Results 1 to 9 of 9

Thread: Po prvi put CG ima sve uslove za turiste

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Po prvi put CG ima sve uslove za turiste

    Po prvi put CG ima sve uslove za turiste

    31.07.2004.
    Društvo

    CRNOGORSKO PRIMORJE PRVI PUT U SEZONI IMA OSNOVNE USLOVE ZA TURISTE

    Ne fali vode za piće

    Podgorica, 30. jula - Crnogorsko primorje tokom ove turističke sezone nema problema sa vodosnabdijevanjem, saopštili su na današnjoj pres konferenciji predstavnici Vlade Crne Gore i primorskih opština, nakon sjednice Osnivačkog odbora Novog međuopštinskog preduzeća za vodosnabdijevanje Primorja i Cetinja. Svega 30 odsto u rješavanju ovog problema doprinijele su hidrološke prilike, a 70 odsto je rezultat sanacije i rekonstrukcije vodovodnih sistema. Odbor je, kako je danas ocijenjeno, za godinu dana rada postigao zavidne rezultate u poboljšanju vodosnabdijevanja Primorja.

    Potpredsjednik Vlade Crne Gore Branimir Gvozdenović kazao je da je kredit od šest miliona eura za realizaciju projekta - „intervente mjere 1”, čija je svrha poboljšanje vodosnabdijevanja za ovogodišnju sezonu, obezbijedio konzorcijum lokalnih banaka, a u vraćanju novca učestvovaće opštine i Vlada Crne Gore u odnosu 70 naspram 30. Gvozdenović je najavio donacije od 12 miliona eura i deset miliona eura kreditne podrške za projekte koji se pripremaju za narednu sezonu. Turisti ove sezone nemaju problema sa vodom na našem Primorju, osim manjih u Herceg-Novom i Kotoru, rekao je Gvozdenović i najavio i da će predstavnici Ministarstva uređenja prostora i opština Tivat i Herceg-Novi naredne sedmice razgovarati o mogućem rješavanju vodosnabdijevanja preko Plata.

    Ministar za uređenje prostora i zaštitu životne sredine Boro Vučinić kazao je da je dobro snabdijevanje primorskih opština u interesu i građana i države. On je izrazio nadu da će slične aktivnosti biti nastavljene i u narednom periodu, naročito kada je u pitanju odlaganje otpada u ovim opštinama. Ministar turizma Predrag Nenezić je, izražavajući zadovoljstvo što crnogorsko primorje prvi put nema problema sa vodosnabdijevanjem, kazao da se tek radi prva faza projekta, da je to dugoročan proces, ali da treba istrajati u potpunoj sanaciji ovog problema.

    Predsjednici opština Bar, Budva, Herceg-Novi i Tivat potvrdili su da je ove godine snabdijevanje vodom u njihovim opštinama mnogo bolje nego prošle sezone i da nema restrkcije vode. Dejan Mandić, predsjednik Opštine Herceg-Novi, koja ima manje probleme sa vodosnabdijevanjem, očekuje da će ovi problemi biti sanirani već idućeg mjeseca, zbog zamjene dotrajale opreme, koja je već u toku.

    I.K.

    ________

    http://p206.ezboard.com/bbudva

  2. #2
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Све, све... нарочито тушеве на плажама у Бару... Нигдје ниједног!
    За тушеве на плажама: -2 поена.

  3. #3
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zecanin
    To sto si cuo sveje gola laz, restrikcija vode je cijelog ljeta, jest manja, no idalje je nema, Mandic nista nemoze ucinjet bez vlade, no vlada je obecala od iduce godine dace financirati opstine H/Novi i ostale manje opstine , stim stoce to one vracati vladi. :roll:
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U pitanju je zamena teza. MI mo ti koji finansiramo Vladu.
    Sa prihodima koje ostvaruje Herceg Novi, ovde bi brzo napravili El Dorado.

    Da Vlada ne uzima za sebe najmanje 80%... :roll:

  5. #5
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote="Karma"]U pitanju je zamena teza. MI mo ti koji finansiramo Vladu.

    Sa prihodima koje ostvaruje Herceg Novi, ovde bi brzo napravili El Dorad

    Karma ! Sadasam stigo iz crne gore, bijosam dva mjeseca dolje i vidijo jad i tugu, bez struje i vode, kakvi sunam gosti dabogda nikada ne dosli vise, prljavstina i zlo, pljuju po ulicama ,vicu po cijelu noc nemos spavat od ludog naroda, i to sve nase komsije iz bosne i Srbije, da mogu svebi unistili stoje Crnogorsko.
    Karma dobri moj, nije nikakva zamena teza, od prihoda H/Novog nemozemomo zivljet niko u H/Novom , a kamoli EL Dorado, no tise malo salis, bez pomoci vlade, imacemo vode i struje samo kad kisa padne, a struje kad zagrmi, dobri moj Karma. :roll:
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sledeci put pamet u glavu . manite se neprijateljske Boke no pravac put bratskog vam Ulcinja , dje ce vas vasi fino ugostit i dje su turisti sasvim drugachijeg kalupa od ovih bokeskih.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BEOGRAD
    Posts
    707
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    h2 aj ne moras i ti da precerujes ne provociraj s glupostima !
    zecanine - situacija sa vodom je odlicna ogu ti posvjedocit jer prosle god nisam imao BUKVALNO kapi 2 mjeseca a sad je imam stalno !e ne kapiram sto oces da reces da treba vladi za to da se zafalim a ?
    pppp to ti je druze konkretno u budvi uradjeno iz opstinskog budzeta -vrseni radovi na vod.mrezi ! i zato sto je masu manje ljudi nego prosle godine ! zato pritisak izbacha do brda ! :wink: jedino sto mogu pohvalit vldu je sto se tice te deponije za smece -koja ce bit za tivat budvu kotor ..da se gradi i to je ok !
    a nesto sto im nikad necu oprostit nevezano za politiku je sto je muzika skracena na 1 sat - tacnije do 1 ! a prije je bila do 2 ! i najgrdje od vsvega je kad pitaju onog ministra te je ubio coeka naput - "sto je ministarstvo uradilo za ovu sezonu " a on odgovara " pa znate.. rjesili smo djelimicno problem buke- muzika je do 1 " e kad ga cujem da to rece... :roll: :evil:

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blok 5
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to da je situacija sa vodom bolja to je tachno ali da je ima non stop i da je ne fali to nije barem meni u budvu !!!
    AAAAHH KAKO ME SVI GLEEEEDAJUUUUU!!!

  9. #9
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    94
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    crna gora je lose pripremljena za turizam i zbog toga su prihodi od turizma veoma mali u odnosu na potencijal .

    ministarstvo turizma je dio vlade . vlada je nesposobna za bilo kakav ozbiljan posao osim za donosenja zakona koje niko ne postuje ( zastava, pusenje , himna,drkanje) , pa ne ocekujemo da radi kvalitetno.


    a.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •