Results 1 to 8 of 8

Thread: DUHOVNA APOTEKA pred zatvaranjem?

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default DUHOVNA APOTEKA pred zatvaranjem?

    U stvari, ova vijest bi trebala malo koga da čudi, pošto se u mojoj „butigi“ do prije par mjeseci uveliko bila počela hvatati paučina i da nije bilo ovog potonjeg „osvježenja“, ionako bi ostala da se raspada sama od sebe...

    Ova neočekivana obnova nije me samo iznenadila već i nagnala da se dobro zamislim u pogledu ovog svojevrsnog (duhovnog) poduhvata, osobito kad vidim uvećani broj ulazaka u ovu moju „butigu“ koju mirne duše mogu poistovjetiti sa izvjesnim objektom vrhunske (duhovne) gastronomije, u koji namjernici ulaze kao u neku od - narodnih kuhinja - i to onda kad pare potroše na piće i jebačine pa, onako mamurnim, glad nadvlada osjećaj stida te mrgodni navrate da utole glad i neprimijećeni išunjaju u mrak...

    No ja ih potpuno razumijem, jer ne samo ono što se dobije džabe nema svoju vrijednost no gubi i time što želi da se nametne a i za ovo saznanje zahvaljujem jednom UDBA-šu, koji mi je svojevremeno, u iskrenom prkosu, naredio:

    - „Ajde de, sad me ubijedi u to ako ti basta...!“

    Vazda mu fala dje čuo i dje ne čuo...!

    U medjuvremenu sam svoju klijentelu upoznao do mjere da, njih dostinu, kao dobre i pouzdane prijatelji, na čast mogu pozvati u svoj (duhovni) dom (Blog) a ovu moju „butigu“ zatvoriti da od nje ne ostane ruševina pored puta „kojim se rijetko ide....“

    - M -
    Last edited by metuzalem; 03-04-08 at 12:47.

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Za DUHOVNU APOTEKU je potreban DUH,
    a toga je uvijek manjkalo u nasha brda tvrda,
    ne pomaze voda majko,
    sa korita Ivanova,
    nit vidari i travari,
    ne daj Mete,
    da te starost i bol dushe,
    u namjeri sad omete.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  3. #3
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Nece mene, moj Milovane, omesti ni jedno ni drugo, dok starost osjecam kao poklon a bol duse me potsjeca da sam ziv....
    Sjecas se i sam onih olovnih vremena " govornog delikta" nakon kojega je uslijedila zestoka inflacija neodgovornog "opstenarodnog baljezganja", zato ne treba da te cudi sto sam, sa zakasnjenjem, shvatio da se kurs mijenja i ovim prostorom uveliko sunjaju (duhovni) dileri poput onih nekadasnjih - "devize..., vize..., vize....!"

    pozdrav
    - M -

  4. #4
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default uzdizanje topica...

    predosjecam da se nece mnozina javiti na ovaj moj topic, pa se sjetih da to ucinim sam time sto cu prilagati davno potonule postove kao ovaj iz Jula mjeseca 2004.

    To što se općinstvo ne javlja češće na moje postove i nije bitno, jer je meni važan broj ulazaka i njihov odnos. Zato neću i ne žalim da zapustim bilo koji od svojih topica.

    Dakle,
    ...kad god dođem u Crnu Goru, većina mojih poznanika i prijatelja me sretne uz poluzbiljnu primjedbu, koja glasi:

    - A kad će ne, čoče, primiti u tu ojađelu Evropu, više...?

    - Kad platite vodu, struju i ostale komunalije...


    ...glasi moj odgovor koji oni poprate nerazumijevanjem, ali se veoma brzo snađu i doviknu:

    - Bi mi, lako, kad bi imali njihove plate (ne zarade...).

    Nakon ove priče, obično im napomenem da u Crnoj Gori ionako niko ništa ne radi osim policije, pa neka se kod nje raspitaju što im je činiti ili da vide kako to ne treba. Pošto ih ovo dopunski zbuni, odmah traže dodatno objašnjenje, pri čemu ih opomenem da od Evrope vide jedino njihove plate ali ne obaveze i zadatke, kojima su one uslovljene. Pa što će tun policija, čude se oni s pravom, pri čemu ich moram uputiti na moja iskustva sa njom. Tada im napomenem da u Njemačkoj, ako ne platiš kaznu i za najmanji prekršaj, spremni su da te raskuće kako bi je naplatili... Mnogi primijete da bi ovakva dosljednost bila poželjna i u Crnoj Gori ali pod uslovom da su plate iste... I tako u nedogled.

    Međutim, kad im predočim svoja iskustva sa CG policijom, svaki put naiđem na zbunjenost...

    Naprimjer:

    Skoro obavezno je da me policija zaustavi i moje vozilo, koje svake dvije godine mora na veoma drastičan tehnički pregled, počne da ispituje od toga da li sam se vezao pojasem (bez koga se i sam osjećm gologuz) pa kad ništa ne nađe pomene sajlu za vuču koja niđe u sredjenim državama nije obavezna i odmah vadi blok...

    ... a cijelo to vrijeme pored nas tandrču tako jezivi krševi sa vozačima kojima je „ispod časti“ da se vežu „ka volovi“ pa makar ostali bez noga, a o kakvoj tehničkoj i inoj ispravnosti se radi, dovoljan je samo pogled. No, svejedno, vrla CG policija sav taj krš propušta uz drugarski pozdrav i jedino brine o njihovoj sigurnosti kad su u pitanju došljaci iz te ojađele Evrope. U tome izgleda imaju i pravo a i podršku tih vozača, jer sa njihovim kršom, ionako, niti su đe krenuli niti će đe stići.

    Ponajmanje u Evropu.
    - M -
    Last edited by metuzalem; 04-04-08 at 09:45.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zapataj nam duhovnu apoteku pa nas moš bačit slobodno u kakav dubok bunar . Samo pazi da ti ne poture kakav otrov za dušu ,umjesto andola ( fijip bez zemlje)...

    I pazi leđa...

    Quote Originally Posted by metuzalem View Post
    U stvari, ova vijest bi trebala malo koga da čudi, pošto se u mojoj „butigi“ do prije par mjeseci uveliko bila počela hvatati paučina i da nije bilo ovog potonjeg „osvježenja“, ionako bi ostala da se raspada sama od sebe...

    Ova neočekivana obnova nije me samo iznenadila već i nagnala da se dobro zamislim u pogledu ovog svojevrsnog (duhovnog) poduhvata, osobito kad vidim uvećani broj ulazaka u ovu moju „butigu“ koju mirne duše mogu poistovjetiti sa izvjesnim objektom vrhunske (duhovne) gastronomije, u koji namjernici ulaze kao u neku od - narodnih kuhinja - i to onda kad pare potroše na piće i jebačine pa, onako mamurnim, glad nadvlada osjećaj stida te mrgodni navrate da utole glad i neprimijećeni išunjaju u mrak...

    No ja ih potpuno razumijem, jer ne samo ono što se dobije džabe nema svoju vrijednost no gubi i time što želi da se nametne a i za ovo saznanje zahvaljujem jednom UDBA-šu, koji mi je svojevremeno, u iskrenom prkosu, naredio:

    - „Ajde de, sad me ubijedi u to ako ti basta...!“

    Vazda mu fala dje čuo i dje ne čuo...!

    U medjuvremenu sam svoju klijentelu upoznao do mjere da, njih dostinu, kao dobre i pouzdane prijatelji, na čast mogu pozvati u svoj (duhovni) dom (Blog) a ovu moju „butigu“ zatvoriti da od nje ne ostane ruševina pored puta „kojim se rijetko ide....“

    - M -
    Brooclyn Forever !

  6. #6
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default Atamanu na dar ovaj (duhvno) arheoloski eksponat...

    pozdrav dobri moj Kozak, lijepo te vidjet na ovome "drkalistu2 te se ne osjecam sam i napusten, zatocu te castit ovim arh. nalazom koje bi se mirne duse moglo izloziti i u apoteci.... No neka...!

    CG-ISTORIJA BEZ STUDENTSKIH NEMIRA

    Ne znam je li to rekao Marx ili neki drugi filozof, teke vidim e je bilo toliko značajno, da se našlo među najpoznatijim krilatim uzrečicama a i evo njenog sadžaja, koji citiram po sjećanju:

    „U Njemačkoj revolucija se ne može dogoditi, jer bi se pogazila ukrasna (engleska) trava...“

    Iako ova tvrdnja nevjerovatno zvuči, ipak svakome ko je živo u ovoj zemlji i nije baš do smijeha kad ovo pročita... No, prije nekoliko vremena, neki pametan čovjek pomenu Crnu Goru i studenske nemire, odnosno njihov protestni izlazak na ulice, isto tako nemoguć, pri tome ne navodeći nikakve, pa čak ni ovako trivijalne razloge, što me navede da se sjetim godine 68´(šegdesetosme) prošloga vijeka kad sam i sam „gostovao“ u pariskim studentskim nemirima, stalno se i bez prestanka čudeći, koliko postupcima, toliko i zahtjevima studenata koji, kako pomenu jedan pametan čoek: „Ne znaju što hoće, ali to hoće – odmah!“

    No prije nego se upustim u, mahom jalove, analize ovih događaja, prvo moram nešto reći o zemlji Francuskoj i narodu koji tamo živi. Za razliku od mnogih drugih, najbolji uvid u istoriju Francuske, omogućila mi je jedna knjiga izdata baš u to burno vrijeme a imala je naslov:

    „Histoire de France – Histoire d´amour“ (Istorija Francuske - istorija ljubavi)

    ... u kojoj je istorija ove lijepe zemlje iznijeta na jedan sasvim nov i, prije svega – pošten način, zato što je u njoj na veoma pregledan način iznijet uticaj kraljevskih supruga i ljubavnica, koje su vladale uz pomoć svojih draži, dok su u svojim rukama nježno držale „žezlo“ voljenog kralja.... Tada sam se sjetio i mojih razmišljanja o igri šaha i značaju figura ove čarobne igre, sve se onako patrijahalno čudeći kako je moguće da ona ćutučina, od kralja, koja nije sposobna za bilo što, ne više od običnog piona, mora biti baš onaj čija sudbina odlučuje o ishodu igre, dok se ona pomamljena kraljica svim silama jaka i čini ršum po tabli, da bi je u slučaju „pogibije“ mogla zamijeniti neka od onih pionskih „seljačina“ koja stigne do iza neprijateljskih redova...

    No da se vratimo zemlji Francuskoj i činjenicama koje mnogo bolje govore o ovoj zemlji od svega ostalog... Uzmimo naprimjer da je ova zemlja u svojoj vladajućoj strukturi „dognala“ do Luja XVI-og što najbolje ukazuje kakva je to vladavina morala biti koja je omogućila blagostanje za opstanak ovako moćne dinastije, osobito kad se čoek osvrne na istoriju Crne Gore, koja nije mogla dognati dalje od Balše III-g.

    Može li biti, a kako izgleda i jeste, bilo moguće jedino uz vladavinu svih onih bezimenih ljubavnica, suvladarki u krevetima francuskih kraljeva... Lično imam prilično razloga da u ovo povjerujem, ne zato što sam imao uvid u njihove intimne prostorije, već sam to mogao zaključiti iz ponašanja studenata, prilikom njihovih nemira i protesta godine 68´prošloga vijeka...

    Prije svega, treba pomenuti parole sa kojima su jurišali na barikade i tukli sa policijom, koja i nije imala mnogo razumijevanja za njihove prohtjeve i zahtjeve kao što su to bili:

    „Budimo realisti – zahtijevajmo nemoguće!“ (Soyons reálistes – exigeons l´imposible)

    „Maštu na vlast!“ (L´imagination au pouvoir!)

    ...i njima slične, dok je jedna, po mom mišljenju jedina, sveprisutna i udarna, bila veoma rijetko citirana u medijima, bilo francuskim bilo stranim, a glasila je u pristojnoj formi:

    „Plus j´ai envie de faire revolution, plus j´ai envie de faire l´amour et plus j´ai envie de faire l´amour, plus j´ai envie la revolution!“ (Što me više volja dizati revoluciju utoliko me više volja voditi ljubav...)


    Međutim, ja sam ovu parolu na terenu doživljavao na veoma neposredan način, jer je bila, ne samo neposrednije izgovarana, već su je studenti i studenkinje žestoko i bukvalno sprovodili po okolnom žbunju i obližnjim studentskim sobama, a u njihovoj interpretaciji je glasila:

    „Plus que jái envie a baiser, plus j´ai envie de futre revolution....!“

    (Što mi se više jebe, to mi se više diže revolucija...“)

    E, baš zbog ovog iskustva u zadnjoj francuskoj revoluciji, potpuno shvatam zbog čega ona ili bilo kakva druga, nikako nijesu moguće u patrijahalnoj Crnoj Gori, iz jednostavnog razloga što su, ojađeli i (seksualno) potlačeni crnogorski studenti, daleko iza, u ovom pogledu puno naprednijih francuskih studenata, jer oni, crni kukavci, još za dugo neće izaći iz statusa bjesomučne i očajničke onanije, odnosno opstepoznatog – drkanja!

    A na toj osnovi, nikakva revolucija se ne može dizati.
    - M -

  7. #7
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Svima onima koji su se tako zestoko i uspaljeno raspisali i rastelalili po ovome "duhovnom drkalishtu", prilogom ovoga Linka preporucujem da malo iscooliraju i procitaju nesto pametno, ispisano na veoma dalekosezan nacin...!!


    http://www.vreme.com/cms/view.php?id=620375

    - M -

  8. #8
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Lijepi moj...

    Vjerovatno imas pravo da ih sa tvog aspekta tako stogo sudis, medjutim dok je tvoj sud ogranicen subjektivnoscu, preostaje vrhovna instanca vremena i pokoljenja koja ce donijeti objektivnu presudu... Kad ne bi bio zatvoren u cilibaru svog shvatanja, mogao bi, iz politicko-istorijskog konteksta, dosta jasno naslutiti da je Njegos bio kudikamo gori i to ne samo od njega, vec i od Velikog Pjesnika Matije, kome ni sada ne treba pominjati - Prezime...

    No tvoje pravo jeste da sudis...
    pozdrav od

    - M -

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. DUHOVNA APOTEKA sa ambulantom
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 420
    Last Post: 22-03-22, 08:39
  2. ZIVOT SVETOG VASILIJA OSTROSKOG CUDOTVORCA-SLAVA MU I MILOS
    By srpskagoracrnagora in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-05, 16:44
  3. NJEGOSEV AMANET PONOVO PRED CRNOGORCIMA
    By Njegus in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 23
    Last Post: 08-02-05, 19:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •