Results 1 to 20 of 20

Thread: u Novom problemi... pod razno

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default u Novom problemi... pod razno

    Evo ovih dana citam (bolje reci, bacam pogled na) forum, koji je opet malo zamro, pa se odlucih da ubacim koji redak.
    Interesuje me da li iko ista zna o parku Boke, koji je proslog ljeta bio u uzasno losem stanju. Je on to na prodaju, prodat ili samo neobjasnjivo prepusten sam sebi (i vandalima svih vrsta)?
    Onda, zna li iko ista o onom ruglu u Njegosevoj preko puta Pantomarketa, odnosno ispod kuce Radeckog, bivsi blic lokal Regula ljeta 2002. cini mi se? Mafijas sagradio, otvorio bespravno, kriv on i ko mu je to dozvolio, i sad to zjapi prazno tamo vec 6 godina... Proslog ljeta je tamo nadjem i jedan dobro da tako kazem ukorecen les jednoga jadnoga pijanca... To vam je bio hit sezone 2007. Ovo je bio crni humor.
    Isto tako me zanima, posto cu mozda opet doc u Novi sljedeceg ljeta, rade li sto policajci-saobracajci po pitanju parkiranja auta po pjesackim prelazima, trotoarima itd (fali samo da nam na glavu parkiraju)? Posto mi je proslog ljeta non-stop bio parkiran po koji auto ispred ulaza od koga polazi i pjesacki prelaz... Bili su se nedje pojavili u Njegosevoj par puta ljeta '07. ali nije mi bilo bas jasno sto su cinjeli, sta ili koga su trazili...
    Eto za pocetak ja mislim da je dosta.
    Adio, vidimo se.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije svega, bok!

    To što je forum zamro je po meni dobar znak, dakle da se prešlo s riječi na djela i da vrijedni Novljani, Novljanke i Igaljani vrijedno rade na ekonomskom boljitku i izgradnji evrobskog Herceg Novoga. Parka Boke što se tiče, kruže glasine da je prodat za dobre pare beogradskom biznismenu Miroslavu Miškoviću i da se planira izgradnja šoping mola u okviru koga će biti uglavnom ribarnice, prodavnice opreme za ribanje (šuška se da je u pitanju slovenačka Vileđa), zatim prodavnica sportske opreme i nekoliko konoba po standardima Evrobske Unije.

    Mafijas sagradio, otvorio bespravno, kriv on i ko mu je to dozvolio, i sad to zjapi prazno tamo vec 6 godina...
    Ne bih se zalijetao sa čašćavanjem teškim riječima, a uzgred budi rečeno, u ip adrese forumaša ima uvid Služba Državne Bezjednosti (SDB)

    Proslog ljeta je tamo nadjem i jedan dobro da tako kazem ukorecen les jednoga jadnoga pijanca... To vam je bio hit sezone 2007. Ovo je bio crni humor.
    Odista sramota. Al da znaš da nije to ništa! Neki bolesnici su imali ideju da postave živog medvjeda da čuva krug fontane! Skandalozno, sva sreća te su gradski oci i Crkva elegantno iskulirali te provokacije.

    Pozdrav iz ekološkog, evrobskog Herceg Novoga!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Služba Državne Bezjednosti (SDB) - ovaj naziv vise ne postoji, kod nas se sada zove Agencija za Nacionalnu Bezbjednost...dok se u Srbiji zove, Bezbedonosno Informativna Agencija ( BIA )...potpuno se slazem sa navedenom konstatacijom...

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slusajte, kada bi te sluzbe i agencije procesljavale forume na srpskom, hrvatskom, crnogorskom i kojem hocete jeziku po cijelom netu, ne bi li nasli ko upotrebljava "teske rijeci" za ovoga ili onoga, morali bi hapsiti hiljade ljudi, itd. Idite na Politiku, idite na druge forume pa citajte "sumnjive" i kriticare drustva i politike... Ako se to i desi, draze ce mi biti da budem na nekakvoj crnoj listi, znajuci da sam u pravu, nego da prihvatam status quo jos jedne "demokrature" kako bi to rekao Matvejevic.
    Nema sta, dobro su nas isprepadali u ovih 18 godina, utjerali nam dobro strah u kosti, a kako i ne bi, sta se svasta izdesavalo... Mozda bi i ja samo cutala da nisam nikad otisla iz Novog. I u drugim zemljama vladaju razne vrste demokratura, nemojte misliti da je mnogo bolje, cak sta vise. Onda ako pomislimo na organizovani kriminal, mnogo je i gore na nekim mjestima.
    Ok, ja ustvari pojma nemam ko je sagradio lokal o kome sam pricala i ne znam zasto je zatvoren i zasto stoji tamo jos. Necu ni da znam. Ali jedno cu uraditi, oticu u opstinu pa cu pitati sta misle s tim, jer se tamo svak moze uvuci, ulaz je otvoren, skuplja se smece i pacovi i ko zna sta sve jos, les je proslog ljeta stvarno pronadjen (mozda ste pomislili da se zezam), lezao je tamo 10 dana prije nego je iko otisao tamo da pogleda. Mislim da ima dovoljno razloga da se to mjesto srusi, ocisti i da se na primjer tu posadi drvece i cvijece ili da se otvori kafic (malo bolje arhitektonski osmisljen i sa dosta cvijeca), ali koji bi radio samo danju, jer je preblizu kuca i nocu bi bilo previse buke i guzve.
    Sto se tice parka Boke, ako je istina ono sto kazes Prva Bokeska, to je strasno. Pa zar u jedinom (sad ne vise) javnom parku grada, koji bi trebao da bude svima dostupan i uvijek uredjen i cist za gradjane i turiste, treba da postane nekakav komercijalni centar?! Zar se takve stvari ne grade u periferijama gradova? Osim toga, znaci li to da ce posjeci i drvece? Palme, borove, itd.? Nadam se da ne. Uzas, vec vidim kako se sve puni smecem i kako jedina oaza grada odlazi u zaborav... A s njom i velika kolicina kiseonika.

    P.S.: Ne znam zasto, palo mi je na pamet... U Kalabriji, u Italji, kad su ukokali (zna se ko, nije bitno) jednog predsjednika opstine jer im se nesto nije dopao, sta je rekao ili sta je cinio, cijeli grad a najvise mladi su izasli na ulice sa natpisom na grudima "Sad nas ubite sve!". Oni su imali hrabrosti i dobro su ucinili, jer se poslije pokrenuo jos jaci pokret za da tako kazem oslobodjenje od moci prepotentnih organizacija. Eto, drustvo, nadam se da nisam upotrebila kakvu tesku ili pogresnu, rijec i da me onaj ciko koji procesljava net nece ucmek... ovaj pitati sto... ovaj, hm.
    Last edited by pinjula; 07-04-08 at 10:12.

  5. #5
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Idite na Politiku, idite na druge forume pa citajte "sumnjive" i kriticare drustva i politike...
    Ovo nije forum Politika, tako je stvarno neprikladno da se upotrebljavaju termini tipa mafijaš lopov ako se već nemaju dokazi za te tvrdnje.

    Ako se to i desi, draze ce mi biti da budem na nekakvoj crnoj listi, znajuci da sam u pravu, nego da prihvatam status quo jos jedne "demokrature" kako bi to rekao Matvejevic.
    Tvoja koža, tvoja briga.

    Mozda bi i ja samo cutala da nisam nikad otisla iz Novog.
    Lako je srat i iznosit neistine iz udobne evrobske fotelje. Licemerno, krajnje licemerno od Vas, sugrađanko...

  6. #6
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Prva Bokeška
    "Lako je srat i iznosit neistine iz udobne evrobske fotelje. Licemerno, krajnje licemerno od Vas, sugrađanko..."

    Malo ljepši izraz bi trebao,ipak je ona dama..

  7. #7
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A dame kao ne rade te stvari?

  8. #8
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    office kitano
    Posts
    439
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U park Boke ce Vektra ponovo da sagradi hotel.
    Nada poda me separar da amor de deux

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zasto se ove teme o problemima grada vazda zavrsavaju na ovaj nacin? Pih... ustvari znala sam...
    Prva bokeska, koji je tvoj problem? Sto se skandalizujes za odredjene izraze, je l' to nekoga branis? A sta, ti kao znas svu istinu, pa se zato ku....? Pa reci nam je onda. Prosvijetli nas. Tvoj cinizam i sarkazam su bijedni. Nemas ideja, nemas SVOJIH ideja, ni ti ni ostalo drustvo koje je dobacilo uobicajene maskilisticke opaske.
    Moj polozaj u Evropi je gradjanina B kategorije bez prava glasa. O svemu ostalom necu sigurno ovdje jer ne bi stalo ni u jednu knjigu. Duga je to prica. Dok se ne proba zivot emigranta, ne moze se znati kakav je. Naravno zavisi mnogo od pocetnih uslova, kako i zasto se otislo, gdje se otislo, itd.
    Moderatoru, slobodno zakljucaj... Izvini, stvarno nisam ni trebala pocinjati ovu temu, a i svaka diskusija ovdje je nemoguca. Ne zelim da nastavljam. Sljedeci put cu odabrati neku bezbolniiju temu, npr. kad ce sljedeci skup piciginasa ili koja se muzika slusa na novskim radijima... Adios!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,068
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    pinjula jel to zelish da rijeshish neki problem u Herceg Novom preko foruma?
    \\
    OFL•GIC

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne, ne zelim da rijesim nikakav problem HNovoga preko foruma, Druze Tito, ne brini. Sta cu odavde rijesiti?
    Samo sam htjela, mozda malo preagresivno, priznajem, da pokrenem jednu malo pipavu temu, odnosno vise njih u jednoj.
    Ne volim sarkazam pa sam reagovala kako sam reagovala.
    Inace, uopsteno govoreci, forumi na ovom blagu i ujedno prokletstvu koje se zove internet, sluze i kao priprema za akciju.
    Mozda ja nisam najbolji primjer diplomatije, ali problemi koji se ticu Novoga cesto me zabrinjavaju toliko da bih zeljela barem da znam ili ima jos koga ko se pita da li je sve to ok ili nije, sta misli o svemu tome, sta bi se moglo uraditi da se neka situacija poboljsa.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,068
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Ja mislim da smo vec nekoliko puta u proshlosti, na ovom forumu, vrshili analize problema u Herceg Novom. Veoma zamarajuca tema, krajnje dosadna i bez poente. Shto se tiche parka preko puta gore pomenutog zamrlog kafica, on je sredjen. Objekat sa poslovnim prostorima koji se nalazi preko puta parka nema dozvolu za josh jednu etazu.

    Shto se tiche parka boke, odnosno mijesta gdje se nekada nalazio hotel boka, koji je stradao u zemljotresu, on pripada preduzecu htt ( il kako li vec ) Boka. Tu firmu je kupila Vektra. Josh uvjek se ne zna da li ce graditi neki hotel ili ce ostaviti park kakav jeste. Pustite priche "kako mogu unishtit grad" "ne smiju oni to" Dobrodoshli dijeco u kapitalizam.

    I da dodam to da vec svi forumashi koji posjecuju podforum Herceg Novi znaju da Prva Bokeljshka pishe svoje, na prvi pogled, dubokoumne postove iz chiste zajebancije.
    \\
    OFL•GIC

  13. #13
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    chicotopia 3.0
    Posts
    264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Red face

    chula sam da Rusi rade na rjeshavanju svih problema....
    whoever said money can't buy happiness simply didn't know where to shop

  14. #14
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Prva Bokeška View Post
    A dame kao ne rade te stvari?
    Nisam rekao da ne rade,ali pristojniji izraz bi bio ljepši..

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    248
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Paske primiri malo , znam dje si zhivio proshlog ljeta
    ...

  16. #16
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    91
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro je da postoje forumi. Treba tu energiju i frustracije kanalisat na društveno podoban način. Živjeli forumi! Živjela Boka!

  17. #17
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da ne zna mozhda neko kako se kazhe zhaba na engleskom?

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    408
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Pomoc prijatelja

    Ja znam da je mish - mouse a kuca - house.
    Da li ti je to nesto pomoglo:-?

  19. #19
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    chicotopia 3.0
    Posts
    264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Red face

    power inache moc.....
    whoever said money can't buy happiness simply didn't know where to shop

  20. #20
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    'zhaba' => 'the zhaba'

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. napraviti pravi sajt o Herceg Novom
    By Vodolija in forum Primorski
    Replies: 35
    Last Post: 23-02-07, 08:56
  2. Replies: 0
    Last Post: 08-11-06, 14:56
  3. Ubistva u Herceg Novom - reloaded
    By Drug Tito in forum Primorski
    Replies: 12
    Last Post: 10-02-06, 18:09
  4. rasizam u Herceg Novom
    By JUSTICE in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 36
    Last Post: 28-12-05, 16:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •