Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 65

Thread: Sto ce nam zubi?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Sto ce nam zubi?

    Evo dodje vrijeme da se ni kod zubara ne moze poci. Upravo ovih dana trebao sam da vadim neki zub, kad tamo cudo. Rekose mi u bolnicu da je vlada zabranila zubarima da rade. Rekoh "I treba, ako je vlada tako odlucila treba se toga drzati" BRUKA...

    Od početka ove godine ukinute su stomatološke ordinacije u svim “državnim” domovima zdravlja i školama u Crnoj Gori, a bez posla je ostalo 583 zaposlenih, stomatologa, sestara i drugog osoblja. - Direktni kreatori takvog na propast osuđenog projekta su Radunović i Bralić.

    Na (ne)srecu ne gledam dnevnik pa nisam ni imao pojam o tome.
    Ljudi kuda ovo vodi?
    Svaki dan me obraduje po jedna ovakva tema?

    Pitam se sto li je sledeci korak "vlade". Zabranit da se nose patike ili da cipele koje kostaju najmanje 100 eura da bi mogli izlazit na ulicu.

    Katastrofa.
    Nemam rijeci......

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    rog Cerica
    Posts
    1,546
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nista, idi kod privatnika. Ako nemas para, ponesi satove, nakit...
    Kad me neko pita sto sam ja bez tebe sam,
    sigurno cu tada reci : kakva kuca, kakav stan...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imas pravo, taman imam jedan stari kauc sto ga ne koristim. Valja dva zuba. No ne znam oce li htjeti da mi rade zube za kauc?

  4. #4
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo u vrijednosti kauca

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by elektrick View Post
    Nista, idi kod privatnika. Ako nemas para, ponesi satove, nakit...
    Hhahahahhahahahhahaha svjecki ,izasmijah se ka lud hahahahahaha !
    ps. eventualno lijevi bubreg hahahahahaahh vrijedi u najmanju ruku dva za vadjenje i dva za poravljanje uz kontaktna sociva hahhhahaha !!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja cuh da se po zapadu prodaju gumirane proteze, po brojevima, samo se nataknu na vilice i bucaj. Daju ti je zapakovanu, pa ako se ugodi ugodi, ako ne, probas drugi broj itd.
    - Ladan ko taština duša -

  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Ministar je reka' da stomatolozi ne shvataju da ce to za njih bit bolje! I u pravu je! Ministar je to, jado moj!:fight:

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Ja cuh da se po zapadu prodaju gumirane proteze, po brojevima, samo se nataknu na vilice i bucaj. Daju ti je zapakovanu, pa ako se ugodi ugodi, ako ne, probas drugi broj itd.
    Oli mi donijet jednu kad dodjesh...do tad ce mi taman trebat?:mrgreen:

  9. #9
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    PodGorica
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam vazda kod privatnika iša... Što, 15 eura plomba a dvaes naplati ako ga je liječio i slično.... što? Jeli skupo? Ne bogomi, tolko vazda mogu odvojit ada nisam fukara tolka
    Egil said he would risk coming to the Thing all the same:

  10. #10
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Oli mi donijet jednu kad dodjesh...do tad ce mi taman trebat?:mrgreen:
    A sto cu ako ti se ne ugodi?
    - Ladan ko taština duša -

  11. #11
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I meni donesi jednu posto ne mogu radit zube odje. mislim da bi mi 38 broj pasovao kako treba.
    Eto ti biznis sad.

  12. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    A sto cu ako ti se ne ugodi?
    Donesi mi svija velichina pa cemo ostatak prodati Otu, a nac ce se joh mushterija...vidish li da nemamo zubara odje, to ce ti bit najtrazenija roba!

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Poshtovani drugovi samoupravljachi,
    o rezultatima te stomatoloshke sluzbe i tih 600 muchenika, koji ne znaju, dje je otishlo toliko miliona eura za materijal, jer ih je pojela maca, ili su ih odbijeli u svoje PRIVATNE KLINIKE, ili svojih kolega, rezultat je "CRNOGORSKI OSMJEH" dva niza CRNIH BISERA.

    Ako ste krenuli u JEVROPU,
    fino se izljubite sa STANOVIMA, STANDBENIM KREDITIMA, KRADJOM DRZAVNE IMOVINE I RASPODJELOM, podobnim i poslushnim, zasuchite rukave, otvorite TRZISHTE, obuchete dres i kopachke, pa igrate po poznatim TRZISHNIM PRAVILIMA, ko bolje SHIROKO MU POLJE, deset puta veca zarada, ako je neko SPOSOBAN I POPULARAN, i radi kvalitetno, za druge koji nijesu popularni i ne znaju svoj posao, neka chuvaju KOZE I OVCE, dosta je bilo SAMOUPRAVLJNJA I KRADJE NASHEGA NOVCA i plandovanja po drzavnim ambulantama.

    GRADJANI Crne Gore,
    ce morati da se bore za svoj imidz, radom, kvalitetom, poshtenjem i ljubaznoshcu sa pacijentima, u Shvedskoj se Doktori bore za svakog pacijenta, idu od vrata do vrata kod svojih pacijenata, da bi imali vece plate i vishe posla, nema chekanja, nego zvrcnesh telefonom i dobijesh vrijeme za konsultacije ili pregled, pa oni koji imaju najvishe pacijenata, oni najvishe zarade, jer ne PLANDUJU KAO SAMOUPRAVLJACHI, nego rade i brinu o ZDRAVLJU SVOJIH GRADJANA, ovi nashi stomatolozi, su prespavali shest decenija , i sad se SHETILI GRADJANA I NASHIJEH VILICA, dje zube trazish, kao OAZU U SAHARI.

    KOMUNIZAM I SIDA,
    ZIVE I UMIRU SA PACIJENTOM.

    ZARAZA JE TO LJUDI; TREBA SE LIJECHIT I PODIC SHUPAK; SA DRZAVNE FOTELJE; PA ZIVJET OD SVOG RADA ILI CHUVAT KOZE I OVCE; AKO NIJESTE SPOSOBNI ZA SVOJ POSAO.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ota View Post
    - Direktni kreatori takvog na propast osuđenog projekta su Radunović i Bralić.
    Moze li neko malo detaljnije opisati taj projekat?
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A tesko ko moze opisat to sto su oni odlucili, Palo nekome napamet da ukine zubare, seli u kafanu zdogovorili se, ocemo li , rekose u glas ocemo i eto ti odluke.

    Procitah u novine da sad zubari strajkuju, idu na posao ne mogu da rade i cekaju otkaz.
    Ko nema evropsku platu ne moze imat ni zube i to ti je to.

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Poshtovani drugovi samoupravljachi,
    o rezultatima te stomatoloshke sluzbe i tih 600 muchenika, koji ne znaju, dje je otishlo toliko miliona eura za materijal, jer ih je pojela maca, ili su ih odbijeli u svoje PRIVATNE KLINIKE, ili svojih kolega, rezultat je "CRNOGORSKI OSMJEH" dva niza CRNIH BISERA.

    Ako ste krenuli u JEVROPU,
    fino se izljubite sa STANOVIMA, STANDBENIM KREDITIMA, KRADJOM DRZAVNE IMOVINE I RASPODJELOM, podobnim i poslushnim, zasuchite rukave, otvorite TRZISHTE, obuchete dres i kopachke, pa igrate po poznatim TRZISHNIM PRAVILIMA, ko bolje SHIROKO MU POLJE, deset puta veca zarada, ako je neko SPOSOBAN I POPULARAN, i radi kvalitetno, za druge koji nijesu popularni i ne znaju svoj posao, neka chuvaju KOZE I OVCE, dosta je bilo SAMOUPRAVLJNJA I KRADJE NASHEGA NOVCA i plandovanja po drzavnim ambulantama.

    GRADJANI Crne Gore,
    ce morati da se bore za svoj imidz, radom, kvalitetom, poshtenjem i ljubaznoshcu sa pacijentima, u Shvedskoj se Doktori bore za svakog pacijenta, idu od vrata do vrata kod svojih pacijenata, da bi imali vece plate i vishe posla, nema chekanja, nego zvrcnesh telefonom i dobijesh vrijeme za konsultacije ili pregled, pa oni koji imaju najvishe pacijenata, oni najvishe zarade, jer ne PLANDUJU KAO SAMOUPRAVLJACHI, nego rade i brinu o ZDRAVLJU SVOJIH GRADJANA, ovi nashi stomatolozi, su prespavali shest decenija , i sad se SHETILI GRADJANA I NASHIJEH VILICA, dje zube trazish, kao OAZU U SAHARI.

    KOMUNIZAM I SIDA,
    ZIVE I UMIRU SA PACIJENTOM.

    ZARAZA JE TO LJUDI; TREBA SE LIJECHIT I PODIC SHUPAK; SA DRZAVNE FOTELJE; PA ZIVJET OD SVOG RADA ILI CHUVAT KOZE I OVCE; AKO NIJESTE SPOSOBNI ZA SVOJ POSAO.
    Tacno tako Milovane i ako zub na saraf kosta 1100 -1500 eura opet svi ama svi imaju sredjene zube i niko se ne presnijeti ka naski kad idu kod zubara ,jerbo im je to usadjeno u svijest ! Kod naskijeh samoupravljaca sve preko qrca i zato je narod prestravljen od njih i do potonjega momenta izbjegavju primac se zubaru ! Sad je vakat da dignu masne supkove ljekari/zubari/itd itd pa se pozabave pacijentima jerbo ukoiko pacijent vidi da zubara/mesara boli ****, manje cre bit po$ete i zubaru ce manja plata bit pa neka izvoli !!!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  17. #17
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Obala Lozovache
    Posts
    2,773
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Na zube ne treba shtedjet!


  18. #18
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Donesi mi svija velichina pa cemo ostatak prodati Otu, a nac ce se joh mushterija...vidish li da nemamo zubara odje, to ce ti bit najtrazenija roba!
    zubara ili zuba?. .xexe . :blah:

  19. #19
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ako se mora kod privatnika spremite pare...Tri zuba,dva sa lijekom,snimanje jednog(bezpotrebno),i skidanje kamenca(sto mi je izracunala cijelu gornju i donju vilicu a nemam ga bez na 3,4 zuba)145 eura...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ota View Post
    A tesko ko moze opisat to sto su oni odlucili, Palo nekome napamet da ukine zubare, seli u kafanu zdogovorili se, ocemo li , rekose u glas ocemo i eto ti odluke.
    Znaci, iz cista mira odlucise da ukinu zubare? Da nije karijes lobira' u Vladu da se zavrsi to??
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  21. #21
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Nije, nego su jednim udarcem ubili više muva.

    1. Smanjili troškove u budžetu.
    2. Prebacili posao na drugove privatnike.
    3. Ubuduće će kod zubara ići samo oni što imaju para (ovi što znaju kako i žive bolje). Ove što nemaju para treba ostaviti bez zuba.... dok nisu počeli da ujedaju.

  22. #22
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Ako se mora kod privatnika spremite pare...Tri zuba,dva sa lijekom,snimanje jednog(bezpotrebno),i skidanje kamenca(sto mi je izracunala cijelu gornju i donju vilicu a nemam ga bez na 3,4 zuba)145 eura...
    znaci jednom u po godine izdvojis 1/3 ili 1/2 plate,kako ko,za zubara i nije mnogo,ako nemas familiju da izdrzavas srecom pa ne moram kod zubara,mada nije na odmet poc da vidim sto ce nac u ovim celjustima ...

  23. #23
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hammer View Post
    znaci jednom u po godine izdvojis 1/3 ili 1/2 plate,kako ko,za zubara i nije mnogo,ako nemas familiju da izdrzavas srecom pa ne moram kod zubara,mada nije na odmet poc da vidim sto ce nac u ovim celjustima ...
    Ja se zbog sebe ne brinem i za sebe ne zalim ovo sto sam potrosila,no sam zadovoljna da su zdravi,i ako nemam platu a zivim u veliku porodicu,nego se pitam sta je sa onima koji ni toliko ne mogu od silnih racuna i potrebstina...Neki ce radije te pare dat da se u kucu ima sto jest pa i da ga nema dva zuba u vilicu...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  24. #24
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Ja se zbog sebe ne brinem i za sebe ne zalim ovo sto sam potrosila,no sam zadovoljna da su zdravi,i ako nemam platu a zivim u veliku porodicu,nego se pitam sta je sa onima koji ni toliko ne mogu od silnih racuna i potrebstina...Neki ce radije te pare dat da se u kucu ima sto jest pa i da ga nema dva zuba u vilicu...
    upravu si ,vazda li je nas narod u stisku s parama

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    3. Ubuduće će kod zubara ići samo oni što imaju para (ovi što znaju kako i žive bolje). Ove što nemaju para treba ostaviti bez zuba.... dok nisu počeli da ujedaju.
    Ne mora da znaci. Veca traznja za zubarima znaci i veci broj privatnika, sto ce dovesti do pada cijena. Usluga ce takodje biti znatno kvalitetnija. I plus ce gradjani voditi puno vise racuna o zubima kad budu znali da ce biti udareni dobro po dzepu ako se zapuste!!

    btw. ja nedje cuh da ce stomatoloske ordinacije u domovima zdravlja i dalje raditi al da zubari nece raditi za plate vec ce mjesecnu rentu morati da placaju a sve preko da ostaje njima... ???
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najljubavniji stihovi...
    By rain_wind_storm in forum Ljubav
    Replies: 6153
    Last Post: 19-01-23, 00:25
  2. RUSIJA protiv terorizma
    By ATAMAH in forum Politika generalno
    Replies: 93
    Last Post: 14-10-07, 16:27
  3. Pjesme koje volimo
    By Me_B in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 129
    Last Post: 14-10-05, 16:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •