Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 34 of 34

Thread: Uhapsen Cane...

  1. #26
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,933
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    no nama osta da se mi drkamo sa njim :lolblue:

  2. #27
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    MILO I CANE GLAVNI ŠVERCERI!

    BARI - Italijanska agencija ANSA iz Barija javila je juče da je "međunarodna mafijaška grupa" na čijem čelu se nalazio Milo Đukanović, u periodu od 1997. do 2000. godine, zahvaljujući krijumčarenju cigareta između Crne Gore i italijanske pokrajine Pulje, zaradila više desetina miliona evra. ANSA je, pozivajući se na detalje iz istrage tužilaštva u Bariju, prenela da je istragom utvrđeno da je tako zarađen prihod na putu pranja novca prošao kroz Švajcarsku, Crnu Goru, Kipar i Lihtenštajn.
    Istražitelji iz Barija obavestili su Đukanovića, bivšeg premijera i predsednika Crne Gore, kao i bivšeg potpredsednika crnogorske vlade Miroslava Ivaniševića i još 13 osoba da su završene preliminarne istrage koje se odnose na period između 1994. i 2002.
    Đukanović se tereti da je bio vođa mafijaškog udruženja koje su činili i predstavnici mafije iz Pulje i dvojica privrednika sa švajcarskim državljanstvom, Franko dela Tore i Đerardo Koma, protiv kojih se vodi odvojen proces.
    Prema istrazi tužilaštva u Bariju, za pranje novca bio je zadužen Stanko Subotić Cane. Jedna od optuženih je i Dušanka Pešić-Jeknić, koja je bila trgovinski predstavnik Crne Gore u Italiji. Ona je optužena da je bila posrednik između predstavnika mafije iz Pulje i vrha crnogorske vlade, pre svega, kako su naveli istražitelji, s tadašnjim predsednikom Đukanovićem kao i Brankom Vujoševićem i Veselinom Barovićem, optuženim u istom procesu.


    Evo malo više informacija za one koje ne znaju ko je Cane Subotić i ko mu je bio najbolji ortak!
    Libertas

  3. #28
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,762
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Komso pa Milo je bistro celjade ,izgleda se on drzi onoga Njegosevoga , "SPUSTA SE JA JEDAMN NA VASE UZE ,UMALO SE UZE NE PRETZE .PAMET MI UGLAVU UCERASTE " !
    A dje se toga $eti

  4. #29
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    UHAPŠEN STANKO SUBOTIĆ CANE

    Stanko Subotić uhapšen je na teritoriji Ruske Federacije po međunarodnoj poternici, potvrdio je MUP Srbije. Određen mu je ekstradicioni pritvor i pokrenut postupak izručenja srpskim pravosudnim organima.

    Njegov advokat Vlado Pavičević rekao je da je Subotić samo zadržan na moskovskom aerodromu.

    Subotić je optužen da je jedan od organizatora grupe koja je tokom devedesetih godina švercovala cigarete na ovim prostorima. Prema optužnici procenjuje se da su oni oštetili državu za 28 miliona evra.

    Stanko Subotić je prema tvrdnjama njegovog advokata Vlade Pavičevića nameravao da dodje u Beograd 19. maja, na početak suđenja grupi optuženoj za šverc cigareta u Sudu za organizovani kriminal. Prema Pavičevićvim rečima posle podizanja optužnice Subotić je primio i optužnicu i poziv za glavni pretres. On se nada da će formalnosti oko dolaska njegovog klijenta biti završene do 19 maja. Pavičević kaže da je Subotić putovao i normalno se ponašao upravo zbog toga jer je nameravao da dođe na suđenje.

    Subotić je nedavno kao jemstvo da se brani sa slobode ponudio i stan od 170 kvadrata u centru Beograda. Nedavno je na beogradskom aerodromu uhapšen bivši radnik carine Stevan Banović koji je prema pisanju medija bio glavna spona u švercu cigareta između Subotića i bivšeg direktora carine Mihalja Kertesa. Prema optužnici osim njih trojice u švercu cigareta tokom 95. i 96. godine učestvovalo je još dvanaest osoba. Subotićeva firma MIA na Ubu bila je, zapravo, pokriče, za nezakonitu trgovinu cigaretama.

    U optužnici se navodi da su carinici omogućavali ulazak kamiona sa cigaretama bez carinskog evidentiranja, a da su optuženi službenici MUP-a sprečavali bilo kakvu kontrolu poslovanja preduzeća MIA. Predloženo je da se od okrivljenih oduzma imovinska korist pribavljena švercom.

    Poternica za Subotićem raspisana je juna prošle godine. Na suđenju grupi švercera cigareta koju su prema optužnici predvodili braća Stojičići, Mihalj Kertes je izjavio da se našla zgodna prilika da se za šverc optuži neko iz policije, kao što je ubijeni Radovan Stojičić i neko ko nije tu i naveo primer Stanka Subotića.

    Moguće odlaganje suđenja 'Subotićevoj grupi'

    Suđenje Stanku Subotiću Canetu i njegovoj grupi, koje je zakazano za 19. maj, trebalo bi da bude odloženo do njegovog izručenja Srbiji, pošto je on organizator kriminalne grupe optužene za šverc duvana, izjavila je portparol Posebnog odeljenja Okružnog suda u Beogradu Maja Kovačević - Tomić.

    Prema rečima Kovačević - Tomić, narednih dana sudsko veće, koje treba da sudi Subotićevoj grupi, odlučiće da li će početak glavnog pretresa odložiti do njegovog izručenja, ili će početi sudjenje u koje će se on naknadno uključiti.

    Ona je dodala da se suđenje, po pravilu, nastavlja tamo gde je i stalo kada se neki od optuženih koji je bio u bekstvu, a sudilo mu se u odsustvu, privede pravosudnim organima.

    'U svakom slučaju, posle njegovog izručenja biće mu uručena optužnica i ostavljeno vreme za pripremu oidbrane', rekla je Kovačević - Tomić.

  5. #30
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    bogome, ako ovaj glavonja padne, moze se svasta zakuvat....

  6. #31
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ako su Mira & Marko dobili AZIL u Rusiji,
    valjda ce i Stanko,
    samo kad prodju izbori u Srbiji, jer su im potrebni ti milioni za kupovinu NISa i BORA.

    Ne kolju Rusi koku, koja snosi ZLATNA JAJCA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  7. #32
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    rog Cerica
    Posts
    1,546
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima Rusija mnogo vise CANA i zbog toga ce ga vratiti Srbiji. Previse im prija uzajamno milovanje, da bi se sad zbog njega dzampali.
    Kad me neko pita sto sam ja bez tebe sam,
    sigurno cu tada reci : kakva kuca, kakav stan...

  8. #33
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,933
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Đukanović preko brata bio sa nama u biznisu

    Švajcarski biznismen je još 2001. godine na saslušanju tvrdio da ga je Ratko Knežević upoznao sa Milom Đukanovićem i kako je sa aktuelnim premijerom potom razgovarao o dobijanju ekskluzivne licence za transport cigareta preko Crne Gore

    Švajcarski biznismen optužen za šverc cigareta preko Jadrana Đerardo Kuomo italijanskim istražiteljima ispričao je kako su crnogorski političari dijelili milione od posla sa “tranzitom” cigareta.
    On je još 2001. godine na saslušanju tvrdio da ga je Ratko Knežević upoznao sa Milom Đukanovićem i kako je sa aktuelnim premijerom potom razgovarao o dobijanju ekskluzivne licence za transport cigareta preko Crne Gore.
    Bivšem tužiocu Đezepeu Šelziju, Kuomo je kazao da su državi Crnoj Gori bili dužni da plaćaju takse u iznosu od oko 30 eura po paketu cigareta, ali da su davali još toliko novca koji bi političari dijelili među sobom.
    Svi smo bili za Mila
    Ubijeni mafijaš, “pokajnik”, Poro Oracio na ispitivanju tokom 1998. godine ispričao je da su svi iz kriminalne organizacije slavili kada je “Milo pobijedio Moma” na izborima.
    On je rekao da je Santino (Santo Vantađato) htio da pobijedi Đukanović, jer im je “Milo davao pokriće, a Momo ne”.
    Šelzi je tražio da mu to objasni, a Oracio je rekao da je Momir Bulatović bio protiv cigareta, kao i protiv bjegunaca iz Italije koji su se u Crnoj Gori krili od policije.
    Dva puta sam bio na večeri sa Milovim bratom. Vodio me Santino, bili smo ja, Santino, Marcello i Mauricio. Šelzi: Ko je bio osim vas četvorice i Milovog brata? Oracio: Milov brat i dvojica, ne znam čime se oni bave, jesu li "killer", vozači, oni idu stalno naoružani, ne znam šta... poznajem ih ali ne znam šta... to su policajci
    Kuomo je čuveni italijanski švercer cigareta, koji je više puta optuživan i osuđivan zbog šverca - prvi put još 1972.
    Sredinom 90-ih se preselio u Švajcarsku, odakle je snabdijevao italijanske švercere cigaretama koje su oni preko Crne Gore ilegalno uvozili u Italiju, plaćajući crnogorskim vlastima takozvanu tranzitnu taksu...
    Kuomu je u Bariju suđeno za mafijaško udruživanje u okviru iste istrage. Najprije je 2004. prvostepeno osuđen u Bariju za mafijaško udruživanje na sedam godina i četiri mjeseca zatvora, ali ga je zatim Apelacioni sud dva puta oslobodio optužbi (2008. i 2011). Tužilaštvo nije odustalo, a Kasacioni sud je 2009. poništio presudu iz 2008., na osnovu čega je naloženo ponovno suđenje.
    Oracio Poro ubijen je 2009. u Italiji nakon što je kao mafijaš "pokajnik" sarađivao sa tamošnjim istražnim organima od 1998. do 2006. Poro je u Crnoj Gori sarađivao u organizaciji šverca kao desna ruka bosa Đuzepea Ćelamare...
    Suđenje
    Nakon trogodišnjih preliminarnih saslušanja, u februaru prošle godine u Italiji počelo je suđenje za šverc cigareta između Crne Gore i Italije.
    Optuženi u procesu su Branislav Mićunović, Dušanka Pešić Jeknić, Veselin Barović, Branko Vujošević i Andrija Drašković.
    Miroslav Ivanišević i Stanko Subotić ranije su oslobođeni optužbi u odvojenom suđenju (njihovi advokati su zahtijevali da im se sudi po kratkom postupku), a slučaj protiv premijera Crne Gore Mila Đukanovića arhiviran je zbog političkog imuniteta.
    Kuomo: Priča da je sve išlo za takse Crnoj Gori je glupost
    Šelzi: Pročitali ste ispitivanje Della Torre, koji kaže: "Sve što je išlo Crnoj Gori, bile su takse".
    Kuomo: Laži!
    Šelzi: Zašto?
    Kuomo: Takse su bile 30 dolara koje su plaćane Zeta transu, a sav ostali novac koji smo mi plaćali... donosili smo 80.000 šteka, a plaćali 100.000, to je već 20.000 šteka plus, pomnožite to sa 60, nek bude već 6,1 milion i 260 hiljada dolara preko onoga što plaćate, zatim tu je 30 dolara, a plaćali smo 60, to je dodatnih 30 dolara - tih dodatnih 30 dolara za 100.000 šteka, to je još 3 miliona i više, to je 4 miliona i 260 hiljada koje su međusobno dijelili političari, i 30 dolara je bilo za održavanje granice, Zetatrans i radnika koji su tamo radili, neka prekine da priča gluposti!
    ...
    Kuomo: Branko iz MTT-a (Montenegro Tobacco Tranzit) je takođe bio dio Đukanovićevog tima.
    Šelzi: Tima u smislu iste političke grupe?
    Kuomo: Igraju zajedno basket.
    Šelzi: Dakle, oni su baš prijatelji?
    Kuomo: Da, igraju basket zajedno.
    ...
    Šelzi: Dakle Branko iz MTT-a, koji ima nadimak Philipe, je prijatelj Đukanovića i Branka Perovića?
    Kuomo: Da... Marta-maja 1996. sam više puta išao u Crnu Goru pozvan od strane Garatka (komentar u transkriptu navodi da se radi o Ratku Kneževiću čije ime Kuomo pogrešno izgovara), sa ciljem da ulažem u hotele tamo. Nakon što sam pažljivo razmotrio internu situaciju u zemlji koja je naravno bila u haosu, i razmislio i nakon što mi je rođak koji je bio sa mnom rekao da pazim jer je to zaraćena zemlja i da nije slučaj da se ulaže u turizam jer "danas ih ima, sjutra ih nema" i tada je on dobio ideju i da dobijemo licencu ili možda čak ekskluzivu za Crnu Goru nakon čega sam pitao (nerazumljivo, komentar u transkriptu) je li moguće razgovarati sa nekim važnim političarem na što mi je on rekao da nema problema i da će me povesti direktno kod Đukanovića koji je predsjednik Crne Gore i njegov najbolji porodični prijatelj godinama i godinama, baš blizak zato što su živjeli u istom mjestu i očevi su im zajedno u školu išli... Onda je došao Milo i počeo da govori na svom jeziku, a Ratko mi je prevodio i rekao je da će biti izdate četiri licence za Crnu Goru ali da će ekskluzivu imati samo jedna.
    Šelzi: Kako se rađa potreba za uvozom u Crnu Goru?
    Kuomo: Pa, recimo da je licenca bila potrebna i zbog onoga što se već razvilo kao posao preko Korada Bjanka i Ćira Macarele sa gliserima koji su direktno iz Crne Gore prevozili robu.
    Šelzi: Odakle se do tad dovozila roba?
    Kuomo: Iz Albanije, a prije Albanije iz Hrvatske... Iz Albanije je završeno zato što ona ima direktne odnose sa italijanskom vladom i italijanska vlada je naredila u sporazumu klauzulu koja je navodila da se nije smjelo više trgovati cigarima sa švajcarskim preduzećima koja su prodavala robu koja je (preko Albanije) bivala dovožena na italijansku teritoriju.
    Predsjednik ti učini preko brata, policija ništa ne preduzima...
    Ispitivanje Oracia 1998.
    Oracio: Za Božić smo svi zajedno slavili što je pobijedio Milo kao predsjednik... Glasalo se između Mila i Moma, i Santino je htio da pobijedi Milo jer nam je davao pokriće, a Momo ne.
    Šelzi: Kako mislite pokriće?
    Oracio: Čuo sam dok su oni pričali sa tim Đurom - da ako Milo pobijedi... zato što je Momo bio protiv cigara i protiv bjegunaca (latitanti, italijanski kriminalci koji su se u Crnoj Gori krili od italijanske policije). A Milo, ne, Milo je to htio.
    Šelzi: Zašto?
    Oracio: Zato što je i on u tom biznisu.
    Šelzi: Kako to znate?
    Oracio: Zato što sam večeravao sa njima.
    Šelzi: Sa kim?
    Orazio: Sa Milovim bratom... Dva puta sam bio na večeri sa Milovim bratom. Vodio me Santino, bili smo ja, Santino, Marcello i Mauricio.
    Šelzi: Ko je bio osim vas četvorice i Milovog brata?
    Oracio: Milov brat i dvojica, ne znam čime se oni bave, jesu li "killer", vozači, oni idu stalno naoružani, ne znam šta... poznajem ih ali ne znam šta... to su policajci.
    Šelzi: I gdje ste išli?
    Oracio: U jedan restoran blizu Zelenike, jeste li vidjeli raskrsnicu u Zelenici, prvo se ide ispod tunela, tu je tvrđava, ne znam kako se zove, tamo smo se stalno viđali... Ali za večerom smo sjedjeli... bila su dva stola, mi bismo sjedjeli ovdje, a oni tu, blizu nas. Taj Đuro je pričao 'slovenski', nije da sam razumio šta su pričali ali radilo se o dogovorima za biznis. Biznis je bio oko cigara, oko benzina. Zato što je tamo benzin jeftin, Santino je trebalo da prodaje, šta znam, za 1.000 lira, 2.000 lira, ali 500 lira od toga je išlo Milovom bratu, što opet uvijek ide Milu, brat se pojavljivao i onda bi benzin poskupio. Gliseri koji su htjeli da toče gorivo morali su tu da toče... I pričalo se: gorivo od te i te cijene moraš naplaćivati toliko i toliko, od 1.000 lira na 2.000 recimo, djelovi za glisere, ako u Italiji koštaju toliko, ovdje moraš platiti toliko i toliko lira. Jednostavnije rečeno, od onoga što se uzimalo dijelilo se, zarada se morala dijeliti. Ovi susreti su bili da bi se podijelila zarada i on je imao odriješene ruke da bude papa, kralj i kardinal... I plus je dobio i pasoš.
    Šelzi: Ko on?
    Oracio: Santino je dobio 'slovenski' pasoš, originalni, tako da njega niko nije mogao da dira.
    Šelzi: Koje ime je pisalo na pasošu?
    Oracio: To nisam vidio. On je dobio originalni pasoš... Recimo, kao da ja odem kod predsjednika Luiđija Skalfara... i onda mi on da papir... Niko mi više ništa ne može i ja radim... ono što me je volja. Pratite li me doktore? Samo što Luiđi Skalfaro (predsjednik Italije) ne dolazi lično, nego pošalje brata, ali mi učini što i policija ne preduzima ništa...

    izvor: www.vijesti.me

  9. #34
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,933
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Brano Mićunović komanduje u Crnoj Gori

    “Predsjednikovom bratu” poklonili su bijelu “kalibru ”, a zatim i 10 miliona lira za izbore...

    Italijanski mafijaši uključeni u šverc cigareta preko Jadrana, družili se se i poklanjali stvari Acu Đukanoviću, dok ih je istovremeno nekadašnji šef barske policije Vaso Baošić čuvao od hapšenja.
    Tokom saslušanja kod bivšeg tužioca Đuzepea Šelzija, Tomazo Laraspata 1998. pričao je kako je brat premijera Mila Đukanovića tih godina bio nerazdvojan sa, takođe, visokopozicioniranim članom krimi klana Konstantinom Sarnom.
    Laraspata je član klana Sakre Korone Unite koji je, prema nalazima tužilaštva u Bariju, kao bjegunac od italijanskog sudstva boravio zajedno sa bratom Rafaeleom u Crnoj Gori do 7. oktobra 1997, kad je pobjegao nazad u Italiju. Uhapšen je 30. 01. 1998. godine.
    Sarno je u Italiji uhapšen krajem maja 1997. godine, kada se vratio u Italiju iz Crne Gore.
    Na saslušanju kod Šelzija - tužioca koji je pokrenuo istragu o crnogorsko-italijanskoj švercerskoj vezi, Laraspata tvrdi da je Konsatantino stalno bio zajedno sa “predsjednikovim bratom”, da su mu poklonili bijelu “kalibru”, a kasnije i 10 miliona lira...
    To su sve radili, kako je Laraspata pričao, da bi “pridobili” Vasa (Baošića) koji im je govorio kada treba da se sklone jer ih traži policija iz Barija.
    Brano tamo komanduje
    Istom tužiocu, bos Sakre Korone Unite Benedeto Stano, ispričao je da je u Crnoj Gori glavni Brano (Mićunović), da on svime komanduje i da je u veoma dobrim odnosima sa Milom Đukanovićem.
    U iskazu on tvrdi da su i drugi mafijaški bosovi iz Italije imali komunikaciju sa Đukanovićem, da su pomagali crnogorsku policiju i Vladu i da su “tamo sve mafijaši”...
    Stano je bježeći od italijanskih vlasti, u Crnoj Gori boravio do 10. 11. 1997, kada se vratio u Italiju gdje je uhapšen.
    Nakon trogodišnjih preliminarnih saslušanja, u februaru prošle godine u Italiji počelo je suđenja za šverc cigareta između Crne Gore i Italije. Prije par dana izvedeni su i prvi svjedoci.
    Optuženi u procesu su Branislav Mićunović, Dušanka Pešić Jeknić, Veselin Barović, Branko Vujošević i Andrija Drašković.
    Miroslav Ivanišević i Stanko Subotić ranije su oslobođeni optužbi u odvojenom suđenju (njihovi advokati su zahtijevali da im se sudi po kratkom postupku), a slučaj protiv premijera Crne Gore Mila Đukanovića arhiviran je zbog političkog imuniteta.
    Od prošle godine slučaj u ime tužilaštva zastupa tužilac Karmelo Riko, kojem je slučaj ustupljen ljetos, nakon što je tužiteljica Eugenija Pontasulja napustila specijalno tužilaštvo za borbu protiv mafije zbog isteka desetogodišnjeg mandata na toj funkciji. Ona je radila kao saradnica tužioca Šelzija.
    “Tamo su svi mafijaši . I Milo Đukanović je mafijaš”
    Stano: Prudentino poznaje Brana, Brano je za Mila rodbinski vezan i budući da je veliki mafijaš tamo, tamo sve tako funkcioniše: tamo su svi mafijaši . Tamo je to tako: i Milo Đukanović je mafijaš! Tako funkcioniše. Čak je Prudentino, kako je meni poznato, sproveo vodovod od Podgorice do Nikšića, do Branovog rodnog mjesta. Doveo je svoje radnike.
    Šelzi: O svom trošku?
    Stano: Da. Onda je kupio 4-5 “golf” automobila crnogorskoj vladi, policiji u Podgorici... kao što sam im i ja davao poklone, eh.
    Stano : Lako je kad si Milov rođak, onda te ne diraju
    Dio saslušanja Stana 1996. u Peruđi
    Stano : 300.000 lira uzima šef policije, ne sekretarica! Ne možeš znati bolje od mene, vidi. Oni onda žele i ostale plate. Umorio sam se od boravka u Crnoj Gori, umorio. Moram da dajem informacije o Ćiću, ali moram i da pazim jer tamo mi je djevojka. Ćićo je mnogo jak u Crnoj Gori, mnogo...
    PM Piacente (javni tužilac): Šta podrazumijevate pod "mnogo jak"?
    Stano : Na nivou mafije, na nivou sa sudijama, sa policijom... jer tamo je mafija policija, ne mi!
    PM Piacente: Dakle vi tvrdite da on ima veze sa važnim ličnostima?
    Stano : Da, sa određenim Branom. Brano je "ovakav" sa Milom, sa Milom predsjednikom.
    PM Piacente: I taj Brano ima ulogu u vladi?
    Stano : Za Brana tamo kažu da je mafijaš, ali on komanduje, i Ćićo je zajedno sa njim.
    Šelzi: U kakvim odnosima su oni sa tim Konstantinom kojeg je pomenuo?
    Stano : U dobrim.
    Šelzi: Na jednakom nivou? Ili Konstantino kaže: Od sada ja komandujem?
    Stano : Ne, da je tako rekao Ćićo bi ga otjerao za dva minuta.
    Šelzi: Dakle uzajamno se poštuju?
    Stano : Da, da poštuju se ali ne znam do koje mjere. Ja mislim da Ćićo može ostati sam tamo.
    Šelzi: Zašto su svi ti Napolitanci u Zelenici - šta imaju u Zelenici, gdje rade?
    Stano : Sve cigarete stižu u Zeleniku.
    Šelzi: Gdje ih stavljaju?
    Stano : U skladišta.
    Šelzi: Čija su ta skladišta?
    Stano : Vladina, plaća se i Vlada.
    Šelzi: Koliko?
    Stano : 40 dolara po boksu (cigareta).
    Šelzi: Ko plaća?
    Stano : Putem agencije... Zeta-Trans... novac bez kraja! Mila sad više ne može niko da dira, pobijedio je na novim izborima, ubjedljivo.
    Col.Carone (karabinjer): Gdje smještaju duvan u Baru?
    Stano : Ne, sad ih iz Zelenike uzimam, ne stiže više ništa u Bar.
    Šelzi: Dakle nema skladišta u Baru?
    Stano : Ranije ih je bilo... U luci Bar. Sada zbog ambasade, konzulata, premještaju sve u Zeleniku.
    Piacente: Jeste li bili u odnosu sa izvjesnim Bobom?
    Stano : A da, u početku sam imao odnos sa Bobom... sada više ne.
    Piacente: Jeste li upoznali i rodbinu?
    Stano : Da, ženu, ćerku i Veljka.
    Piacente: Je li on bio u vezi sa organima vlade u Crnoj Gori?
    Stano : On je Milov rođak.
    Piacente: Taj Brano je zauzeo Bobovo mjesto kada?
    Stano : Ne, taj Brano komanduje tamo.
    Piacente: Je li on šef mafije?
    Stano : On komanduje.
    Piacente: Ima li Bobo poziciju unutar administracije u Crnoj Gori, je li on funkcioner?
    Stano : Ne!
    Piacente: Dakle on je samo Milov rođak?
    Stano : Da.
    Piacente: Ima li on rodbinu i unutar policije?
    Stano : Ne znam, znam da je Milov rođak. A kad si Milov rođak, onda te ne diraju.
    Dio saslušanja Benedeta Stana 1997. u Peruđi
    Col-Carone: Zašto ste rekli da je taj Kostantino sve zaveo u red osim Prudentina? Je li vam i to rekao "ujak Enriko"?
    Stano : Ne to je moj zaključak, zato što Prudentino djeluje sam ili je bio zaštićen, kažu, od strane tog Brana.
    Col. Carone: Je li to vaš zaključak?
    Stano : Da. Ali to je realnost. Od strane Brana je bio dobro pokriven, zato što je Brano tamo mafijaš čitave Crne Gore. I bio je uz Mila, tako da ga niko nije dirao.
    Dio saslušanja Stana 1997. godine u Peruđi Šelzi: Jesu li vama poznati odnosi između Prudentino Frančeska i pripadnika italijanskih i stranih institucija, policije, sudstva i slično?
    Stano : Ne, Prudentino sa... stranim da... policija, sudije iz Podgorice, predsjednik Milo Đukanović.
    Šelzi: Šta tačno znate?
    Stano : Da se viđaju, pričaju... Jednom sam bio tamo da pričam o jednom svom problemu, Milo Đukanović je bio u hotelu u Podgorici, ispod je kazino a iznad hotel, onda je došao Brano, mafijaš iz Crne Gore i...
    Šelzi: Je li Brano Đukanovićev rođak?
    Stano : Čini mi se da su kumovi, rođaci, ne sjećam se tačno, u svakom slučaju veoma se poštuju obojica, stalno se viđaju, razgovaraju.. Ja sam Branu tražio uslugu jer su me bili otjerali iz Crne Gore, pitao sam ga da se vratim ponovo i tražio sam uslugu Ćiću - Prudentinu, Ćićo mi je odgovorio: "U redu sad ću pričati sa Branom, onda ćemo se naći i pričaću sa Milom Đukanovićem. Ja sam se dogovorio sa Ćićom, ali u hotel je umjesto njega došao Brano. Nakon sat vremena je došao Milo sa 3-4 čuvara i počeli su da razgovaraju rekavši mi da će se pozabaviti mojim problemom.
    Konstantino je stalno bio sa Acom
    Dio saslušanja Laraspate 29. 05. 1998. u Područnom odjeljenju tužilaštva za borbu protiv mafije
    Šelzi: Vi ste rekli da je Konstantino bio u dobrim odnosima sa predsjednikovim bratom?
    Laraspata: Da, Acom.
    Šelzi: U kom smislu dobrim? I na osnovu čega to znate?
    Laraspata: Znam zato što su bili stalno zajedno, ja sam boravio u Zelenici.
    Šelzi: Brat kojeg predsjednika?
    Laraspata: Mila.
    Šelzi: Aco je bio stalno u Zelenici, kojim povodom?
    Laraspata: Aco je bio stalno u Herceg Novom, ne znam čime se bavi. Čini mi se da je suvlasnik u poslu sa benzinom, on i još jedan koji je u Herceg Novom su u biznisu sa benzinom sa "ujka Enrikom".
    Šelzi: Znači vi ste viđali Aca i Konstantina zajedno?
    Laraspata: Da, uvijek. On - Aco - je prije bio dobar sa Donatom - mi smo Acu poklonili i automobil.
    Šelzi: Koji automobil ste mu poklonili?
    Laraspata: Bijelu “kalibru”. Jednom sam dao i 10 miliona (lira, ndr) putem jednog iz picerije Crna Gora. U to doba ja sam htio da pridobijem Vasa, koji je bio u vezi sa brindizijcima, a mi smo u tom periodu bili protiv brindizijaca i loše nam je išlo. Tako da sam htio da se približim Vasu, bilo je to u doba izbora, Vaso je glasao za Mila. Rekao sam mu - "Evo ti Vaso, za izbore, znam da vam treba, 10 miliona". On je pozvao drugog šefa policije, Dragana, i rekao mu "Evo ti Dragane, ovo ti je za fudbal, pošto smo sa izborima već OK"...
    Šelzi: Je li Vaso znao da si ti bjegunac?
    Laraspata: Da
    Šelzi: Kako znate?
    Laraspata: Svi su znali. Stizale su informacije faksom, novine... Svi su znali, ali su nas ostavljali na miru zato što kad bi stizali faksovi u Podgoricu, iz Podgorice su to slali za Bar kod Vasa, a Vaso bi nam govorio: "Sakrijte se na par dana jer će doći policija iz Barija da traži bjegunce". Kad bi policija iz Barija otišla, zvali bi nas... da izađemo. Kad bi (Vasu) stigao faks, on bi ga pogledao i odgovorio: "Te osobe nisu ovdje". I gotovo. I nas bi obavijestio da nestanemo.

    izvor: www.vijesti.me

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Uhapsen kralj spamera
    By Hari Krisna in forum Internet
    Replies: 6
    Last Post: 03-06-07, 14:58
  2. Uhapsen komandir policije
    By gos1 in forum Primorski
    Replies: 4
    Last Post: 05-11-06, 00:00
  3. uhapsen Vuk Vulevic
    By intruder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 21-05-05, 19:07
  4. Uhapsen Zbutega!!!!
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 17-02-04, 15:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •