Results 1 to 5 of 5

Thread: Refraktivna hirurgija oka - korekcija vida excimer laserom

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    475
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Refraktivna hirurgija oka - korekcija vida excimer laserom

    Planiram da na ljeto uradim tu lasersku operaciju ociju (dioptr. mi je oko -3) pa me interesuje ima li jos ljudi koji su radili ovu operaciju i volio bih da cujem njihova iskustva sa istom. Da ja znam, 2 ordinacije u BG rade ovo i to Sveti vid i Opticus-oculus. Nisam se jos raspitao u vezi procedure koja prethodi operaciji, ali pretpostavljam da treba neke preglede odraditi i da se procijeni da li moze da se radi operacija ili ne. Bilo kakve info su od pomoci
    Juffo-Wup fills in my fibers and I grow turgid. Violent action ensues.
    Break stuff

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bager View Post
    Planiram da na ljeto uradim tu lasersku operaciju ociju (dioptr. mi je oko -3) pa me interesuje ima li jos ljudi koji su radili ovu operaciju i volio bih da cujem njihova iskustva sa istom. Da ja znam, 2 ordinacije u BG rade ovo i to Sveti vid i Opticus-oculus. Nisam se jos raspitao u vezi procedure koja prethodi operaciji, ali pretpostavljam da treba neke preglede odraditi i da se procijeni da li moze da se radi operacija ili ne. Bilo kakve info su od pomoci
    Ja sam tu operaciju uradio, 90% operacije je masina tj laser, a 10% ljudski faktor tj doktor koji ce da usmjer taj laser na oku,tako su meni rekli ovi doktori u NY

    Inace ovdje su imali 5-6 vrsta lasera, posebnih uredjaja a svaka u zavisnosti kako pogoduje pacijentu,cijena je skoro ista kao u BG-u,stim sto ovdje su poceli sa radom jos od kad je laser otkriven 1980 i neke godine a zvanicno ga je Americka zdravstvena organizacija stavila u bezbjednu upotreebu 1998godine, i od tada se rade istrazivanja i od nekoliko miliona uradjenih operacija na prste ruke se mogu prebrojati slucajevi sa komplikacijama
    Inace vrlo je vazno odabrati pravi tip lasera jer ce svakome kasnije kad ostari da se dioptrija pocinje vracati pa nekome ranije a nekom kasnije u zavisnoti dali je operacija bila uspjesna i kojim laserom je radjena


    Dakle ovdje su imali lasere:1 Lasik(excimer laser) ovaj laser imaju u Svetom Vidu i najcesce se koristi ovo je Common Type

    2 Custom Lasik

    Jedinstvena individualna procedura korekcije za svakog posebno,koristi VISX Wave scan/Star S4 laser on Bausch i Lomb Zyoptix laser system
    i stvara fingerprint tj kopiju ili otisak oka.
    Izracunava dalekovidost,kratkovidost i astigmatizam i druge imperfekcije oka
    Podaci se onda ukljucuju u stvaranje individualne CustomVue procedure

    3 No blade Lasik IntraLasik
    Potpuno kompjuterizovana laserska tehnologija za jedinstvenim Intralasik softverom koja omogucava hirurgu da sa minimalnim upadom pristupi obodu roznjace ili corneae tokom OPERACIJE
    Pacijentima sa tankom roznjacom ili koji korsite medikamente ce dobro doci ovaj laser.

    4 Lasik Epi Lasik
    Also known as Advanced Surface Treatment
    samo je mali sloj epitela je uklonjen koji mora da zaraste u sl edeca 3 dana i tako je oporavak odlozen za 3 do 4 dana u poredenjeu sa Lasikom i IntraLasikom
    Isti laser se koristi da bi se preoblikovala povrisna oka,pa je tako krajnji rezultat isti kao i kod Lasika i IntraLasika

    posoje jos i Baucs i Lomb Technolas 217, Nidek EC 5000CX3 ,WaveLight Allegreto itd no me muka pisati.....

    Dr Kevin Niksarli MD
    clan Borda Sertifikovanih Oftamloga
    Americke Akademije Oftamloga, Specijalista Lasika i laserske ocne tehnlogije
    40.000 obavljenih operacija ,pored medicinske diplome, on je i inzenjer and computer scientist
    Dilpoma Columbia Univerziteta, i Cornell Medical School-a,terninge obavio u Lenoh Hill bolnici i na Harvard Univerzitetu i Kolumbija Univerzietu i posjeduje sertifikate za za Lasik,Prk, Laser Vision Correction, Transplantacija Roznjace, i Operacije Katarkte
    Takodje radio u Manhattan uho grlo nos bolnici i New York Hospital Corrnel Medical Center

    eto toliko i jos kao sto sam rekao na dr topiku izaslo bi vas oko 2500e sa sve avio kartom.
    A da dajete iste pare za Bg ne znam.... i jos cete vidjeti NY
    Last edited by kEDOWN; 10-06-08 at 20:23.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,762
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imas to gore i na VMA, meni ta institucija ipak uliva povjerenje

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    475
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    kEDOWN, hvala za info. A koji je to drugi topik o ovome, pokusao sam da trazim, ali ne nadjoh prave kljucne rijeci
    Juffo-Wup fills in my fibers and I grow turgid. Violent action ensues.
    Break stuff

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    @Rastafer imas i ti ruke i noge pa sto ne vozis ka Schumacher i fica ima zadnju vucu ka Ferrari ...

    @Bager, No Problem , uradi to sto prije, sociva i pregledi su samo bacanje para

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •