Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 35

Thread: DALI JE C,GORI POTREBAN OVAKAV TURIZAM ???????

  1. #1
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default DALI JE C,GORI POTREBAN OVAKAV TURIZAM ???????

    Ljetovao sam ove godine na teritoriji Boke kotorske, od H/novoga pa do kotora, proveo sam dva mjeseca.
    Moji utisci su jako tuzni i cak toliko zaplasijuci, narod koji dolszi u Cgoru na odmor je u vecem broju,Manit, ne vaspitan, i jako prost.
    Pljuje po ulici, baca smece,flase kese plasticne i to sve u more, svisu nadrkani ,mogaobi svaki dan dase bobijes vise puta dnevno,cisti turcizam i jos gore.
    skuteri i Gliseri jure izmedju kupaca,zato nam narod gine, i nikoga jos nemogu pronac.
    Nas turizam se sastoji od ljudi iz Srbije, Bosne i kosova,poneki Madjar Rumun i romi. imaosam osecaj da svi ti ljudi nijesu voljeli CGoru jer suse tako ponasali, jako zalosno, dog zdruge strane skupoca je tolika u cgoru,da nije cudo sto nam turisti sve donose sa sobom hranu i pice, restorani su polu ili prazni, ako neko i uddje toje da popije malu kiselu vodu.
    moj odgovor je na sve ovo, ovakav mam turizam nikad ne doso,a za sve ovo je kriva drzava bez zakona.
    A vi me kritikujte ukoliko ovo sve nije tacno.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  2. #2
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    OD ULCINJA DO IGALA, VIKEND NA CRNOGORSKOM PRIMORJU
    Vašar do vašara



    Kroz prozor automobila, negdje iza Cetinja, na tren iskrsava komad tamnoplavog mora, oivičenog brdima. Dovoljno da se optimistički nastrojen turista poraduje. Tamo je - firentinski plavo, kao na slikama starih majstora. Neće proći mnogo, i prije nego se parkira, i da je najnaivniji shvatiće - crnogorska obala sa internet prezentacije Turističke organizacije jedino tamo postoji.
    Ulcinj, slika prva. "Nazaaaad idiiii, jadna", urla namrštena glava iz nekada crvenog mercedesa, prvog u koloni. Uličica uzana, nema se kud. "Neeeću, vidiš li da nemam đe, kretenu", uzvraća civilizovano novinarka Monitora. Nakon nekoliko minuta obostranog prepadanja pogledima, zahvaljujući asistenciji i navođenju nekoliko mladića posmatrača, kolona se pokrenu. Glava iz mercedesa, kroz rupu predviđenu za zub, opsova još jednom i prođe. Petnaest minuta kasnije, korak po korak za gomilom koja je krenula na kupanje - Mala plaža.
    Lijepi sitni pijesak jedva se vidi od šarenih peškira, šatora i njihovih vlasnika. Ponekad se desi i suprotno - pijeskom zatrpana gospođa zamalo je živa pretekla dok smo pokušavali stići do vode. Pogled na mutni plićak bio je dovoljan da probamo sa betonskom plažom na drugom kraju Ulcinja, ispod Starog Grada. Pogrešan izbor.
    Srce izdrži skakače čije glave izranjaju tik pored vas i glisere, ali zadrhti kad dospijete na kopno i progledate - piton obmotan oko djevojke jezikom palaca iznad glava posmatrača.
    Ne boj se, neće ti ništa", hrabri vlasnik gospođicu koja je odlučila da se džinovskom zmijom okiti oko vrata, za uspomenu sa mora. "Tri eura je fotografija", objašnjava jedan od dvojice pitonovih vlasnika, mještanin. Ne želi da se predstavi javnosti. "Radim bez dozvole", kaže. Pitona je, objašnjava, doćerao iz Novog Sada, po cijeni od 500 eura. "Daš mu malo piva i moš spavat sa njim".
    Opasnosti posebno vrebaju noću. Najprije vas na putu do Starog grada presretne ogromni crveni Teletabis. Teletabisov vlasnik, u službi blagajnika - tri eura za slikanje sa krpenim čudovištem - nije želio da otkrije identitet nesrećnika, na tolikoj vrućini, obučenog u kostim omiljenog dječijeg junaka. "Nije mu vruće", samo je kratko odgovorio. Teletabis je, čini se, pokušao rukom dati objašnjenje, ali ga je vlasnik odvukao dalje.
    Sledeće parče zemlje - luna park. One koji vole domaću lutriju i Top volej, prijatno će iznenaditi poznata igra pecanja plastičnih žaba iz ogromne metalne posude. Radnju prati opojni glas Svetlane Cece Ražnjatović. "Taamo gde sam palaaaa, ostala je mrlja malaaaa", zauvija sa CD-a najveća srpska umjetnica.
    Iz lokala u blizini hotela "Galeb", uzvraća mlađahna Đusta Vulaj, najpopularnija albanska folk diva, koja na terasi okuplja najveći broj turista uhvaćenih u kolo. "To vam je nešto ko albanska Ceca", objašnjava recepcionar. "Nema glas, ali stas..", smješka se stariji gospodin. Opasna konkurencija ovoj folk divi je pjevač u lokalu "Holegro". Nešto poput albanskog Željka Joksimovića, objašnjenje je za neupućene. I tamo se u kolce uhvatile rumene gospođe i prosijeda gospoda.
    Dalje rivom - metalni orlovi za 15 eura, oblak dima u kom se sprema pljeskavica za euro, svijetleći lančići, vuneni džemperi, baloni u svim bojama i krojevima..
    Dok se kroz gužvu probijate do Balšića dvora, jednog od istorijskih spomenika iz gusarskog doba Ulcinja, možete predahnuti i istetovirati se. Da se ne razlikujete od ostatka.
    Ispod Starog grada otvoreni šank. Jedno od dva mjesta na ulcinjskoj obali gdje se nudi osvježenje uz drugačiji muzički pravac. Dok se roditeljii preznojavaju u kolu, njihove ćerke i sinovi, uz zvuke hausa i tehna drmnu po koju pilulu ekstazija. Da zaborave.
    Balšića dvori, visoki turizam kojim se diče republičke i lokalne vlasti, poluprazni. Obistinila se ulcinjska legenda koja kaže da tamo ni golubovi ne slijeću zbog davnih vremena kada je ova lijepa stara tvrđava služila gusarima kao zatvor. Tamo gdje je nekada robovao Servantes, danas zarobljena tri muzičara i tri konobara. Osam gostiju na terasi, nekoliko otvorenih škura na apartmanima.
    Jutro je, mora se dalje. Kolone, psovke, zastoji, Budva. Jeste, dragi turisto, to je ono primorsko mjesto koje krste "kraljica Mediterana" i za koje ste na sajtu "Montenegro" mogli pročitati: "Provesti ljeto u Budvi postalo je pitanje prestiža".
    Nakon što vam prestižno naplate parking - teritorija Budve na sat košta euro - opet se nađete oči u oči sa pitonom. "Bravoo sine. Tako je, breee", ponosan je tatko na potomstvo staro ne više od desetak godina koje jedva izdržava pod ogromnom zmijurinom. Ponosna je i publika. Ovdje su, normalno, i pitoni skuplji. "Pet eura", smješka se vlasnik. Prestiž je prestiž.
    Naivno je to što vjerujete da možete pobjeći od egzotične flore i faune, skupih ležaljki, gužve i tamno zelene vode. Na Jazu, plaži nekada poznatoj po uživanju u osami i prirodi, čeka vas - aligator. Nesretni krokodilčić, oko pola metra dugačak, klonuo na ramenu gazde. U vašem zagrljaju - za pet eura.
    A kad zađe sunce.. Prije nego ikuda krenete, obavezna je tetovaža. Ako želite da se ne odvajate od većine, preporučujemo da vam na ramenu nacrtaju Radovana Karadžića ili Če Gevaru. "Najviše mi prolazi Če, pa onda Radovan", objašnjava mladić. Glava srpskog heroja ujedno je i najskuplja - stvar prestiža.
    Prije nego krenete na muziku, možete se provozati u gusjenici u luna parku ili skakati na trombolini. Da vam se Rašo brže prosuši. Ili kupiti suvenir - krsnu slavu na svetom drvetu, majcu sa Radovanom ili Mladićem, flašu sa koje vas zamišljeno gleda ugravirani Draža, bocu koka kole koja igra, drvenu gusjenicu, muzičke papuče za dijete, da vam se ne zagubi u moru šetača.
    E, onda u provod. U "Trokaderu" Marko Bulat, narodni muzički umjetnik u društvu četiri plave dame u crvenim haljinama i čizmama do koljena - u izlogu nagnute u raznim pozama animiraju gomilu koja uz klasove i pljeskavice poskakuje i ciči. Na žalost, Seku Aleksić, ovogišnju primorsku divu broj jedan, nijesmo zatekli. U to vrijeme zabavljala je Nikšićane. "Preksjutra dolazi, a bila je i prije. Bilo je krcato..." objašnjava konobar.
    U Renesansi - opet animir dame. "Ma bježi odatle, ne možeš da slikaš", viče konobar na starijeg muškarca sa fotoaparatom u ruci. Sinčić ga za to vrijeme zagrcnut od plača čeka na ulazu. "Više ih posmatra sa ulice, nego što ulazi", požalilo nam se osoblje.
    I naravno Džej. Na Sajmu. Jedino što Džeja ne možete fotografisati iz daleka. Bar ne, ako ste novinar Monitora. "Ne možeeeee", ljut je bio stariji gospodin iz obezbjeđenja. "Zatvorićemo mi vas iz Monitora, kunem vam seeee", urlala je sijeda glava. Situaciju je smirio upravnik lokala. Milinko, predstavio se: "Možeš da slikaš, ali da napišeš 'evo kako je dobra atmosfera na sajmu u Budvi". Crveno svijetlo, gužva i kolce. I ovdje - omladina uz haus i pilule. Još kolona, gužvi, nervoznih šofera. Mrtvi umorni, bez pare u džepu, stižemo u Igalo. Milina - kupanje u vodi zelenoj od trave i ležanje u travi pred Titovom vilom, u oblaku dima od roštilja zajedno sa stotinjak turista koji nemaju para za ležaljke. Okolo nema šta nema: slikanje sa majmunom u džemperu, magarcem okićenim šarenim balonima, hodanje na vodi u plastičnom balonu za pet eura.. I opet, Seka Aleksić za četiri eura, Radovan na ulju...
    Turista koji već nije negdje zaglavljen u gužvi na crnogorskoj obali trebao bi da zna - sve se ovo može izbjeći sa koju hiljadu eura u džepu. Pa na Miločer, Sveti Stefan, Kraljičinu plažu. Ili Kubu, svejedno.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zabravio si cuvene i nadaleko poznate " TRABANTE" I "ZAPAROZCE" sa zavarenijem kavezima na krov :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: i 14 kokosaka unutra a u gepek "SATOR" i nakraju kaze : pih kako je prljavo ovde BRE :wink: :lolblue: no mu ja reko ,nemo cerupat te kokoske na parking pa nece bit prljavo (maternji : glibavo :wink: ) :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    Ja taman lega i malacko zakunja kad neko iz svega mozga zakuka ,KUKUUUKUUUUU ! mene znoj ladni obli ,te skocih na noge lagane ,reko ima mrtvijeg sto posto :wink: . Kad ono jedan kreten gedzovanski lelece kukuuuruzzzzz za 2-3 eura BRE :lolblue: :lolblue: :lolblue: :ass: :burp:

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Upravo zbog ljudi koji ne vole,i ne postuju ovo malo nase zemlje,turizam je takav kakav je.Da ne ulazim sad u neku dublju raspravu,reci cu samo da,svi ti dragi nam turisti koji dolaze,ostavljaju za sobom deponije smeca,i obiljezavaju teritoriju.Proslo ljeto,lokacija Zabljak-Crno jezero,ja,moja dobra drugarica,kolega,i njegova cura.Nasli smo jedno prelijepo mjesto dje smo provodili dane.Iznenadila nas je jedno jutro posjeta bosanaca,koji su sa sve kokoskom,i lubenicom kao desertom,uzivali u ljepotama jezera.Da bi na kraju kad su krenuli da idu,sve svoje smece,pobacali po travnjaku i oko sebe.Naravno da smo se bunili,alo ljudi pa mi smo tu trebali cijeli dan da provedemo.I naravno,nisu se oglusili na nase primjedbe,jer je drenko nas bio vrlo nervozan i neljubazan.Poenta moje price,treba sa stokom bit stoka,maximalno drzak i bezobrazan,i treba im sve naplatit,i vazduh bi im ja naplatila dok su ovdje,ali dzaba,to su bolidi,ti se nikad nece zapitat je li to sto rade ispravno,je li kulturno,gleda li ih ko,kakav utisak ostavljaju.Polusvijet.
    "To je stvaran svet oko mene, samo čekam da prođe."

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jedini prihodi od izvoza koji crna gora ostvaruje, ako se izuzme kombinat aluminijuma koji je u dugovima, su prihodi od turizma. a vi se zalite na turiste. spoljno trgovinski deficit veci oko 50%, svaki dan sve manje eura a ti govoris da su turisti stoka a plus jos govorite o kulturi u drzavi gdje konobar ne umije reci dobar dan. da bi se stvorili uslovi za elitnije turiste potrebno je puno ulaganja i u infrastrukturu i u sopstvenu kulturu, a to nece biti ni malo lako niti brzo, nazalost.
    ipak, pretpostavljam da vas raduje cinjenica da je tih turista iz bosne, srbije itd je svaki dan sve manje, ljudi idu da zagadjuju tursku, a turci im na to sve kazu hvala i trljaju ruke. a mi mozemo da se pravimo gospoda samo na racun kojih para, to mi nije bas najjasnije.

    mada mi nije jasno zasto ja ovdje uopste pokusavam da napisem nesto ali hajde, zbog dace21

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Neno cemo im dat jos da ne pojasu i sa osmijehom reci hvala i dodjite ("stoko glibava") opet da nas jasete i mi cemo su :wink: osmijehom cistiti za vama jer ste vi SUPER NACIJA ,do TokiJa (preko ruande, avganistanaitd itd) i Na daleko cuvene bosne (samo ne po finoci) no necemu drugome :wink:

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vjerovatno nisam bio dovoljno jasan

    jednostavno rjesenje bi bilo uvesti porez na nekulturu doduse, to bi o jadu zabavilo vise od pola crne gore, ali bi istovremeno rijesilo pitanje nevaspitanih turista jednostavno, treba uvesti pravila, a onima koji ih krse naplacivati kazne. u toj situaciji, sto vise nevaspitanih to bolje za drzavu ali problem je u tome sto to kod nas ne bi imao ko da realizuje. ko bi se bakcao sa tim da patrolira plazama i kaznjava izgrednike, kad je bolje sjedjeti u kaficu i ne raditi nista osim toga sama kultura koja vlada u cg je takva da vecina ljudi u takvom ponasanju turista ne vidi nista lose, jer se i oni sami tako ponasaju. tako da se moje jednostavno rjesenje pretvori u izuzetno komplikovano

  8. #8
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Daca21
    Veoma mije drago, da ste primijetili taj primitvizam. sveje tacno, jer i jasam dozivljavao iste scene, no valjda ce doci vrijeme, pa cemo imi imati bolji turizam, a tose postize samo pravom drzavom i pravim zakonom.
    Pozdrav. :wink:


    Hombre 2
    Mugu vam prizdati da ima istine u vasem odgovoru, medjutim zbog standarda u zemlji narod nebi trebao biti, lud, prost,nekulturan,nadrkan, i zbog toga da pravi,Vandalizam, zaomije a to nigdje nema u svijetu osim,nas,Turske i bugarske.
    Kazete daje sve manje turista iz Srbije, i da odose za Tursku, nekaimje secan i veliki put i udoban odmor, i taki nam se ne vratili.
    HOMBRE, nijesam protiv nikoga,niti Bosanca nit Srbijanaca, ali kao sto i sami rekoste.To namje jedina i najbolja privreda,pa daj daje iskoristimo na najbolji nacin. 8)
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brzi
    Daca21
    Veoma mije drago, da ste primijetili taj primitvizam. sveje tacno, jer i jasam dozivljavao iste scene, no valjda ce doci vrijeme, pa cemo imi imati bolji turizam, a tose postize samo pravom drzavom i pravim zakonom.
    Pozdrav. :wink:


    Hombre 2
    Mugu vam prizdati da ima istine u vasem odgovoru, medjutim zbog standarda u zemlji narod nebi trebao biti, lud, prost,nekulturan,nadrkan, i zbog toga da pravi,Vandalizam, zaomije a to nigdje nema u svijetu osim,nas,Turske i bugarske.
    Kazete daje sve manje turista iz Srbije, i da odose za Tursku, nekaimje secan i veliki put i udoban odmor, i taki nam se ne vratili.
    HOMBRE, nijesam protiv nikoga,niti Bosanca nit Srbijanaca, ali kao sto i sami rekoste.To namje jedina i najbolja privreda,pa daj daje iskoristimo na najbolji nacin. 8)
    dobro, ne trebaju nam oni, ali sad mi ti reci ko nam treba i kako privuci tu pozeljnu klijentelu? mislis li da ce oni da nam padnu sa neba?

  10. #10
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hombre!
    Vec sam vam do nekle rekao, prvo rijesiti drzavni status CGore, i donijeti novi ustav ili zakon koji se mora primenjivat podjednako.
    Potpuno ste u zadnjem postu divno objasnili, midjutim to Vlada kao i ministar Nenezic bi pod hitno trebali da nesto rade povodom toga, nevrijedi gospodinu Nenezicu sto obmanjuje narod sa netacnim imformacijama o velikom prilivu stranih gostiju, viste upravu kada kazete, stanac pod ovakvim uslovima akoje jednom doso, nikad vise pod garancijom.
    Vidjosteli nocasnji dnevnik stase desava i koji vasar po H/Novom i po nasim revijerama, cisti Tucizam, ane evropski turizam. :oops: :oops: :oops:
    Pozdrav.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  11. #11
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default drumovi pusti drumovi

    Drago mi je sto ste zapoceli ovu temu i vidim da su sagovornici ostri a ne kao oni sa foruma na sajtu Bar.cg.yu gdje administrator brise tekstove sa temom koje su neprijatne za Barsku vlast.
    A vlast se zna kakva im je ka i sve do sada ne shvataju da je to opstina koja moze jedino da zivi od turizma jer im je luka propala i ne mogu da a da je privatizuju i ne pomisljaju . Zbog takvog rada izbrisani su iz svjetskih destinacija kao ozbiljana luka
    Tako ostade samo turizam kao jedina razvojna sansa grada,medjutim u to se treba razumjeti ,znati raditi i htjeti raditi cega izgleda nema .
    Kao primjer navescu Vam slucaj sa kojim smo mi gradjeni jednog naselja koje je udaljeno od njljepseg dijela Sutomorske plaze 200 m suoceni. :o
    Naselja broji oko 200 kuca zove se Saresad u divnom je masljinjaku.
    Cijelo naselje nema pristupni put niti put kroz naselje.
    Rezultat toga je da nam Hitna pomoc ne dolazi zbog cega smo imali nekoliko smrtnih slucajeva zadnjih godina .
    Ustvari kuce su grupsane na pokrenutom terenu te je jedina komunikacoija stepenicama sa izrazitom visinskom razlikom sto je poznato u medicini kao jako opasno za latentne srcane bolesnike i ostale ljude slabijeg zdravlja. Tako kad nekoga udari infarkt molis boga da ostane ziv dok ga spustas na nosila niz stepenice i predas Hitnoj pomoci kod prodavnice u Brce gdje te ljekari cekaju skrstenih ruku.
    Sto ce oni "ne mogu kola da dodju do naselja koja su divlje gradjena" konstatacija direktorke Hitne pomoci , a jadno li joj je obrazovanje nema pojma da je po G.U.P-u predvidjeno tu naselje niske gustine stanovanja (160 st/ha) i da je pocelo da se formira i skoro zavrseno prije jos 40 godina .Sto ce jadnica ovi iz gradske vlasti sto su je postavili nisu joj rekli da iz neznanja i drskosti nisu nikad htjeli napraviti kolski put do i kroz naselje niti ga urbanizovati iako su imali sve elemente
    Vjerovatno im niko blizi tu ne zivi ,a mozda je i umro
    Presjednica opstine izgleda o tome i najmanje zna ili ne zeli da zna, mozda svjesna da nema planera i inzinjera koji znaju rijesavati ulice sa usponom preko uglavnom opstinskog zemljista uz minimalne postupke ekspropriacije sto izgleda pored inzinjerskog kadra mora da ima i nekog vizanijeg pravnika
    Informacije radi putna infrastruktura koja bi se trebala izgrditi nebi bila duza od 350 m
    Ovo stanje vam govori kome je prepustano i sada je prepusteno da se bavi turizmom i razvojem .Ovo je jedan od sijaset slucajeva nastalih zbog nemanja planova razvoja i konkretnih urbanistickih planova(samo 25% uradjenih urbanistickih planova na teritoriji grada i okoline satrih po20 godina iz doba komunizma ,dok na ostalom dijelu cvjeta divlja gradnja i primitivizam u svim oblicima)
    Kad ove cinjenice malo ozbiljnije proanalizirate dolazite do zakljucka da se u turizmu davimo sa neznanjem i primitivizmom zbog cega u krajnjem slucaju i zasluzujemo i takve goste .

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    vjerovatno nisam bio dovoljno jasan

    jednostavno rjesenje bi bilo uvesti porez na nekulturu doduse, to bi o jadu zabavilo vise od pola crne gore, ali bi istovremeno rijesilo pitanje nevaspitanih turista jednostavno, treba uvesti pravila, a onima koji ih krse naplacivati kazne. u toj situaciji, sto vise nevaspitanih to bolje za drzavu ali problem je u tome sto to kod nas ne bi imao ko da realizuje.
    Slab ti je taj predlog. Ja sam jednom slicnom topicu predlozio bolju soluciju. Ostaviti adrese i da turistu posalju pare preko poste. . Dodju, pa ostavljaju smece za sobom(kao da ga ne bi mogli vratiti sa sobom), stvaraju guzvu, nema se dje parkirati, galame....a ovako postar donese pare po$edi 5 minuta i gotovo. Kad se bolje pogleda nama i nijesu potrebni turisti vec njihove pare, a mozemo im i poslati neku razglednicu sa mora ako se uskoro pojavi na trafikama.

  13. #13
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moj odgovor na temu je

    NE
    ... i ne znam da li sam ja covjek koji je sinoc sanjao da je leptir
    ili sam pak leptir koji danas sanja da je covjek...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svako ima turizam kakav zasluzuje pa tako i mi. Normalne turisticke vele sile ne ceraju goste kao dukljanski fanatici sto se trude da odbiju i oceraju goste iz Srbije no se trude da zadrze postojece i pridobiju nove . Navescu samo eto primjer te Turske koja je prakticno ni iz cega postala turisticka vele-sila, u kojoj ljetuju recimo izmedju ostalih i Jevreji iz Izraela . I kad dodje gost Jevrej, turcin nece rec jebo ti pas mater sto ces ovdje no ce ga usluziti najbolje sto moze uz osmjeh. Recimo u Kusadasiju prije neku godinu kad su poceli da stizu prvi turisti Srbi Turci okacili ogroman transparent "DOBRO DOSLI BRACO SRBI" , da se gosti lijepo osjeecaju kao kod svoje kuce, a ne ko kod nas gdje ova antinarodna vlast vrijedja i maltretira Srbe na svakom koraku a istovremeno ocekuje da ti isti Srbi donose i ostavljaju pare.

    I posto Dukljanima Srbi kao gosti ne valjaju a bolje ne umiju da nadju tako u Crnoj Gori svake godine sve manje i manje turista i sve manje i manje para od turizma.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Svako ima turizam kakav zasluzuje pa tako i mi. Normalne turisticke vele sile ne ceraju goste kao dukljanski fanatici sto se trude da odbiju i oceraju goste iz Srbije no se trude da zadrze postojece i pridobiju nove . Navescu samo eto primjer te Turske koja je prakticno ni iz cega postala turisticka vele-sila, u kojoj ljetuju recimo izmedju ostalih i Jevreji iz Izraela . I kad dodje gost Jevrej, turcin nece rec jebo ti pas mater sto ces ovdje no ce ga usluziti najbolje sto moze uz osmjeh. Recimo u Kusadasiju prije neku godinu kad su poceli da stizu prvi turisti Srbi Turci okacili ogroman transparent "DOBRO DOSLI BRACO SRBI" , da se gosti lijepo osjeecaju kao kod svoje kuce, a ne ko kod nas gdje ova antinarodna vlast vrijedja i maltretira Srbe na svakom koraku a istovremeno ocekuje da ti isti Srbi donose i ostavljaju pare.

    I posto Dukljanima Srbi kao gosti ne valjaju a bolje ne umiju da nadju tako u Crnoj Gori svake godine sve manje i manje turista i sve manje i manje para od turizma.
    **** ga...kad bi Srbi znali da se ponashaju ka' vaspitan narod mozda bi i mi bili gostoljubiviji...bachanje kora od lubenice,pushtanje djece da pisaju po plazi,navijanje cetnishkih pjesama...hehehe stari...vaspitajte s emalo pa cete onda dolazit..mada jednom "pokupi te kore magarche" uvijek pali i onda se malo upristoje
    cmokic

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Kad se bolje pogleda nama i nijesu potrebni turisti vec njihove pare, a mozemo im i poslati neku razglednicu sa mora ako se uskoro pojavi na trafikama.
    haha, ispade da bi najbolje bilo da oni nama salju pare a da ne dolaze

  17. #17
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Janko23!
    stizu prvi turisti Srbi Turci okacili ogroman transparent "DOBRO DOSLI BRACO SRBI"
    Sobzirom dasu oni harali 600 godina po Srbiji, Mozda si ti Janko njihov potomak samo sala.

    Niko nije rekao da Srbi nisu dobro dosli, fala bogu dasu Srbi dobro dosli ito kako? ali koji Srbi!!! ne oni koji prave vandalizam, i ne oni kojise deru pijani po cijelu noc, i ne oni koji sve smece bacaju mesto u kntabjer oni u more.
    Janko, more je ljepota svacija svi mi trebamo dati doprinost moru pa bilo ono cije a pogotovo nase, kazete: turci sire ruke braci Srbima ma sirice oni i Kipranima samo daim turisti bilo kaki dodju, no taki nam turisti niksd ne dosli ako nemamo boljih.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jos nesto, ovo oko turizma, po meni nebi trebalo da ima veze sa nacijama ili sa politikom takve vrste. zato sam i postovao na ovom topiku, jer mi se ostale i rasprava na njima zaista gade
    nama trenutno trebaju turisti koji mogu da plate za ono sto im nudimo, i to u sto vecem broju. kako je sada stanje ocajno, bilo da je u pitanju zakonska regulativa, cistoca, gliseri!!!, usluga itd. mi ne mozemo da ocekujemo da ce nam doci visokoplatezni turisti sa zapada. za to ce trebati puno rada i vremena. ali ako je vec tako, ne treba tjerati i ove sto sada dolaze, raznim glupostima, prepucavanjima na liniji srbi-crnogorci, i sl. posebno mi je nenormalno turistu iz srbije smatrati nekulturnim samo zato sto je iz srbije!!! naravno da ima i takvih, ali mislim da su po pitanju kulture, generalno gledano, tri koplja ispred nas, vojvodjani recimo, beogradjani, pa i dobar dio bosanaca i onih iz centralne srbije. ta osobina da mislimo da smo mi najbolji u svijet, a da su ostali stoka, zaista nas nece nigdje odvesti

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakva lokacija, takvi i gosti, jednostavno..!

    Ovo pišem koji živim sam u jednom gradu što godišnje ima više turista nego cela Dalmacija, Crnu Goru da i ne pominjem. Kada se u Crnoj Gori bude dakle servis prema gostima izmenio, onda će i drugi gosti da dolaze. Srbi u Srbiji koji imaju malo više novca i drže do malo većeg nivoa letuju na Egejskom ili Crnom moru, a za Crnu Goru nežele ni da čuju. Šta ima bugarsko primorje šta crnogorsko nema? Ali tamo se osećaju dobrodošli, i servis je daleko bolji nego u Crnoj Gori!!
    Isti bi mogli sada da dolaze u Crnu Goru, i većina od njih sigurno bi pre letovali u Crnoj Gori nego u Bugarskoj. No, kada čuju ovake komentare, onda vele, zašto da dolaze... Takve goste dakle Crna Gora gubi zbog političkih motiviranih nepogoda. A dolaze oni koji nigde kuda nemaju i kojima se bukvalno j... (da ovako napišem) šta Crnogorci misle. Ali kao što sam pisao, za takav standard sami su Crnogorci odgovorni! Ili ko bi od vas Crnogoraca koji živite u Crnoj Gori otišao u neki domaći lokal gde ga ljuti konobar mrsko gleda i samo da ga ne izbaci napolje? A naručite piće, čekate, dok drugi koji su posle vas došli pre vas dobijaju; naručite još neko jelo morate da računate da je neko pljunuo u jelo. Neka hvala, zar ne..??
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  20. #20
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Carski! promasujes temu 100%.
    Ja jesam otvorijo ovaj topik ne sa nikokom namerom da izmisljam no samo moja licna zapazanja i dozivljaji. Tacnoje daje vlada kriva dobrom dijelom za sve ovo stose desava kod nas, mi nijesmo jos spremni za nikakav turizam, bog namje dao more a mi moru nista, bog nam nudi turizam a mi turistima bas nista, nemamo vode,struje ,puteve,nitu nikakvu evropsku kulturu, a uvijek se pozivamo na evropu.
    Niko ovdje nije protiv Srba,Bosanaca,roma,albanaca,itd ali jasam protiv,divljeg,i nekulturmog naroda, podjimo od lokalnog pa nadalje.
    pitam ja sve nas, dalibi u Tursku,Bugarsku,Grcku, smijo po cijeloj noci dase deres pijan da pisas po ulici,dase radi puno stvari koje ja nezelim odgovorit od sramote i jos puno toga, nebi dobri moji!!! nama je potreban jak i strog zakon, kojice vaziti za sve, od C.Gorca pa sve redom, nije dovoljno sto ministar Nenezic svake veceri na vijestima obmanjuje narod i prica im sarene laze,kakocenam turisti donijeti bogatstvo, pa akoje tako dje mi utrosismo to blago.
    Ma ljudi koji dolaze na nase primorje, donose sve zasobom samo nam ostavljaju djubre i prljavstvinu, i toje fakat, pa zasto nebi kada im naplacuju u obicne kafice, kokakolu preko jedan evro, a u Dubrovniku sam istu kokakolu placao ispod jedan evro.
    O svemu ovom sam ja otvorijo ovaj topik jer mise sve ovo podesavalo u tu nasu turisticku destinaciju, od H/Novog pa do Kotora.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  21. #21
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ljudi
    ponasamo li se mi kao vaspitan narod.
    opet se prica o srbima
    mi sami koji smo rodjeni na ovoj zemlji se prema njoj ophodimo tako kako se ophodimo
    kanjon morace koji je jedna ljepota nevidjena je pretvoren u deponiju.. ili je barem na putu to da postane,
    ne cijenimo ni mi sami ovo sto imamo
    a zaista imamo mnogo i steta je
    ... i ne znam da li sam ja covjek koji je sinoc sanjao da je leptir
    ili sam pak leptir koji danas sanja da je covjek...

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni je zao ako sam slucajno koga ovdje uvrijedila svojim postom,nije mi bila namjera i izvinjavam se ako se ko nasao uvrijedjen.Jednostavno,ne mogu ladne glave da pustam totalne strance da dolaze i unistavaju ovo malo lijepog sto imamo.Nije mi sve jedno,ni podgoricanina ne bih iskulirala da mi dodje na Zabljak,na jezero,i da pravi svinjac.Ali podogricani,ma kakvi bili,i ma koliko se vecina stidjela sto su podgoricani,oni su gospoda,necete braco vidjet ni jednoga crnogorca da ostavlja deponiju za sobom ... ne ne.Mozda smo malo na svoj nacin,ali svakako(vecina nas,ovo naglasavam)nosi sa sobom kucno vaspitanje.Seoski turizam,upravo znaci produ,cistocu,svjez vazduh,mir...jednom rijecju-dusevna hrana,a to se sve gubi,kad dodje copor cobana,sa sve mobilnima oko pasa,i dzakovima za piknik.Tada se taj seoski turizam pretvara u seoski kosmar,a to je zadnje sto mi treba na godisnjem odmoru.I nije nama turizam jedini izvor prihoda,velika je Crna Gora,ima nas,i bice nas,siricemo se dokle god budemo postojali,iako je mala,Crna Gora je jos kako bogata.Ne znam za statisticke podatke,ali i dalje tvrdim,da su nazovimo turisti STOKA!Sto se kulture tice,mozda i nije na zavidnom nivou,ali nece ni bit dok god nam dosljaci pamet prosipaju,mada naucili su oni od nas vise nego sto treba.O gostoprimstvu necu ni da pricam,samo je Crna Gora svima na raspolaganje,samo su ovdje svi dobrodosli,ma cim se malo odomace,odma pljuju po Crnoj Gori.Zato i propadamo.
    "To je stvaran svet oko mene, samo čekam da prođe."

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li bi vam ovaki gosti bili dražiji? Zamislite takve na crnogorskoj plaži, i to toliko da mesta za Crnogorce ne bi bilo! Nemci na Ballermann'u na Majorka:









    I ovo su još fine slike 8)
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovi ne trose po dva eura na pastetu,paradajz i hleb,a i ne izgledaju mi prljavo,a to kako se provode,to je njihov problem,dok god ne ostavljaju smece za sobom,ne vrijedjaju i ne pljuju po nama na izlasku iz podgorice
    "To je stvaran svet oko mene, samo čekam da prođe."

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Daca21
    ovi ne trose po dva eura na pastetu,paradajz i hleb,a i ne izgledaju mi prljavo,a to kako se provode,to je njihov problem,dok god ne ostavljaju smece za sobom,ne vrijedjaju i ne pljuju po nama na izlasku iz podgorice
    E moja draga, onda i vi morate više da nudite osim paštete, paradajza i hleba da bi vam ovi došli!
    Dobra je bomba koja uništava svako zlo - Majka Gavrila

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •