Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 30

Thread: Cetinje, grad kojega nema...

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default Cetinje, grad kojega nema...

    Prvo link:

    http://www.monitor.cg.yu/broj/str_11.html

    ...pa onda da nastavimo pricu.

    Mnozina ce tuzno uzdahnuti kad procitaju ovaj clanak smatrajuci da prijestonica ovo nije zasluzila. E, itekako je zasluzila, osobito kad coek vidi barjak krstas iznad ulaza u zgradu opstine. Dok rezim vijori svojim zastavama, Cetinje mu ide uz nos svojim znamenjem a to ne moze biti bez posljedica jer ovakve provokacije nijesu od juce no evo traju od pohoda na Dubrovnik pa sve do danas.

    A to sto Cetinje propada, pa neka ga. U propasti je zametak spasa i preporoda, jer krpiti Cetinje onakvo kakvo je danas isto je sto i krpiti Obod u vremenu tehnoloskog napretka.

    Cetinje, onakvo kakvim su ga stvorili komunisti, u stvari predstavlja njegovu najvecu propast, koju su oni ostvarili "drugim sredstvima", tako da ono sto se danas sa njime dogadja nije nista drugo no jedna vrsta ociscenja, koje ce nastupiti onoga skorog dana, kada ce novac biti - mjera svih stvari.

    Cetinje mu dodje nalik na masni grumen koji se, sa bogate trpeze samoupravnog socijalizma, skotrljao u posudu sa kisjelinom koja ga nagriza, da bi od njega, na kraju ostalo samo ono sto se sastoji od zlata neprolaznosti.

    - M -

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crna Gora - država koje nema... nameće mi se analogija :cry:

  3. #3
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Karma
    Crna Gora - država koje nema... nameće mi se analogija :cry:
    A, bravo, evo jos jedne od dezhurnih iz udruzhenja - "Podguzne Muve Velikog Majstora"...

    Svaka cas´!

    - M -

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    od majstora uvazavam jedino sebe... :wink:

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    617
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Cetinje, grad kojega nema...

    Quote Originally Posted by metuzalem
    Cetinje, onakvo kakvim su ga stvorili komunisti, u stvari predstavlja njegovu najvecu propast, koju su oni ostvarili "drugim sredstvima", tako da ono sto se danas sa njime dogadja nije nista drugo no jedna vrsta ociscenja, koje ce nastupiti onoga skorog dana, kada ce novac biti - mjera svih stvari.

    Cetinje mu dodje nalik na masni grumen koji se, sa bogate trpeze samoupravnog socijalizma, skotrljao u posudu sa kisjelinom koja ga nagriza, da bi od njega, na kraju ostalo samo ono sto se sastoji od zlata neprolaznosti.
    Siroto li je Cetinje ako je novac mjera svih stvari. A ne samo sto su ljudi prolazni, vec i sve ono sto ljudi nacine. Ima li sto na ovoj planeti, pa i sama planeta, da je neprolazno?

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BEOGRAD
    Posts
    707
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sramota vala ! cetinje je uvjek bilo prjestonica cg i ponos a sto je danas ? naravno za to sto je danas tako jadno bez ijedne fabrike i ulice normalne -veliko hvala nasem bosu milu ! greota je gledat omladinu sa ct dje dolaze na more po vas dan da zarade 200 eura za doma ... i + vidim neka promocija himne i nekakve zastave crne gore u bijelo polje ili podgoricu ne znam dje bi ono ? ajde da su razorili cetinje nego ga jos i ponizavaju ! jos se na njemu lazno zaklinju...... sramota za ovu vlast !!! :cry:

  7. #7
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default Re: Cetinje, grad kojega nema...

    Quote Originally Posted by Apatrid

    Siroto li je Cetinje ako je novac mjera svih stvari. A ne samo sto su ljudi prolazni, vec i sve ono sto ljudi nacine. Ima li sto na ovoj planeti, pa i sama planeta, da je neprolazno?
    Apatride!

    Lijepo od tebe, ali nije potrebe zalijetati se u filosofske interpretacije cetinjske i CG svakodnevice.

    Dovoljna ti je pretpostavka; sto bi bilo kad bi umjesto eura bio [size=6]dinar. [/size]Zar pricca ne bi bila sasvim druga...

    A o tome da li je trebalo uvesti euro u CG, sigurno nije odlucivao ni sam Milo, no oni ciji je to novac. E, teke da je Milo to mogao odlucivati, dje bi nam, ne samo kraj, nego i pocetak bio...

    - M -

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    617
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Cetinje, grad kojega nema...

    Quote Originally Posted by metuzalem
    Quote Originally Posted by Apatrid

    Siroto li je Cetinje ako je novac mjera svih stvari. A ne samo sto su ljudi prolazni, vec i sve ono sto ljudi nacine. Ima li sto na ovoj planeti, pa i sama planeta, da je neprolazno?
    Apatride!

    Lijepo od tebe, ali nije potrebe zalijetati se u filosofske interpretacije cetinjske i CG svakodnevice.
    Ne znam, menE se ucinje da je ona prica o "masnom grumenu" koga ce kisjelina nagrizati i razgrizati dok ostane "zlato neprolaznosti" dosta filozofski intonirana bila. U svijetu u kome je "novac mjerilo svih stvari", djavo je snio jaje Cetinju, koliko ja ovako neznaven, neobrazovan & paranoidan mogu da procijenim.

    Ono sto Cetinje jeste i predstavlja, tesko da se za pare kupuje. Inace bi bilo... americko, naprimjer, kod njih ti je manjak svoje istorije i zamkova, pa vole da pokupuju po Evropi kakve dvorce i cudesa. Onda ti se osjecaju vazni i veliki, mozebit im se i snijeva da kakvu plemicku titulu nose, sto znas...

    Ono malo nase sirotinje, kakva je - takva je, ili niko nece, ili ce bit da nije na prodaju, pa sto da se cini...

    Od tog "nagrizanja" i "kisjeline" mi se nesto dzigerice prevrcu, kad promislim i pomislim sto je tamo vjecno... otici cu u metafiziku i znacenje onoga manastira. Mimo te cisto duhovne ravni, sve ostalo djavo moze da ponese i oburda.

    A menE bi bilo zao ljudi. Ne moze svako bit ni Balasevic, je l'?

    Quote Originally Posted by metuzalem
    Dovoljna ti je pretpostavka; sto bi bilo kad bi umjesto eura bio [size=6]dinar. [/size]Zar pricca ne bi bila sasvim druga...
    Bi sigurno drugacija bila. Ali ti je "what if" analiziranje gradjenje hipoteza na pogresnim premisama, a tu hoce polijepo da se odluta i svakakvi nekakvi nakaradni zakljucci da se donesu.

    Vidis, meni se cini da je usud nas pred kraj 20 vijeka bio sto NIJESMO bili pod gvozdenom zavesom. Posto je kod nas bio "komunizam ljudskih boja", a ono smo ga mi "prezivjeli i smijali se usput". Ovi sto su imali posla sa hard-line ruskom varijantom (pa i Rusi sami), nesto odmakose da ih stic ne mozemo. Bice da i u Rumuniju gledamo kao u "Zapad", kako je krenulo.

    Tako ti nemam pojma sto bi bilo da je dinar namjesto evra. Mozebit bi i mi u'vatili voz promjena i oduvali kriptokomuniste sa vlasti kad je pao Slobo? Mozebit' bi nam svanulo da imamo krstenu politicku scenu a ne ove.... dja'ole, scah rec predivnog i prepostenog Velikog Vodju i vaskoliko prepodobnu partiju na vlasti?

    E ako znam sto bi od to dvoje odabrao, znali me jadi...

    Quote Originally Posted by metuzalem
    A o tome da li je trebalo uvesti euro u CG, sigurno nije odlucivao ni sam Milo, no oni ciji je to novac. E, teke da je Milo to mogao odlucivati, dje bi nam, ne samo kraj, nego i pocetak bio...
    Pa jes', vala... Posto nas drugi "hrane" (djavo ga popio, ja sve mislio da se Crnogorcima dojadilo da ih drugi hrane, koliko se scahu uznosit zbog srbijanskog zita, Boze tebe hvala....) i drugi cesu drijesaju, a ono da mi pocinemo i da se ne koprcamo, manje ce da boli?

    A ima nam po kome i doc, zaisto, tako su nam i stari, dovijek, gledali da ne razbijaju zidove glavama i da ne glavinjaju nesto sami.

    Nego gdje vidi kakvoga jakoga i mocnoga, a ono oni se primi za izmecara i ljubi skute. Eto vidis kako sam ja to nesto lose premislio i zabunio se, da nema ovdje naroda da mi objasni ko su i sto su Crnogorci bili i bitisace, je l', ja bi ostao ovako neznaven.

    Nego sva sreca sto postoji ovakvo mjesto, umiveno i cuvano miloscu moderatora i vlasti ovdasnje, gdje covjek moze da dodje do lijepih i ispravnih zakljucaka i da ponesto nauci o svojoj istoriji, ko je, otkud dolazi i ... kuda ide, je l'?

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    sto im je htjelo rusiti crkvu Sv. Petra na lovcenu??


  10. #10
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    CETINJE!!!



    Zovu ga grad heroj i dolina bogova,

    Koliko ima tolikih snobova?

    Koji pricaju za njega najbolje

    Ali ne dokazuju to jer su seronje.
    Koji su samo za svoju guzicu
    Pa se pretvaraju u obicnu ulizicu.

    Spijaju ,kradu,prodaju svoje mile

    Ma boli ih ***** samo da bolje zive.

    U tudjoj sjeni oni se kriju

    I nikom u oci pogledat ne smiju

    Jer znaju sta rade od grada i zivota

    Al to je ta takozvana spijunska ljepota.

    Zbog koje ne spavaju od straha i mora

    I boje se sta ce biti kad svane zora
    Da ga ko ne ubije il ,imiraju kola
    Zivot mu je jedno ****** do bola.

    E zbog takvih neljudi propade Cetinje

    Ma to su jedne obicne avetinje.

    Obod,Trgopromet,Bojana i Kosuta

    Ma s njima bi propali jos stotina puta.

    Zborili ne moze se plate su male

    Ali zbog njih ostadose samo prazne hale.

    Obod drze otvoren da pokusaju da nas kupe

    Ali mogu samo da nam puvaju u dupe.

    Imamo i zgrada koje se grade i deset godina

    Jedino sto nam valja je obicna hladovina.

    Pred svakim izborima oni dijele stanove

    A poslije djeca opet igraju planove.

    Sada su nametnuli i novu propagandu

    Dolazi pre$ednik u upravnu zgradu.

    Kazu da ce tu da prima delegacije

    A mi sada treba da kazemo gracije.

    Bez obzira kakvom se Cetinje dici slavom

    Uspio je da ga upropasti Paraca Savo.

    Kazu da ce Cetinje izaci iz krize

    Ma nek idu svi u materinu pizde.

    Pokusavaju da kupe cetinjske glasove

    Al time gube samo svoje casove.

    Oni znaju jedno-cetinjani imaju ponos

    I da nismo mi kao oni olos.

    Zato neka kupe prnje i sele se sa Cetinja

    Valjda su dosad shvatili da ih je manjina!!!

  11. #11
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njegus


    sto im je htjelo rusiti crkvu Sv. Petra na lovcenu??

    Njeguš!

    Izdaleka se da vidjeti da sa Njegušima imaš veze, jedino preko opštečoporativnog veljesrpskog osjećaja pripadnosti. Da imalo poznaješ prirodu i običaje podlovćenske Crne Gore, znao bi da su njeni podanici u medjusobnim razgovorima svoje vladaoce pominjali kao vladuku ili gospodara, namjerno izbjegavajući da neposredno pominju dinastičko ime Petrovića ili Njegoša, jer je osjećaj nalagao da se ustane pri pomenu svetorodna kuća Petrovića – Njegoša.

    Prema tome, odmah se vidi kakv nevaspitana i neotesana Ćutučina se skriva iza avatara, ovako prostački ogrnuta imenom koji se, vjekovima, uz najveće poštovanje izgovarao diljem Crne Gore da bi ga ova fukara sa nepodnošljivom lakoćom ognula i njim zorila po ovome duhovnom drkalištu.

    - M -

  12. #12
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Srusili ste Crkvu, dukljani. Od te se istine ne moze pobeci. Vi ste ljudi koji rusite crkve. Tacka.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Inace vi rak-ovicu niste nikako ,ada cus vi serbi srusili bilo cesovi vjerski objekt hahahaha ajde jadan pokri se usima i na serbijen cafe !

  14. #14
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by veliki majstor
    Srusili ste Crkvu, dukljani. Od te se istine ne moze pobeci. Vi ste ljudi koji rusite crkve. Tacka.
    Srusili ste najvazniju crkvu svojih predaka. I danas to opravdavate i smatrate da je to bilo u redu.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Metuzaleme, iznenadio si me kako ne prepoznajes perspektivnost i kakva njegusku buducnost ceka ovoga sto vec ogrnuo tim imenom. Duboko sam ubijedjen da ce i na njemu biti utisnut jedan pecat sa Njegusa pa makar i onaj sa prsute.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vala hari obraza mi moga sve i da sam tio nebi moga sastavt ovako za ovoga culjuma nista !!! No ako on imalo ista krsteno (normalno ) ima u sebe pokrit cese svojijem usima i nestat odole . :wink: :lolblue: :lolblue:

  17. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    160
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [size=6]The little city big on crime makes its fortune abroad[/size]

    By Sean O’Neill and Nedeljko Rudovic in Cetinje

    CETINJE, originally built around a 15th-century monastery, likes to glory in its past as the capital of Montenegro and home of the Balkan state’s ruling bishop-princes.

    It styles itself a city, although the population is little more than 10,000, and with its museums and history should benefit from the tourist trade that is beginning to prosper as memories of the Yugoslav wars fade.

    In the meantime, Cetinje’s economy is firmly founded on its traditional trade — crime.

    Local people have a name for their enterprising neighbours who have crossed into the wealthy European Union states to make fortunes through theft: they are the shaneri.

    These are the men who, despite an unemployment rate of 30 per cent, drive the array of Audis, Alfa Romeos and Mercedes parked in the main square. They are also the men who have helped to bring a new kind of wealth to this dusty city.

    Cetinje’s cafés are modern and smart and shops sell top-of-the-range goods and accessories at bargain prices. An Armani suit can be bought for €50 (Ł33) from one of the houses lining Cetinje’s corso. Street-hawkers offer Aviator Ray-Bans at €20 a pair.

    The gang that staged Britain’s biggest diamond heist, a Ł23 million raid on Graff’s of New Bond Street in London, are the latest generation of shaneri to emerge. Predrag or Pedaj Vujosevic, 25, who led the London raid and is being held in Paris after fleeing Britain, lived here, was arrested on suspicion of armed robbery and attempted murder and was brought up in the coastal town of Herceg-Novi, a few miles away.

    Milan Jovetic, 24, who operated as Vujosevic’s fixer in London, is a local boy whose father runs a medical supplies company. He was jailed for 5˝ years at the Old Bailey.

    Ana Stankovic, his girlfriend, has returned home after being cleared of any connection with the robbery. A Ł500,000 ring was found wrapped in clingfilm and hidden in a pot of her face cream.

    Locals deny that Nebojsa Denic, 34, the gunman who staged the robbery with Vujosevic and is beginning a 15-year jail term in Britain, is one of theirs. But the Flying Squad at Scotland Yard believes that other members of the gang who have not yet been apprehended have strong Cetinje connections.

    Cedomir Jovetic is shocked that his “polite, well-educated, popular” son became involved in a multimillion-pound robbery. But he is not surprised that crime has become a way of life in his home town.

    “There are criminals in every society,” said Mr Jovetic, 56, who travelled to London to see his son jailed. “And especially in countries where life has not been so easy.

    “Our country is opening up after years of blockade, there are many people unemployed and perhaps some become criminals. But we are well-off, Milan did not need to do this. He has caused our family great harm.”

    Others in Cetinje are candid about crime as the source of their affluence. One man told The Times that robbery abroad and bringing the rewards home began in the 1990s when the economy collapsed during the war. Many Montenegrins went to EU states to work and some found crime more rewarding.

    “Our attitude was why should we clean toilets for peanuts when we could go to the EU and, for a few minutes of fear, make enough to live very well for six months,” said the man, who now runs a café.

    Germany and Italy were the favoured hunting grounds then and the shaneri would return with deutschmarks, lira, cars and consumer goods to sell. Today’s gangs in Cetinje are more ambitious. They are suspected of robberies in Switzerland, France, Belgium, Spain and Japan.

    Their favoured targets are jewellery and watch outlets. The diamonds are hard to get rid of because each stone is unique and therefore identifiable; the gang will sell them off for a quarter of their value.

    Expensive watches are more popular, easily transported and increasingly used as a form of currency by international money launderers. But Zoran Ulama, the local police chief, says: “There are no indications that organised criminal gangs will appear in Cetinje in the near future.

    “I am responsibly claiming that Cetinje is not a base for organised criminal activity.” Attempts by British police to investigate the Cetinje gang in Montenegro ran into a wall of bureaucracy and silence. The country is developing an unenviable reputation. Italian prosecutors have named Milo Djukanovic, the Montenegrin Prime Minister, as a cigarette smuggler involved in a lucrative trade controlled by Italian syndicates. Mr Djukanovic denies the allegations. Rival gangs from Serbia and Montenegro are thought to be involved in the same type of high-value robberies as the Cetinje thieves and other crimes.

    Some analysts attribute the growth in organised crime to the end of the Balkan wars and the collapse of the regime of Slobodan Milosevic, the former Yugoslav President, which had close links with criminals. Some former members of Mr Milosevic’s intelligence service are thought to have turned their abilities to crime. The National Criminal Intelligence Service in London does not, however, regard Balkan gangs as a significant threat. A spokesman said: “Organised crime in Serbia-Montenegro is essentially opportunistic, not fixed in one type of criminality or expertise.

    “They will turn their hand to anything. They pose a very low-level threat in the UK, especially compared to other ethnic crime groups.”

    That situation could change, however, as the Serb and Montenegrin gangs become more sophisticated.

    The older shaneri in Cetinje lament the new generation using violence and turning to racketeering, drug-dealing and armed robbery. One resident said: “It is a shame what happened to these boys, but such things have been going on for some time now so it is perhaps no surprise that Cetinje is becoming famous for crime. We used to be famous for our monasteries.”

    http://www.timesonline.co.uk/printFr...189392,00.html

    PS.Tuzno,ali istinito!

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ...........!

    Isto i grdje su cinjeli stanovnici mnogih drugih gradova, ne samo u Crnoj Gori.

    Nikakva posebna specificnost nije Cetinje.

    Kao simbol pokreta otpora svukupnom zlu , koje se desavalo u okruzenju, grad Cetinje je bio (a i danas je!) pod "posebnim" rezimom i pod specijalnom finansijskom blokadom i od strane crnogorske vlasti, pa su ljudi cinjeli sto su umjeli da prezive. Ne opravdavam ni u kom slucaju ucinjeno, ali mislim da je to nesto sto je pratilo mnogo naprednije i razvijenije centre od Cetinja i da u tom slucaju ne moze biti smatrano kao neki strogo-cetinjski fenomen.

    Tekst je napisan prilicno senzacionalisticki, onako kako to cini , nazalost, dosta stranih novinara, pokusavajuci da u drugi plan stavi vrijednosti kojima Cetinje obiluje, a da ovu , istina, nazadnu i nerazvijenu zemlju posebno divljom predstavi kroz ono sto je (ostali ne zamjerite) njen najplemenitiji dio i simbol. Poseban ton tekstu daje novinar "Vijesti" inace rodjeni Cetinjanin, koji je ko-autor , koji uglavnom ne propusta priliku da Cetinje predstavi toliko losim jer "nije bilo sposobno da prepozna njegove novinarske kvalitete"....no to je druga prica... :?

    Reci za Cetinje da je grad kojeg nema je neukusno. Zahvaljujuci najvise neangazovanju drzavne vlasti grad pod Lovcenom jeste utonuo u neku vrstu sna. Finansijska , ali i psihicka iscrpljenost stanovnistva ucinjela je da trenutno stanje lici kao na boksera koji je grogiran od udaraca opasnog protivnika. Siguran sam da ustajemo prije nego se "izbroji do 10", spremni za novi odgovor,spremni za nastavak borbe , a sa nama svojstvenom dozom inata, prkosa, zelje za pobjedom , slobodom i duhom malo je protivnika koji mogu "izdrzati cijeli mec"....

    p.s. Kome je previse metafore , bar ce nesto naucit o boksu. :wink:
    Caesar`s wife must be above suspicion

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Meni samo nije jasno zasto nije uradjeno nesto vrlo jednostavno: zasto Cetinje, kao prestonica, nije postala domacin konzulata i npr. institucije predsjednika, a da Podgorici ostane Vlada i Parlament.

    Samo to sto bi se konzularna predstavnistva snabdijevala na Cetinju, kupovala na Cetinju, zaposljavala vozace, cuvare sa Cetinja, tocila gorivo na Cetinju, organizovala prijeme i ruckove na Cetinju - predstavljalo bi znacajnu finansijku injekciju za taj grad. Podgorica bi bez tih prihoda prezivjela, da kazem - ne bi osjetila njihov nedostatak, ali bi za Cetinje samo to bilo osjetan zamajac, i znak da se tamo ipak nesto desava. To bi mozda bilo dosta za pocetak.

    Mozda nekom to zvuci smijesno, ali samo kad bi se za opsluzivanje konzularnih predstavnistava i predsjednistva republike koristili resursi Cetinja - to bi bilo nesto. Moze biti da bi to predstavljalo inicijalnu kapislu za ozivljavanje turizma na Cetinju. U svakom slucaju, to bi mozda bilo dio resenja za problem grada koji svakom Crnogorcu lezi na srcu...

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    Meni samo nije jasno zasto nije uradjeno nesto vrlo jednostavno: zasto Cetinje, kao prestonica, nije postala domacin konzulata i npr. institucije predsjednika, a da Podgorici ostane Vlada i Parlament....
    Bogami je meni poslije svih ovih godina dobro jasno sto je u pitanju, ali ajde da sad ne sirim pricu na politicke teme... Uglavnom , to je ideja koja postoji odavno.... Ali... :roll:
    Caesar`s wife must be above suspicion

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Cetinje je uvijek bilo ogledalo Crne Gore i kako je ono izgledalo takva nam je i drzava bila. Ne vidim razlog da bi i sad bilo drugacije, ali Cetinje je nadzivjelo i prezivljelo i gore stvari i postoje stvari koje se ne mogu i nedaju unistiti.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vala hrvoje ti ne izvijesti junacki o mojemu gradu ,no sokole reci ti nama oklen bjese ti ono a ??? E bi te ja malacko informisa o tvojoj naciji i tvojijem veljijem i postenijem gradovima ! Sve da je citava generacija Cetinjana lopovi i ubice ,vala nikad nemozemo prestic tebe i tvoju naciju u necovjestvu !!!!!!!!!!

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    od istine se ne može pobeći

  24. #24
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Karma
    od istine se ne može pobeći
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Vala, Karma, sve bi bilo nekako lakse da nijesi svoju sliku postavlja na ovome drkalistu, jer otkad citam ove tvoje piljarske doskocice nikako ne mogu da ih usaglasim sa slikom one krupne momcine koju si, valjda iz nehata - prilozio.

    Vjerujem da si to ucinio kako bi nekolicinu, medju kojima sam obavezno i ja bio, junacki isprepadao, no si na najboljem putu da ovijem doskocicama taj prepad uveliko relativiziras, sto i nije tako lose.

    - M -

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaboravi na sliku...

    Ionako je i ovo samo naše bitisanje relativno :wink:

    http://www.astro-art.net/kat.php?kat=13

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •