View Poll Results: Da li ste za sprovođenje plana vezanog za brdo Gorica:

Voters
61. You may not vote on this poll
  • Da

    16 26.23%
  • Ne

    45 73.77%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 57

Thread: "Projekat GORICA"

  1. #1
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default "Projekat GORICA"

    Znam da nas niko neće pitat, ali me zanima vaše mišljenje vezano za ovu temu.

    Neću dužit, pošto sve ovo što pričam možete pronać u štampi i drugim medijima.
    Čitam zadnji broj Monitora, u kojem je glavna tema "TUNEL KROZ GORICU" i drugi planovi našeg gradonačelnika vezani za simbol Podgorice i jedno od "relaksirajućih" mjesta u toplim ljetnjim danima.
    Kako se navodi u Monitoru, gradonačelnik Podgorice najavio je izgradnju tunela kroz Goricu, iako je kako kažu, to neprofitan posao. Ne samo što je neprofitan, već je po meni suludo uništavat nešto kao što je Gorica.
    Prvenstveni cilj tunela jeste "približavanje" Zagoriča centru grada. Takođe je u Zagoriču planirana izgradnja stranih predstavništva.
    Pored svega ovoga, kao da je malo, razmišlja se i o izgradnji objekata različite namjene na samom brdu!

  2. #2
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Prvo - gdje uopste treba da bude ulaz u tunel sa "gradske" strane? Pretpostavljam negdje nishe stadiona malih sportova, sto bi opet bilo rjesenje koje ne bi uticalo mnogo na chitavi kompleks shetalishta, crkve Svetog Djordja, teniskih terena, spomenika partizanima... A to i jeste Gorica.
    Hajde da budem da sam protiv, posto mi se cini da je to samo nepotrebno trosenje novca na nesto za sta postoji velika vjerovatnoca da ce biti nezgrapno odradjeno - ali opet, da sacekamo i cujemo idejna resenja za projekat
    Just to slip the skin...

  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Ako to znaci da necemo vise imati Goricu sa ovakvom namjenom kao dosad, onda sam protiv!
    Definitivno sam za to da se Gorica mora malo srediti i urediti, ali samo za setace, nikako za automobile! Bila sam prije ove kise da setam i na vrhu Gorice vidjeh auto. Ne scedoh mu se sklonit pa da me htio sprstit!!!
    Ne mislim da ce taj tunel ista poremetiti i da se nece rusit ni crkva niti se setaliste poremetiti zato sto se pravi tunel, a vjerujem da bi stvarno olaksalo saobracaj put toga dijela grada.
    Generalno sam za gradnju i za nove saobracajnice, ali da Gorica ostane simbol naseg grada i da bude posumljena jos vise i malo sredjenija.
    Cuh da ce na vrh Gorice da se pravi neki kafic ili kafanica ili restoran...posto je nas narod ovakakv kakav je, sigurna sam da ce malo ko pjeske poc do restorana (ili sta ce vec biti taj objekat) no ce se tamo saobracat ka u sred centra! E za to nijesam!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #4
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko sam shvatio ( ovo prihvatajte sa određenom rezervom ), jedan "kraj" tunela će bit pored crkve, tj. đe su sad boćari, čije je rušenje predviđeno ovim planom.

  5. #5
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Aaaa, ne dirajte mi bocare! Pa ima javnu peticiju da pishemo!
    Just to slip the skin...

  6. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cpu View Post
    Koliko sam shvatio ( ovo prihvatajte sa određenom rezervom ), jedan "kraj" tunela će bit pored crkve, tj. đe su sad boćari, čije je rušenje predviđeno ovim planom.
    e to je odvratno! Taj dio bi trebao da ostane skoro pa netaknut, tek malo renoviran! Nije Gorica tako mala da se ne bi moglo naci drugo mjesto da se probija tunel! Svasta
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,651
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    uvece ne smijes proc goricom a ne jos kroz tunel da ides... neka rade sto oce
    f6

  8. #8
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Thumbs down

    Možemo samo ovdje da kukamo, džaba.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cpu View Post
    Prvenstveni cilj tunela jeste "približavanje" Zagoriča centru grada. Takođe je u Zagoriču planirana izgradnja stranih predstavništva.
    A Zagorič je predaleko... Čak 10 min pješke, da se strani predstavnici ne umore, pošto je PG rijetko velik grad. Pih, ima li granice ljudskoj pohlepi?:mad:
    Never Complain, Never Explain

  10. #10
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    ne zajebavajte, to je bas fin projekat

  11. #11
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Tamo odakle vidim ljepse:)...
    Posts
    870
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dodje red i na Goricu.Ja se samo nadam da ce projekat biti takav da se ne dira prilaz od crkve,bocarii naravno setaliste.Na njihovom mjestu ja bih uredila Goricu,napravila od nje jos ljepse setaliste,sa pratecim sadrzajima,posebno ljeti,osvijetlila je do vrha ....I naravno postavila strazare da na to paze.Tunel do Zagorica,ada dako prezive bez njega.
    "Ja umijem u svakom novembru da napravim jun:)..."

  12. #12
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvjetak zanovjetak View Post
    Dodje red i na Goricu.Ja se samo nadam da ce projekat biti takav da se ne dira prilaz od crkve,bocarii naravno setaliste.Na njihovom mjestu ja bih uredila Goricu,napravila od nje jos ljepse setaliste,sa pratecim sadrzajima,posebno ljeti,osvijetlila je do vrha ....I naravno postavila strazare da na to paze.Tunel do Zagorica,ada dako prezive bez njega.
    A jesi ti luda jadna? Ko će zaradit od toga što će se šetalište uredit i što će narod da uživa? Od toga svima džepovi prazni... Probijanje tunela, rad puteva i đavolisanje svega lijepog što imamo - tu leži para.
    Never Complain, Never Explain

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvjetak zanovjetak View Post
    Na njihovom mjestu ja bih uredila Goricu,napravila od nje jos ljepse setaliste,sa pratecim sadrzajima,posebno ljeti,osvijetlila je do vrha ....I naravno postavila strazare da na to paze
    Zar nije ljepse te pare sto bi dali za tunel, da daju za sredjivanje Gorice?? Kako bi super Gorica mogla da se sredi...
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  14. #14
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Podgorica-dje zalegnem
    Posts
    5,477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma busiiiiiiiii!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    beton beton samo beton, beton nama treba...

    sto se tice ovoga "necemo se nista pitat", mislim da grijesite. kad smo mogli Taru da spasimo od hidroelektrana, mozemo i Goricu od tunela i ostalih gluposti! fino se skupi narod, ako treba i mediji da se angazuju i peticije potpisivat... sve se moze kad se krene, vjerujte mi
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Beograd || Titograd
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kad smo mogli Taru da spasimo od hidroelektrana
    i crnu goru od normalnog snabdevanja strujom. svi kojima je nestajala struja su vam sigurno zahvalni
    .

  17. #17
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    AJ ne proseravajte se vi pojedini..koji niste u zivoti ni dva puta posli na goricu..jedino mozda do bocara ili eventualno do spomenika....
    ne znam sta kome smeta ako se pravi fudbalski teren..pa ne pravi se tribina za narkomane ili alkose..vec SPORTSKI TEREN...i pitajte vase stare..ako ste staropodgoricani..nekad je bilo na vrhu gorice i kafana i teren i svasta...
    pa nikome nije smetalo..zato aj sjasite vise...

    i dosta mi je ovog foliranja u ovome gradu..sve neki coce prirodnjaci....ajde sto ne odete da zasadite nedje drvo..ili kakvu biljku...vi ste prirodnjaci uz TV i ono kad gledate prirodu na istoj..to vam je jedini dodir sa prirodom tj POGLED!

    sto se tunela tice...nije potreban..a ako mislite na terene itd....i neki lokal..to treba na vrhu
    :)

  18. #18
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da za izgradnju hidroelektrane na Tari može bit samo neko ko nije ośetio njene čari, bilo raftingom ili na neki drugi način. Danas kad se za destinacije bogate prirodnim ljepotama kao što je Crna Gora plaća masu novca, mi bismo da betoniramo i pregrađujemo.
    Milije mi je da pođem na ljeto na Taru no da trošim struju pod klimom...

  19. #19
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Obala Lozovache
    Posts
    2,773
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Dok je moga perchina ,tuNJel se krchiti nece !


  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Beograd || Titograd
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Danas kad se za destinacije bogate prirodnim ljepotama kao što je Crna Gora plaća masu novca
    svaka država na svijetu ima "prirodne" ljepote. svaka, apsolutno svaka. srećne države imaju struju. države trećeg sveta nemaju. volio bih da čujem koliko zaradi godišnje ta super-svjetska prirodna tara, koja privlači prebogate turiste, a koliko se plati uvoz struje
    .

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BooQy View Post
    svaka država na svijetu ima "prirodne" ljepote. svaka, apsolutno svaka. srećne države imaju struju. države trećeg sveta nemaju. volio bih da čujem koliko zaradi godišnje ta super-svjetska prirodna tara, koja privlači prebogate turiste, a koliko se plati uvoz struje
    totalno je nebitna ta zarada od Tare u odnosu na to koliko se daje za struju, ali unistit takvu prirodu, unistit TAKVU rijeku i pretvorit je u hidroelektranu moze samo covjek koji nema djaolje kaplje mozga nit morala. CG ima toliko potencijala sto se struje tice(vjetar, pozemne vode, ostale rijeke/rjecice, ugalj...) da je ovo totalna nebuloza bila oko Tare i tu je neko htio ogromne pare uzet. No aj, ovo je tema oko Gorice.

    Dzoni, totalno je nebitno iako ima odje ljudi koji su kako ti velis gledali prirodu samo na TV. ipak imaju zdravog razuma da razmisle da je pravljenje tunela totalna nebuloza i da dignu glas protiv toga. ne znam sto si pomenuo stadion, nisam upucen
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Beograd || Titograd
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja mislim da je glupost ne iskoristiti tu prirodu za nešto korisno. kako sam pročitao: "ako u brošuri piše "netaknuta priroda", to znači - nerazvijena zemlja". ne živi se od rijeke na koju dođe nekoliko ljudi odavde i iz okruženja...

    što se tiče tunela, nije mi jasno šta to smeta, ako će da ide ispod brda, šetajte se gore i nikome ne smeta
    .

  23. #23
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BooQy View Post
    ja mislim da je glupost ne iskoristiti tu prirodu za nešto korisno. kako sam pročitao: "ako u brošuri piše "netaknuta priroda", to znači - nerazvijena zemlja". ne živi se od rijeke na koju dođe nekoliko ljudi odavde i iz okruženja...
    Da, ukoliko se gleda sa čiste ekonomske tačke! Ali ima ljudi koji bi da planinare, uživaju u raftingu i sl. a sve na 2 sata od kuće. Đe to ima?
    Shvatam da su potrebe za energijom velike, ali ima drugih načina da se taj problem riješi. Jedan od njih je upotreba alternativnih izvora, a poznato je da Crna Gora i tu ima potencijala, posebno kad se uzme u obzir broj sunčanih dana u godini, kad govorimo npr. o solarnoj energiji.
    što se tiče tunela, nije mi jasno šta to smeta, ako će da ide ispod brda, šetajte se gore i nikome ne smeta
    To je donekle tačno, ali izgradnjom tunela i neke saobraćajnice teško će se dolazit do brda, posebno poznavajući "neše uslove u saobraćaju" Ali to nije jedini problem...

  24. #24
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja sam za tunel, al nisam za najavljeno rusenje bocara i teniskih terena
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  25. #25
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Tamo odakle vidim ljepse:)...
    Posts
    870
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    A jesi ti luda jadna? Ko će zaradit od toga što će se šetalište uredit i što će narod da uživa? Od toga svima džepovi prazni... Probijanje tunela, rad puteva i đavolisanje svega lijepog što imamo - tu leži para.
    Da,taman ce tako i biti,nazalost.
    Ali tako je to jer se ja ne pitam,da mene pitaju druge bi ptice pjevale.
    "Ja umijem u svakom novembru da napravim jun:)..."

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •