Results 1 to 21 of 21

Thread: Reputacija

  1. #1
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Reputacija

    Ne znam što bi onom mi prošlom predlogu te pade... :eek:

    Al aj dobro, dako i ovaj ne završi crnom sudbinom...
    Naime, ovo je forum koji gotovo svakodnevno posjećujem kad sam u mogućnosti, i posle odredjenog perioda malo sam razmišljao o nekim stvarima koje bi umnogome popularizovale i napravile zanimljivijim i korisnijim ovu našu Kafanu od Montenegro. Ko god zna malo više o forumima zna i za njihovu glavnu pošast--Spam... Mnogo ljudi iz raznih razloga, uglavnom dosade (pored nekolicine kojima je broj postova definicija ličnosti), ima običaj da ostavlja raznorazne besmislene i nepotrebne postove. "LOL ovo" "LOL ono" i sl... Meni se ponekad zakine priznajem, mada većinom izjutra kad nema nikog, pa mi crno, al me lako uvate..
    Stoga, valjalo bi sprovesti neke mjere i učiniti ovaj forum primamljivijim. Mislim da ima dovoljno želje kod svih nas, za razne oblike pomoći i kooperacije, i da može postati jedan od jačih u regionu.
    Jedan od predloga je implementiranja nekog vida reputacije, ubaci se mogućnost davanje bodova reputacije. Tako da za odredjeni trud u informisanju, ili koristan il zanimljiv post, član koji je postovao može biti nagradjen i na neki način mu zahvaljeno na tome. Vremenom bi se očekivao bolji kvalitet foruma, vjerovatno bi se ljudi više trudili da ostavljaju svrsishodne sadržaje...
    I dodatno, mislim da bi i trgovačka reputacija AKA trade rep, koju vidim na stranim forumima i ovdje koristila. Lako se vidi da je podforum Prodaja i Oglasi jedan od najposjećenih, i stoga bila korisna mogućnost kvalifikovanja dobrih od sumljivih i nepouzdanih prodavaca...

    Znam da je teško vrijeme i da mnoge nije briga ni za neke važnije stvari u Crnoj Gori. Ali nadam se da se svijest može polako mijenjati. I shvatam na mnoge komplikacije koje postoje.
    Ako CDM-u fali staff-a neka uposle nekog od ovih spammera, besplatno će radit , ako je slab server eo prvi ću donirat 5e da se pojača, a mnogi bi pomogli sigurno. Samo je potrebna želja i sigurno se može ići na bolje. Lako se mogu organizovati akcije i razne inicijative. Nadam se da nisu baš svi tako nezaintresovani i u "Who cares" tripu...

    Evo...Loverclocker je probao pošteno dati par prijedloga... mogli bi bar pustiti da ljudi kažu šta misle, iako vas možda ništa od ovog ne zanima...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  2. #2
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    fina ti je zamisao.. nisi jedini koji ima mnostvo predloga ali nisi ni jedini koji je samo obicni forumas sa mnostvom ideja!
    brzo ce i ova tema pod lock kao i ostale.. :-?

    the World's leading dance event
    Sensation


  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Evo ja imam preko 11 000 postova, od pocetka "novog" foruma ali nesto ne vidim da mi je to definicija licnosti. Neka je 1/3 (a nogo sam rekao) spam, opet 2/3 su neki stvavi koje sam imao na raznim temama

    A kad bi uveli ovo sto ti pricas, namjestali bi se rejtizni, stvarala ljubomora medju clanovima itd
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Evo ja imam preko 11 000 postova, od pocetka "novog" foruma ali nesto ne vidim da mi je to definicija licnosti. Neka je 1/3 (a nogo sam rekao) spam, opet 2/3 su neki stvavi koje sam imao na raznim temama

    A kad bi uveli ovo sto ti pricas, namjestali bi se rejtizni, stvarala ljubomora medju clanovima itd
    Hvala bogu, nisam rekao da su svi post counters. Ima sistem protiv namjestanja, ne vjerujem da bi bilo ljubomornih...why?? ako bi ih i bilo, prijatno njima i zivotu koji (ne)imaju...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  5. #5
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Sto se tice Reputacije, po meni je ona Zlo, i treba je zaobilaziti u sirokom luku. Samo nam jos faie rep-spamovanje, rep-ratovi i rep-klanovi. Neka hvala.

    Sto se ovog ostalog tice, podrzavam.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Ja se izvinjavam tek sad vidjeh da imam preko 14 000
    Svaki prijedlog koji vodi povecanju kvaliteta foruma, diskusije, chlanova i ostalog je dobar naravno. Samo je pitanje kako ce sve to izgledat kod vlasnika portala
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    postojalo je to, na onom starom forumu, mogao si rate-ovati usera, isto kao sad topic, nista spektakularno...
    ...

  8. #8
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    lol ovo lol ono?!
    sta to uopste znaci?
    mozda i ne mora da ima znacenje,ali je definitivno bzvz.out.
    jedna crnka

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,071
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    432
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Ponekad... ponekad je jedan lol jachi i od 500kb teksta.
    \\
    OFL•GIC

  10. #10
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Ponekad... ponekad je jedan lol jachi i od 500kb teksta.
    haha....vazi se.kako ti kazes.
    jedna crnka

  11. #11
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by QUEEN View Post
    lol ovo lol ono?!
    sta to uopste znaci?
    mozda i ne mora da ima znacenje,ali je definitivno bzvz.out.
    haha, provjeri neki dictionary...


    Ponekad... ponekad je jedan lol jachi i od 500kb teksta.
    ne znam koliko je jaci, al znam koliko koristi...
    Zasto postoji onda broj postova, to bi trebalo onda prvo maknut...
    a ne ti pitas: zna li ko gdje ima da se kupi xxxx?
    a lik odg: "U prodavnicu. haha"

    mislim...lol sam samo naveo kao primjer...nisam mislio neke staljinove metode...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  12. #12
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    53
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=Loverclocker;952953]haha, provjeri neki dictionary...


    aha...hocu.u kojem je recniku termin lol?kazi mi ,odmah ujutro da ga kupim.
    jedna crnka

  13. #13
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ne morash nishta da qpujesh,tu ti je wikipedia

    http://en.wikipedia.org/wiki/Lol
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  15. #15
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    338
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Pa mislim da bi ovo dobro bilo, i ne bi trebalo da bude ljubomore, jer ako sam ja bolji od tebe - potrudi se da me stigneš. Možda bi i ta ljubiomora bila dobra, kao oni "zečevi" na atletskim mitinzima, koji te tjeraju da budeš bolji.... Ne znam- ja bih lično volio da se to uvede, ako je tehnički moguće bez novog foruma..... A nema mi što mrzniije no ono lol, lol i drge stvari. Jes da ponekad govori više nego išta, ali nekima je samo to hobi, da po forumima stavljaju te glupost

  16. #16
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa e...kakva ljubomora haha pa nismo djeca od 5 god...normalno...svi bi se potrudili, svako u svojim zonama, da stekne donru reputaciju, onog ko se razumije ili ko zna neke korisne stvari...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  17. #17
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    pa e...kakva ljubomora haha pa nismo djeca od 5 god...normalno...svi bi se potrudili, svako u svojim zonama, da stekne donru reputaciju, onog ko se razumije ili ko zna neke korisne stvari...
    Naivno, vrlo naivno.

    To bi ti izgledalo ovako... npr ja i mojih 5-6 "saveznika" medjusobno sebi svaki dan podijelimo po bod reputacije bez obzira sto pisemo na forumu. A ako nam se neko zamjeri, bez obzira kako kvalitetno pisao, fino ga bombardujemo negativnom reputacijom jedno nedjelju dana... dok ne pocrveni :mrgreen:. Ili ako uzmemo blazi sistem bez negativne reputacije, jednostavno ne dajemo poene nikome van grupe.

    Ne kazem da bih se ja bavio ovakvim stvarima, ovo je samo primjer. Ali ako mislis da se ovo ne desava ili da se ne bi desavalo, mora da posjecujes neke vrlo civilzoavne forume kakve ja nikad u zivotu vidio nisam (a clan sam mnogih).

  18. #18
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    338
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Naivno, vrlo naivno.

    To bi ti izgledalo ovako... npr ja i mojih 5-6 "saveznika" medjusobno sebi svaki dan podijelimo po bod reputacije bez obzira sto pisemo na forumu. A ako nam se neko zamjeri, bez obzira kako kvalitetno pisao, fino ga bombardujemo negativnom reputacijom jedno nedjelju dana... dok ne pocrveni :mrgreen:. Ili ako uzmemo blazi sistem bez negativne reputacije, jednostavno ne dajemo poene nikome van grupe.

    Ne kazem da bih se ja bavio ovakvim stvarima, ovo je samo primjer. Ali ako mislis da se ovo ne desava ili da se ne bi desavalo, mora da posjecujes neke vrlo civilzoavne forume kakve ja nikad u zivotu vidio nisam (a clan sam mnogih).
    E ovo si potpuno u pravu, nisam na ovaj nacin razmisljao, ali bi se moglo ograniciti broj bodova koje mozes podijeliti nedeljno..... Sve je rjesivo, a opet ne trebamo toliko siroko razmisljati......

  19. #19
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by QUEEN View Post
    lol ovo lol ono?!
    sta to uopste znaci?
    mozda i ne mora da ima znacenje,ali je definitivno bzvz.out.
    you make me LOL :lolblue:

  20. #20
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the Genius View Post
    E ovo si potpuno u pravu, nisam na ovaj nacin razmisljao, ali bi se moglo ograniciti broj bodova koje mozes podijeliti nedeljno..... Sve je rjesivo, a opet ne trebamo toliko siroko razmisljati......
    I jeste ograniceno... tako da ne mozes jednoj istoj osobi dati vise od jednog poena dok prvo ne podijelis odredjen broj poena drugim clanovima foruma.

    Ali sve sve je to lako zaobici, i kad se citav forum bude vrtio oko toga ko ima koliko zelenih ili crvenih kockica pored nicka, ne bih previse racunao na fer koriscenje sistema. Iz iskustva znam da se taj sistem zloupotrebljava na vecini foruma sa reputacijom koje sam posjetio. A glavu dajem da bi to bio slucaj i ovdje.

    Ne znam sto ce nam ta muka kad ima mnogo drugih, bezbolnijih, dodataka za forume. Ako se vec trazi obogacivanje sadrzaja. Mada je najvece bogatstvo u samim temama i postovima, a tu nam ne ide bas najbolje u zadnje vrijeme.

  21. #21
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa jeste ljudi...pa nije sve tako prosto..ne znam...ja sam to vidio na bilo koji strani forum...jedan od njih je ovaj dolje u mom "Signature"...
    Oni su napravili i Unique rep, broj rep-ova od razlicitih osoba...
    ne znam da li bi ko isao tako daleko da sklapa klanove lol...mislim ima dokonih ljudi i onih bez zivota koji se kriju iza monitora i na forumu vladaju, u tom apstraktnom svijetu su bogovi.....nadam se da ih ne bi bilo bas toliko, i to bi se naravno ogranicilo...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •