Page 1 of 9 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 222

Thread: Predsjednicki izbori u Srbiji 2008.

  1. #1
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Predsjednicki izbori u Srbiji 2008.

    Predsjednik Narodne Skupstine Republike Srbije Oliver Dulic je raspisao izbore za novog Predsednika Republike Srbije za 20. januar 2008. godine.

    Opozicioni lider i podpredsjednik Srpske radikalne stranke Tomislav Nikolić ce biti radikalski kandidat. On je jedan od dvojice kandidata koji jedini imaju sanse da pobijede na izborima. Dobio je podrsku od pokreta "Zivim za Krajinu" koji upravlja Krajinu prema Bugarskoj i Rumunjskoj, a za vrijeme predizborne kampanje ultra-nacionalisticka Stranka srpskog jedinstva se prisajedinila SRS-u. Toma je usmjerio svoju kampanju ka obicnom narodu, uglavnom rudarima i obecava da Srbiju nikada nece uvesti u Sjeveroatlanski savez, kao i da nema pregovora sa Evropskom unijom u slucaju njene podrske nezavisnosti Kosova i Metohije, kojoj se zestoko protivi. Obecava socijalni preporod srbijanskome narodu. Slogan mu je "Свим срцем".



    Takodje iz redova opozicije predsjednik Liberalno-demokratske partije Čeda Jovanović se kandidovao. Ceda uziva podrsku Socijaldemokratske unije i Demohriscanske stranke Srbije. On obecava veliku promjenu u politici Srbije, mirno i ugovoreno uslovno priznanje nezavisnosti Kosova, kompletnu ljudsku slobodu, kao i obracun sa svim tajkunima i zlocincima u bijegu. Slogan mu je "Život je zakon".




    Aktuelni predsjednik Republike Srbije Boris Tadić je kandidat vladajuce Demokratske stranke, uziva podrsku sandzackih regionalnih stranaka Sandzacke demokratske partije i Stranke za Sandzak, kao i svog koalicionog partnera na vlasti G17 Plus. On ima najvise sanse za pobjedu kao najpopularniji politicar u Srbiji. Obecava evroatlanske integracije tvrdeci da ce se boriti za integraciju Srbije sto blize Evropskoj Uniji, kao i punopravnom clanstvu u NATO-u. Obecava osiguranje stotina hiljada izbjeglica protjeranih u jugoslovenskim gradjanskim ratovima koji i dan danas nemaju osnovne zivotne uslove ziveci u Srbiji. Misli da je najbolje rijesenje za Kosmet siroka autonomija u medjunarodnoj suverenoj Republici Srbiji; tvrdi da Srbija nikada nece upotrebljavati silu dok god je on predsjednik, kao i da ce se osigurati da na Balkanu ostane mir i stabilnost. Dobio je podrsku madjarske inteligencije iz Autonomne Pokrajine Vojvodine. Premijer Republike Srpske u Bosni i Hercegovini i predsjednik tamosnjeg u Srba vladajuceg Saveza Nezavisnih Socijaldemokrata Milorad Dodik ga je nedvosmisleno podrzao; a najvjerovatnije ce dobiti i podrsku koalicionog partnera u vlasti Demokratske stranke Srbije. Slogan mu je "За јаку и стабилну Србију".


  2. #2
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Svim srcem. Ovo mi zvuci kao neki od odlinih postova.

    Zivot je zakon. Interesantno. Taj slogan moze znaciti toliko mnogo stvari... nisam siguran da je to najbolja ideja.

    Sto se treceg slogana tice, vidi se da tu niko nije pokusavao da se pravi pretjerano poetski inspirisan ili pametan. Cista klasika.

    Inace se kandidovao i lik iz svete garde cara Lazara or whatever. Pitam se koji je njegov slogan.

    Nije ni ona mala losa... bila prije jedno petnaestak godina.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Svim srcem. Ovo mi zvuci kao neki od odlinih postova.

    Zivot je zakon. Interesantno. Taj slogan moze znaciti toliko mnogo stvari... nisam siguran da je to najbolja ideja.

    Sto se treceg slogana tice, vidi se da tu niko nije pokusavao da se pravi pretjerano poetski inspirisan ili pametan. Cista klasika.

    Inace se kandidovao i lik iz svete garde cara Lazara or whatever. Pitam se koji je njegov slogan.

    Nije ni ona mala losa... bila prije jedno petnaestak godina.
    Samo ovi su se za sada kandidovali i poceli predizbornu kampanju.

    Attachment 16305

    Evo Cede.

  4. #4
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Slike

    Kako okaciti slike?

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sad će opet radikali da dobiju trećinu i svi će da se čude: "Pa kako je moguće da trećina Srbije glasa za takvu stranku?". Dobro, znam da u Beogradu neće dobiti većinu, ali ostali djelovi Srbije - vjerovatno. Samo me čudi da su u Novom Sadu pobijedili na nekim od prethodnih izbora. Očekivao sam nešto drugo od Vojvodine.
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  6. #6
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa i ako dobiju trecinu Demokrate ce dobiti vise.

  7. #7
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hrko View Post
    Predsjednik Narodne Skupstine Republike Srbije Oliver Dulic je raspisao izbore za novog Predsednika Republike Srbije za 20. januar 2008. godine.

    Opozicioni lider i podpredsjednik Srpske radikalne stranke Tomislav Nikolić ce biti radikalski kandidat. On je jedan od dvojice kandidata koji jedini imaju sanse da pobijede na izborima. Dobio je podrsku od pokreta "Zivim za Krajinu" koji upravlja Krajinu prema Bugarskoj i Rumunjskoj, a za vrijeme predizborne kampanje ultra-nacionalisticka Stranka srpskog jedinstva se prisajedinila SRS-u. Toma je usmjerio svoju kampanju ka obicnom narodu, uglavnom rudarima i obecava da Srbiju nikada nece uvesti u Sjeveroatlanski savez, kao i da nema pregovora sa Evropskom unijom u slucaju njene podrske nezavisnosti Kosova i Metohije, kojoj se zestoko protivi. Obecava socijalni preporod srbijanskome narodu. Slogan mu je "Свим срцем".



    Takodje iz redova opozicije predsjednik Liberalno-demokratske partije Čeda Jovanović se kandidovao. Ceda uziva podrsku Socijaldemokratske unije i Demohriscanske stranke Srbije. On obecava veliku promjenu u politici Srbije, mirno i ugovoreno uslovno priznanje nezavisnosti Kosova, kompletnu ljudsku slobodu, kao i obracun sa svim tajkunima i zlocincima u bijegu. Slogan mu je "Život je zakon".




    Aktuelni predsjednik Republike Srbije Boris Tadić je kandidat vladajuce Demokratske stranke, uziva podrsku sandzackih regionalnih stranaka Sandzacke demokratske partije i Stranke za Sandzak, kao i svog koalicionog partnera na vlasti G17 Plus. On ima najvise sanse za pobjedu kao najpopularniji politicar u Srbiji. Obecava evroatlanske integracije tvrdeci da ce se boriti za integraciju Srbije sto blize Evropskoj Uniji, kao i punopravnom clanstvu u NATO-u. Obecava osiguranje stotina hiljada izbjeglica protjeranih u jugoslovenskim gradjanskim ratovima koji i dan danas nemaju osnovne zivotne uslove ziveci u Srbiji. Misli da je najbolje rijesenje za Kosmet siroka autonomija u medjunarodnoj suverenoj Republici Srbiji; tvrdi da Srbija nikada nece upotrebljavati silu dok god je on predsjednik, kao i da ce se osigurati da na Balkanu ostane mir i stabilnost. Dobio je podrsku madjarske inteligencije iz Autonomne Pokrajine Vojvodine. Premijer Republike Srpske u Bosni i Hercegovini i predsjednik tamosnjeg u Srba vladajuceg Saveza Nezavisnih Socijaldemokrata Milorad Dodik ga je nedvosmisleno podrzao; a najvjerovatnije ce dobiti i podrsku koalicionog partnera u vlasti Demokratske stranke Srbije. Slogan mu je "За јаку и стабилну Србију".

    Sem Nikolića,Tadića i Jovanovića kandidovali su se i Mrkonjić iz SPS-a,a najavljen je i kandidat iz mađarske koalicije.

  8. #8
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Interesatno, ali u jedno i tuzno, da pobijede radikali i nekakvi Lazari... Ja da sam gradjanin Srbije, dao bi moj glas Borisu Tadicu ili Čedi, jedini politicari koji su realni... i koji hoce SRB da uvedu u EU.

  9. #9
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Interesatno, ali u jedno i tuzno, da pobijede radikali i nekakvi Lazari... Ja da sam gradjanin Srbije, dao bi moj glas Borisu Tadicu ili Čedi, jedini politicari koji su realni... i koji hoce SRB da uvedu u EU.
    Pa nece pobijediti. Daj glas Bokiju.

    Nego kako okaciti slike?

  10. #10
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Ne znam zasto ti attachmenti ne rade.

    Probaj na http://imageshack.us pa linkuj.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hrko View Post
    Pa nece pobijediti. Daj glas Bokiju.

    Nego kako okaciti slike?
    Slike se mogu okaciti kao attachment ili jednostavno napisati link.

  12. #12
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa to sam i uradio.

    Inace Boris Tadic je Crnogorac.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hrko View Post
    Pa to sam i uradio.

    Inace Boris Tadic je Crnogorac.
    Jes, takvijeh ima dosta,
    Ka BUBULJA ispod mosta.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  14. #14
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Tadic pobjedjuje i u nijedom momentu ta pobjeda nece doci u pitanju...
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  15. #15
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cousteau View Post
    Sad će opet radikali da dobiju trećinu i svi će da se čude: "Pa kako je moguće da trećina Srbije glasa za takvu stranku?". Dobro, znam da u Beogradu neće dobiti većinu, ali ostali djelovi Srbije - vjerovatno. Samo me čudi da su u Novom Sadu pobijedili na nekim od prethodnih izbora. Očekivao sam nešto drugo od Vojvodine.
    Zasto nece dobiti dobro podrsku iz Beograda?

    Quote Originally Posted by Hrko View Post
    Pa to sam i uradio.

    Inace Boris Tadic je Crnogorac.
    Ee bogomi ce to i stvarno biti ako dodje ikada do neke frke i ljutog Srpskog naroda! Onda ce biti sigurno Crnogorac!

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    Tadic pobjedjuje i u nijedom momentu ta pobjeda nece doci u pitanju...
    Pitanje je da li ce moci da oduzi Srbiji i narodu Srbije sva ljepa obecanja

    Ja sam naravno za Tadica. Ali Tadic sa njegovim planovima moze izolirati Srpskog naroda u svoju zemlju, ako svako te jednake prave dobije.

    Za Ceda nisam, jer je dobrovoljno popustiti ili prodati svoje zemlju ili dio svoje zemlje najgore sta se moze ucinjeti. Pobjeda inace nije za njega, a vjerujem da ce, ako ovako dalje nastavi zavrsiti kao Djindic.

    Toma nije ozbiljan kandidat za ove koji misle glavom i srcom, ali moze dobiti dobro podrsku mladosti Srbije. A moto mu je da se trazi. Svim Srcem. Svim Srcem sto? Koljes!?

  16. #16
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    Nikolic vs Djindjic


    Nikolic vs Tadic

    "Opasan" je Toma igrac ...

  17. #17
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hrko View Post
    Pa to sam i uradio.

    Inace Boris Tadic je Crnogorac.
    Ma Boki neka je zdravo, jeste Crnogorac, ali nesto ne vjerujem da se izjasnjava kao Crnogorac :P. Mada nije los politicar samo da nesto ne zezne pa da ne bude opet kao Slobo je iz CG, sve su to Crnogorci krivi, a kad im je valjao, bio najveci Srbin... nego nadam se da grobar nece pobijediti.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Ja sam naravno za Tadica. Ali Tadic sa njegovim planovima moze izolirati Srpskog naroda u svoju zemlju, ako svako te jednake prave dobije.

    Za Ceda nisam, jer je dobrovoljno popustiti ili prodati svoje zemlju ili dio svoje zemlje najgore sta se moze ucinjeti. Pobjeda inace nije za njega, a vjerujem da ce, ako ovako dalje nastavi zavrsiti kao Djindic.

    Toma nije ozbiljan kandidat za ove koji misle glavom i srcom, ali moze dobiti dobro podrsku mladosti Srbije. A moto mu je da se trazi. Svim Srcem. Svim Srcem sto? Koljes!?
    Ingerencije presednika nijesu tolike da moze da obecava puteve kao sto radi Tadic, sa tim se slazem.....

    Sto se tice Cede, jasno mi je da vam smeta to sto on kaze, i meni smeta, medjutim on samo pokusava da bude realan, i mislim da bi prije on dosao do nekog kompromisa sa kojim bi makar djelimicno srpski narod bio zadovoljan, nego li ovo sto rade Tadic i Kostunica i na kraju niko nece biti zadovolja, sem oni od Ibra pa dolje...

    posmatraj to malo ``hladne`` glave...

    Naravno ja ne podrzavam nezavisnost KiM!(ovo sam morao napisati, da ne kazes da izmedju redovoa ocu da kazem da treba da se odvoje )
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  19. #19
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Hadzi Andrija Milic

    Ovaj je odbijen. :joint:

  20. #20
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hrko View Post
    Ovaj je odbijen. :joint:
    Ocigledno su ovi na vlasti smatrali da im je on najveca prijetnja.

  21. #21
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A,vidjeste li Serifovicku na mitingu sa Nikolicem? E,blago joj se...
    Ti si zadnji romantik na ovom svijetu,sto se sporo krece i ceka raj...

  22. #22
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    932
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Interesatno, ali u jedno i tuzno, da pobijede radikali i nekakvi Lazari... Ja da sam gradjanin Srbije, dao bi moj glas Borisu Tadicu ili Čedi, jedini politicari koji su realni... i koji hoce SRB da uvedu u EU.
    Cedi Jovanovicu bi dao glas? :burp:

  23. #23
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    803
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za Cedu Jovanovica ce glasati najelitniji dio drustva. Zalosno je da njegova opcija danas dozivljava linc kao nekad Djindjic. Tesko ce Srbija izaci na "zelenu granu" dok god nacionalisti i crkveni fundametalisti vode glavnu rijec.
    Last edited by DragonHeart; 04-01-08 at 21:37.

  24. #24
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    ja bih glasao za Cedomira Jovanovica ali bih iskreno volio da dobije toma nikolic pa da vidimo vise i tu drugu srbiju. Kostunica (za sad )podrzao Velja Ilica ali ce u drugom krugu najvjerovatnije (pod pritisdkom zapada) podrzati tadica mada mozda i to ne bude dovoljno za pobjedu.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  25. #25
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    803
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pobijedice Tadic kako sad stvari stoje i on je najmanje lose rjesenje, ne racunajuci Jovanovica, cija bi pobjeda imala najpozitivniji efekat.

Page 1 of 9 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Predsjednicki izbori
    By shalom7 in forum Politika generalno
    Replies: 74
    Last Post: 27-08-07, 10:29
  2. Izbori u Srbiji
    By Maveric in forum Politika generalno
    Replies: 256
    Last Post: 31-01-07, 19:10
  3. Izbori u Srbiji - uticaj na Crnu Goru.
    By J.Vilkoks in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 09-07-04, 10:19
  4. Izbori u srbiji
    By LoVeRmAn_pG in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 14-06-04, 12:05
  5. Izbori u Srbiji
    By Momce_Kosovce in forum Politika generalno
    Replies: 5
    Last Post: 20-02-04, 08:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •