Page 72 of 89 FirstFirst ... 226268697071727374757682 ... LastLast
Results 1,776 to 1,800 of 2206

Thread: Pivo(pije)

  1. #1776
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,695
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    709
    Thanked in
    324 Posts

    Default

    Meni to crveno podgoričko ima neki metalni ukus.

    https://instagram.com/highlander_brushes/

  2. #1777
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Titograd
    Posts
    1,289
    Thanks Thanks Given 
    253
    Thanks Thanks Received 
    332
    Thanked in
    221 Posts

    Default


  3. The Following User Says Thank You to Ickorz For This Useful Post:


  4. #1778
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Po ko zna koji put sam pogazio rijec da nikad vise necu prinijet ustima Niksicko pivo i sinoc popih 2 limenke Niksickog Nefiltriranog.
    Danas cio dan glava boli. Da sam se uroljao pa da razumijem, ali dvije limenke, alo!

    Niksicka pivara je najveci trovac u CG!

  5. The Following 2 Users Say Thank You to DJuzla For This Useful Post:


  6. #1779
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,642
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    ja popijem skoro svaku noć bar 4-5 komada,istina zidar pretežno,ni najmanji problem.

  7. The Following User Says Thank You to umart For This Useful Post:


  8. #1780
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Ođe se tek sad smrkava...

    Opet crveno odnosi pobjedu...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Ben Dover For This Useful Post:


  10. #1781
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,692
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,659
    Thanked in
    4,664 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Po ko zna koji put sam pogazio rijec da nikad vise necu prinijet ustima Niksicko pivo i sinoc popih 2 limenke Niksickog Nefiltriranog.
    Danas cio dan glava boli. Da sam se uroljao pa da razumijem, ali dvije limenke, alo!

    Niksicka pivara je najveci trovac u CG!
    uz ručak popijem to nefiltrirano, baš mi lagano pa'ne. mada recimo obično nikšićko izbjegavam


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  11. #1782
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    15,160
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Ođe se tek sad smrkava...

    Opet crveno odnosi pobjedu...
    To je ono kad znaš šta hoćeš.Ali ne bi znao da ne znaš za razliku.

    Uživaj.
    No pasaran!

  12. #1783
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,526
    Thanks Thanks Given 
    5,401
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    Jesi li ovo u Antwerpen Ben?

  13. #1784
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Niksicka pivara je najveci trovac u CG!
    Kad bi samo znao koliko kontrola prodje prije nego li dodje do tvog stola, ne bi tako pricao.

    Vjerujem da ti ne prija, ali mislim da ce prije biti da nemas stomak za jaca i gorca piva, sto Niksicko generalno jeste u poredjenju sa ostalima na trzistu. Preporucujem nesto blaze, makar pivskih brendova ne manjka po rafovima marketa.

    Nego da bacim komentar na drugu temu jer odoh nekoliko postova unazad i primjetih pricu o kukuruznoj krupici.
    U pitanju je sirovina koja se desetinama godina unazad koristi kao standard u industriji i dio je recepture mnogih vrhunskih brendova. Takodje kao sirovina daje specifican ukus i poznavaoci mogu osjetiti razliku. Glupost je govoriti da je pivo lose ukoliko sadrzi krupicu, u pitanju je stvar recepture.

    Za pocetak, mogo je bitnije da prilikom kupovine piva obratite paznju kako je izlozeno - da li je prepusteno negativnim spoljasnjim uticajima / direktnoj suncevoj svjetlosti ili visokoj temperaturi i kakav je rok.





    Sent from my SM-A736B using Tapatalk
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  14. The Following 3 Users Say Thank You to Mile_Djikanovic For This Useful Post:


  15. #1785
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Kad bi samo znao koliko kontrola prodje prije nego li dodje do tvog stola, ne bi tako pricao.

    Vjerujem da ti ne prija, ali mislim da ce prije biti da nemas stomak za jaca i gorca piva, sto Niksicko generalno jeste u poredjenju sa ostalima na trzistu. Preporucujem nesto blaze, makar pivskih brendova ne manjka po rafovima marketa.

    Nego da bacim komentar na drugu temu jer odoh nekoliko postova unazad i primjetih pricu o kukuruznoj krupici.
    U pitanju je sirovina koja se desetinama godina unazad koristi kao standard u industriji i dio je recepture mnogih vrhunskih brendova. Takodje kao sirovina daje specifican ukus i poznavaoci mogu osjetiti razliku. Glupost je govoriti da je pivo lose ukoliko sadrzi krupicu, u pitanju je stvar recepture.

    Za pocetak, mogo je bitnije da prilikom kupovine piva obratite paznju kako je izlozeno - da li je prepusteno negativnim spoljasnjim uticajima / direktnoj suncevoj svjetlosti ili visokoj temperaturi i kakav je rok.





    Sent from my SM-A736B using Tapatalk
    Po nacinu kako si iznio odgovor, rekao bih da radis u niksickoj pivari ili da ti radi neko blizak.

    Nije da nemam "stomaka za jaca piva", jer me nije bolio stomak i nijesam imao proliv ili povracanje. Imao sam glavobolju cio dan.
    Cesto i najradije pijem tamna piva koja su jaceg i gorceg ukusa, tako da tu mogucnost loseg stomaka za pivo mozemo eliminisati.

    Kad bi ti samo znao kolko sam ja prvi bio odusevljen kad se Nefiltrirano prvi put izbacilo na trziste (Nefiltrirano i Onogost pivo su izasli u isto vrijeme). Mnogi su zaboravili da se to pivo u pocetku punilo u 0,5L staklene zidare, tj povratne ambalaze. Na taj nacin je bilo dzabe, a ja prvi sam ljudima na istoj ovoj temi glave izotvarao svakodnevno koliko je Nefiltrirano dobro pivo, sa punim ukusom, nije kisjelo i ima neki lijep, kremast ukus. Kleo sam se u to pivo, gazio se od njega i govorio da je to nesto najbolje sto je izaslo iz te pivare.
    Cuo sam cak price da se Nefiltrirano u Niksickoj pivari proizvelo sasvim slucajno, tj greskom, ali ne znam koliko je to tacno.

    Od toga vise nema nista. Niti se proizvodi vise u staklenoj povratnoj ambalazi, niti ima vise isti ukus, kao da je nekom smetalo sto je bilo dobro pivo, pa ga je sabotirao. Ni Onogost pivo se vise ne proizvodi.

    Cudno je i to sto je Niksicko pivo u staroj Jugoslaviji osvajala nagrade i medalje na medjunarodnim takmicenjima i bilo pivo medjunarodno priznatog brenda i kvaliteta, tako da mozda ne znam "koliko kontrola prodje nego li dodje do mog stola", ali ovo znam sigurno.
    Do skoro, tj do prije nego sto su promijenili etiketu te nagrade i medalje su bile u coskovima same etikete, kolko se fabrika ponosila s njima, nego mnogi nijesu nikad obratili paznju na to. Dvije u lijevom gornjem, dvije u gornjem desnom cosku. U to vrijeme se, kazu Niksicani, cio grad osjecao na pivo kad bi se proizvodila nova kolicina.

    Opet cu ponoviti i cvrsto sam toga stava, kvalitet Niksickog piva je srozan na minimum, samo ne znam je li namjerno tj sabotazom ili nestrucnoscu.

    Rodjeni mi otac, iskljucivo je pio Nik Gold pivo decenijama, za njega nije postojalo drugo pivo. Ne kupuje ga vise.

    Daleko je pivo iz Niksica sto je nekad bilo i jako mi je zao zbog toga i volio bih da mu se vrati kvalitet i ugled koji je nekad imao.

  16. The Following User Says Thank You to DJuzla For This Useful Post:


  17. #1786
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,642
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    ja imam nekog i to tehnologa u toj pivari,i glavobolje su zbog sumpora sa kojim se značajno štedi na kvascu ali ga oni koriste mnogo manje nego ostali u regionu.krupica takođe je čista jeftinija zamjena za hmelj i ječam.

    taj moj pije samo gold jer u gold ide značajno manje i jednog i drugog,mašina ne trpi nečistoće itd,pa opet zidara od povratka ne mogu da se napijem i u poređenju sa smećem po regionu i takvo kakvo je sad (a sad je mnogo bolje nego šta su mu tek belgijanci radili) je premija nad premijama.

  18. #1787
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    U julu 2016 je počela distribucija po maloprodajama nefiltriranog u staklenoj ambalaži.
    7 godina kasnije, em nema staklene ambalaže, em je pivo lošijeg ukusa makar duplo.

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  20. #1788
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    15,160
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Djuzla Nikšićka Pivara je samo dio velike korporacije Molson Coorsa tu su ti i Jelen,Ožujsko a onda Beks,Bavarija,Stella..A to o čemu ti govoriš je bilo za vrijeme Yuge kada se sirovina uvozila iz bivših republika toga više nema.Samo si neoprezno upotrebio ovo "otrov" jer znaš kako se na to gleda iako ništa s tvoje strane nije bilo zlonamjerno.Istina prođe sve kontrole s te strane da ako si mislio da ih tužiš mrka kapa.Mada ima neka legenda u jednom filmu što je u neko drugo pivo našao nekog đavola da li staklo što li,a to se desi jedan u milion i dobio bruka para.Eto ti motivacija da nađeš nešto Molsonu i postaneš milioner.Srećno buahaha.
    Ima ono cijena/kvalitet,količina/cijena,sve ima svoje.Sad je sve više trend ejlova,ipa-e,lageri se drže a na kraju krajeva sve je stvar ukusa.
    Last edited by Bluemoon; 07-06-23 at 06:52.
    No pasaran!

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  22. #1789
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Djuzla Nikšićka Pivara je samo dio velike korporacije Molson Coorsa tu su ti i Jelen,Ožujsko a onda Beks,Bavarija,Stella..A to o čemu ti govoriš je bilo za vrijeme Yuge kada se sirovina uvozila iz bivših republika toga više nema.Samo si neoprezno upotrebio ovo "otrov" jer znaš kako se na to gleda iako ništa s tvoje strane nije bilo zlonamjerno.Istina prođe sve kontrole s te strane da ako si mislio da ih tužiš mrka kapa.Mada ima neka legenda u jednom filmu što je u neko drugo pivo našao nekog đavola da li staklo što li,a to se desi jedan u milion i dobio bruka para.Eto ti motivacija da nađeš nešto Molsonu i postaneš milioner.Srećno buahaha.
    Ima ono cijena/kvalitet,količina/cijena,sve ima svoje.Sad je sve više trend ejlova,ipa-e,lageri se drže a na kraju krajeva sve je stvar ukusa.
    Necu ja da tuzim nikog, ne radi mi se o tom jadu, samo necu vise kupovat Niksicko pivo, i to ni iz kakvog bunta ili inata, samo necu da me glava boli.

    Vidi, glava ne boli od zdravlja, nego od necega sto tijelu ne prija. Metaforicki ili cak i ne, otrov je u pitanju.
    Briga me je koliko je neoprezno i oce li se uvrijediti neki tehnolog iz pivare ukoliko ovo procita.

    Bolje bi mu bilo da smanji taj sumpor (mada isto mislim da glava boli zbog CO2, a ne zbog sumpora), i da poradi na kvalitetu piva.

  23. #1790
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,731
    Thanks Thanks Given 
    1,117
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Meni isto ne prija.
    Nekako se mlitavo osjećam nakon nekoliko piva i glava me boli.
    Kao da me neko samlio.
    Ali, opet pogledajte sastav za ostala piva, svi koriste kukuruznu (šugavu) krupicu koja je baš bljak.
    Nikšićko ima onaj svoj šmek, zbog gorčine i jačine.
    Super je kad se pije ali poslije muka

  24. #1791
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,964
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,852
    Thanked in
    3,739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Necu ja da tuzim nikog, ne radi mi se o tom jadu, samo necu vise kupovat Niksicko pivo, i to ni iz kakvog bunta ili inata, samo necu da me glava boli.

    Vidi, glava ne boli od zdravlja, nego od necega sto tijelu ne prija. Metaforicki ili cak i ne, otrov je u pitanju.
    Briga me je koliko je neoprezno i oce li se uvrijediti neki tehnolog iz pivare ukoliko ovo procita.

    Bolje bi mu bilo da smanji taj sumpor (mada isto mislim da glava boli zbog CO2, a ne zbog sumpora), i da poradi na kvalitetu piva.
    Kao neko ko pije u 90% slučajeva Nikšićko jer mi odgovara onaj njegov šmek i jačina, apsolutno nisi u pravu. Znam da popijem po iha-ha točenih ili limenki 0.5, sjutra budem kao nov. Da ne pričam o onom izvoznom malom pivu, zelena boca ne znam ima li se uzet đe, savršeno. Jedino nefiltrirano izazove onaj osjećaj mamurluka ujutru ali iz skroz drugih razloga se zna da to da nije za duže staze i da treba prekinut posle par. Ne kažem da tebe ne boli glava od Nikšićkog ali to ne znači da je to pivo loše, "otrov", nego da tebi jednostavno ne prija iz nekog razloga.

    On topic, probah konačno Nektar, meeeeh, "ravno" pivo skroz, not cup of my tea.
    Last edited by BiTrAtE; 07-06-23 at 08:39.
    War. War never changes.

  25. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  26. #1792
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Po nacinu kako si iznio odgovor, rekao bih da radis u niksickoj pivari ili da ti radi neko blizak.

    Nije da nemam "stomaka za jaca piva", jer me nije bolio stomak i nijesam imao proliv ili povracanje. Imao sam glavobolju cio dan.
    Cesto i najradije pijem tamna piva koja su jaceg i gorceg ukusa, tako da tu mogucnost loseg stomaka za pivo mozemo eliminisati.

    Kad bi ti samo znao kolko sam ja prvi bio odusevljen kad se Nefiltrirano prvi put izbacilo na trziste (Nefiltrirano i Onogost pivo su izasli u isto vrijeme). Mnogi su zaboravili da se to pivo u pocetku punilo u 0,5L staklene zidare, tj povratne ambalaze. Na taj nacin je bilo dzabe, a ja prvi sam ljudima na istoj ovoj temi glave izotvarao svakodnevno koliko je Nefiltrirano dobro pivo, sa punim ukusom, nije kisjelo i ima neki lijep, kremast ukus. Kleo sam se u to pivo, gazio se od njega i govorio da je to nesto najbolje sto je izaslo iz te pivare.
    Cuo sam cak price da se Nefiltrirano u Niksickoj pivari proizvelo sasvim slucajno, tj greskom, ali ne znam koliko je to tacno.

    Od toga vise nema nista. Niti se proizvodi vise u staklenoj povratnoj ambalazi, niti ima vise isti ukus, kao da je nekom smetalo sto je bilo dobro pivo, pa ga je sabotirao. Ni Onogost pivo se vise ne proizvodi.

    Cudno je i to sto je Niksicko pivo u staroj Jugoslaviji osvajala nagrade i medalje na medjunarodnim takmicenjima i bilo pivo medjunarodno priznatog brenda i kvaliteta, tako da mozda ne znam "koliko kontrola prodje nego li dodje do mog stola", ali ovo znam sigurno.
    Do skoro, tj do prije nego sto su promijenili etiketu te nagrade i medalje su bile u coskovima same etikete, kolko se fabrika ponosila s njima, nego mnogi nijesu nikad obratili paznju na to. Dvije u lijevom gornjem, dvije u gornjem desnom cosku. U to vrijeme se, kazu Niksicani, cio grad osjecao na pivo kad bi se proizvodila nova kolicina.

    Opet cu ponoviti i cvrsto sam toga stava, kvalitet Niksickog piva je srozan na minimum, samo ne znam je li namjerno tj sabotazom ili nestrucnoscu.

    Rodjeni mi otac, iskljucivo je pio Nik Gold pivo decenijama, za njega nije postojalo drugo pivo. Ne kupuje ga vise.

    Daleko je pivo iz Niksica sto je nekad bilo i jako mi je zao zbog toga i volio bih da mu se vrati kvalitet i ugled koji je nekad imao.
    Recimo da imam malo više iskustva u odnosu na prosječnog građanina.

    Razumijem da ti iz nekog razloga Nikšićko ne odgovara, ali kao što vidiš na ovom forumu ima nas koji nemaju nikakvih problema da popiju veću količinu bez gorepomenutih tegoba. I meni se dešavalo da mi neka vrhunska premium piva ne prijaju, ali ne govorim da su slaba ili nekvalitetna zato što ih moj organizam burnije vari.

    Često sam slušao priče kako se u pivari radi svašta nešto - dodaju hemikalije, proizvodi pivo od kojekakvih koncentrata i slične gluposti - što je između ostalog posljedica ležernosti pivare jer će samo jednim primjerom iz proizvodnog procesa opovrgnuti sve tvrdnje. Pivo u Nikšiću se proizvodi na manje više isti način kako ga proizvode industrije bilo gdje u svijetu. U pitanju je standardizovan i opšteprihvaćen proces - drugim riječima, ukoliko bi postojala potreba da se po recepturi proizvede neki svjetski poznat brend, to bi se moglo činiti bez problema.

    U prethodnom postu sam ti pokušao pojasniti da je mnogo veća vjerovatnoća da se pivo izloži štetnim uticajima po izlasku iz fabrike. Ipak, ako nešto nije kako valja, ljudi će po automatizmu okriviti pivaru, a ne onoga koji je npr. pivo držao u neuslovnom prostoru na +40 danima prije nego ga je ubacio u rashladnu vitrinu da bi bilo spremno za prodaju.

    Što se medalja i priznanja tiče, mislim da bi etiketa sa svima njima izgledala kao uniforme oficira iz II svjetskog rata. Postoje i na postojećim etiketama, da li ih je 2, 6 ili 9 mislim da nije toliko bitno.

    Pošto niko ne čita preduge postove, prije daljeg komentarisanja, molim te pojasni mi na bazi kojih pokazatelja ocjenjuješ kvalitet piva?
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  27. The Following User Says Thank You to Mile_Djikanovic For This Useful Post:


  28. #1793
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,964
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,852
    Thanked in
    3,739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    U prethodnom postu sam ti pokušao pojasniti da je mnogo veća vjerovatnoća da se pivo izloži štetnim uticajima po izlasku iz fabrike. Ipak, ako nešto nije kako valja, ljudi će po automatizmu okriviti pivaru, a ne onoga koji je npr. pivo držao u neuslovnom prostoru na +40 danima prije nego ga je ubacio u rashladnu vitrinu da bi bilo spremno za prodaju.
    Ovo. Koliko puta sam vidio pivo u pakete đe drže na sunce po ko zna koliko vremena. Onda točeno, pijem ga isključivo na mjesta đe baš "prolazi", mislim da ona bačva ako se ne potroši isti dan (od koliko god litara da je) sjutra ne valjda ništa. Ja sam imao Tuborg točilicu kući i svjedok sam tome. Uzeo sam ono plastično bure od 20l, popili možda pola, sjutra je bilo za baciti, voda.
    War. War never changes.

  29. The Following 4 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  30. #1794
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,167
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Prilikom ocjene kvaliteta piva ni u kom slučaju ne treba izuzeti spoljnje faktore kao što su upravo gorepomenuti , rokovi trajanja, način čuvanja ambalaže, ali i vrlo bitno kod točenog piva svježina piva ili vrijeme koje isto provede u buradima i točilicama nakon otvaranja.
    Otuda iz ličnog iskustva npr u lokalima koji su manje posjećeni, ( ili su posjećeni ali se točeno pivo ne troši previše ) možeš naići na nešto što "leži" danima i u takvim slučajevima može djelovati na organizam taman kao "otrov".
    Ja sam recimo imao loše iskustvo sa Nikšićkim u Limenkama 0,5 na jednom okupljanju, koje su vjerovatno kupljene na nekoj akciji i sa upitnim rokom trajanja.

  31. #1795
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,964
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,852
    Thanked in
    3,739 Posts

    Default

    Treba uzeti u obzir da se vjerovatno kod nas ubedljivo najviše Nikšićkog i Tuborga proda pa je i to razlog zašto mu je npr. samo Nikšićko "otrov", čisto ako bude priče kako to da se samo Nikšićko loše skladišti, itd...
    Last edited by BiTrAtE; 07-06-23 at 09:24.
    War. War never changes.

  32. #1796
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,167
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Ne bih ja izuzeo ni vrlo bitnu činjenicu da s godinama metabolizam usporava, te da je i varenje i "podnošenje" alkohola slabije nego u uslovno rečeno "mlađim" godinama, to su normalni procesi a ne znam jesmo li svi podjednako svjesni toga
    Ja u svom slučaju priznajem da se to da primijetiti

  33. The Following User Says Thank You to Slartibarfast For This Useful Post:


  34. #1797
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    U prethodnom postu sam ti pokušao pojasniti da je mnogo veća vjerovatnoća da se pivo izloži štetnim uticajima po izlasku iz fabrike. Ipak, ako nešto nije kako valja, ljudi će po automatizmu okriviti pivaru, a ne onoga koji je npr. pivo držao u neuslovnom prostoru na +40 danima prije nego ga je ubacio u rashladnu vitrinu da bi bilo spremno za prodaju.

    Što se medalja i priznanja tiče, mislim da bi etiketa sa svima njima izgledala kao uniforme oficira iz II svjetskog rata. Postoje i na postojećim etiketama, da li ih je 2, 6 ili 9 mislim da nije toliko bitno.

    Pošto niko ne čita preduge postove, prije daljeg komentarisanja, molim te pojasni mi na bazi kojih pokazatelja ocjenjuješ kvalitet piva?
    Nije mene glava od Niksickog boljela samo jednom, nego boga pitaj kolko puta.
    Jedino me nije boljela od Nefiltriranog kad je izaslo, a sad evo i od njega zadnjih par puta, pritom se i ukus tog spornog Nefiltriranog promijenio.

    Ne kupujem ih na ulici, dje se przi na +40, nego bude kupljeno u nekoj od prodavnica trogovinskih lanaca (Voli, Idea, Aroma), a kontam da su to ozbiljni trogovci, dje postuju proceduru skladistenja i izlaganja, i dje imaju adekvatna skladista.

    Takodje, kontam da se u istim uslovima cuvaju i ostala piva koja imaju u ponudi, ali se ne sjecam da me je glava boljela od Zajecarskog, Jelena, Lava, Tuborga, Budweisera ili Kozela.

    Pomenuo si i recepturu... Zadesih se u Srbiji proslog mjeseca. Sjedoh s drustvom, poruci se toceno Niksicko pivo. Proizvedeno u Apatinu, razumije se.
    Mozes li da mi objasnis kako je moguce da je Niksicko pivo koje se proizvelo u Apatinu bilo jako prijatno i nije imalo nikakvih losih efekata?

    Jel to oni u Apatinu znaju bolje da naprave Niksicko pivo od izvorne pivare niksickog piva ili se meni to nesto samo ucinjelo?

  35. The Following User Says Thank You to DJuzla For This Useful Post:


  36. #1798
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    15,160
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Recimo da imam malo više iskustva u odnosu na prosječnog građanina.

    Razumijem da ti iz nekog razloga Nikšićko ne odgovara, ali kao što vidiš na ovom forumu ima nas koji nemaju nikakvih problema da popiju veću količinu bez gorepomenutih tegoba. I meni se dešavalo da mi neka vrhunska premium piva ne prijaju, ali ne govorim da su slaba ili nekvalitetna zato što ih moj organizam burnije vari.

    Često sam slušao priče kako se u pivari radi svašta nešto - dodaju hemikalije, proizvodi pivo od kojekakvih koncentrata i slične gluposti - što je između ostalog posljedica ležernosti pivare jer će samo jednim primjerom iz proizvodnog procesa opovrgnuti sve tvrdnje. Pivo u Nikšiću se proizvodi na manje više isti način kako ga proizvode industrije bilo gdje u svijetu. U pitanju je standardizovan i opšteprihvaćen proces - drugim riječima, ukoliko bi postojala potreba da se po recepturi proizvede neki svjetski poznat brend, to bi se moglo činiti bez problema.

    U prethodnom postu sam ti pokušao pojasniti da je mnogo veća vjerovatnoća da se pivo izloži štetnim uticajima po izlasku iz fabrike. Ipak, ako nešto nije kako valja, ljudi će po automatizmu okriviti pivaru, a ne onoga koji je npr. pivo držao u neuslovnom prostoru na +40 danima prije nego ga je ubacio u rashladnu vitrinu da bi bilo spremno za prodaju.

    Što se medalja i priznanja tiče, mislim da bi etiketa sa svima njima izgledala kao uniforme oficira iz II svjetskog rata. Postoje i na postojećim etiketama, da li ih je 2, 6 ili 9 mislim da nije toliko bitno.

    Pošto niko ne čita preduge postove, prije daljeg komentarisanja, molim te pojasni mi na bazi kojih pokazatelja ocjenjuješ kvalitet piva?
    Što se tiče skladištenja Nikšićko nefiltrirano ima još veći rizik od klasične linije,zato se recimo kraft piva isto moraju dobro skladištiti.Lageri i ona piva koja su prošla filtracije imaju s ovim manje problema.E sad,kod nas su lanci takvi da na momenat skladištenja ne obraćaju pažnju i to je neke manje pivare dovodilo u ozbiljan problem.
    No pasaran!

  37. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  38. #1799
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    ja imam nekog i to tehnologa u toj pivari,i glavobolje su zbog sumpora sa kojim se značajno štedi na kvascu ali ga oni koriste mnogo manje nego ostali u regionu.krupica takođe je čista jeftinija zamjena za hmelj i ječam.

    taj moj pije samo gold jer u gold ide značajno manje i jednog i drugog,mašina ne trpi nečistoće itd,pa opet zidara od povratka ne mogu da se napijem i u poređenju sa smećem po regionu i takvo kakvo je sad (a sad je mnogo bolje nego šta su mu tek belgijanci radili) je premija nad premijama.
    Kvasac se jednostavno propagira iz epruvete do jednog velikog tanka i uklanja u procesu filtracije. Sumpor se u proizvodnom procesu ne koristi.

    Krupica jeste jeftinija od slada i dio je recepture duži niz godina, mislim čak od osamdesetih. Krupica je praktično griz u rinfuzi, a griz/palentu koristimo u ishrani i spremamo đeci...

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Nije mene glava od Niksickog boljela samo jednom, nego boga pitaj kolko puta.
    Jedino me nije boljela od Nefiltriranog kad je izaslo, a sad evo i od njega zadnjih par puta, pritom se i ukus tog spornog Nefiltriranog promijenio.

    Ne kupujem ih na ulici, dje se przi na +40, nego bude kupljeno u nekoj od prodavnica trogovinskih lanaca (Voli, Idea, Aroma), a kontam da su to ozbiljni trogovci, dje postuju proceduru skladistenja i izlaganja, i dje imaju adekvatna skladista.

    Takodje, kontam da se u istim uslovima cuvaju i ostala piva koja imaju u ponudi, ali se ne sjecam da me je glava boljela od Zajecarskog, Jelena, Lava, Tuborga, Budweisera ili Kozela.

    Pomenuo si i recepturu... Zadesih se u Srbiji proslog mjeseca. Sjedoh s drustvom, poruci se toceno Niksicko pivo. Proizvedeno u Apatinu, razumije se.
    Mozes li da mi objasnis kako je moguce da je Niksicko pivo koje se proizvelo u Apatinu bilo jako prijatno i nije imalo nikakvih losih efekata?

    Jel to oni u Apatinu znaju bolje da naprave Niksicko pivo od izvorne pivare niksickog piva ili se meni to nesto samo ucinjelo?
    Možda je nešto na psihičkoj bazi, alergija na proizvode iz Nikšića ili nešto treće.

    Šalu na stranu, svakako da za svoj novac treba da piješ ono što ti najviše prija, identično bih postupio. Želio sam skrenuti pažnju na neke priče i razbiti tabue.

    Vjerujem ipak da ima mnogo više ljudi kojima prija, no činjenica je da je dosta gorče i jače od direktne konkurencije - što po ekstraktu, što po alkoholu, te logično i skuplje. Da su se pravili kompromisi sa recepturom, sad bi imao 4 % alkohola, manju gorčinu i niži ekstrakt - uštede na akcizi i sirovinama, i možda te ne bi boljela glava. Priča o lošim sirovinama jednostavno ne pije vodu jer su dobavljači mahom identični za sve pivare regiona, a standardi industrije veoma rigorozni.

    E da, vrlo bitna informacija - Bilo je pitanje zašto se više ne osjeća miris ječma u mjeri u kojoj se osjećao ranije?
    Odgovor je - rekuperacija.

    Nekada je sav sadrzaj pare, uz logično mirise koje proističu iz procesa kuvanja izlazio na dimnjake. Danas se najveći dio pare iskorišćava za ponovno zagrijevanje čime se prave uštede u potrošnji energenata i smanjuje karbonski otisak.

    Bluemoon je u pravu, nefiltirano pivo ima mnogo veći rizik da se pokvari zbog svog sadržaja.
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  39. The Following User Says Thank You to Mile_Djikanovic For This Useful Post:


  40. #1800
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,731
    Thanks Thanks Given 
    1,117
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default




    Ovo je najjača ambalaža bila

  41. The Following 2 Users Say Thank You to jokaš For This Useful Post:


Page 72 of 89 FirstFirst ... 226268697071727374757682 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •