Page 170 of 196 FirstFirst ... 70120160166167168169170171172173174180 ... LastLast
Results 4,226 to 4,250 of 4892

Thread: Fotografije kućnih ljubimaca

  1. #4226
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  2. The Following 4 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  3. #4227
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Mislim da ima 5 ili 6 godina. Rađala je isto toliko da ja znam, a i više. Skoro je trebala, pa je nije bilo neko vrijeme, i pojavila se prije 20tak dana. Mačića bez. Bila je pregladna, prljava i mršava. Od prošle godine je ostala i bez pola repa. Redovno hranjena za to vrijeme. Poštovale smo distancu, pa time dodira bez. Zanimalo me može li se ostvariti napredak bez dodira.
    I može ali djelimično. Prije 3 dana sam poklekla i izmazila je po glavi i vratu. Gospođa.
    "I shut my mouth and hold the light"

  4. The Following 4 Users Say Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  5. #4228
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Mexiko, jesam li ja dobro shvatila da si ti ovoga gospodina uzeo iz azila? Ako jesi koliko je bio star? Nešto mi se "javlja" da je imao godinu dana kad si ga uzeo?! Ako jeste je li te bilo strah da ga pripitomiš ipak je godina dana odrastao pas? Naravno ako mi se dobro "javilo"
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  7. #4229
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    Evo me, rastem i mirišem cvijeće...malo i pasem...podijeljena licnost pola ovca- pola prase

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. The Following 2 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  9. #4230
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,224
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Mexiko, jesam li ja dobro shvatila da si ti ovoga gospodina uzeo iz azila? Ako jesi koliko je bio star? Nešto mi se "javlja" da je imao godinu dana kad si ga uzeo?! Ako jeste je li te bilo strah da ga pripitomiš ipak je godina dana odrastao pas? Naravno ako mi se dobro "javilo"
    Jeste, uzeo sam ga iz azila. Imao je dvije godine kad sam ga uzeo. Prvo semo se malo "druizli" dok je bio tamo, hranili, gledali se, malo se probali na povodac, malo se mazili....Kad sam otprilike, vidio kakva mu je narav, rijesio sam da ga uzmem. Naravno, bilo je tu dosta konsultacija sa ljudima koji imaju malinoe, sa onima koji se bave dresurom isith,...Kad je stigao kod nas, onda polako, malo po malo, uz doooooosta rada i vremne provedenog sa njim , dobili smo brzo, jednog mazuljana za medalju i jednog strahovitog cuvara. Oni strasno brzo uce, ali im se treba posvetiti mnogo, pogotovo kad je socijalizacija u pitanju.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  10. The Following 2 Users Say Thank You to mexiko For This Useful Post:


  11. #4231
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,019
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,431
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Odlichan si ti onda sa psima kad si uspio dvogodishnjaka svemu da nauchish,mada je i do rase,ovchari i rotovi daleko najbolje uche sve,ali svejedno,sa psom koji nije shtene a nije nauchen bio,mora malo vishe da se radi,svaka chast
    ...

  12. #4232
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,224
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Odlichan si ti onda sa psima kad si uspio dvogodishnjaka svemu da nauchish,mada je i do rase,ovchari i rotovi daleko najbolje uche sve,ali svejedno,sa psom koji nije shtene a nije nauchen bio,mora malo vishe da se radi,svaka chast
    Hvala. Malinoe su inace drugaciji od svih ovcara. Ostri su, dominantni, imaju neku "ludu" narav, i stvarno ovo nije pas zasvakoga. Ovaj moj je prije par dana iz kuce iskocio kroz prozor kad je cerki cuo glas dolje. Inace iskocio je sa nekih 3 m visine . Sad, nije to nista strasno, strasno je ako mu pane nesto drugo napamet, tako odjednom, pa da se coek za glavu fata. Zato rad, rad, rad rad....i onda on to vrati na pravi nacin. Ubace ga djeca u kucu, i on prvo ide od jednog do drugog dok se sa svima ne izmazi i onda legne na ugaonu
    Last edited by mexiko; 10-05-20 at 11:34.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  13. The Following 6 Users Say Thank You to mexiko For This Useful Post:


  14. #4233
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,880
    Thanks Thanks Given 
    135
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20200510_190100_HHT.jpg 
Views:	76 
Size:	11.3 KB 
ID:	167802 Click image for larger version. 

Name:	IMG_20200510_185909_HHT.jpg 
Views:	86 
Size:	11.1 KB 
ID:	167803 Click image for larger version. 

Name:	IMG_20200510_185754_HHT.jpg 
Views:	79 
Size:	12.4 KB 
ID:	167804
    Kakav je ovo mali kreten od psa

  15. The Following 3 Users Say Thank You to rock'n'rolla For This Useful Post:


  16. #4234
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Jeste, uzeo sam ga iz azila. Imao je dvije godine kad sam ga uzeo. Prvo semo se malo "druizli" dok je bio tamo, hranili, gledali se, malo se probali na povodac, malo se mazili....Kad sam otprilike, vidio kakva mu je narav, rijesio sam da ga uzmem. Naravno, bilo je tu dosta konsultacija sa ljudima koji imaju malinoe, sa onima koji se bave dresurom isith,...Kad je stigao kod nas, onda polako, malo po malo, uz doooooosta rada i vremne provedenog sa njim , dobili smo brzo, jednog mazuljana za medalju i jednog strahovitog cuvara. Oni strasno brzo uce, ali im se treba posvetiti mnogo, pogotovo kad je socijalizacija u pitanju.
    e svaka ti čast...mnogo je lijep ali bi mene bilo strah to je odrastao pas i vjerujem da je ostavljen ili izbacen na ulicu cim je bio u azilu...

    Ajde me posavjetujte otprilike ako znate ti Mexiko i ostali...imam onu kučkicu gore na slikama, na selu je i dok je bila stanu bila je je bas laka za učiti i medena mirna, doduše preživahna, nije reagovala na ljude živjela je uzmasu naroda koji je cirkulisao po kući...e sad je na selo kod moga tate i tata ima neke svoje "poglede" kad je vaspitanje psa u pitanju, i nije ni voljan a ni u mogučnosti da "radi" sa njom...pošto živi sa dva psa odrasla mužjaka, ona gleda što oni rade i kad god neko auto, biciklista, pješak prođe pored kuće (srećom što je to duboko u selo i nije prometno, naprotiv) psi polete da laju i ona je sad uz njih postala posebno navalentna...ne izađe iz dvorišta, ostaje u granicama, ali bogami sad bih se zapitala ako bi neko od tih prolaznika zagazio u dvorište bi li ga ona za nogu uhvatila!
    Kad su kola u pitanju, onda izleti i na ulicu, bojim se da će je i auto pokupiti neđe, jer često ima prikolica....
    Onda je počela da kopa po dvorištu, ajde što kopa po travi nego tata okopao voćke i ono ih navrnuo lijepo, ona je iskopala rupe tik uz one korijene po pola metra, tata poludio!!! Sad sam na muke, tata oće da je veže i izgleda da će morati pa mi recite, postoji li način da se veže a da se tim činom "urazumi".....ili možda neki način neke dresure, pošto ona ima tek pola godine, tipa da ej nekome povedem na nekoliko dana (pada mi nam onaj cezar milan ) znači danas sam zbog kučeta plakala, jer me tata iznervirao a sjetila se da treba da je vežemo, a da 7 mačaka i 2 psa po dvorištu šetaju i trčkaraju....samo ona u vez?!
    Last edited by zvoncica; 11-05-20 at 23:44.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #4235
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Svi psi kopaju u dvoristima, pogotovo do prve godine. Bez batina ne znam da se ijedan naucio. Tesko ti tu dreser moze pomoci. Jedino otac ako je on sa njom da joj posveti paznju i brzo ce savladati sta smije a sta ne.

  18. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  19. #4236
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,224
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Zvoncice,ona je jos stene, to sto kopa nije nesto neuobicajno. I ovaj moj po nekad to radi. Iz dosade. Obicno se dresura pocinje na "domacem terenu" za psa,znaci tamo dje je on siguran. Kad savlada neke elemente bez ometajucij faktora, onda se to isto pocinje raditi na njemu nepoznatom terenu. Ako si je nacila da ide na povodac kroz kucu, ispred zgrade, onda krenes niz ulicu,tamo ce biti nesigurnija i manje ce slusati, i onda tu treba biti dosledan i lagano je uvoditi u "nepoznat" teren. Ovo je samo jedan primjer. Ona je odvedena na nepoznato, sa njom nije radjeno i jedino sto je mogla je da pokupi ponasanje od drugih pasa, sto je i logicno. Syarji ljudi koji zive na selu i nemaju bas nekih velikih ambicija da rade sa psima. Moj otac voli pse, ali apsolutno nema nikakve vilje da bi ga bilo sto naucio Jednostavno su to takve generacije Vezivanje tog psa bi bilo kontraproduktivno, bar ja tako mislim. Jis je mala i nezrela, i moze jos uvjek da se dovede u red. Svaki pas trazi rad, neki manje, neki vise. Podjednako i veliki i mali mogu da prave probleme, s tim sto mali ne.mogu da ujedu opasno kao veliki. Opsirna je to tema. Mogao ni napisat dvije atranice sad
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  20. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  21. #4237
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Zvoncice,ona je jos stene, to sto kopa nije nesto neuobicajno. I ovaj moj po nekad to radi. Iz dosade. Obicno se dresura pocinje na "domacem terenu" za psa,znaci tamo dje je on siguran. Kad savlada neke elemente bez ometajucij faktora, onda se to isto pocinje raditi na njemu nepoznatom terenu. Ako si je nacila da ide na povodac kroz kucu, ispred zgrade, onda krenes niz ulicu,tamo ce biti nesigurnija i manje ce slusati, i onda tu treba biti dosledan i lagano je uvoditi u "nepoznat" teren. Ovo je samo jedan primjer. Ona je odvedena na nepoznato, sa njom nije radjeno i jedino sto je mogla je da pokupi ponasanje od drugih pasa, sto je i logicno. Syarji ljudi koji zive na selu i nemaju bas nekih velikih ambicija da rade sa psima. Moj otac voli pse, ali apsolutno nema nikakve vilje da bi ga bilo sto naucio Jednostavno su to takve generacije Vezivanje tog psa bi bilo kontraproduktivno, bar ja tako mislim. Jis je mala i nezrela, i moze jos uvjek da se dovede u red. Svaki pas trazi rad, neki manje, neki vise. Podjednako i veliki i mali mogu da prave probleme, s tim sto mali ne.mogu da ujedu opasno kao veliki. Opsirna je to tema. Mogao ni napisat dvije atranice sad
    Po meni, ona nista narocito ne cini...pokupila je ponasanje drugih pasa, samo sto su oni 7+ godina a ona beba...ne znam kako tatu da urazumim...tezi mi je on no kuče....eto toga se bojim, ja da sam tamo stalno, ja bih je vezala kad god pogriješi na pola sata. Ali moj tata bi da je drzi u vez ka da je pit bul...greotice male...šteta štetna.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #4238
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,224
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Zvonice, poslah ti PM.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  23. #4239
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Bili ko bio raspolozen ako ima zenke rota ili pomeranca da ih jedan muzjak moj oplete pa da dobijem stene jedno za sebe.
    Muzjake imam ,trazim im zene
    A jel ovo u azil imaju i francuskih buldoga,ja mislio sve neke lutalice i mjesanci,posto vidjeh malinuo neko je udomio,pa nisam znao da toga tamo ima

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

  24. #4240
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,224
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    U azil ima rasnih pasa, zacudio bi se kakvih. Od sarplaninaca, staforda, rotova,...ima jedna zenka staforda cini mi se. Kako je mazna...prosto mami da je uzmes. Jedna zenka, meni se cini da je pit, prelijepa. Ima slika nedje na fb. Da oci ne mozes odvojit.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  25. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  26. #4241
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    U azil ima rasnih pasa, zacudio bi se kakvih. Od sarplaninaca, staforda, rotova,...ima jedna zenka staforda cini mi se. Kako je mazna...prosto mami da je uzmes. Jedna zenka, meni se cini da je pit, prelijepa. Ima slika nedje na fb. Da oci ne mozes odvojit.
    Evo sad vidim , strasno, moze covjek odje da ih uzme nema potrebe pare da baca.
    Mada ja imam rota muzjaka od brata samo takav, strasan , a i ovaj pomeranac od prijateljice je placen papreno sto i ne mora da znaci da je dobar ali je ovaj zaisto kvalitetan , pa sad kad bi nedje nasao zenku kakvu mozda bih uletio u to . Ionako mi je zelja francuski buldog ali nemam nikog oko mene da ga ima pa da bih mu nasao zenku ili muzjaka, a ne daje mi se toliko para.
    Sto kaze moj drug danas koliko para dajes za stene mozes da mu kucu napravis bogovsku za te pare.

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

  27. #4242
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Bar, Montenegro
    Posts
    1,557
    Thanks Thanks Given 
    225
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Jos koji dan i 5 godina

    Sent from my EML-L29 using Tapatalk
    I can't explain and I won't even try

  28. The Following 5 Users Say Thank You to forways For This Useful Post:


  29. #4243
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,224
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Samo da znas da svaki pas koji se udomi, iza azila izlazi kastriran (sterilizacija ako je zenka). To je pravilo i tu nema pomoci. Ali da.moze da se nadje solidan ili dibar primjerak moze. Eto moj je "azilant"
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  30. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  31. #4244
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    566
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zna li nekoda ima stene koker spanijela za prodaju i cijena priblizno koliko se krece?
    “Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a
    fukara se obogati.”

  32. #4245
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    Mi smo se danas kupali pa se kokoškica kao prase izvaljala po livadi
    Eee dobili smo i novu ogrlicu, crvenu...malo se pomirila sa mojim tatom pa se sad slušaju...inače mislim da je kopala jer je iz onoga stajskoga đubreta kojim su vocke okopane, nesto nasla....moze li bit da stajsko djubrivo jede?

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  33. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  34. #4246
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    E kakve gadluke ova moja jede. Ne čudi se, i ova moja svakakav izmet voli da proba. Džabe vika, prut itd, ništa joj milije od toga nema.

  35. #4247
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    E kakve gadluke ova moja jede. Ne čudi se, i ova moja svakakav izmet voli da proba. Džabe vika, prut itd, ništa joj milije od toga nema.
    E meni se ucinje da je to iskopala ispod dunje te joj ja iz usta izvadi kad stvarno djubrivo stajsko...doduše sasuseno vec ali svejedno...mora da joj neki mineral odatle treba pošto kad to osjeti kopa ne patiše
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  36. #4248
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    uglavnom kad se to desava, hrana nije odgovarajuca. najcesce im nedostaje vitamina u ishrani, sto znaci da hrana nije dobra.
    sledeci problemi su gliste, pa pas izbaci nesvarenu hranu, koja mu nedostaje pa se tako "dohranjuje". isto se odnosi ako psu ne dajete dovoljno hrane za njegovo godiste i tezinu

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  37. #4249
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Ova moja to radi od kad je štene bila, a hranila se samo tako. Toliko da sam joj morao smanjiti porcije jer je došla šira no duža.

  38. #4250
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,518
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    I ja smatram da joj je ipak falilo nesto
    nothing comes from violence and nothing ever could

Page 170 of 196 FirstFirst ... 70120160166167168169170171172173174180 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. kurs fotografije u podgorici
    By SENSEI in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 9
    Last Post: 27-09-11, 14:35
  2. Ljetni problemi naših kućnih ljubimaca
    By Oky in forum Kućni ljubimci
    Replies: 1
    Last Post: 02-09-07, 22:05
  3. Uhapšeno lice sa najpoznatije ratne fotografije
    By Vukasin Micunovic in forum Politika generalno
    Replies: 0
    Last Post: 19-06-07, 12:45
  4. TFP Fotografije
    By zanzibar in forum Centralni
    Replies: 23
    Last Post: 23-06-06, 18:01
  5. K O N K U R S (fotografije)
    By underwater love in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 16
    Last Post: 22-08-05, 09:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •