Results 1 to 19 of 19

Thread: Muslimanski masakr nad 400 mladica prilikom povlacenja JNA

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Muslimanski masakr nad 400 mladica prilikom povlacenja JNA

    VI Смолућа

    У кабинет градоначелника Тузле Селима Бешлагића уђе пуковник Миле Дубајић, командант тузланског гарнизона Југословенске војске.

    — Господине градоначелниче, добар дан — поздрави га Дубајић и пружи му руку. — Дошао сам да се договоримо о мирном повлачењу моје војске из Тузле у Србију, у одређеном року.

    Бешлагић му стеже руку, лукаво се осмехну и рече:

    — Седите, господине пуковниче. Јесте ли за кафу и ракију?

    — Јесам. У Босни се то не раздваја једно од другог.

    — Донеси нам двије кафе и албански коњак — нареди секретарици. — Изволите цигарету — понуди Дубајића.

    — Хвала — рече Дубајић, узе из златне табакере цигарету и припали је. Погледа Бешлагићу право у очи и рече му:

    — Хоћу да ми дате чврсту реч да војску могу повући из Тузле без напада од стране ваших јединица.

    — Значи, ви се бојите да не прођете као у Словенији и Хрватској?

    — Ја сам дошао да о том проблему озбиљно разговарамо. Хоћу вашу чврсту гаранцију да нећете напасти колону.

    — Ви мислите да смо ми, мухамеданци, злоћинци?

    — То нијесам рекао.

    — Ја вам гарантујем, господине Дубајићу, ла ниједан ваш југословенски војник, када кренете из Тузле, неће погинути од мојих муслимана, ако у датом року, пре 19. маја, одете из Тузле.

    — Ми се придржавамо рокова које нам је дала међународна заједница. Одлучио сам да моја војска сутра у пет часова по подне крене из Тузле за Бијељину преко Мајевице.

    — Попијте још један коњак за сретан пут — рече Бешлагић и наточи му чашу. — Прави албански, од њега уши забриде.

    — Хвала, господине Бешлагићу. Идем да припремим возило да утоваримо тенкове на транспортере. Из Тузле ћемо изаћи у две колоне, једна за другом. Нека ваша полиција обезбиједи пролаз улицама. Мислим да се више нећемо видјети. Остајте ми у здрављу, градоначел-
    н иче — изговори Дубајић и устаде из фотеље.

    — Алах нека ти помогне, пуковииће — рече Бешлагић и испрати га до врата. Сачека да Дубајић изађе у ходник и нареди секретарици:

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    — Позови ми команданта територијалне одбране Пашагу и главног уредника тузланске телевизије да одмах дођу код мене.

    Не прође ни један сат, у кабинету се појавише позвани.

    — Изволите, господо, сједите — рече им Бешлагић, поручи кафе и пиће и настави да говори:

    — Пашага, хоћу да тузланским улицама теће поток крви српске ћетнићке војске када се сјутра буду повлаћили из Тузле. — А ти, уредииће, постави телевизијске камере на осмоспратници на Брћанској малти и сними цијелу погибију Југословенске војске. Хоћу да масакр буде крвавији од оног у Словенији. Да Срби осјете да им није мјесто међу муслиманима.

    Сутрадан командант тузланске Алахове војске распореди војнике на широком булевару званом Брчанска малта, на изласку из Тузле према Мајевици, распореди их на прозоре и кровове с митраљезима, ручним минобацачима и зољама, да унакрсном ватром дочекају
    колону возила с војницима на одслужењу војног рока, који се повлаче из Босне у Србију.

    Телевизијске камере поставише на терасе деветоспратница.

    Колона транспортера с натовареним тенковима, камиони с војском у каросеријама и возила с топовима кренуше тузланским улицама. На излазу из града, на раскрсници Брчанске малте, разлегоше се пуцњи с једне и друге стране булевара. Снајпери и митраљези прво косе возаче у кабинама и возила ударају о ивичњаке, једна у друга, запалише се, војници покушавају да искоче са
    каросерија, али их митраљески рафали дочекују, обарају их поред возила и по патосу каросерије. Не очекујући муслиманску подвалу и оружани напад, колона војске се кретала без борбене готовости. Гранате ракетних бацача и топовске гранате стадоше да
    експлодирају и све се претвори у пламену буктињу налик на печурку, као да експлодирају атомске бомбе.

    Када је почела пуцњава, први камион у другој колони измакао је с видика снајперистима и успео да побегне са шесторицом војника: Стојаном Цвијановићем, Стојаном Дудићем, Зораном Митровићем, Сашом Цветиновићем, Марком Павићем и Петком Поткаћом. Иза-
    ђоше из домета куршума и довезоше се у Смолућу.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    У камиону на челу друге колоне налазио се војник Благоје Љубојевић. Видевши да му возач Мирослав Лапатков погибе и да рафали усмртише петорицу његових другова, он искочи из каросерије, али га кугла дочека и прође му кроз груди. Тешко рањен, успе да се скотрља пред деветоспратницу и да утрчи у продавницу млека у полусутерену. Крв кваси плочице, али га нико од људи који су се затекли у млекари не дира. Погледа кроз прозор у свој камион и виде како муниција експлодира и претвара га у буктињу.

    С једне терасе с које се могао видети цео булевар тузланска телевизија снима покољ и преноси га уживо, уз коментар:

    "Видите, србоћетници у камионима горе у пламену, ћетнићка муниција експлодира, камиони лете у ваздух у ружићастим пламеновима, буктиње су обузеле Брћанску малту, све лети у небо Алаху..."

    Из продавнице млека у коју је улетео Благоје Љубојевић после пола часа позваше хитну помоћ. Превезоше га у болницу и опериса га чувени хирург, Србин, Божин Радовић. Довозе рањене војнике из пакла брчанске цесте и он без одмора, целу ноћ и дан, оперише једног по једног. Умрле војнике износе у џаковима.

    Др Божин Радовић замоли директора болнице да му да две боце крви да спасе деветнаестогодишњег војника. Директор га дрско одби, рекавши:

    "Муслиманска крв не смије да се мијеша са српском."

    Др Божин Радовић, намргођена чела, хитро крпи раљеницима руке, ноге, вади гелере из тела, спасава једног војника коме су пуцали у уста, зноји се. Већ више од два дана и две ноћи ради без одмора.

    Режирани масакр Југословенске војске у Тузли десио се 14. маја 1992. године по наредби Селима Бешлагића, команданта Алијине Алахове војске у функцији градоначелника Тузле, гробнице српског народа.

    У крвавој тузланској колони Југословенске војске муслимани сагореше у буктињи преко четири стотине младића, Срба, на одслужењу војног рока.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pricu o ovom svirepom i muckom ubistvu 400 srpsko-crnogorske djece od strane tuzlanskih mudzahedina sam postavio sa zeljom da pokazem Watermanu, MK_NL-u i ostalim muslimanskim dusebriznicima da su pocinjeni zlocini sa njihove strane mnogo veci . Za taj slucaj Strpci i Sjeverin gdje je ubijeno 10tak muslimana, koje ovdje nonstop pominjete se vodi sudjenje u Crnoj Gori a za slucaj ubistva CETIRI STOTINE djece od 18 do 290 godina koja su se BEZ ORUZJA vracala svojim kucama NI DAN DANAS NIKO NIJE ODGOVARAO. Zbog toga nemate nikakvo pravo da nama ovdje drzite neka predavanja o srpskim zlocinima jer su vasi zlocini pocinjeni nad Srbima daleko veci i sto je najvaznije I DAN DANAS NEKAZNJENI.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Inace sve je bilo unaprijed spremljeno, tuzlanski novinari su snimali cijeli masakr . Inace koga interesuje moze da pogleda ovaj sajt gdje se nalazi snimak cijelog masakra kao i slike. Dok gledaju kako tijela ubijene djece gore kao i kamioni novinari kazu "ladno pivo nemamo a kako bi dobro doslo dok gledamo kako cetnici gore" . Isto neko u pozadini snimka kaze gradonacelnice Beslagicu - cestitamo. Da podsjetim da je ovaj ubica Beslagic i dalje na slobodi i niko protiv njega ne pomislja da podigne optuznicu. Za Hag zlocini nad Srbima - ne postoje.

    Link: http://m3.easyspace.com/domenico1/Tuzla.htm

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Kakve veze topici tipa "Racak", "Strpci", i sl., imaju sa budusnoscu Crne Gore?! Sto ti ovo ne postujes na "Politika generalno"?

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Janko23
    Pricu o ovom svirepom i muckom ubistvu 400 srpsko-crnogorske djece od strane tuzlanskih mudzahedina sam postavio sa zeljom da pokazem Watermanu, MK_NL-u i ostalim muslimanskim dusebriznicima da su pocinjeni zlocini sa njihove strane mnogo veci . Za taj slucaj Strpci i Sjeverin gdje je ubijeno 10tak muslimana, koje ovdje nonstop pominjete se vodi sudjenje u Crnoj Gori a za slucaj ubistva CETIRI STOTINE djece od 18 do 290 godina koja su se BEZ ORUZJA vracala svojim kucama NI DAN DANAS NIKO NIJE ODGOVARAO. Zbog toga nemate nikakvo pravo da nama ovdje drzite neka predavanja o srpskim zlocinima jer su vasi zlocini pocinjeni nad Srbima daleko veci i sto je najvaznije I DAN DANAS NEKAZNJENI


    ....ako ovo postiras kao odgovor na Strpce ti si idiot.
    Zalosno je sto su ovi vojnici izginuli ali to je rizik uniforme.Mogao je u toj uniformi biti madjar, rus, srbin ,crnac.... i poginuti.Niko u svijetu nece ovo osuditi kao genocid vec kao vojnicku taktiku.Da je ovaj cetnicki pukovnik zatrazio da izvede goloruku vojsku mozda bi ga pustili ,ali "natovariti tenkove " kad imas embargo na uvoz oruzja -to se ne dozvoljava.Rat je inace zalosno stanje postojanja .
    Kakve ovo veze ima sa Strpcima i jednom genocidnim narodom od ministra do konduktera.
    Srami se pljako .

    [/quote]

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bez obzira na stanje rata ja ipak mislim da je to bio tezak zlocin i trebalo bi da odgovaraju SVI koji su svojim djelovanjem dozvolili da do njega dodje. Golobradi mladici bivse JNA su tu sigurno ponajmanje krivi. Krivci su JNA pregovaraci i SDA rukovodstvo koje je ovaj zlocin napravilo. To su oni isti gadovi koji su se grlili sa Karadzicem i Kljujicem da dodju do vlasti u Bosni.

    Waterman

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Waterman
    Krivci su JNA pregovaraci i SDA rukovodstvo koje je ovaj zlocin napravilo.
    Aha, zanimljiva teza.
    Krivci su pregovarači. :shock:

    Isto ko što ni jadni Solana nije kriv pa je eto morao da bombarduje Srbiju.
    Kriv je Milošević što je pregovarao

    Nešto mi nakazna ta vaša logika. :shock:
    Tom bolje. Ubuduće ne pregovaramo više ni sa kim. Biće bezbolnije za nas. :twisted:

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nejasan mi je ovaj izvor. Naime ja sam uvijek sumnjicav kada neko fikcijom prica o faktima. Zvuci mi kao guslarska srpsko-crnogorska patetika. Npr. "Бешлагић му стеже руку, лукаво се осмехну и рече..."

    No pored cinjenice da je ovaj tekst sam po sebi obicno, ali nazalost tipicno srpsko-crnogorsko smece, zivo me interesuje da li je iko ikad odgovarao zbog ovog masakra? Da li se on stvarno desio? 400 mladica? Pa imamo li gdje njihova imena? Odakle su?

    Uprkos tome da je to bila nekakva vojska cinjenica ostaje da su to bili mladi regruti, nevina djeca, koji se ne mogu porediti sa formacijama dobrovoljaca i koljaca iz onog doba.

    Uistinu ne bih zelio uporedjivati Strpce i ovaj zlocin jer su jasno i glasno oba slucaja zlocini.

    Ne razumijem kako to da toliko porodica nije potegnulo pitanje krivice ukoliko je izginulo 400 nenaoruzanih vojnika JNA.[/b]

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Karma
    Quote Originally Posted by Waterman
    Krivci su JNA pregovaraci i SDA rukovodstvo koje je ovaj zlocin napravilo.
    Aha, zanimljiva teza.
    Krivci su pregovarači. :shock:

    Po nekim informacijama sto sam nasao: bilo je dogovoreno sa generalima da vojska izadje bez kamiona sa municijom i teskim naoruzanjem ali je to prekrseno od strane JNA. Ako je to tacno onda i JNA generali snose odgovornost za zlocin.

    Waterman

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [size=6]Tuzlanski gradonacelnik Selim Beslagic jedan od dobitnika ovogodisnje nagrade Averell Harriman (9/8/97)[/size]
    Prilog Vladimira Bilica

    Gradonacelnik Tuzle i predsjednik Unije Bosnsko-hercegovackih socijal-demokrata, Selim Beslagic, dobitnik je ugledne godisnje nagrade washingtonskog Nacionalnog demokratskog instituta Averell Harriman. Uz njega ovu su nagradu dobili gradonacelnik Osijeka Zlatko Kramaric, predsjednica Gradanskog saveza Srbije Vesna Pesic i Edward M. Kennedy. Upitan kako se osjeca kao dobitnik ove ugledne nagrade, gradonacelnik Beslagic je odgovorio: "Ja sam jutros dosao na posao neznajuci uopce za tu nagradu. Tada su poceli moji suradnici prilaziti, pa tek kad sam procitao u Oslobodenju... Jednostavno da se covjek zapita sto li sam ja to ucinio pa dobivam tolika priznanja? Medjutim ako to ocijenjuje netko sa strane, pa procijeni, onda se mora tim ljudima vjerovati. Procitao sam imena ljudi koja se tu nalaze, koji su nosioci akcije za ovu godinu i plus oni koji su dobili nagradu i onda mogu da kazem da sam ponosan sto se nalazim medu tim ljudima. Jednostavno hvala im na povjerenju sto su nasli i mene da kandiduju, a ja se nadam da cemo u vremenu koji dolazi pokazati da cemo izdrzati na svom put", rekao je tuzlanski gradonacelni k.

    Demokracija jos uvijek u funkciji politickih mocnika
    Zamoljen da ocjeni stanje demokracije u Tuzli i Bosni i Hercegovini, gospodin Beslagic odgovara: "Govoriti o demokraciji u Bosni i Hercegovini s aspekta normalnog zivota je veoma tesko. Mislim da je zastupljenost demokracije u BIH jos uvijek u funkciji politickih mocnika vladajucih stranaka, bolje receno oficirskih vlasti. Ako podjete od onoga da ljudi nisu mogli otici svojim kucama, onda mozemo odmah reci je zastita ljudskih prava veoma, veoma ugrozena. No moramo vidjeti i parcijalne pomake - mi smo ucinili sve da se ljudi cijene prema tome da li su dobri ili losi, da li znaju raditi ili ne znaju raditi, a ne po tome da li pripadaju nekoj stranci i koje su narodnosti - to je za mene demokracija i civilizacija i sloboda. Da se ljudi slobodno izjasnjavaju i slobodno krecu, koliko je to u nasim mogucnostima", kaze Selim Beslagic.


    Od izbora ocekuje pobjedu i ostanak na vlasti!
    Blize se rujanski opcinski izbori. Sto Selim Beslagic od njih ocekuje: "Mi u Tuzli ocekujemo da ce ljudi odabrati one strukture koje su pokazale da je moguce se braniti, da je moguce izraziti ljudska prava, to znaci stranke koje su 1990. godine osvojile vlast. To znaci Unija socijal-demokrata Bosne i Hercegovine. Nazalost, liberali su nam posli s drugim strankama, ali mislim da tu u Tuzli ima jos nekih partija socijal-demokratske provenijencije, na principima zastite ljudskih prava. Nadamo se da cemo u Tuzli zadrzati poziciju vladajuce stranke", rekao je u razgovoru za Glas Amerike, tuzlanski gradonacelnik Selim Beslagic, inace jedan od ovogodisnjih dobitnika ugledne americke nagrade Averell Harriman.
    Janko imas li ti kakav nepristran izvor informacija za ove dogadjaje u Tuzli. Pocinjem da sumnjam u tvoju verziju dogadjaja.

    Waterman

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Svemir & okolina
    Posts
    686
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    >>>>>[size=6]FREE SRPSKA[/size]

    Још тежа, подмуклија и са неупоредиво тежим последицама и већим жртвама младих војника и официра, одиграла се драма делова ЈНА 15. маја 1992. године, у Скојевској улици, уТузли.
    Наиме, тзв. преурањено признавање Босне и Херцеговине од стране земаља европске заједнице и САД у односу на ЈНА на просторима ове бивше југословенске републике, имало је за последицу готово ултимативан захтев да се она евакуише, и то са крајње неразумним роком у којем се објективно та евакуација није могла извести. Поређења ради, само да кажемо да се рокови за повлачење већих војних формација, демонтирање постројења и њихове инфраструктуре, дислокација складишта оружја, оруђа и опреме и премештаље војних школских центара итд., у колико-толико нормалним условима, мере годинама, а не данима.
    И да није било сметњи тој евакуацији, једва да би се она у постављеном року могла уредно и до краја извести. А сметњи је било на претек, и то таквих које би свака оружана сила, са њима суочена, без двоумљења уклањала ватром свог оружја. Остаје да се дуго и свестрано истражује зашто је ЈНА, односно њена врховна команда, најпре прихватила такав ултиматум, и неразумно кратак рок, а затим зашто на ничим изазвано насиље није одговарала употребом силе. Такође остаје будућим истраживачима да детаљно истраже и процене и улогу тзв. међународне заједнице у повлачењу јединица из Словеније, касније из Хрватске и коначно — из Босне и Херцеговине. Познато је да је у првом реду Европска заједница тако ултимативно захтевала одлазак јединица ЈНА са територија сецесионистичких република. А када су такве евакуације паравојне формације на евакуационим подручјима оружано, из припремљених заседа, нападале, та иста међународна заједница није ништа предузимала да такве нападе и разне друге провокације онемогући или на одговарајући начин казни. Пристрасност Европске и међународне заједнице је утолико очитија што су се овакви случајеви систематски понављали — од одласка ЈНА из Словеније, па до, засигурно, најтежег и најкрвавијег и по броју жртава највећег масакра који је на просторима бивше Југославије ЈНА доживела.
    За излазак јединица ЈНА из гарнизона у Тузли, као и у Сарајеву, претходно је постигнута сагласност са локалним муслиманским властима и уз пуне гаранције представника међународне заједнице. Прецизиран је дан изласка, правци кретања и све остало. Међутим, упркос свему, колона камиона са војницима и старешинама је у Скојевској улици, претходно организованом двостраном заседом исламских фанатика и без икаквог повода и разлога, нападнута свим расположивим оружјем. Према званичном саопштењу у овом масакру ј е погинуло 49 припадника ЈНА а према незваничним изворима, који се сматрају веродостојнијим, само број мртвих војника и официра креће се између 100 и 150, док број рањених никада није утврђен!
    После крвавог искуства са нападом на колону делова Команде 2. војне области у Сарајеву и преваре од стране Муслимана и међународне заједнице, није јасно зашто је Команда 17. корпуса ЈНА па и Врховна команда дозволила да још једном буде тако подмукло преварена. Коме је у датој ситуацији требало више да верују Команда ЈНА — својој Служби безбедности, која им је благовремено презентовала проверене податке о припремама Муслимана за нападе на армијске колоне када буду напуштале Тузлу, или челницима СДА и муслиманским властима у Тузли који су давали празна обећања да до било каквих инцидената приликом повлачења јединица ЈНА из Тузле, неће доћи? Ово утолико више што је у то време Врховна команда располагала довољним снагама да евакуацију својих јединима из Тузле, између осталог, ефикасно штити и из ваздуха. Чак и демонстративним борбеним летовима изнад Тузле у часовима изласка колоне ЈНА из града, Ратно ваздухопловство би предупредило било какве провокације муслиманских фанатика, а поготову оружане нападе на колоне.
    Две узастопне преваре у року од свега 12 дана, и то са тако тешким последицама, ипак озбиљно оптужују и сам војни врх ЈНА. Тиме се, наравно, не скида и не умањује одговорност ни са оних старешина јединица које су у Тузли и Сарајеву страдале. И овог пута се показало да је наивност и лакомисленост у ратним дејствима фатална грешка која се плаћа људским животима.
    Jos jedan srpski izvor o istom zlocinu

    Waterman

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Srbijanska vojska (tzv JNA) imala je plan da okruzi Tuzlu teskom artiljerijom kao i Sarajevo i sije smrt godinama. Znajuci to Tuzlaci su dogovorili sa tzv JNA povlacenje ljudi ( a narocito tih 400 mladica) kuci, u Srbiju u miru i sa marom, naravno bez sve te teske skalamerije. Medjutim generali tzv JNA nisu htjeli odstupiti od svojih dugorocnih planova (RAM-Karlobag-Virovitica...) i to je dovelo do prvog konflikta u Tuzli. Ti mladici jesu bili necija djeca, ali u pogresnim rukama i za njihovu sudbini treba kriviti one koji su ih poslali u Bosnu da kao Jugoslaovenska NARODNA Armija vrsi genocid nad NARODOM. Sem toga, proj poginulih srbijanskih vojnika u tom sukobu nije bio ni blizu 400 - nego sta bi drugo covjek mogao ocekovati od cetnicke propagande nego lazi. Ja se sjecam da su sa magnetofona pustali "krike i jauke" na TV SRNA (Pale) a onda je to bilo objasnjeno kao Muslimani u Sarajevu bacaju djecu lavovima u Pionirskoj Dolini???????

    Pitajte mene ako zelite informacije iz prve ruke, bar sto se tice zbivanja u Bosni.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eto ima i video snimak cijelog dogadjaja slike i sve ostalo ali to je za muslimane kao ovaj Tvrtko "jos jedna podvala srpske propagande". Daleko od priznanja da je to makar bio zlocin. Navodno su ta djeca koja su sluzila vojsku u JNA "vrsila agresiju na Bosnu" . E kad vidim ovakve kao Tvrtko zao mi je sto se nije desila makar jos jedna Srebrenica. Manje bi ovakvih brava preteklo.

    Zivi nam bili Ratko i Radovane znali ste vi sa kakvima imate posla.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni se licno gade onakve fantazije poput gore postavljenog prepricavanja susreta izmedju gradonacelnika i JNA oficira.

    No moram reci postovanom Tvrtku da mladice iz redova JNA nije niko poslao da kolju svoj narod vec su isli u vojsku kao i svaki drugi mladic iz bivse SFRJ.

    Zlocin je zlocin i ne mogu razumjeti nagradu gradonacelniku ako ima makar i trunke svog udjela u ovom pokolju.

    Nego da li je stvarno istina da je izginulo 400 vojnika JNA?

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Waterman

    Po nekim informacijama sto sam nasao: bilo je dogovoreno sa generalima da vojska izadje bez kamiona sa municijom i teskim naoruzanjem ali je to prekrseno od strane JNA. Ako je to tacno onda i JNA generali snose odgovornost za zlocin.
    Po nekim informacijama koje sam dobio:
    Srebreničani i njihove vlasti su znali šta ih očekuje kada im dođe Mladić. Ako je to tačno onda i sami snose odgovornost za zločin jer na vreme nisu mobilisali stanovništvo. 8)

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Serbia & Montenegro
    Posts
    36
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dajte nemojte se preganjati sa ovima koji prirodno mrze sve srpsko- istina je ovakva, da svako navija u ratu za svoje i da sve gleda iz svog ugla- znaci ovi Siptari,Muslimani,Dukljani sve gledaju sa antisrpskog aspekta i grize ih da sve sto nam Hag vise nudi "dokaza" i "priznanja" mi im vjerujemo sve manje i manje (ako smo im ikad i vjerovali bar 10% :shock: ) 8) !

    Necete uspjeti da nam nabijete osjecaj krivice za ratove!

    Koliko su oni Srbima napravili Srebrenica tokom vijekova i sad se deru na sav glas:Srbi fasisti!Bruke jedne!Sram vas bilo!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •