Results 1 to 22 of 22

Thread: Labud bi da ruši pa da gradi

  1. #1
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    356
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    12 Posts

    Default Dom revolucije - za i protiv

    LABUD BI DA RUŠI PA DA GRADI

    Ukoliko se dogovori sa aktuelnim lokalnim vlastima, problem nikšićkog Doma revolucije mogao bi da riješi bivši gradonačelnik Labud Šljukić i to, kako tvrdi, besplatno. Šljukić se ponudio da riješi i drugi veliki problem, Trg slobode, koji u fazama "uređuju" gradonačelnici još od Drugog svjetskog rata.
    - Nudim Opštini Nikšić da potpišemo ugovor po kome bih ja preuzeo obavezu da srušim Dom revolucije, što, kako oni tvrde, košta dva miliona eura. Uz to, srediću i glavni gradski trg za šta, kako oni opet tvrde, treba još tri miliona eura. Dakle, uložiću pet miliona, umjesto da se bacaju pare, a za uzvrat tražim samo plac na kome je Dom - kazao je "Vijestima" Šljukić, ponukan jučerašnjim tekstom u kome je potpredsjednik Opštine Momčilo Mićunović iznio procjenu troškova rušenja.
    Šljukić je rekao da ne traži od Opštine "ni naknadnu milostinju".
    - Objekti koje kasnije budem gradio na tom placu biće u skladu sa detaljnim urbanističkim planovima, a ne tražim ni oslobađanje od građevinskih taksi, priključaka za vodu, struju ili bilo čega drugog - rekao je Šljukić.
    On je objasnio da je njegov predlog višestruko koristan.
    - Jednim metkom Opština može da ubije dva zeca, pa, ako su raspoloženi, tu sam - rekao je on.
    Skupština Opštine Nikšić u ranijim sazivima dva puta je raspisivala mađunarodni tender za uklanjanje ili prenamjenu Doma revolucije, čiji džinovski betonski kostur centar grada pretvara u ruglo skoro trideset godina - ali se niko nije javio. Ponuda je i ranije bila da se eventualnom investitoru ustupi plac, pa i da se oslobodi dažbina. Ranije grube procjene su da je za prenamjenu potrebno najmanje 10 miliona.
    Gradnja Doma, od doprinosa građana tokom 80-ih godina prošlog vijeka, koštala je oko 20 miliona eura. Simbolično, planirani poduhvat u čast komunističkog ustanka, propao je kad i socijalistički sistem. Katakombe sive grdosije progutale su deset života, a na stotine građana je povrijeđeno.


    KAKVA CRNA DVA MILIONA


    Uređenje Trga slobode počeo je upravo Šljukić, za čijeg mandata je izgrađena fontana sa kamenim skulpturama.
    Na pitanje zašto rušenje Doma revolucije nije inicirao ranije, kada je bio gradonačelnik, on je rekao da je bio na pragu rješenja.
    - Apsolutno bih to uradio da mi nije istekao mandat. Imao sam planove, bio u pregovorima i to pri kraju. I dalje sam u pregovorima, u istim kontaktima, zato i kažem da to mogu - rekao je Šljukić.
    On je dodao da je trošenje dva miliona eura za rušenje "besmislica".
    - Kakva crna dva miliona! To bi se ionako potrošilo na plate. Ako mi daju plac dobit je trostruka, jer raščišćavam, sređujem trg i gradim stambene i poslovne objekte - kazao je Šljukić.

    (Vijesti)
    Last edited by Bozowsky; 26-02-08 at 10:57.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Niksic, Crna Gora
    Posts
    852
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Skroz postena ponuda, samo da se oce Dom Revolucije uklonit vise, pa da se iskoristi ona kvadratura na pametniji nacin.
    There are no wrong choices; there are only different choices.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic City
    Posts
    182
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam vise za to da ga urade do kraja jer je ona gradjevina stvarno posebna i valjda bi bila ok da je zavrse al ajd sad

  4. #4
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica, Niksic
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sve da oce ja mislim da je tesko mogu renovirati ili vec da ga dovrshe.

  5. #5
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Nikšić
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dao bih ga sljukicu bez po rijeci

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fer je ponuda skroz! Samo nek' se rijesi to vishe! Ako ne prihvate ovu ponudu, ne znam samo kakvu cekaju i sta misle...
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  7. #7
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    882
    Thanks Thanks Received 
    276
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    samo da se makne ovo ruglo
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  8. #8
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prihvatili su koliko vidjeh po novinama
    Kako Vaša bolest ?

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    nije losa "kombinacija", profitirace i grad i labud trenutno jedino resenje ovog problema, jer cisto sumnjam da ce grad u skorije vrijeme biti toliko finansijski jak da sam rijesi problem...
    ...

  10. #10
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Nikšić
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    posle dugog razmisljanja ipak mu ne bi dao jeste da sam gore rekao da bi ali ipak ne bih, jer kad razmislim koliko onaj plac vrijedi ipak ne bih davao

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    plac kao plac vrijedi sigurno dosta, ali sa onolikom gradjevinom na njemu...


    meni se svaka opcija koja ukljucuju micanje DR svidja
    ...

  12. #12
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    356
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Ja mislim da bi trebalo to dati na tender. Neka se javi i Labud pa ako je njegova ponuda najbolja neka ruši pa gradi: Svakako bi trebalo naći rješenje za ruglo u centru grada kao i za mnoge prostore u užem i širem centru Nikšića koje se mogu iskoristiti daleko bolje nego što je to slučaj sada

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    nk-bgd
    Posts
    688
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    potpuno se slazem da to ne ide bez tendera. ne moze takav posao da dobije jedan chovjek, a da na druge ponude zatvorite ochi. ako je njegova jedina ponuda, ili mozda najbolja od njih 5 - svakako da niko ne moze da ima nesto protiv. ko god da je uzme, ulozi pare i naravno dobro zaradi od toga - neka, samo da se rijeshi...
    I'm coming out of my cage...

  14. #14
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo sve se polomishe da srushe ili zavrshe Dom Revolucije... Opshtina prosto ne zna sta ce od silnih ponuda godinama, pa zato ono ruglo stoji i ljudi ginu... I sad se konacno nadje coek koji nudi reshenje, a vi takve gluposti mlatite. Pa tachno, nasheg mentaliteta nema u svijet... Sto bi rekli Buksovci: "Molim vas, ne prdite..."
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  15. #15
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    nk-bg
    Posts
    558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cuh juce na radiju da je gradjevinski fakultet iz pg jedini prihvatio ponudu da napravi plan(ne znam kakav,ne razumijem se ) u roku od 6 mjeseci,medjutim opstina nk ce se potruditi da im pomogne(u smislu informacija o objektu) da bi se to sto prije uradilo
    I posle svega ja te cekam
    to me ubija polako
    moja jedina...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    nk-bgd
    Posts
    688
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    stani lux, ako se covjek jednom preko novina isprsio da nudi rjeshenje, sad treba slijepo da mu se vjeruje da ga on stvarno i nudi... kakvo on rjeshenje nudi, osim sto se, kako vidim u tekstu, gadje sa milionima, centralnim trgom i taksama? i sto se, ako uopste ima neku rachunicu, predrachun ili studiju, nije regularno javio na tender koji je vec dva puta raspisivan?

    btw. nemam nista protiv labuda, ne znam ni ko je covjek osim ovoga sto pise u novinama.
    I'm coming out of my cage...

  17. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Niksic MNE
    Posts
    202
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znachi,chitam postove i ne mogu da vjerujem shta ljudi pishu.Labudu ga dat bez rijeci? E pa davali su mu i na rijech pa nije isposhtovo.Osto je duzhan ljudima za skijanje prosle godine,a danas mu djeca idu po Evropi da uzhivaju u zimskim charolijama i neka vrati neko 5000 hiljada shto je osto duzhan za vrijeme mandata ("Platice opshtina").Kad isteche mandat,odlece Labud zajedno sa parama.Choek zheli da ostvari profit na shtetu grada.Sa jednom dobrom zgradom na onoj lokaciji mozhe da se ostvari profit 20-30 miliona,minimum.Znate li koliko ima ljudi shto bi dali 2 miliona za ono zemljishte?Koliko ocete.E moj,La$o,pa nijesu svi bravi.

    By Lifestyle
    Nekad Dujo
    Nekad Ja
    Vazda mi..

  18. #18
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    NikshiC
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma labud nije normalan...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Dom smrti, a ne revolucije

    Niksicanin Vuk Miskovic (26) juce oko 14 casova prilikom pada sa zgrade niksickog Doma revolucije zadobio je teske tjelesne povrede opasne po zivot. Miskovic se popeo na jednu od kula megalomanskog zdanja, ali se nakon nekoliko sekundi okliznuo i pao sa visine od desetak metara. Miskovic je zadobio prelom lijevog kuka, lijeve ruke, kao i karlicne kosti, te nakon snimanja zbog ozbiljnosti povreda prevezen u podgoricki klinicki centar.
    izgleda treba da jos ljudi tamo pogine, povrijedi se i sl, da bi se nesto konkretno preduzelo... tuga
    ...

  20. #20
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dok ljudi gledaju oce li ko i koliko profitirat' od reshavanja ovog problema, ljudi ginu i povrijedjuju se... Nek' je sa srecom svaki cent preko zaradjen onom ko rijeshi ovaj problem. Ko god to bio!
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  21. #21
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Nikšić
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa to je vjerovatno neki pametnjakovic bio cim se popeo na dom revolucije, kao da nije znao da moze poginuti, e pa ljudi moji, pa i takvi kad poginu ne treba ih zaliti

  22. #22
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    356
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Nikšić i Crna Gora zaslužuju Dom revolucije

    Nikšić i Nikšićani, kao temelj crnogorske kulturne i umjetničke produkcije, a samim tim i Crna Gora, zaslužuju objekat kao što je Dom revolucije, pa je uzaludna priča da je taj objekat preveliki, kazao je za Vijesti akademik Marko Mušič, autor projekta napuštenog objekta koji decenijama zaokuplja pažnju, ali ne nalazi investitora koji bi ga srušio ili dovršio.

    ‘’Tvrdnja da je Dom revolucije u Nikšiću loš po programskim usmjerenjima, sadržajima i tehničkom nivou projekta nije ubjedljiva. Tvrdnje da Nikšić te sadržaje ne treba da ima ne poznajem, jer taj grad te sadržaje od vajkada njeguje i sa njima živi. Nikšić, taj divni grad, i Crna Gora i te kako ga zaslužuju’’, kazao je Mušič.

    "Vijesti" pišu da se on osvrnuo i na kritičare, koji sve češće i glasnije govore o promašenoj ideji.

    ‘’Ocjene da je dom u Nikšiću programski, tehnički i projektni propust ili čak katastrofa koju treba porušiti, dolazi iz drugih razloga, razmišljanja i emocija, koji se žele sakriti tamo gdje se ne mogu sakriti - u oblasti egzaktnih nauka i profesija’’, rekao je Mušič.

    On je ocijenio da društvo mora da napravi brižljivu procjenu sadržaja koji su u ovom momentu aktuelni te njihovo dovršavanje i optimalna eksploatacija.

    To će, kako je rekao, prekinuti dvadesetogodišnju letargiju i nezadovoljstvo i kod građana "stvoriti osjećaj da Dom postaje centar grada i života".


    ‘’Potrebno je samo prilagođenje određenih sadržaja današnjim potrebama i karakteru gradskog života. U svakom slučaju u okviru izvedenih konstrukcija koje su, u skladu sa velikim rasponima, uvijek moguća i drugačija, dakle fleksibilna formiranja konkretnih prostorija i njihovog korišćenja. Trebaju nam stručna i brižljiva priprema, te mudro i vizionarsko odlučivanje. U tom delikatnom, odgovornom i sudbonosnom radu, spreman sam aktivno sarađivati, u skladu sa najboljim mogućnostima i sposobnostima’’, kazao je Mušič.

    Autor projekta Doma revolicije ponosan je na taj i još dva projekta: Spomen dom, kulturni centar i opštinski dio u Kolašinu i restoran "Vidikovac" na Lovćenu. Dom u Kolašinu donio mu je jugoslovensku nagradu "4. jul" i slovenačku Prešernovu nagradu, a objekat na Lovćenu široku afirmaciju zbog legendarne značajnosti lokacije pored Njegoševog mauzoleja.

    Ti projekti uvršteni su u sve antologije slovenačke arhitekture - među istaknute i najbolje radove slovenskih arhitekata.

    On je objasnio da su "programi i vizije koji su bili osnova za kulturni centar u Nikšiću prije 25 godina danas možda u nekim vidovima prevaziđenia realnost".

    Mušič je prije mjesec dana prisustvovao stručnom skupu povodom trideset godina od početka gradnje Cankarjevog doma, kongresnog i kulturog centra Ljubljane i Slovenije. Taj objekat, kako je objasnio, je "stariji brat" Doma revolucije.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 23-06-08, 00:13
  2. Nuklearna elektrana u komsiluku...
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 20-11-07, 01:19
  3. Je li se ovo samo pred izbore gradi ?
    By Iz_dana_u_dan in forum Primorski
    Replies: 14
    Last Post: 19-06-05, 04:42
  4. "Gorenje" gradi fabriku u Valjevu!
    By Aelita in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 01-09-04, 00:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •