Page 4 of 18 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 427

Thread: Ko je kriv za brojne saobracajne nesrece u CG?

  1. #76
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A zar nisi primjetila da korisnik "Shelly" brani "drzavu" jer je "iz nje"...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  2. #77
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa View Post
    Aoooooooo, od ovakvih pricha mi nije dobro... Ti stvarno mislish da bi nekakvo udruzhenje gradjana zaplashilo nadlezhne organe? Pa sami ti gradjani koji prave prekrshaje zovu i potezhu veze da se cijepaju prijave, vracaju vozachke dozvole i sl. chim se neshto desi! Sa druge strane, polovina ljudi koji pomazhu u zatashkivanju raznih sluchajeva su nadlezhni organi! Neko reche da smo korumpirana drzhava? Neka ga je stid!
    Jeaaaaa, osnujte udruzhenje i napravite chudo drzhavi u kojoj od 600000+ gradjana minimum 300000 ima jaka ledja. Chime se vi zamajavate...
    Niti sam rekla da bi ih zaplasilo niti da bi se napravilo cudo.
    Kazem da je to PREDUZIMANJE, jer svi pricaju, a meni je dosadilo da slusam te price i pljuvanje non-stop.
    Odje se ne radi o zaplasivanju nego o stazi.

  3. #78
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne vidim kakve veze ima trkacka staza, sa ovom temom. Ovi sto ginu po ulicama, trebalo bi na stazi da odrade to?

    I pustite se vise price o policiji. Ne vidim razlog zasto treba njima nesto reci ili ne, i sta to zajedno sa njima treba preduzeti. Policija u CG ne postoji. Postoje ljudi sa pistoljima, ali policija ne.

    Za nesrece bih mogao da kazem da je kriva drzava, odnosno policija, kad bi policija postojala. Ovako, jedini krivci su vozaci... Vise mi se smucilo da svako jutro prvo procitam dje je ko poginuo. Svaki put su to osobe < 25god. Svaki put je to voznja iza ponoci, po gradu, u pripitom stanju... Mislim da takvima niko ne moze pomoci, osim straha od policije, koju mi nemamo...

  4. #79
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Evo chuh da je predstavnik policije sinoc rekao da je od pochetka godine poginulo 12 mladih ljudi i da su svi krivci za nesrece , bez izuzetka, bili pod dejstvom alkohola ili narkotika i naravno u takvom stanju vozili neprilagodjenim (chitaj, preko 120) brzinama!

  5. #80
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne vidim kakve veze ima trkacka staza, sa ovom temom. Ovi sto ginu po ulicama, trebalo bi na stazi da odrade to?
    U svakoj normalnoj zemlji (pa cak i u susjednim) postoje trkacke staze gdje se uz placanje ulaza moze uci i testirati svoje auto, zabaviti sta god (obezbjedjene su pa je teze i poginut..a i ako preceras bar sigurno neces ubiti nekoga drugog ko je slucajni prolaznik)...Mi to nemamo...Sta je produkt toga...Sigurno povecanje broja trka po ulicama...
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    U svakoj normalnoj zemlji (pa cak i u susjednim) postoje trkacke staze gdje se uz placanje ulaza moze uci i testirati svoje auto, zabaviti sta god (obezbjedjene su pa je teze i poginut..a i ako preceras bar sigurno neces ubiti nekoga drugog ko je slucajni prolaznik)...Mi to nemamo...Sta je produkt toga...Sigurno povecanje broja trka po ulicama...
    znam ja da mnoge zemlje imaju staze, ali ne mogu da se slozim da je to nesto o cemu treba pisati odje. Evo ja prvi bih sigurno otisao na stazu, a vjerujem da bi mali broj od ovih sto se po ulicama trkaju tamo isao. Svi su ili bili pijani, ili su pokusali nekog da impresioniraju,... ne vjerujem da bi bilo kome od poginulih, staza spasila zivot...
    Kao da kazemo, trebaju nam streljane, da se ljudi po ulicama ne bi ubijali pistoljima. Onaj ko je toliko "cudan" da rizikuje svoj zivot, i zivot drugih u centru grada, bice "cudan" i sa stazom, i bez nje, i na stazi, i pored staze....

  7. #82
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,840
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemamo mi mnogo toga sto normalne drzave imaju.

  8. #83
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Spale, eto tebi trebaju streljane, nama staze, problem je sto mladi ljudi nemaju dje da "izdushe", na kraju krajeva nemamo ni normalnih kafana, a kad se podje u iste, vjerovatno zbog nedostatka streljana, ljudi oce tamo da strijeljaju


    @Shelly, ne znam koliko je trebalo mailova da se poshalje, ali je poslano dosta, e sad sto nam je drzava takva da niko ne radi svojh posao to je druga stvar, eto konkretno i da predpostavimo da u pisma upucena "pogreshnoj" osobi, ja mislim da bi bilo nprmano da je stigla neka povratna reakcija, pa bilo to upucivanje na pravu osobu... a ovako, svakoga boli dupe!

  9. #84
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Danmark
    Posts
    255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    U svakoj normalnoj zemlji (pa cak i u susjednim) postoje trkacke staze gdje se uz placanje ulaza moze uci i testirati svoje auto, zabaviti sta god (obezbjedjene su pa je teze i poginut..a i ako preceras bar sigurno neces ubiti nekoga drugog ko je slucajni prolaznik)...Mi to nemamo...Sta je produkt toga...Sigurno povecanje broja trka po ulicama...
    Postoje postoje staze.
    Za Dansku ti mogu rec (a Danska je jedna sasvim normalna pravna drzava) da se mladi skupljaju na ista mjesta ka sto je KAP u CG. No ovamo fino dodje policija sa ljudima iz tehnickog pa elegantno blokiraju "stazu" da se samo na jedno mjesto moze izac. Onda se fino mjeri visina auta (dozvoljeno je max 40 mm spustanja), kontrolise se zvuk, motor itd itd. Naravno da mozes da odbijes pregled na lice mjesta, ali ces zato kuci taksijem ili autotabanovicima.

    "U solo sudare su najvise umijesani mladi izmedju 18-24
    najvise udesa pod dejstvom alkohola opet mladi izmedju 18-24
    vozac bez pojasa. opet mladi izmedju 18-24
    putnici bez pojasa. opet mladi izmedju 18-24"
    Ovo je danska statistika i sad po pricama i citanju crne hronike nema mnogo razlike izmedju danske i CG.

  10. #85
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Evo chuh da je predstavnik policije sinoc rekao da je od pochetka godine poginulo 12 mladih ljudi i da su svi krivci za nesrece , bez izuzetka, bili pod dejstvom alkohola ili narkotika i naravno u takvom stanju vozili neprilagodjenim (chitaj, preko 120) brzinama!


    Aj ne pricaj, prije dvije noci su u mom komshiluku poginula dva mlada momka, i koliko cuh josh jedan je umro u bolnici, eto bili su jednim kolima, nisu mogli bit svi pjani...

    A taj termin "neprilagodjena brzina" , pa znam sigurno da se to moze upotrijebit na mjesto dje je ogranicenje 80, osoba vozi 75km/h, ali put odjednom postaje pun rupa, taj neko izgubi kontrolu nad vozilom, udari, i kazu "neprilagodjena brzina uslovima puta".... katastrofa, bitno je da svakog boli dupe, i da se odgovornost uvjek prebaca na drugog!

    Sve i da jesu bili pjani, ne kazem, znash i sama koliko ima policije po gradu, zasto kad vec sve vide tu ne reaguju, nego je bitno da meni pishu kazne za pojas (ne samo meni) i takve stvari, znaci policija je tu samo i iskljucivo za popunjavanje budzeta...

  11. #86
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post
    @Shelly, ne znam koliko je trebalo mailova da se poshalje, ali je poslano dosta, e sad sto nam je drzava takva da niko ne radi svojh posao to je druga stvar, eto konkretno i da predpostavimo da u pisma upucena "pogreshnoj" osobi, ja mislim da bi bilo nprmano da je stigla neka povratna reakcija, pa bilo to upucivanje na pravu osobu... a ovako, svakoga boli dupe!
    Ja sam mislila da smo se ja i ti nesto dogovorili
    Mailova???
    Sasvim je moguce da ga niko nije ni procitao-nazalost.
    Postoje drugi putevi.
    Ja te upucujem na pravu osobu tj instituciju pa opet dobijam kritike.
    Mislim, sta reci.

  12. #87
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Oni kojima je do "izdushivanja" imaju dje da izdushe...eto im sportskih terena, pa da vidish nakon dva sata trchanja za loptom kako ce "izdushit"!
    Inache ne vidim da bi takva staza rijeshila ijedan problem sa saobracajem...prvo, ova nasha omladina bi taman tamo "trenirala" da se po ulicama josh bahatije ponasha i zamisli nakon nekih "rekorda" postignutih na stazi kako bi leceli po gradu, jer sad umiju, vjezbaju...choche!
    I mislite li da bi tamo iko doshao da se potrka sam sa sobom?
    E ako tamo ne bi najstrashnija kladionica radila je se sjechem pod grlo! A da ne pricham koliko bi ta staza zrtava imala nakon tih trka i ludiranja!
    Kao shto neko reche, onaj koji bi po stazi "izdushivao" taj bi i po ulicama chuda chinio tako da ne vjerujem da bi to za nas bilo ikakvo rjeshenje...no kako ocete

  13. #88
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,273
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,636
    Thanked in
    1,278 Posts

    Default

    Fora je u tome sto bi ti isti polupali kola na stazi pa ne bi imali cime da divljaju po ulici
    She is only here to annoy herself!

  14. #89
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Shelly View Post
    Mozda su bili pasatom

    Je li rijech o onom sivom policijskom autu koji se pribija ljudima uz zadnji branik chime ih tjera na dodavanje gasa, preticanje i sl., ne bi li ih na taj nachin zaustavili i kaznili (shto se meni desilo u oktobru jer nisam znala da je to policija)? Hahaaha, i mi ovdje prichamo o nekakvim pravilima i zakonima, a vidjite shto nam policija chini...



    Mademoiselle.

  15. #90
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post
    @Spale, eto tebi trebaju streljane, nama staze, problem je sto mladi ljudi nemaju dje da "izdushe", na kraju krajeva nemamo ni normalnih kafana, a kad se podje u iste, vjerovatno zbog nedostatka streljana, ljudi oce tamo da strijeljaju
    meni licno ne trebaju ni streljane, a ni staze, i malo je glupo ovo vadjenje iz konteksta "eto tebi trebaju streljane". Bas o tome i pricam, nemamo ni normalne kafane, ni neke mnogo bitnije institucije u drzavi, ni puteve, ni... i sad ce nas kao spasiti staza... Mislim fino bi bilo da je imamo, ali ne o trosku spasavanja mladih koji ginu u saobracaju.

  16. #91
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E bas taj.

  17. #92
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Fora je u tome sto bi ti isti polupali kola na stazi pa ne bi imali cime da divljaju po ulici
    ovo je vec dobar argument za stazu

  18. #93
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I onda ti jos kaze...Dodjite do sluzbenijega vozila...komentar nije potreban

    Grijesis Taj ko bi nesto naucio na stazi bolje bi se snasao i na ulici...Nije vazno s kim ce se trkat...ako je to organizovano mnooogo je manja mogucnost da ce se nesto grdno desit...Kapirate li da je to sasvim normalna stvar u svakoj drzavi..Organizovane trke moraju da postoje...i tad ce biti nelegalnih street racing-a..ali ne sigurno kao sada...

    Nemos ti da shvatis potrebu za (brzom ili ne) voznjom auta ako te to ne interesuje...Kao da neko kosarkasu kaze....aj maxe, igraj bocanje i izdushuj tamo....mislim....
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  19. #94
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve je to u redu, ali pazi, ja, a nisam jedini, dijeli mishljene da je narod takav kakav je, izfrustriran i pun nekakvog grca, nisha, ali nishta ne moze da uradi da da sebi malo odushka, bilo da su staze, streljane ili neshto trece... i mislim (tacnije tvrdim) da je to jedan bitni razlog zbog cega ponekad neko pomanita po ulicama.... koje su da ne zaboravim nenormalno debilno loshe...

    Ali eto, meni bar neshto pada na pamet, i nikad necu reci da je za sve iskljucivi krivac osoba koja vozi, jer preeeevishe faktora ima, najlakshe je rec' drzava je takva, nishta se ne moze uradit i cao.... (i ako je istina nazalost)


    @shelly, znaci li to da uputim ove ljude na tebe?



    P.S. Da ne zaboravimo EDUKACIJU na istoj toj stazi, jer treba znat vozit, na stazi se mozer nauciti samokontrola, i upravljanje istim vozilom, jer kad imash npr instruktora koji ti objasni sta da radish u pojedinim situacijama, vozio brzo, sporo ili po klizavom... mnogi nauce na sopstvenim greshkama, i to po ulici, da je staza naucili bi sa mnogo manjim posledicama, ili bez njih... ovako ostaju oni koji na greshkama uce, oni koji na greshkama zaviju svoje i tuje porodice u crno i oni koji uopshte nemaju zelju da nauce, i naravno njima je jedini krivac, mlad momak, jako auto itd!
    Last edited by brzi_pas; 20-01-08 at 13:12.

  20. #95
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema srece dolje shto se ove teme tiche...



    Mademoiselle.

  21. #96
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Oni kojima je do "izdushivanja" imaju dje da izdushe...eto im sportskih terena, pa da vidish nakon dva sata trchanja za loptom kako ce "izdushit"!
    Inache ne vidim da bi takva staza rijeshila ijedan problem sa saobracajem...prvo, ova nasha omladina bi taman tamo "trenirala" da se po ulicama josh bahatije ponasha i zamisli nakon nekih "rekorda" postignutih na stazi kako bi leceli po gradu, jer sad umiju, vjezbaju...choche!
    I mislite li da bi tamo iko doshao da se potrka sam sa sobom?
    E ako tamo ne bi najstrashnija kladionica radila je se sjechem pod grlo! A da ne pricham koliko bi ta staza zrtava imala nakon tih trka i ludiranja!
    Kao shto neko reche, onaj koji bi po stazi "izdushivao" taj bi i po ulicama chuda chinio tako da ne vjerujem da bi to za nas bilo ikakvo rjeshenje...no kako ocete
    Potpisujem!

    Alo bre, o cemu vi pricate-kakve staze, pa jos samo to da imamo, i svi naglavacke! :mad: I kao sad je drzava kriva sto nije obezbijedila adekvatan prostor za napaljene shumahere da nedje izduse i zadovolje svoj ego tako sto ce bit brzi od nekoga??? Eto ga aluminijski-pravine kolko oces, pa neka se tamo testiraju..
    Svijest je u pitanju, narode moj! A drzava, tj. policija je kriva jedino, kao sto neko gore pomenu, sto zaustavljaju ako si vozio 57 dje je ogranicenje 50, a ne kaznjavaju one koje treba da kaznjavaju, a ima ih podosta...
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  22. #97
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brzi_pas View Post

    @shelly, znaci li to da uputim ove ljude na tebe?
    Na prethodnoj str sam rekla, ako se radi o edukaciji upucujem te na Akademiju.
    Ako je to problem, stavite to na papir, dajte mi, a ja cu ga proslijedit dje treba.

  23. #98
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Potpisujem!

    Alo bre, o cemu vi pricate-kakve staze, pa jos samo to da imamo, i svi naglavacke! :mad: I kao sad je drzava kriva sto nije obezbijedila adekvatan prostor za napaljene shumahere da nedje izduse i zadovolje svoj ego tako sto ce bit brzi od nekoga??? Eto ga aluminijski-pravine kolko oces, pa neka se tamo testiraju..
    Svijest je u pitanju, narode moj! A drzava, tj. policija je kriva jedino, kao sto neko gore pomenu, sto zaustavljaju ako si vozio 57 dje je ogranicenje 50, a ne kaznjavaju one koje treba da kaznjavaju, a ima ih podosta...


    E odje moram da ti odgovorim... eto vam PRAVINE?????
    Na pravine se najmanje gine, najlakshe je stisnut gas, to svako dijete zna, i zbog toga i upravo zbog toga se gine!!!

    I sta sad kao drzava treba da se odrekne velikog broja stanovnishtva koje vi nazivate "napaljenim shumaherima" i zasto samo da se odrekne, ja bi da se proceraju iz drzave, pa neka se trkaju tamo nedje dje im moze bit... Jel????

  24. #99
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Danmark
    Posts
    255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Snalazenje na ulicu treeba da se uci u autoskole, a ne na staze. u autoskole treba reforma i zabranit da se polaze teorija posle 4 casa. sto si tu naucio? nista. voznja treba da bude bolja a ne vozi me tamo da uzmem ovo ili ono.

    sa policijom je sve kako im se postavis. mene su se prije par godina izvinjavali kad su me zaustavili u Budvu. jes da sam ja tu bio malo supak, ali sam ga barem naucio sto znace pojedini znakovi i posle je bilo izvinite izvinite srecan vam put.

  25. #100
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    @Viscount

    Dok god bude ljudi s pricom tipa tvoje ginuce se....Mislim procitaj svoj post ponovo..Ladno si rekao - Idite na pravinu kod KAP-a i ginite - ..
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

Page 4 of 18 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. A braća Muslimani ?
    By The Severed Garden in forum Politika generalno
    Replies: 215
    Last Post: 21-03-08, 21:41
  2. Replies: 0
    Last Post: 28-04-05, 23:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •