

    Sto se ciscenja tice, obicno ima da se kupi 'descaling' tecnost koju sipas umjesto vode ili u samoj vodi, zavisi od proizvodjaca ali to se nekad teze nalazi a i nerealno je skupo. Najlaksa i najjeftinija metoda je pomenuti limuntus jer provjereno radi skoro koliko i ta fabricka 'magicna tecnost' koju ces platit 20x skuplje a pitanje je da li ce odradit' bolje posao.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:

    357

  16. #2062
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NBM View Post
    Bezobrazluk su cijene kafe u zrnu kod "Fabrika Kafe":
    http://fabrika-coffee.digitalnimeni....1&menuid=12632

    Drskost i pohlepa - oko x(2.50-2.60) skuplje nego nize:
    https://fabrikacoffee.com/proizvod/blend-iii/
    https://fabrikacoffee.com/proizvod/blend-iv/

    Ko je vlasnik "Fabrika Kafe"?
    Banjaluka. Tamo su preuzeli vecinu kafica, ljudi koji su ranije imali Franck ili Hausbrandt, sada drze njihovu. Meni taj njihov defaultni espresso u tim kafanama ne valja, bude nekakav kiseo. Ali u njihovim kafeterijama ima stvarno dobrih kafa i raznih blendova. Nisam znao da su se prosirili na CG.
    Sve do jedne ure je fakat, a od jedne ure je nefakat.

  17. #2063
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Kad mu vidjeh jedan status na insta, ne bih ga popio tamo kafu pa da je najbolja u CG.

    Drug koji drzi kafic je “raskinuo” saradnju takodje posle tog story-a
    Ono u vezi cijene kafe?

  18. The Following User Says Thank You to PrijekiLijek For This Useful Post:


  19. #2064
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,467
    Thanks Thanks Given 
    15,332
    Thanks Thanks Received 
    3,863
    Thanked in
    2,759 Posts

    Default

    Đe ima robuste kiselost je neminovna ili je to subjektivno no eto da ne bude ful favorita fabrike meni se u segmentu arabike 100% opet sviđaju.

    Opet subjektivno može bit.

    Sa lavazzom mi je ista storija.I opet paralela sa pivom posebno kraft oko hmelja i gorčine, gdje neko istu voli no pšenica mi je opet i to u krajnost do savršenstva mekoće najbolja.
    I onda se dolazi na ono da o ukusima ne vrijedi raspravljati dok kvalitet je opet nešto što je stvar činjenice i tu se već vodi ozbiljna rasprava.
    Odnos kvalitet/cijena opet podliježe nekim zakonitostima a da li je nešto precjenjeno i to može samo u rangu istog kvaliteta pa tako i u slučaju Fabrike iz HN.
    Dakle,onoga što se tiče nečeg realnog a ne priče u stilu rekla/kazala.
    Na kraju krajeva nema mi ništa gore od profila ljudi kojima su tračevi a priori a da ih pitaš na čemu se isti temelje oni prvi ne znaju ni razliku osnovnih pojmova na neku temu niti se trude da iste razumiju što je najgore.
    Last edited by Bluemoon; 11-04-23 at 12:30.
    No pasaran!

  20. #2065
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Robusta - jacina, gorcina, gusta pjena (crema) - zastupljena u klasicnom italijanskom espresso blendu na koji je vecina navikla.
    Arabika - blazi i mnogo kompleksniji ukus, slatkoca, kiselost (cvjetne i vocne note), manje kofeina i slabija pjena (crema).

    Ovo je generalno govoreci. Arabika ima mnogo varijacija, iz odredjenih regiona, visinskih razlika, malih farmi itd...
    Kao i grozdje, zrno kafe prenosi na stotine ukusa iz zemlje na kojoj raste.
    Naravno, od strucnog przenja i pripreme kafe zavisi kako ce koji ukusi preovladati u krajnjoj soljici kafe.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  21. The Following User Says Thank You to Incognito For This Useful Post:


  22. #2066
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,467
    Thanks Thanks Given 
    15,332
    Thanks Thanks Received 
    3,863
    Thanked in
    2,759 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Robusta - jacina, gorcina, gusta pjena (crema) - zastupljena u klasicnom italijanskom espresso blendu na koji je vecina navikla.
    Arabika - blazi i mnogo kompleksniji ukus, slatkoca, kiselost (cvjetne i vocne note), manje kofeina i slabija pjena (crema).

    Ovo je generalno govoreci. Arabika ima mnogo varijacija, iz odredjenih regiona, visinskih razlika, malih farmi itd...
    Kao i grozdje, zrno kafe prenosi na stotine ukusa iz zemlje na kojoj raste.
    Naravno, od strucnog przenja i pripreme kafe zavisi kako ce koji ukusi preovladati u krajnjoj soljici kafe.
    Naravno,savršeno si opisao a to su takve nijanse u slučaju i jedne i druge pa onda i u procentima kod miksova obje sorte.
    U tom pravcu tema je naravno zanimljiva,a u smjeru što je ko i kako postavio na instagram i ta provincijalna priča vodi temu u smjeru koji nimalo nije privlačan.Naprotiv.
    Nije taj lik neki monopol niti drži lanac kafića đe izbora nemaš a da isti se prosto ne preskoči bilo ko kome se pripije kafa dok šeta ulicama ne nekakve pustinjske zabiti no nekog grada.

    Nije ni reketaš koji reketira druge da bi bio glavna faca no ima eto neku svoju priču.
    I da se vodila sad ovdje nekakva polemika o samom kvalitetu zrna te iste kafe no nekakva primitivna priča rekoše li oni,ovi ko tračevi po vašaru.

    Nego da se vratim na poentu sama tema vezana za ove dvije sorte je neiscrpna pa mali doprinos u vidu jednog članka koji se meni lično čini zanimljiv.
    https://perkcoffee.co/sg/arabica-bea...ts-difference/

    Skroman je i bazičan ima tu još dosta i dosta na istu.
    No pasaran!

  23. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  24. #2067
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,385
    Thanks Thanks Given 
    2,825
    Thanks Thanks Received 
    4,708
    Thanked in
    2,479 Posts

    Default

    PID ready to go.

    Sad tek kapiras koliko treba temperaturi da dodje do idealne i kako pada tokom 'shot'-a.

    Ovo je definitivno nuzno kad je u pitanju Gaggia.

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. The Following 2 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  26. #2068
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,467
    Thanks Thanks Given 
    15,332
    Thanks Thanks Received 
    3,863
    Thanked in
    2,759 Posts

    Default

    Fidel ovo dođe ko turbo automatic ko u pjesmi Montenigersa.
    No pasaran!

  27. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  28. #2069
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,385
    Thanks Thanks Given 
    2,825
    Thanks Thanks Received 
    4,708
    Thanked in
    2,479 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Fidel ovo dođe ko turbo automatic ko u pjesmi Montenigersa.
    Sad sam tehnicki kompletan.

    Samo jos da nadjem kafu da valja u CG a da ne moram stalno iz HR da je dovlacim

    Bilo je dosta peripetija tokom instalacije ali eto... na kraju je sve ispalo kako treba i mod je uspjesno instaliran i funkcionalan.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  29. #2070
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Opa Opa, bravo!

    Zanimljivo je koliko proizvodjaci kafe aparata ne obracaju paznju na neke stvari, ili to jednostavno namjerno rade da bi bolje prodavali neke skuplje modele...

    Mada evo konkretno Gaggia, znas da gotovo polovina korisnika ce raditi i kutarati oko OPV i PID moda, bottomless, plus hakovi za preinfuziju...
    Brate napravi 200 eura skuplju verziju, nazvanu Barista ili kako god, makni pressurized filter, stavi botomless rucku, stavi PID i OPV da se podesava na saraf...
    I imas kompletan aparat koji może da pravi ozbiljan espresso odmah iz kutije...
    Bas ne kapiram sto je muka.

    Ja sam na kraju i uzeo Bambino Plus bas da ne kutaram oko PID i OPV, mada je Bambinu PID zakucan na jednu vrijednost samo...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  30. #2071
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,385
    Thanks Thanks Given 
    2,825
    Thanks Thanks Received 
    4,708
    Thanked in
    2,479 Posts

    Default

    Mislim da je tvoja procjena pogresna u vezi 'polovine korisnika'.

    Mislim da smo manjina ili ti 'niche' kupci koji im ne znace nesto previse.

    Ali mi cemo uvijek imat' osjecaj da je sve to 'normalno' i da sigurno vecina ljudi radi isto to a zapravo nije tako. To sto vidis po reddit-u, raznim forumima i sl. gdje stotine i stotine ljudi radi ove stvari, znaj da desetine ili desetine hiljada ljudi uopste ne radi to niti im pada na pamet.

    Gadji (kao i svakom proizvodjacu) su bitne samo brojke, ne zanima ih mali procenat ljudi koji bi nesto vise jer im se jednostavo ne isplati da rade sve te stvari za taj mali % niche kupaca. Ako se ne varam, Gadja i nudi neki 'extra pack' sa malo boljim portafilterom i jos nekim glupostima ali to je sve, vise estetski da se jedan kupac odvoji od drugog nego nesto sto ce uticat' na samo iskustvo oko pravljenja kafe ili kvaliteta same kafe u soljici sto je objektivno i najvazija stavka. Valjda.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  31. #2072
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Bar
    Posts
    747
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Na Dolce Gusto Krups aparatu umjesto zelene lampice javlja mi se zuta lampica na power dugmetu, aparat radi sve normalno. Citah na internetu da je poslije 300 napravljenih kafi vrijeme za ciscenje od kamenca, i da je zuta lampica alarm za to.

    Koji je najbolji nacin da ocistim isti, ima li neko sredstvo da je neko koristio posebno za tu namjenu ili da probam sa sircetom i vodom?

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  32. The Following User Says Thank You to cola2 For This Useful Post:


  33. #2073
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,668
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Ako mislis da ti je pritisak na aparatu i dalje isti,samo drži to narandzasto dugme dok se ponovo ne upali zelena lampica.

    Sent from my Xiaomi 12T pro
    Always,forever and beyond ...

  34. #2074
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Bar
    Posts
    747
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zeks View Post
    Ako mislis da ti je pritisak na aparatu i dalje isti,samo drži to narandzasto dugme dok se ponovo ne upali zelena lampica.

    Sent from my Xiaomi 12T pro
    Pritisak je cini mi se isti, mada bih svakako volio da ga ocistim.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  35. #2075
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,141
    Thanks Thanks Given 
    2,244
    Thanks Thanks Received 
    2,435
    Thanked in
    1,248 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cola2 View Post
    Na Dolce Gusto Krups aparatu umjesto zelene lampice javlja mi se zuta lampica na power dugmetu, aparat radi sve normalno. Citah na internetu da je poslije 300 napravljenih kafi vrijeme za ciscenje od kamenca, i da je zuta lampica alarm za to.

    Koji je najbolji nacin da ocistim isti, ima li neko sredstvo da je neko koristio posebno za tu namjenu ili da probam sa sircetom i vodom?

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
    Ja sam uzela u DM kesicu sa prahom za ciscenje aparata od kamenca ali mislim d ai sam možeš to napraviti. Ja ne podnosim miris sirćeta pa mi je ovo bilo mnogo jednostavnije.
    Mislim da sam te kesice vidjela nedj ei kod nas ali se ne mogu sjetiti gdje

  36. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


Page 83 of 91 FirstFirst ... 3373798081828384858687 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem ORO Caffe - espreso kafa
    By VGT in forum Ostali oglasi
    Replies: 74
    Last Post: 12-04-14, 08:02
  2. Prodajem Kućni espresso kafemati na rate i ORO Caffe espreso kafa
    By gral in forum Ostali oglasi
    Replies: 98
    Last Post: 02-12-13, 23:11
  3. Prodajem ORO Caffe - Espreso kafa
    By gral in forum Ostali oglasi
    Replies: 155
    Last Post: 19-06-13, 15:46
  4. Kafa
    By Sanco_Pansa in forum Sve i svašta
    Replies: 126
    Last Post: 04-04-10, 12:35
  5. Kafa u Americi
    By Sandman in forum CG dijaspora
    Replies: 30
    Last Post: 24-08-06, 11:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •