Results 1 to 5 of 5

Thread: Izolacija prostora ?

  1. #1
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default Izolacija prostora ?

    Treba da radim akusticnu izolaciju prostorije u podrumu dimenzija 2.8m x 4.96m i visine 3.6m koja ce sluziti za vjezbe (bubnjevi, bass i lead el. gitara, vokal) i mozda neki amaterski snimak...ne treba mi mrtva soba itd...nego da izolujem prostoriju tako da ljudima u stanovima iznad ne smeta...

    Da ne zivimo dje zivimo nebi bio prevelik problem ali...

    Zanima me kako to uraditi s materijalima dostupnim u CG...naravno sto jeftinije to bolje.

    Mozda
    -po zidovima stiropor + sundjer + skoljka od jaja
    -spusten plasfon, gips ploce a izmedju njih i plafona neki materijala,sundjer, min. vuna...
    -pod itison i nesto ispod..
    ??
    Dje je najjeftiniji stiropor 2-5cm, isto za sundjer i min. vunu, dje ima piramidalnog sundjera i azmafona ?
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  2. #2
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    www.rumski.com
    forum.rumski.com

    registruj se ima dosta interesantnih tema..

    vidjeo sam temu "studio od nule"
    pogledaj,valjace ti
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  3. #3
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Znam za taj forum...postavio sam sad i tamo temu....

    Nego pitam i odje, mozda neko zna neki materijal za koji ne znam a ima ga kod nas...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    335
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    Treba da radim akusticnu izolaciju prostorije u podrumu dimenzija 2.8m x 4.96m i visine 3.6m koja ce sluziti za vjezbe (bubnjevi, bass i lead el. gitara, vokal) i mozda neki amaterski snimak...ne treba mi mrtva soba itd...nego da izolujem prostoriju tako da ljudima u stanovima iznad ne smeta...

    Da ne zivimo dje zivimo nebi bio prevelik problem ali...

    Zanima me kako to uraditi s materijalima dostupnim u CG...naravno sto jeftinije to bolje.

    Mozda
    -po zidovima stiropor + sundjer + skoljka od jaja
    -spusten plasfon, gips ploce a izmedju njih i plafona neki materijala,sundjer, min. vuna...
    -pod itison i nesto ispod..
    ??
    Dje je najjeftiniji stiropor 2-5cm, isto za sundjer i min. vunu, dje ima piramidalnog sundjera i azmafona ?
    Prije nekoliko godina sam i ja tako sa svojim prijateljem radio na izolaciji garaze za probe,i to u zgradi,haha e kakva je to komedija bila..no,kada smo mi to radili koristili smo: posto je jedan zid bio komplet u metalna vrata njih smo odradili na sledeci nacin: prvi sloj=gipsane ploce - da bi to spolja izgledalo sto bolje a i dobre su uvijek za izolaciju, drugi sloj=tervol vuna - extra materijal, mnogo dobro kupi zvuk, treci sloj= sundjer...za ostale zidove samo primijenis obrnuti smjer,znaci da ti prema zidu ide prvo sunder,pa tervol,pa gipsane ploce...
    Sto se nabavke tice- jesi li vidio nekad dva lika kako nose drvenu gredu i nose je kroz centar grada i policija ih zaustavlja, pa "pozajmljivanje" tervol vune sa gradilista haha i slicno, ovo ti ide o trosku drzave i preporucio bih ti da pokusas po ovim gradilistima kojih je sada masu,podjes poslije ponoci, i ko zna sta mozes naci a ako imas para, mi smo trgovali u KIPS, tervol vunu i gipsane ploce, a sundjer smo uzimali u jednoj radnji kod male pijace, blizu u onaj red preko puta, blizu Kluba ljubitelja knjige, i tu je bila najpovoljnija cijena sundjera...eto nadam se da sam ti malo pomogao....

    P.S. zaboravih, za pod OBAVEZNO itison, nisi svjestan koliko to pomaze, i ako mozete naci dosta skoljki za jaja, to je isto super stvar....

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    217
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    onaj momak koji te je u KIPS savjetovao oko svega toga sad radi u volvox, ako si uopste imao kontakta s njim.. uglavnom covjek se razumije, on ce bilo koga dobro savjetovat vezano za izolaciju

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 12-01-08, 20:42
  2. Kako zamisljate savrseni KOTOR???
    By Dragone in forum Primorski
    Replies: 87
    Last Post: 28-07-06, 16:14
  3. Malo prostora za Limuzine!
    By N-I-K-O in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 17
    Last Post: 02-04-06, 22:49
  4. Plan Za Morsko Dobro
    By Carla Bruni in forum Primorski
    Replies: 8
    Last Post: 20-03-05, 00:34
  5. Fantasy pricha sa nasih prostora...
    By Igi in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 3
    Last Post: 18-04-04, 10:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •