Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 74

Thread: Nova CG dokumenta ...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ///Classified///
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Izdavanje novih CG dokumenata...?

    Trebao bih da vadim nova dokumenta (licnu kartu i vozacku) i odoh danas do SUP-a da se informisem, ali tamo na tabli bjese samo obavjestenje da se 'informacije o izdavanju novih dokumenata ne nalaze na tabli'... Nisam imao vremena ni zivaca da cekam u red da bi pitao nekog unutra...
    Znaci, sta mi sve treba da bi izvadio novu LK i vozacku .. da napomenem da nemam pojma dje su mi ni jedna ni druga postojeca (iliti - izgubio sam ih); pa me zanima da li bi morao da to odjavim u Sluzbeni List, kako se to i prije radilo, ili nije neophodno ...?
    Lakse mi je ovako da pitam nekoga ko mozda zna, no da idem da se vucaram po ovija finih institucija

    Zahvaljujem ...

  2. #2
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za ličnu kartu:

    uplata - 5 eura
    izvod iz matične knjige rođenih
    uvjerenje o državljanstvu

  3. #3
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Pitao je momak treba li da odjavi staru,mislim da bi trebao..
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  4. #4
    Join Date
    May 2004
    Location
    Podgorica - Cambodia
    Posts
    2,016
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    VOZAČKA DOZVOLA – INSTRUKTORSKA DOZVOLA – POTVRDA O POZNAVANJU SAOBRAĆAJNIH PROPISA


    Zakonom o bezbednosti saobraćaja na putevima (“Službeni list Crne Gore “, br. 72/05 i 27/06), propisano je da se vozačka dozvola i potvrda o poznavanju saobraćajnih propisa izdaju sa rokom važenja do 40. godine života, osobama starijim od 40 godina na 10 godina, a vozačima strijim od 70 godina na dvije godine, ukoliko njeno važenje nije ograničeno na kraći rok. Dozvola za “D” kategoriju izdaje se sa rokom važenja od 10 godina. Ovi rokovi su odredjeni radi provjere zdravstvenog stanja.

    Za izdavanje ili produženje vozačke dozvole ili potvrde o poznavanju saobraćajnih propisa ili instruktorske dozvole prilaže se :

    • zahtjev,
    • dokaz o položenom ispitu – ako nema ispravu,
    • ljekarsko uvjerenje, koje važi šest mjeseci od dana izdavanja – za isteklu ispravu, osim do navšene 40. godine života,
    • dokaz o uplati naknade ( za obrazac 5,00 eura i administrativne takse:10,00 eura za izdavanje prve vozačke dozvole; 15,00 eura za duplikat vozačke dozvole; 8,00 eura za potvrdu i 30,00 za instruktorsku dozvolu),
    • identifikaciona isprava ( lična karta, pasoš, vozačka dozvola ) na uvid.

    Za oglašavanje vozačke dozvole ili potvrde nevažećom – čiji je gubitak prijavljen, dostavlja se dokaz o uplati naknade „Službenom listu Crne Gore“ 5,00 eura i administrativne takse za rješenje o oglašavanju isprave nevažećom – 5,00 eura.

    Za zamjenu strane vozačke dozvole prilaže se :

    • zahtjev,
    • važeća strana vozačka dozvola,
    • ovjeren prevod strane vozačke dozvole,
    • ljekarsko uvjerenje, koje važi šest mjeseci od dana izdavanja ( osim za osoblje diplomatskih i konzularnih predstavništava i misija stranih država i predstavništava medjunarodnih organizacija),
    • dokaz o boravku dužem od šest mjeseci u inostranstvu ( potvrda od organizacije kod koje je lice obavljalo djelatvost, gdje se školovalo ili usavšavalo, dokaz iz putne isprave ...),
    • dokaz o uplati naknade za obrazac 5,00 eura i administrativne takse 100,00 ( informacije o načinu uplate će biti dostupne na oglasnim tablama i šalterima područnih jedinica).

    Vozačka dozvola ili potvrda izdata na osnovu do sada važećih propisa, može se upotrebljavati do isteka roka važenja, a najduže do 05. maja 2011. godine.






    . LIČNA KARTA


    Svaki punoljetni državljanin Crne Gore koji ima prebivalište u Crnoj Gori, obavezan je da ima važeću ličnu kartu, izdatu u skladu sa Zakonom o ličnoj karti ( “ Službeni list Crne Gore “ br. 12/07 ).
    Crnogorski državljanin stariji od 14 godina koji ima prebivalište u Crnoj Gori, ima pravo na ličnu kartu. Zahtjev za njega podnosi roditelj, zakonski zastupnik ili staratelj, uz prisustvo maloljetnog lica.
    Zahtjev za izdavanje lične karte podnosi se područnoj jedinici ili filijali za upravne unutrašnje poslove gdje gradjanin ima prebivalište.
    Lična karta izdata na osnovu do sada važećih propisa, može se upotrebljavati do isteka roka važenja navedenog u ispravi, a najduže do 05. maja 2011. godine.
    Podnošenje zahtjeva i preuzimanje lične karte vrši se lično. Gradjanin svojim potpisom potvrdjuje tačnost podataka u zahtjevu za izdavanje lične karte.

    Za izdavanje lične karte, shodno Zakonu o ličnoj karti, potrebno je priložiti:

    • zahtjev ( obrazac se dobija u područnim jedinicama ili filijalama za upravne unutrašnje poslove ),
    • izvod iz matične knjige rodjenih,
    • uvjerenje o crnogorskom državljanstvu i
    • dokaz o uplati naknade za obrazac u visini od 5,00 eura ( informacije o načinu uplate su dostupne na oglasnim tablama i šalterima područnih jedinica).
    Prilikom podnošenja zahtjeva gradjanin ne prilaže fotografiju, a fotografisanje se obavlja u područnoj jedinici ili filijali. Takodje, nije potrebno dostavljati dokaz o krvnoj grupi.
    Crnogorski državljanin identitet dokazuje dosadašnjom ličnom kartom, pasošem ili drugom javnom ispravom kojom se dokazuju podaci iz zahtjeva.
    Prilikom izdavanja lične karte na novom obrascu, organ poništava važeću ličnu kartu izdatu na starom obrascu.
    Za zamjenu lične karte zbog gubitka, državljanin je u obevezi da izvrši uplatu naknade u iznosu od 3,00 eura “ Službenom listu Crne Gore”.

    Obrazac lične karte štampa se na crnogorskom i engleskom jeziku i popunjava na crnogorskom jeziku.
    Za gradjane koji u službenoj upotrebi koriste srpski, bosanski, albanski ili hrvatski jezik, sadržaj lične karte, kao i podaci iz člana 6. stav 2. i 3. Zakona o ličnoj karti, unose se i na tim jezicima, osim imena i prezimena koji se unosi na jeziku i pismu podnosioca zahtjeva, ako on to zahtijeva.
    Gradjanin koji prema nacionalnoj pripadnosti, vjeroispovijesti ili običajima nosi kapu ili maramu kao sastavni dio nošnje, odnosno odjeće može biti fotografisan sa kapom ili maramom.
    Dio lica gradjanina koji omogućava identifikaciju ne smije biti pokriven prilikom uzimanja fotografije.




    ZAMJENA REGISTARSKIH TABLICA

    Nove registarske tablice će se izdavati prilikom prve registracije motornog vozila i u postupku produženja registracije, počev od 01.06.2008. godine.

    Cijene registarskih tablica za motorna i priključna vozila su : za motorno vozilo 10,00 eura; motocikl 6,00 eura; priključno vozilo 6,oo eura; privremeno registrovano vozilo 11,00 eura; privremeno registrovano priključno vozilo 6,00 eura; odredjeno motorno vozilo 11,00 eura; odredjeno priključno vozilo 6,00 eura; motorno vozilo koje ne ispunjava propisane uslove 15,00 eura; priključno vozilo koje ne ispunjava propisane uslove 8,00 eura; traktor 15,00 eura; radna mašina i motokultivator 15,00 eura; priključno vozilo za radnu mašinu i motokultivator 8,00 eura; bicikl sa motorom 5,00 eura; priključno vozilo koje vuku traktori 8,00 eura.

    Za motorna i priključna vozila izdaje se i naljepnica o izvršenom redovnom tehničkom pregledu čija je cijena 2,00 eura.





    PASOŠ

    Pravo na novi elektronski pasoš ima crnogorski državljanin. Crnogorski državljanin koji ima prebivalište u Crnoj Gori zahtjev za izdavanje pasoša podnosi područnoj jedinici ili filijali unutrašnjih poslova u mjestu svog prebivališta.
    Crnogorski državljani koji neprekidno, duže od tri mjeseca borave u inostranstvu, zahtjev podnose diplomatskom ili konzularnom predstavništvu Crne Gore u državi boravka.
    Do stvaranja uslova u DKP Crne Gore u inostranstvo, crnogorski državljanin koji je upisan u matičnu knjigu rodjenih u Crnoj Gori, koji boravi u inostranstvu, a nema prijavljeno prebivalište u Crnoj Gori, zahtjev za idavanje pasoša podnosi po mjestu upisa u matičnim knjigama rodjenih, sa adresom u inostranstvo, a po predhodno pribavljenom zahtjevu od DKP Crne Gore u državi boravka ili Ministarstva inostranih oposlova Crne Gore.
    Rok važenja pasoša je 10 godina. Crnogorskom državljaninu do navršene četvrte godine života pasoš se izdaje sa rokom važenja od dvije godine, a zahtjev podnosi roditelj, uz saglasnost drugog roditelja ili na zahtjev zakonskog zastupnika.
    Pasoš izdat na osnovu do sada važećih propisa, može se upotrebljavati do isteka roka važenja navedenog u ispravi, a najduže do 31.12.2009. godine

    Za izdavanje pasoša, shodno Zakonu o putnim ispravama ( “ službeni list CG”, br.21/08), potrebno je priložiti:

    • zahtjev,
    • izvod iz matične knjige rodjenih,
    • uvjerenje o državljanstvu ( ukoliko podnosilac zahtjeva nema ličnu kartu izdatu na novom obrascu),
    • dokaz o uplati naknada za obrazac 15,00 eura i administrativna taksa 25,00 eura ( informacije o načinu uplate će biti dostupne na oglasnim tablama i šalterima područnih jedinica).
    Prilikom podnošenja zahtjeva gradjanin ne prilaže fotografiju, a fotografisanje se obavlja u područnoj jedinici.
    Za oglašavanje pasoša nevažećim – čiji je gubitak prijavljen, potrebno je dostaviti dokaz o uplati naknade “Službenom listu Crne Gore” u visini od 5,00 eura i administrativne takse za rješenje o oglašavanju isprave nevažećom, u visini od 5,00 eura.
    Crnogorski državljanin identitet dokazuje dosadašnjom ličnom kartom, pasošem ili drugom javnom ispravom kojom se dokazuju podaci iz zahtjeva.
    Zahtjev za izdavanje pasoša odbiće se ako je protiv crnogorskog državljanina donijeto rješenje o sprovodjenju istrage ili je podignuta optužnica ili ako je pravosnažnom odlukom osudjen na bezuslovnu kaznu zatvora dok kaznu ne izdrži i ako je odlukom medjunarodne organizacije koju je priznala, odnosno pristupila Crna Gora, crnogorskom državljaninu ograničeno kretanje.
    Pasoš je pojedinačan i ne može se vršiti upis maloljetne djece u pasoš roditelja. Upis djeteta u pasoš roditelja ili staratelja izvršen do dana početka primjene Zakona o putnim ispravama (“Službeni list Crne Gore”, broj 21/08 ), poništiće se po službenoj dužnosti kada se djetetu izda sopstveni pasoš, a najkasnije u roku od jedne godine od dana početka primjene Zakona.

    Obrazac pasoša štampa se na crnogorskom jeziku, latiničnim pismom, kao i na engleskom i francuskom jeziku, a popunjava na crnogorskom jeziku, latiničnim pismom.
    Za pripadnike manjinskog naroda ili druge manjinske nacionalne zajednice, prezime i ime u obrascu pasoša, na zahtjev podnosioca, unosi se na jeziku i pismu manjine kojoj pripada, u skaladu sa ustavom , posebnim zakonom ili medjunarodnim ugovorom i standardima.
    Na zahtjev podnosioca, prezime i ime unosi se i ćiriličnim pismom.


    Ili
    http://www.vlada.cg.yu/minunutr/index.php
    Budućnost

  5. #5
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    btw,kad pochinju one nove plastichne lichne i vozachke ?

    Oce li odma sad da ih dijele?
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  6. #6
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nece da ih dijele, nego se kupuju.
    Pocele su vec.

  7. #7
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cpu View Post
    Nece da ih dijele, nego se kupuju.
    Pocele su vec.
    dijele se za pare,mozhe li ?
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pocela su sva dokumenta prije vise od mjesec i tablice prije 6 dana.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svima osim ovim u Budvi jer oni odma prodaju Rusima

  10. #10
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nece valjda licne...

  11. #11
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Svima osim ovim u Budvi jer oni odma prodaju Rusima
    dobro je dok nije DPS-u :hardrock:
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mc_esseny View Post
    dobro je dok nije DPS-u :hardrock:
    to ti je isto

  13. #13
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by mc_esseny View Post
    btw,kad pochinju one nove plastichne lichne i vozachke ?

    Oce li odma sad da ih dijele?
    Pocelo odavno.. samo jos tablice.. Shelly jesu li sigurno poceli? Ovi neki rekli da tek od septembra?

  14. #14
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    pocele drzavne ovo pg cg..
    the World's leading dance event
    Sensation


  15. #15
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    One su jos pocele u maju.

  16. #16
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    pa ja kazem samo one se za sad daju koliko sam ja upucen ...
    the World's leading dance event
    Sensation


  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    UnDeRgRoUNd
    Posts
    3,253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shelly View Post
    Pocela su sva dokumenta prije vise od mjesec i tablice prije 6 dana.
    kad cemo se upoznati koleginice da te pohvalim
    Viktorija Badza! um zu sehen,dich nacktauf dem Nordpol !

  18. #18
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    338
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NikolaPGcity View Post
    pa ja kazem samo one se za sad daju koliko sam ja upucen ...
    Ja juce vidjoh dvije tablice PG AB, tako da su vjerovatno počeli da ih izdaju....

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kolko se plaća za tu novu ličnu i vozačku?
    Globetrotting

  20. #20
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Da ne otvaram novu temu sad... moze li mi ko ukratko reci (ili poslati na PM ako zna) koja je procedura za promjenu imena/prezimena itd? Hvala

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    mislim da toga vec ima na oglasnoj tabli

    ja samo znam da cu do dopune kategorije morati mijenjati dokumenta.al nema veze to nego sto se ceka 2nedelje... valjda oni planiraju da se moze bez vozacke 2 nedelje
    f6

  22. #22
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Valjda ti daju neku potvrdu dok je voz. kod njih?
    ♩♬

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    da ali rece mi drug ovo je upis kategorije i ja bi po pravilu treba 2 nedelje da mirujem ali da kao kazem da sam vec imao upisano A nego sam ja trazio da uzmem nova dokumenta.
    f6

  24. #24
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    i ja sam vidio danas isto tablice PG AV pa tri broja
    the World's leading dance event
    Sensation


  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Podignuo brat danas nova dokumenta. Vala su prenabili ove podatke i jos pod stavkama 1,2,3,4,5,6,7,8,9, kao smo u zatvor pod serijski broj svi zavedeni.
    Moglo je estetskije da ispane sve to, ali lijepo izgledaju moram priznat pasos pogotovo.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nova sezona ~ nova deshavanja
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 53
    Last Post: 06-04-17, 13:38
  2. Nova Opel Tigra TwinTop
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 12
    Last Post: 31-01-04, 19:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •