Results 1 to 9 of 9

Thread: Nja, nisam siguran

  1. #1
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    kad nadjes put do mene, znaces
    Posts
    161
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Post Nja, nisam siguran

    Nisam pristalica nijedne stranke, cesto mjenjam misljenje, pogotovo ako sugovornik uspije izloziti vjesto svoje argumente tako da meni njegovo glediste bude prihvatljivo, sto ne znaci opet da sam povodljiva Sto se tice ideologija i nekih drugih nacela nikada nisam niti cu biti sljedbenik, smatram da ni jedan cilj ne opravdava sredstvo itd, mogu ja to sad rec na milion nacina, no sta vi mislite ?
    Koliko su cvrsti vasi stavovi po pitanju ideologija,religije, politike i ostalih stvari? Koliko ste otvoreni za dialog sa nekim suprotnog misljenja? Smatrate li da ljudski stavovi treba da se mjenjaju ? Da li vas cinjenicno potkovana diskusija moze dovesti do promjene misljenja?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    484
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Takodje nisam pristalica ni jedne stranke, s' tom razlikom da uopste ne mijenjam misljenje po tom pitanju!
    Konstantno nisam za nikoga dugi niz godina

    Naravno da sam otvoren za dijalog sa osobom suprotnog misljenja, i ljudski stavovi se naravno mijenjaju.
    Ne mozemo citavog zivota imati iste poglede na svijet nikako!

    E sad, da li me cinjenicno potkovana diskusija moze navesti na promjenu misljenja?
    Malo sam tvrdoglav po tom pitanju, tj. malo vise pa teze mijenjam misljenje pod necijim uticajem.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Hel, ispijam medovinu sa Lokijem
    Posts
    35
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kod mene vrijedi ona, "samo budala ne menja mišljenje"

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sober Dionysus View Post
    Kod mene vrijedi ona, "samo budala ne menja mišljenje"
    slažem se u potpunosti!
    Niko se ne rodi kao sveznalica i normalno je mijenjati mišljenja, pogotovo u skladu sa sazrijevanjem i proširivanjem pogleda i saznanja o određenoj stvari.
    Naravno, ukoliko neko, čije mišljenje cijenim, ima argumente koji su neoborivi, moglo bi uticati na mene da svoje mišljenje potpuno promijenim

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Lady abu bin crazy View Post
    Da li vas cinjenicno potkovana diskusija moze dovesti do promjene misljenja?
    Cinjenice su slijepe a onaj ko je slijep na cinjenice ili je ćorav ili......

  6. #6
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Somewhere Else
    Posts
    147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Да али када се овдје прича о дијалозима,мисли ли се на разговор уживо,пошто је овај пут преко интернета поприлично површан и веома агресиван.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Somewhere Else
    Posts
    147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Па управо причам из искуства...мада као и већина вас овдје,можда неки мање неки више.

  8. #8
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Tamo odakle vidim ljepse:)...
    Posts
    870
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Lady abu bin crazy View Post
    Nisam pristalica nijedne stranke, cesto mjenjam misljenje, pogotovo ako sugovornik uspije izloziti vjesto svoje argumente tako da meni njegovo glediste bude prihvatljivo, sto ne znaci opet da sam povodljiva Sto se tice ideologija i nekih drugih nacela nikada nisam niti cu biti sljedbenik, smatram da ni jedan cilj ne opravdava sredstvo itd, mogu ja to sad rec na milion nacina, no sta vi mislite ?
    Koliko su cvrsti vasi stavovi po pitanju ideologija,religije, politike i ostalih stvari? Koliko ste otvoreni za dialog sa nekim suprotnog misljenja? Smatrate li da ljudski stavovi treba da se mjenjaju ? Da li vas cinjenicno potkovana diskusija moze dovesti do promjene misljenja?
    Kada se upustim u rasprave vezane za religiju,politiku ili bilo kakvu raspravu imam jake argumente...Saslusam sagovornika uvijek...E kad ga saslusam kazem sta mislim o tome...Obicno na kraju svog sagovornika dovedem na moje...Volim ja da se raspravljam,ali sa ljudima koji znaju o cemu govore,imaju svoje misljenje i potkrijepe ga cinjenicama...Zabavno mi je to...
    "Ja umijem u svakom novembru da napravim jun:)..."

  9. #9
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvjetak zanovjetak View Post
    Kada se upustim u rasprave vezane za religiju,politiku ili bilo kakvu raspravu imam jake argumente...Saslusam sagovornika uvijek...E kad ga saslusam kazem sta mislim o tome...Obicno na kraju svog sagovornika dovedem na moje...Volim ja da se raspravljam,ali sa ljudima koji znaju o cemu govore,imaju svoje misljenje i potkrijepe ga cinjenicama...Zabavno mi je to...
    Potpisujem.

    Volim i da poducavam druge onome sto ja znam, i da ucim od drugih sto ne znam, i fleksibilno razmisljam, mogu bez problema da izmijenim misljenje pod uticajem novih cinjenica, a stavove u koje sam sasvim sigurna tvrdo branim.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Novi ADSL Paketi T-com-a
    By Jocker in forum Internet
    Replies: 727
    Last Post: 09-12-07, 00:03
  2. Izblamirati Muskarca!
    By Krembananica in forum #montecafe
    Replies: 6
    Last Post: 19-12-06, 23:02
  3. Problem sa jednim zvucnikom(ili ja nisam normalan)
    By Koma[MFHN] in forum Software
    Replies: 14
    Last Post: 04-06-05, 00:19
  4. e ovo nisam mogao da vjerujem
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 30
    Last Post: 23-02-04, 15:23
  5. E ,ovo ni ja nisam moga predvidjeti!?
    By Dzindzo Za Vazda in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-02-04, 15:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •