Results 1 to 2 of 2

Thread: Veselin Vujovic o Milovim ludacima u RS CG

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Veselin Vujovic o Milovim ludacima u RS CG

    Veselin Vujović, selektor rukometne reprezentacije Srbije i Crne Gore, nalazi se u Pamploni. Otuda o najnovijim zbivanjima u našem rukometnom sportu saznaje u fragmentima. Ali, to mu ne smeta da se čudom čudi najnovijem potezu čelnika RS Crne Gore koji nameravaju da krenu stopama stonotenisera i formiraju samostalan savez.

    - Ne znam sve detalje, više sam načuo priče nego što sam ušao u suštinu stvari - počinje razgovor za "Glas" Veselin Vujović.- Ne mogu da verujem da se to ipak dogodilo. Pa da li su oni normalni? Ko će da gleda utakmice Lovćena sa nekim tamo crnogorskim klubom za koji ni sami Crnogorci nisu čuli. Da li se ti funkcioneri pitaju gde vode rukomet koji je ionako dotakao dno dna.

    Strateg plavih jedva suzdržava emocije. Svestan je da se stvari opasno otimaju kontroli.
    - Nisam siguran da kvalitet našeg rukometa neće još više potonuti. Ama, ne želim o tome da pričam. Samo se nerviram. Kome je u interesu da razdvaja lige. Crna Gora ima tri kluba u muškoj konkurenciji, Srbija pet - šest. Da bi se formirala ta "kvalitetna" crnogorska liga pored Lovćena, Pljevalja i Berana, možda i Mornara iz Bara, treba naći još šest - sedam klubova. Gde? Isti je slučaj i u Srbiji. Odjednom će neki manje kvalitetni rukometni kolektivi biti unapređeni u super - ligaše.

    Kakva se sudbina u takvom rasporedu snaga smeši reprezentaciji?
    - Tu ima najmanje problema, govorim o predstojećem Svetskom prvenstvu u Tunisu, početkom januara sledeće godine. Tu ćemo još nastupiti zajedno. Šta će biti posle, zaista ne znam. Okosnicu državnog tima čine igrači iz inostranstva. Ali, interesantni su i neki mladići koji nastupaju u našem prvenstvu. Bojim se da će zbog lošeg kvaliteta lige oni najviše trpeti, odnosno, biće zaustavljeni u razvoju.

    Uprkos svemu, vidite li svetlo na kraju tunela?
    - Voleo bih da me niko ne doživi kao jugonostalgičara, ali moram da kažem da je ono što rade košarkaški radnici, prava stvar. Zamislite da se napravi jedinstvena liga, pa da u Beograd dođe Laško, prvak Evrope, onda Zagreb, Metković, Pelister, Borac iz Banjaluke, Železničar iz Sarajeva. Hale bi bile dupke pune. Ovako, Zvezda i Partizan mogu negde na strani da napune halu, a u Beogradu samo večiti derbi može da privuče gledaoce. Imamo pred sobom još jednu godinu. Možda će se u međuvremenu glave ohladiti, možda će neko na vreme uvideti da je eksperiment propao.

    Za par dana u Beogradu počinje EP za kadete. Da li dolazite?
    - Svakako. Biće to dobra prilika da vidimo gde smo i sa kakvim potencijalom raspolažemo. Uh, samo da ti mladići kasnije mogu da nastave sa svojim usavršavanjem - zabrinuto konstatuje Veselin Vujović.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Za tih 700 eura se brine i Vujovic odnese djavo selektorsko mjesto, a i Buducnost Crne Gore je ugrozena zbog toga.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •