Page 73 of 89 FirstFirst ... 236369707172737475767783 ... LastLast
Results 1,801 to 1,825 of 2206

Thread: Pivo(pije)

  1. #1801
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Djuzla Nikšićka Pivara je samo dio velike korporacije Molson Coorsa tu su ti i Jelen,Ožujsko a onda Beks,Bavarija,Stella..A to o čemu ti govoriš je bilo za vrijeme Yuge kada se sirovina uvozila iz bivših republika toga više nema.Samo si neoprezno upotrebio ovo "otrov" jer znaš kako se na to gleda iako ništa s tvoje strane nije bilo zlonamjerno.Istina prođe sve kontrole s te strane da ako si mislio da ih tužiš mrka kapa.Mada ima neka legenda u jednom filmu što je u neko drugo pivo našao nekog đavola da li staklo što li,a to se desi jedan u milion i dobio bruka para.Eto ti motivacija da nađeš nešto Molsonu i postaneš milioner.Srećno buahaha.
    Ima ono cijena/kvalitet,količina/cijena,sve ima svoje.Sad je sve više trend ejlova,ipa-e,lageri se drže a na kraju krajeva sve je stvar ukusa.
    Sirovine su i dalje dominantno iz bivših republika, jedina razlika je što su nekada pivare mahom imale sopstvene sladare pri čemu su pravile slad za sopstvene potrebe, a sada ga uvoze. U pitanju je bio dio outsourcing trenda i fokusiranja na primarnu djelatnost što je imalo smisla. Komercijalne sladare su najčešće dio velikih korporacija i maksimalno optimizovane.
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  2. The Following User Says Thank You to Mile_Djikanovic For This Useful Post:


  3. #1802
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,218
    Thanks Thanks Given 
    15,144
    Thanks Thanks Received 
    3,763
    Thanked in
    2,691 Posts

    Default

    Da malo sam generalizovala sa pojmovima a na slad sam i mislila.Što se tiče pivare jasno da je tamo strogo kontrolisan cio proces bilo bi naivno vjerovati u drugačije za neku jedinicu koja je dio ozbiljne korporacije.
    No pasaran!

  4. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  5. #1803
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Da ne preumim još jednu od sinoJ... Mrtva trka i opet crveno, meni najbolje leglo...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Ben Dover For This Useful Post:


  7. #1804
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Titograd
    Posts
    1,289
    Thanks Thanks Given 
    253
    Thanks Thanks Received 
    332
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Nek' ide život

  8. The Following 4 Users Say Thank You to Ickorz For This Useful Post:


  9. #1805
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ickorz View Post
    Nek' ide život

    Nemoj dok vozis brt...
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Mile_Djikanovic For This Useful Post:


  11. #1806
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,218
    Thanks Thanks Given 
    15,144
    Thanks Thanks Received 
    3,763
    Thanked in
    2,691 Posts

    Default

    A on je suvozač.
    No pasaran!

  12. #1807
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Ili je slika sa zadnjeg sica, vozi se sa nesavjesnim vozačem pa zapomaže "Nek ide život"...

    Još me drži pivo...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Ben Dover For This Useful Post:


  14. #1808
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Titograd
    Posts
    1,289
    Thanks Thanks Given 
    253
    Thanks Thanks Received 
    332
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ne vala, nego na onu DJuzlinu da je otrov. Ja ga popih na ovaj žaropek pa da ću crć od njega

  15. The Following 3 Users Say Thank You to Ickorz For This Useful Post:


  16. #1809
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,218
    Thanks Thanks Given 
    15,144
    Thanks Thanks Received 
    3,763
    Thanked in
    2,691 Posts

    Default

    Meni se u suštini ne sviđa kad krenu da eksperimentišu kao ono Nilšićko IPA.
    Nefiltrirano baš zbog skladištenja bolji izbor mi je točeno.
    Ako se neko sjeća njihove ipa-e bila mi je u rangu onog nik cool koji mi se isto nije svidio.
    Zidarsko - klasika.

    No pasaran!

  17. #1810
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,245
    Thanks Thanks Given 
    435
    Thanks Thanks Received 
    555
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Odlično @Mile_Djikanovic, niz vrlo korisnih postova!

    Lično veoma volim Nikšićko pivo, nefiltrirano pogotovo. Prijaju mi njegova jačina i gorčina, nemam negativnih posljedica, osim kad se baš ekstremno prećera...

    Jedno pitanje iz oblasti u koju se očigledno dobro razumiješ: Napisao si "krupica jeste jeftinija od slada" i pretpostavljam da je to i glavni razlog zašto se koristi. Da li bi eliminisanje krupice i korišćenje isključivo slada dalo očigledno bolji proizvod koji bi možda mogao da se prodaje kao neka premium, odnosno skuplja varijanta Nikšićkog piva?

    Živjeli!



    Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk

  18. The Following 3 Users Say Thank You to Dasho For This Useful Post:


  19. #1811
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Juče imadoh neki sastanak u Akademiju, nenadano drmnuh 5-6 velikih lagera i jednu tekilu (nevjerovatno kako mi prija jedna-dvije tekile i obavezno dvije kriške limuna da pojedem - između piva), taman krenuh kući al potrefi se to tako da neko zovne te produžih u drugu kafanu, tamo ne bješe bez Tuborg točenih, te popih jedno 6-7 još.

    Jutros nov, novcat, ne pamtim ljepše da sam se naspa' i probudio.
    War. War never changes.

  20. The Following 4 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  21. #1812
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dasho View Post
    Odlično @Mile_Djikanovic, niz vrlo korisnih postova!

    Lično veoma volim Nikšićko pivo, nefiltrirano pogotovo. Prijaju mi njegova jačina i gorčina, nemam negativnih posljedica, osim kad se baš ekstremno prećera...

    Jedno pitanje iz oblasti u koju se očigledno dobro razumiješ: Napisao si "krupica jeste jeftinija od slada" i pretpostavljam da je to i glavni razlog zašto se koristi. Da li bi eliminisanje krupice i korišćenje isključivo slada dalo očigledno bolji proizvod koji bi možda mogao da se prodaje kao neka premium, odnosno skuplja varijanta Nikšićkog piva?

    Živjeli!



    Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
    ekonomski neisplativo.sem komplet nove proizvodnje (faktički od poda do plafona,ako ne i kompletna nova zgrada) ti treba pride da prodaš pogotovo osnovnom tržištu proizvod koji oni ne žele.samo zamisli situaciju đe se ušetavaš u kancelariju coors-ovog direktora sa računima koliko bi investicija koštala i kako će da te isprati iz iste.

    kačila vam je kolezinica blumun kako se provode male privrede,mamut je imao takav školski lager (mislim da se zvao 'prime' ispraviće me ako griješim) što mu dođe baš to što si napisao,od iste vode,pa bi stojao po mjesec dana u nehlađenom frižideru u idei da bi ga kačili na akciju pred kraj roka.u prevodu nema reklame na tv-u ne tvrde neki trećerazredni reperi da boljeg piva nema nasvijet ne valja to ništa.ovako gerilski ja i blumun ne znam bi li tebe ubijedili da daš to euro za 0,25 staklenu bocu prije nego na dvije limenke tuborga na akciji (koji nema kapi ječma ni hmelja i od dunavske piš*će je).

  22. The Following 2 Users Say Thank You to umart For This Useful Post:


  23. #1813
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,694
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    709
    Thanked in
    324 Posts

    Default

    Odem ja prošlo ljeto do diskontna pića u Kolašin sa namjerom da uzmem malo krafta jer nisam stigao u Podgorici. Na moje pitanje što ne drže ništa od toga kaže mi drug da im je najprodavanije pivo Apatinsko u limenci od pedeset centi i da jednostavno to niko ne bi kupio.

    https://instagram.com/highlander_brushes/

  24. #1814
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,218
    Thanks Thanks Given 
    15,144
    Thanks Thanks Received 
    3,763
    Thanked in
    2,691 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    ekonomski neisplativo.sem komplet nove proizvodnje (faktički od poda do plafona,ako ne i kompletna nova zgrada) ti treba pride da prodaš pogotovo osnovnom tržištu proizvod koji oni ne žele.samo zamisli situaciju đe se ušetavaš u kancelariju coors-ovog direktora sa računima koliko bi investicija koštala i kako će da te isprati iz iste.

    kačila vam je kolezinica blumun kako se provode male privrede,mamut je imao takav školski lager (mislim da se zvao 'prime' ispraviće me ako griješim) što mu dođe baš to što si napisao,od iste vode,pa bi stojao po mjesec dana u nehlađenom frižideru u idei da bi ga kačili na akciju pred kraj roka.u prevodu nema reklame na tv-u ne tvrde neki trećerazredni reperi da boljeg piva nema nasvijet ne valja to ništa.ovako gerilski ja i blumun ne znam bi li tebe ubijedili da daš to euro za 0,25 staklenu bocu prije nego na dvije limenke tuborga na akciji (koji nema kapi ječma ni hmelja i od dunavske piš*će je).
    Ma đe ne isplati se ko oće na to da zaradi kod nas i Njemci su tu bili u jadu kad je bila pandemija a drže male pivare ko malo vode na dlanu.Tamo se tako što toči po pabovima,ovdje i to samo u malim krugovima ljudi.Meni su uglavnom to krugovi drugarski,volim njihov entuzijazam,sve mi je to zanimljivo još iz neke Beogradske priče.
    Ona ulica Cetinjska kad se krene put Skadarlije ima par lokala povezanih toče kraftove.Može biti u stvari tamo više imaju neke šanse ali sad da budu od toga obrt kapital face ko ove veće pivare bio bi vic.

    U svijetu piva male pivarice,tek ovi entuzijasti sa količinama cca 200,400 litara i korporacije su dva paralelna univerzuma.
    E sad što su moje društvo luzeri i što su mi najjači na svijet to je prosto fakat.Zezam se malo ali ono jes sve je to hobi više i zaHebancija,nego nekakvo jurenje za novcem.
    No pasaran!

  25. #1815
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,988
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Bluemoon ti i Jelisaveta baš volite Cetinsku

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  26. #1816
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,218
    Thanks Thanks Given 
    15,144
    Thanks Thanks Received 
    3,763
    Thanked in
    2,691 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Bluemoon ti i Jelisaveta baš volite Cetinsku

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    A ti ne voliš? Evo ovdje je bila Bajlonijeva pivara sad je art klub Zaokret.
    Rekoh ja nikad od mene ajriš kafe po tržnim, samo luzeri.
    Zezam se umart će shvatiti.

    No pasaran!

  27. #1817
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,218
    Thanks Thanks Given 
    15,144
    Thanks Thanks Received 
    3,763
    Thanked in
    2,691 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos Darmanovic View Post
    Odem ja prošlo ljeto do diskontna pića u Kolašin sa namjerom da uzmem malo krafta jer nisam stigao u Podgorici. Na moje pitanje što ne drže ništa od toga kaže mi drug da im je najprodavanije pivo Apatinsko u limenci od pedeset centi i da jednostavno to niko ne bi kupio.

    https://instagram.com/highlander_brushes/
    Na sjeveru Bijelo Polje od toga.Odustani na tom reonu tražiti kraft po marketima.Mali su to gradovi.
    Onaj što drži Zvono u Plužine ima inače kraft u kafani jer se trudi sve što prodaje prebaciti na domaće i male proizvođače.
    A kod njega uglavnom dolaze stranci što idu na rafting.Još čovjek pušta džez.Pauna je imao mislim nisam bila odavno.


    Last edited by Bluemoon; 08-06-23 at 20:09.
    No pasaran!

  28. #1818
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    A ti ne voliš? Evo ovdje je bila Bajlonijeva pivara sad je art klub Zaokret.
    Rekoh ja nikad od mene ajriš kafe po tržnim, samo luzeri.
    Zezam se umart će shvatiti.

    sve ja tebe shvatam,zato ti i kažem koktelčići

  29. The Following User Says Thank You to umart For This Useful Post:


  30. #1819
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Juče imadoh neki sastanak u Akademiju, nenadano drmnuh 5-6 velikih lagera i jednu tekilu (nevjerovatno kako mi prija jedna-dvije tekile i obavezno dvije kriške limuna da pojedem - između piva), taman krenuh kući al potrefi se to tako da neko zovne te produžih u drugu kafanu, tamo ne bješe bez Tuborg točenih, te popih jedno 6-7 još.

    Jutros nov, novcat, ne pamtim ljepše da sam se naspa' i probudio.
    Svaka cast.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  31. The Following 2 Users Say Thank You to Olosh For This Useful Post:


  32. #1820
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Titograd
    Posts
    1,289
    Thanks Thanks Given 
    253
    Thanks Thanks Received 
    332
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Na sjeveru Bijelo Polje od toga.Odustani na tom reonu tražiti kraft po marketima.Mali su to gradovi.
    Onaj što drži Zvono u Plužine ima inače kraft u kafani jer se trudi sve što prodaje prebaciti na domaće i male proizvođače.
    A kod njega uglavnom dolaze stranci što idu na rafting.Još čovjek pušta džez.Pauna je imao mislim nisam bila odavno.


    Jazz zvono tako se zove. Nije bezveze

  33. The Following User Says Thank You to Ickorz For This Useful Post:


  34. #1821
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,218
    Thanks Thanks Given 
    15,144
    Thanks Thanks Received 
    3,763
    Thanked in
    2,691 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ickorz View Post
    Jazz zvono tako se zove. Nije bezveze
    Mnogo dobar čovjek i lokal iz kojeg mi je najljepši pogled na Pivsko Jezero.
    No pasaran!

  35. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  36. #1822
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dasho View Post
    Odlično @Mile_Djikanovic, niz vrlo korisnih postova!

    Lično veoma volim Nikšićko pivo, nefiltrirano pogotovo. Prijaju mi njegova jačina i gorčina, nemam negativnih posljedica, osim kad se baš ekstremno prećera...

    Jedno pitanje iz oblasti u koju se očigledno dobro razumiješ: Napisao si "krupica jeste jeftinija od slada" i pretpostavljam da je to i glavni razlog zašto se koristi. Da li bi eliminisanje krupice i korišćenje isključivo slada dalo očigledno bolji proizvod koji bi možda mogao da se prodaje kao neka premium, odnosno skuplja varijanta Nikšićkog piva?

    Živjeli!



    Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
    Rekao bih da je glavni razlog receptura i dobijanje ciljanog ukusa. Krupica omekšava ukus i daje određenu slatku notu, što mislim da Nikšićkom odgovara zbog jačine. Takođe ima efekat na boju i bistrinu piva.

    Isključivo slad bi bila skuplja opcija i moglo bi ići kao premium varijanta, kako je npr. urađeno sa Lav pivom. Volio bih je probati što ne znači nužno da bi nam se sviđela više od postojeće.


    Quote Originally Posted by umart View Post
    ekonomski neisplativo.sem komplet nove proizvodnje (faktički od poda do plafona,ako ne i kompletna nova zgrada) ti treba pride da prodaš pogotovo osnovnom tržištu proizvod koji oni ne žele.samo zamisli situaciju đe se ušetavaš u kancelariju coors-ovog direktora sa računima koliko bi investicija koštala i kako će da te isprati iz iste.

    kačila vam je kolezinica blumun kako se provode male privrede,mamut je imao takav školski lager (mislim da se zvao 'prime' ispraviće me ako griješim) što mu dođe baš to što si napisao,od iste vode,pa bi stojao po mjesec dana u nehlađenom frižideru u idei da bi ga kačili na akciju pred kraj roka.u prevodu nema reklame na tv-u ne tvrde neki trećerazredni reperi da boljeg piva nema nasvijet ne valja to ništa.ovako gerilski ja i blumun ne znam bi li tebe ubijedili da daš to euro za 0,25 staklenu bocu prije nego na dvije limenke tuborga na akciji (koji nema kapi ječma ni hmelja i od dunavske piš*će je).
    Nema tu velike filozofije, kao što u kuhinji imaš opremu da skuvaš obrok, tako u pivarama postoje pogoni za proizvodnju. Da li ćeš za ručak skuvati pasulj gušće ili rjeđe, manje ili više začinjen, je na kraju stvar tvojih preferencija. Da sjutra kojim slučajem nestane kukuruza (nekome riže ili pšenice) siguran budi da se nijedna pivara ne bi zatvorila jer taj uticaj nije toliki koliko pretpostavljaš.

    Krupica se dozira u određenom procentu koji je mnogo niži od procenta ječma, da je suprotno proizvod ne bi bio pivo. U odbranu Tuborgu, ima dovoljno ječma i hmelja.

    Kraft piva su priča za sebe, pogotovo na malim tržištima kao što je naše. Problem je što iako napraviš odličnu recepturu i proizvod, cjenovno mora biti značajno iznad kako bi se pokrili osnovni troškovi uz vjerovatno simboličnu maržu proizvođača. Na ovo dodatno ide marža prodavca i sve ostale peripetije.

    Kapu skidam ljudima koji se u CG bave kraftom kao primarnom djelatnošću...
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  37. The Following 3 Users Say Thank You to Mile_Djikanovic For This Useful Post:


  38. #1823
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,218
    Thanks Thanks Given 
    15,144
    Thanks Thanks Received 
    3,763
    Thanked in
    2,691 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Rekao bih da je glavni razlog receptura i dobijanje ciljanog ukusa. Krupica omekšava ukus i daje određenu slatku notu, što mislim da Nikšićkom odgovara zbog jačine. Takođe ima efekat na boju i bistrinu piva.

    Isključivo slad bi bila skuplja opcija i moglo bi ići kao premium varijanta, kako je npr. urađeno sa Lav pivom. Volio bih je probati što ne znači nužno da bi nam se sviđela više od postojeće.




    Nema tu velike filozofije, kao što u kuhinji imaš opremu da skuvaš obrok, tako u pivarama postoje pogoni za proizvodnju. Da li ćeš za ručak skuvati pasulj gušće ili rjeđe, manje ili više začinjen, je na kraju stvar tvojih preferencija. Da sjutra kojim slučajem nestane kukuruza (nekome riže ili pšenice) siguran budi da se nijedna pivara ne bi zatvorila jer taj uticaj nije toliki koliko pretpostavljaš.

    Krupica se dozira u određenom procentu koji je mnogo niži od procenta ječma, da je suprotno proizvod ne bi bio pivo. U odbranu Tuborgu, ima dovoljno ječma i hmelja.

    Kraft piva su priča za sebe, pogotovo na malim tržištima kao što je naše. Problem je što iako napraviš odličnu recepturu i proizvod, cjenovno mora biti značajno iznad kako bi se pokrili osnovni troškovi uz vjerovatno simboličnu maržu proizvođača. Na ovo dodatno ide marža prodavca i sve ostale peripetije.

    Kapu skidam ljudima koji se u CG bave kraftom kao primarnom djelatnošću...
    Koča (Paun) je dosta uložio ali to je već neka druga priča.
    Pivara mu je ful e sad ima ga u Minhen kafane neke u PG i na primorje no ovo drugo iz priče za one koji nemaju taj startap više je hobi.
    Saša (Podgoričko) mu je to pored Vapora hobi pa toči isto u Meksički.I njemu je pivara ful.

    Ali ono što si rekao za markete je činjenica za tu vrstu piva pa da se ne lažemo oko magacina i uslova istih i za količine.O tržištu već sve jasno.
    Nema se tu što dodati ni oduzeti.
    Last edited by Bluemoon; 08-06-23 at 23:00.
    No pasaran!

  39. #1824
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Koča (Paun) je dosta uložio ali to je već neka druga priča.
    Pivara mu je ful e sad ima ga u Minhen kafane neke u PG i na primorje no ovo drugo iz priče za one koji nemaju taj startap više je hobi.
    Saša (Podgoričko) mu je to pored Vapora hobi pa toči isto u Meksički.I njemu je pivara ful.

    Ali ono što si rekao za markete je činjenica za tu vrstu piva pa da se ne lažemo oko magacina i uslova istih i za količine.O tržištu već sve jasno.
    Nema se tu što dodati ni oduzeti.
    A opet ni ljudima ne možeš zamjeriti što na ovoliku inflaciju kupuju najjeftinije po principu daj šta daš. Sigurna budi da ne gledaju ni sadržaj ni rokove, neke su druge stvari prioritetnije.

    Lijepe su pare potrebne za kraft pivaru nekog ozbiljnijeg kapaciteta, skupa je to oprema ako će da se radi ozbiljno. Skoknuću neđe da pogledam, ako dozvoljavaju ulaz posjetiocima.
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  40. The Following User Says Thank You to Mile_Djikanovic For This Useful Post:


  41. #1825
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,218
    Thanks Thanks Given 
    15,144
    Thanks Thanks Received 
    3,763
    Thanked in
    2,691 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    A opet ni ljudima ne možeš zamjeriti što na ovoliku inflaciju kupuju najjeftinije po principu daj šta daš. Sigurna budi da ne gledaju ni sadržaj ni rokove, neke su druge stvari prioritetnije.

    Lijepe su pare potrebne za kraft pivaru nekog ozbiljnijeg kapaciteta, skupa je to oprema ako će da se radi ozbiljno. Skoknuću neđe da pogledam, ako dozvoljavaju ulaz posjetiocima.
    Sve je to jasno nemam ja s tim nikakve dileme.

    Niti mi se gleda iz ugla nekakvog snoba jer to nikad bila nisam no velim kako to zapravo u cijelom sistemu takav kakav jes izgleda iz ugla nekih malih proizvođača.Jedan podatak - akciza im je bila ista ka Nikšićkoj Pivari a to baš i nije realno.A tu nije kriva Nikšićka Pivara no država.I to se nekako ispravi u stotine čuda od papira.

    Ali.Jedna stvar a to se tiče turizma i one priče oko pabova gdje neko sa strane opet nije da ne naruči i nešto što nikad probao nije a tiče se te zemlje.Poenta je da treba motivisati i te manje igrače na sceni a oni sigurno neće niti mogu biti konkurencija korporacijama i velikim igračima.

    Prije svega u količini a posljedično i cijeni.
    Last edited by Bluemoon; 08-06-23 at 23:19.
    No pasaran!

Page 73 of 89 FirstFirst ... 236369707172737475767783 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •