Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 79

Thread: Gdje sve ovo vodi?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Gdje sve ovo vodi?

    Nedavno smo putem medija upoznati sa rezultatima ankete o međunacionalnom i međuvjerskom (ne)skaldu u suverenoj nam Crnoj Gori. Rezultati su, najblaže rečeno, porazni i pokazuju da je nivo međuetničke tolerancije na izuzetno niskom, katastrofalnom nivou. Gori je nego ikada prije, ako je vjerovati anketi. Što se to dogodilo, zašto se to događa baš sada kada su na nedavnom referendumu pripadnici manjinskih naroda po ko zna koji put 'uvjerili' većinsku Crnu Goru da su joj privrženi i lojalni? Ili se do ovih rezultata došlo upravo zbog toga, zbog tako izražene podrške državi Crnoj Gori? Pitanje može izgledati apsurdno, ali poznavaoci ovdašnjih prilika znaju da što je nešto kod nas 'uvrnutije', to može biti istinitije.
    Fudbaleri Ulcinja nedavno igraju utakmicu u Danilovgradu i veliki dio publike sat i po vremena urla 'Šiptari, Šiptari..' Niko ne reaguje, ni sudije, ni delegati, ni policija, a na reakciju jednog Ulcinjanina (Crnogorca) da su baš pretjerali i zašto misle da je vrhunska uvreda reći nekome da je Šiptar, publika kreće u pravi linč. U novinama ni riječi, nego se govori o 'fer i korektnoj utakmici'... (U Skadru, na primjer, u onoj, po mnogima primitivnoj i svakakvoj Albaniji, kada se neki sudionik utakmice vrijeđa, posebno na nacionalnoj, vjerskoj ili rasnoj osnovi, sudija prekida utakmicu. Sjetite se kako je Evropska fudbalska organizacija reagovala kada je u Podgorici primitivno vrijeđan fudbaler crnac)
    U Kolašinu, na utakmici malog fudbala, opet su Ulcinjani mrski 'Šiptari', (treba li reći da su sve sportske ekipe iz Ulcinja nacionalno vrlo izmješane), pjeva se o Topoli, Tokiu...Ulcinjani uvrijeđeni i razočarani reaguju novinskim saopštenjem, a iz Kolašina odmah demant da su sve to laži! Lažu, kučke šiptarske! Laže i Rizo Alković da je napadnut na Kurban Bajram, laže mudžahedin, fukara turska! Sve sami mazohisti ti Šiptari i Turci, a o zlobi njihovoj treba li pričati? Sve to piše svakodnevno u novinama, samo se država ne oglašava. Ili misle da sve to treba gurati pod tepih, pa ga neće ni biti, ili, nedajbože, neću das vjerujem, sve to nekome odgovara?
    Na ovom forumu ovih dana ljudi, intelektualci, kažu lako i ležerno da se treba znati čija je ova zemlja više, a čija manje, i da država valja ponekad da pritegne i uštine, ove čija je 'manje', tek da im to stavi do znanja, da se ne zaborave... nije loš povremeni, preventivni let kakvog orla, ili vrane...:roll:

    Nije to, drugovi i drugarice, ono za što smo se borili, ne...

  2. #2
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sigurno su to bili Srbi, narod koji po meni najvis siri mrznju. Procitajte samo na CDM sta se desilo sa nekim jebani* četnikom koji svasta radio jadnom covjeku. Ali naravno ima i Srba koji su korektni ali ja sam u vecini slucaja imao negativno iskustvo.

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Sigurno su to bili Srbi, narod koji po meni najvis siri mrznju.
    Nisam ja rasista, samo mrzim proklete crncuge.
    Bravo momce
    Vecina ljudi je zla

  4. #4
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monitor View Post
    Nedavno smo putem medija upoznati sa rezultatima ankete o međunacionalnom i međuvjerskom (ne)skaldu u suverenoj nam Crnoj Gori. Rezultati su, najblaže rečeno, porazni i pokazuju da je nivo međuetničke tolerancije na izuzetno niskom, katastrofalnom nivou. Gori je nego ikada prije, ako je vjerovati anketi. Što se to dogodilo, zašto se to događa baš sada kada su na nedavnom referendumu pripadnici manjinskih naroda po ko zna koji put 'uvjerili' većinsku Crnu Goru da su joj privrženi i lojalni? Ili se do ovih rezultata došlo upravo zbog toga, zbog tako izražene podrške državi Crnoj Gori? Pitanje može izgledati apsurdno, ali poznavaoci ovdašnjih prilika znaju da što je nešto kod nas 'uvrnutije', to može biti istinitije.
    Fudbaleri Ulcinja nedavno igraju utakmicu u Danilovgradu i veliki dio publike sat i po vremena urla 'Šiptari, Šiptari..' Niko ne reaguje, ni sudije, ni delegati, ni policija, a na reakciju jednog Ulcinjanina (Crnogorca) da su baš pretjerali i zašto misle da je vrhunska uvreda reći nekome da je Šiptar, publika kreće u pravi linč. U novinama ni riječi, nego se govori o 'fer i korektnoj utakmici'... (U Skadru, na primjer, u onoj, po mnogima primitivnoj i svakakvoj Albaniji, kada se neki sudionik utakmice vrijeđa, posebno na nacionalnoj, vjerskoj ili rasnoj osnovi, sudija prekida utakmicu. Sjetite se kako je Evropska fudbalska organizacija reagovala kada je u Podgorici primitivno vrijeđan fudbaler crnac)
    U Kolašinu, na utakmici malog fudbala, opet su Ulcinjani mrski 'Šiptari', (treba li reći da su sve sportske ekipe iz Ulcinja nacionalno vrlo izmješane), pjeva se o Topoli, Tokiu...Ulcinjani uvrijeđeni i razočarani reaguju novinskim saopštenjem, a iz Kolašina odmah demant da su sve to laži! Lažu, kučke šiptarske! Laže i Rizo Alković da je napadnut na Kurban Bajram, laže mudžahedin, fukara turska! Sve sami mazohisti ti Šiptari i Turci, a o zlobi njihovoj treba li pričati? Sve to piše svakodnevno u novinama, samo se država ne oglašava. Ili misle da sve to treba gurati pod tepih, pa ga neće ni biti, ili, nedajbože, neću das vjerujem, sve to nekome odgovara?
    Na ovom forumu ovih dana ljudi, intelektualci, kažu lako i ležerno da se treba znati čija je ova zemlja više, a čija manje, i da država valja ponekad da pritegne i uštine, ove čija je 'manje', tek da im to stavi do znanja, da se ne zaborave... nije loš povremeni, preventivni let kakvog orla, ili vrane...:roll:

    Nije to, drugovi i drugarice, ono za što smo se borili, ne...
    Neka đaole, ti o tome da piskaraš, ti legendarni borac protiv najveće pošasti savremenog svijeta - CRNOGORSKOG, DUKLJANSKOG NACIONALIZMA, te najveće opsanosti za savremeno čovječantsvo!
    Ćuti ti o tome, sramota je da ti o tome pišeš, i nastavi sa tvojm misijom, svetom borbom protiv crnogorskog nacionalizma.

  5. #5
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Nisam ja rasista, samo mrzim proklete crncuge.
    Bravo momce
    Sta rece to liku? Oni po meni najvise sire mrznju. Mislim ljudi koji navodno govore da su Srbi, ali ima i korektnih jer ipak se ne moze jedna nacija reci da pravi probleme, ali iz mojih licnog iskustva, ne prijatnost sam samo mogao da dozivim od njih. Ali eto, sad tek citam da je on izjavio da kao on ga je iazivao i da nije govorio ovo je Srbija. Ima pokvarenih i muslimana i Srba(i drugih), svi znamo ko ne ustaje jedino na himnu ove drzave.

  6. #6
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Sta rece to liku? Oni po meni najvise sire mrznju. Mislim ljudi koji navodno govore da su Srbi, ali ima i korektnih jer ipak se ne moze jedna nacija reci da pravi probleme, ali iz mojih licnog iskustva, ne prijatnost sam samo mogao da dozivim od njih. Ali eto, sad tek citam da je on izjavio da kao on ga je iazivao i da nije govorio ovo je Srbija. Ima pokvarenih i muslimana i Srba(i drugih), svi znamo ko ne ustaje jedino na himnu ove drzave.
    Naravno Rave92 da su Srbi daleko najveći širitelji mržnje na Balkanu. To je sasvim normalno, JER SRBE TOME UČI NJIHOVA ELITA, SRPSKA PRAVOSLAVNA CRKVA I SANU. Što očekuješ od običnog naroda kad njihovi akademici javno pričaju da su svi narodi na Balkanu potekli od Srba?!!
    Njihova kompletna elita širi mržnju prema svemu nesrpskom, prema tome što očekuješ od običnog srpskog naroda, koji upija riječi svojih kobajagi pametnih ljudi.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Sigurno su to bili Srbi, ......
    Neka ti takvih uopstavanja jer to su bile nekakve budale, a one nemaju nacije.

  8. #8
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Monitor, mislim da ce ti ili ova tema biti zakljucana, ili ce ti dokazat dusebriznici da si zapravo ti najopasniji remetilac i huskac. Zasto ovo kazem- zato sto sam nekoliko puta bas na ovom forumu pokusala da ukazem na opasnosti ignorisanja i guranja pod tepih ovakvih problema i pojava...

    Niko nece da shvati da ovakve pojave koje se ignorisu [fudbalske utakmice, bilo dje, dje se nacionalisti razmahuju, Alkovic, i ostale slicne pojave] jako su opasne i ne koriste nikome. Zarad malo politickih poena i sijanja magle da u CG vlada prava multi bla bla harmonija, mnogo se gubi na duge staze.
    Dokazano je da poslije konflikata jedino lijece suocavanje sa istinom i pravda za zrtve. Kod nas, na srecu nije bilo otvorenijih sukoba, ali niko se ne suoci sa Strpcima, Bukovicom, deportacijom, kao i, vec sada zaboravljenom hajkom na lidere SDA [MONITOR je pisao o tome sta su ti ljudi dozivljavali u zatocenistvu]. Za ovo posljednje, drzava je priznala da je napravila gresku i da ih je bespravno drzala u zatvoru i da se djela veleizdaje i ostali gnusni zlocini koji su im stavljani na teret nijesu mogli dokazati. Ljudima je isplacena odsteta.

    Elem, dok se ne suocimo sa stvarnoscu koja nas svakodnevno samara i dok ne utkamo dobre principe u obrazovanje jos od vrtica, nece se nista mijenjati. Naprotiv, produbljivace se jazovi i razlike i ko zna gdje ce sve to da povede.

    Ministarstvo za ljudska i manjinska prava bolje i da ne postoji, jer
    1. nista ne radi
    2. samo unutar sebe diskriminise gradjane CG

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tudjinka View Post
    Monitor, mislim da ce ti ili ova tema biti zakljucana, ili ce ti dokazat dusebriznici da si zapravo ti najopasniji remetilac i huskac.

    Neće zaključati temu, sigurno, a što će neko 'dokazati' da sam ja 'najopasniji', to me baš mnogo ne zabolje. Navikao sam ja na svakojake epitete i odebljala mi je koža, ne brini...

    Nego, momčadi mlada, Rave i Ćipure, nisam ja adresirao temu tamo gdje je vi hoćete prišiti, jer nisu, nažalost, ni ostali u Crnoj Gori imuni na mržnju. Ako i postoji 'adresa' na koju sve ove prljavštine idu, onda je to vlast koja ništa ne čini da preduprijedi, spriječi i sankcioniše ove pojave.
    Vi svoje bitke bojujte na drugom mjestu, otvorite svoje teme.

  10. #10
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monitor View Post

    Nego, momčadi mlada, Rave i Ćipure, nisam ja adresirao temu tamo gdje je vi hoćete prišiti, jer nisu, nažalost, ni ostali u Crnoj Gori imuni na mržnju.
    Eto znao sam da je ipak najveća pošast na planeti - crnogorski nacionalizam. Zato ostavi se ti tema koje ti ne leže, nego fino kao što si naučio bori se svom silinom protiv najopsanije pojave koja nas je zadesila - crnogorskog nacionalizma, dukljanskog nacionalizma, i bori se protiv onoga surovoga koljača i ratnog zločinca - Jevrema!
    Ne skreći sa tvog svetog puta.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kad krijemo ZLOCHINE nad manjinskim narodimo, punih 15 godina,
    a DZELATE I NJIHOVE SHEGRTE,
    shtite Crnogorske sudije, dje tri ZAKLANA SINA, vrede deset puta manje,
    nego dushevni bolovi GLAVE DPSa,
    i dje predstavnici manjinskih naroda, DIZU NEBU POD OBLAKE OVAJ REZIM,
    SAMO DAJ PARE, DA NE "REZIM",
    nego jastuk, pa da LEZIM.

    Kao VECINSKI NAROD,
    najveca ODGOVORNOST JE NA NAMA CRNOGORCIMA,
    ali ni PREDSTAVNICI MANJINSKIH NARADA, koji sjede u REZIMSKE FOTELJE i razne NVO, mogli bi dici glas i traziti zashtitu od divljanja NAZIjONALISTA po CRNOJ GORI.

    Kad Budva ima 80 miliona, Bar oko 70 miliona,
    koji qurac SPRECHAVA ULCINJ, da i oni napune BUDZET, ili njima MORSKO ZLO, ne da da DISHU, jer su oni ALBANCI ?????

    Ima li NEKO , RACIONALNO OBJASHNJENJE ZA OVAJ FENOMEN,
    KO JE LUD, A KOME TRAGOVI SMRDE, OD NEPRAVDE I DISKRIMINACIJE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    rog Cerica
    Posts
    1,546
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da je drzave i reda ne bi bilo toga. Ubi, ubi, ubi zakolji...- to su omiljene pjesme na utakmicama. Ovaj narod mora da je u nekoj podjeli, da mrzi nekog...a sve to precutkuje ova vlast pochkana koja nije u stanju da nista ucini po tom pitanju.

    A zasto da se mijesaju?! Pa da ih SL i ostale ultranacionalistichke stranke optuze da dozvoljavaju da albanci imaju ma kakva prava u CG... O kako smo bijedni. PiH
    Kad me neko pita sto sam ja bez tebe sam,
    sigurno cu tada reci : kakva kuca, kakav stan...

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    ipak se ne moze jedna nacija reci da pravi probleme
    Naravno da ne moze - stoga malo bolje razmisli o kakvoj gluposti govoris kada i sam to prisivas jednoj naciji - u ovom slucaju - srpskoj.

    Ono sto ti pricas je tipicno okretanje glave. Sve lose sto se desi - krivi su veliki zli Srbi. A ako se neko od maltretiranih toliko drzne da ukaze da ne sjede Srbi u policiji, tuzilastvu, sudstvu, ministarstvima, javnom servisu ili da nema Srba u tolikom broju i na svakom mjestu u CG - e onda se pocinje sa optuzbama o nezahvalnosti ili separatizmu.

    Mani se ti uopstavanja. Svaki slucaj je konkretna prica.
    Utakmica, na kojoj publika divlja do mjere identifikovanja sa prethodnim oblicima na nasem evolucionom lancu. Ko reaguje??? Niko! Ko je kriv? Ili Srbi (cus, ka' da ikom drugom pada na pamet da koristi blasfemicni termin Siptar) ili su se ove manjine opet izbezobrazile...
    Last edited by Bonja the Zmaj; 24-12-07 at 19:42.
    Vecina ljudi je zla

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by monitor View Post
    Na ovom forumu ovih dana ljudi, intelektualci, kažu lako i ležerno da se treba znati čija je ova zemlja više, a čija manje, i da država valja ponekad da pritegne i uštine, ove čija je 'manje', tek da im to stavi do znanja, da se ne zaborave... nije loš povremeni, preventivni let kakvog orla, ili vrane...:roll:
    Ovaj dio me i najvise ubija... Osjecaj gadjenja, koji sam imao kada sam shvatio s kim sam sve dijelio radost referendumskog rezultata - mi je sve veci veci.
    Kao da su ljudi koji su 1991 spremno skakali na oruzje, 1997 samo zamijenili pricu, dok su u biti ostali isti primitivci i tako laki na mrznju prema razlicitom. Kao da su ogadili onu iskrenost liberala...

    Quote Originally Posted by monitor View Post
    Nije to, drugovi i drugarice, ono za što smo se borili, ne...
    Ne.
    Zalopojke na stranu. Nema mjesta cutanju. Ovakve stvari treba kidati u korijenu, dok ne postanu uobicajene. Ako vec nije kasno...
    Vecina ljudi je zla

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj dio me i najvise ubija... Osjecaj gadjenja, koji sam imao kada sam shvatio s kim sam sve dijelio radost referendumskog rezultata - mi je sve veci veci.
    Kao da su ljudi koji su 1991 spremno skakali na oruzje, 1997 samo zamijenili pricu, dok su u biti ostali isti primitivci i tako laki na mrznju prema razlicitom. Kao da su ogadili onu iskrenost liberala...
    To je upravo i moje iskustvo.

    Omrzla mi se nezavisnost, Crna Gora i sve sto potice iz nje, zbog ovih 'barjaktara'. Zao mi je sto je tako, jer sam toj nezavisnosti iskreno radovao, ali ni na kraj pameti mi nije palo da ce se sve ovako zavrsiti. Sve sto sam mislio da cu uraditi: investicije, gradnja kuce i eventualni povratak - je sve stalo i nemam nikakvu namjeru da dole vise dodjem osim na kratke odmore zbog te preostale familije. Zatvorio sam nalog za cg-televiziju, ne pratim vise vijesti i samo ponekad (iz dosade) ovdje svratim.

    Mislio sam da je srpski nacionalizam nesto najgore sto sam dozivio - dok nijesam vidio ovaj podmukli crnogorski. Pih.

  16. #16
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac View Post

    Mislio sam da je srpski nacionalizam nesto najgore sto sam dozivio - dok nijesam vidio ovaj podmukli crnogorski. Pih.

    U pravu si Beranac. Puno je zla taj crnogorski nacionalizam učinio i u CG i na Balkanu. Hiljade mrtvih, zaklanih, etnička čišćenja, invalidi, siročad .. sve to ostavi za sobom taj užasni crnogorski nacionalizam. Što jes, jes! :lolblue: :lolblue: :lolblue:

  17. #17
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cipure, izvini sto ne pratim tvoje djelo i stvaranje na ovom forumu, ali, iz ovih postova na ovoj temi vidim da nekako branis sam nacionalizam kao koncept. U stvari, branis crnogorski nacionalizam, koji bi trebalo da je drugaciji od drugih nacionalizama? Ili grijesim?
    Da li si ti nacionalista?

  18. #18
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tudjinka View Post
    Cipure, izvini sto ne pratim tvoje djelo i stvaranje na ovom forumu, ali, iz ovih postova na ovoj temi vidim da nekako branis sam nacionalizam kao koncept. U stvari, branis crnogorski nacionalizam, koji bi trebalo da je drugaciji od drugih nacionalizama? Ili grijesim?
    Da li si ti nacionalista?
    da, ja sebe smatram crnogorskim nacionalistom.

  19. #19
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Sigurno su to bili Srbi, narod koji po meni najvis siri mrznju. Procitajte samo na CDM sta se desilo sa nekim jebani* četnikom koji svasta radio jadnom covjeku. Ali naravno ima i Srba koji su korektni ali ja sam u vecini slucaja imao negativno iskustvo.
    Ko bi bio drugi nego Srbi,jer si ti izvršio ad hoc popis navijača u Kolašinu i Danilovgradu,i pouzdano utvrdio da su to sve Srbi.
    Inače i u Kolašinu i Danilovgradu po popisu većinu čine Crnogorci,ali kada ti kažeš da su to sve bili Srbi,onda se mora verovati tome.
    Još da nam ponudiš dokaze za ovu tvoju tvrdnju,kako si utvrdio da su to "sigurno" bili Srbi.

  20. #20
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    da, ja sebe smatram crnogorskim nacionalistom.

    Znachi ti si taj te je bio na utakmici u Danilovgradu?
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  21. #21
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Berankrsh69 View Post
    Znachi ti si taj te je bio na utakmici u Danilovgradu?
    Jesam, ja navijam za Mermer iz Danilovgrada.

  22. #22
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ljudji sto se palite dzabaluk ,ta stoka koja zijeva te parole treba bit nabijena po zatvora i tacka ,sto o tome treba dalje rec ? !!! Valjda se na utakmice tj sportska natjecanja dolazi da se uziva u sportu a ne laje ka pascat na druge nacije vjere itd itd ! Ja u potpunost razumijem Cipura ( i ja sam Crnogorski nacionalis) koji oce da dokaze da Crnogorski nacionalizam nikt u istoriju nije bio protiv drugije naroda i vjera ali isto tako razumijem razocarenje ove druge bande kad cuju pascat dje laju takve parole i podizu mrznju pomedju nacija vjera itd itd !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  23. #23
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Naravno da ne moze - stoga malo bolje razmisli o kakvoj gluposti govoris kada i sam to prisivas jednoj naciji - u ovom slucaju - srpskoj.

    Ono sto ti pricas je tipicno okretanje glave. Sve lose sto se desi - krivi su veliki zli Srbi. A ako se neko od maltretiranih toliko drzne da ukaze da ne sjede Srbi u policiji, tuzilastvu, sudstvu, ministarstvima, javnom servisu ili da nema Srba u tolikom broju i na svakom mjestu u CG - e onda se pocinje sa optuzbama o nezahvalnosti ili separatizmu.

    Mani se ti uopstavanja. Svaki slucaj je konkretna prica.
    Utakmica, na kojoj publika divlja do mjere identifikovanja sa prethodnim oblicima na nasem evolucionom lancu. Ko reaguje??? Niko! Ko je kriv? Ili Srbi (cus, ka' da ikom drugom pada na pamet da koristi blasfemicni termin Siptar) ili su se ove manjine opet izbezobrazile...
    Ja govorim iz mojih licnih iskustva, jedino sam od njih imao neprijatnosti. Jesu li Srbi dolazili iz Sbije u PG da navijamo protiv Hrvata? Ko je tada pjevao one fasisticke pjesme? Ciji drzavljanin je uhvacen da je gadjao kamenje na iste? Malo sam pretjerao, ali znam da nijedan pravi Crnogorac nece psovati Albance ili eto vec kako govore "siptare" bez razloga na utakmicama a i znamo ko ih najvise mrzi sad. Kako da imam postovanja kad vecina kod srpskih stranak govore neke rijeci "sprske zemlje" i da su "konstutivni narod", necu drugo i ocekivati. Tamo jesu vecina Crnogorci, ali dovoljno je 30 ljudi da pjevaju to, da se cuje dobro, dobar dokaz je isto ta utakmica Buducnosti. Ali kazem, malo sam pretjerao, moguce je i da su bili Crnogorci, kao sto rekoh, svugdje ima budala ali kod njih najvise.

  24. #24
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemam namjeru da ulazim u diskusije na ovom forumu,samo ga posjetim sa vremena na vrijeme ali Rave moram da ti odgovorim za ovaj poslednji post jer nijesi u pravu apsolutno.Zamolio bi te da ne komentarises stvari sa kojima nisi upoznat ,a tu konkretno mislim na dogadjaje sa utakmice Buducnost-Hajduk koje si pomenuo.
    Tacno je da je doslo nekoliko ljudi iz Beograda koji su napali navijace Hajduka na Jazu kraj Budve,ali taj pomenuti dogadjaj nema veze sa samom utakmicom i navijanjem navijaca Buducnosti.
    Navijaci Buducnosti, i niko drugi lise njih samih, je pjevao one pjesme na stadionu to vece,znaci te pjesme nije pocenjao nikakav drzavljanin Srbije vec sve sami Podgoricani.
    Navijace Hajduka u Podgorici kamenovali su i napadali sve sami Podgoricani pojacani sa nekoliko navijaca iz Nisa sa kojima su navijaci Buducnosti u prijateljskim odnosima.
    Ne svaljuj krivicu na drzavljane Srbije bar sto se te situacije tice,jer sve sto se desilo i sto se skandiralo desilo se jer su to gradjani Podgorice,navijaci Buducnosti zeljeli.
    A o ljubavi Hrvata prema Podgoricanima ili te Crnogorcima se raspitaj na osnovu dogadjaja koje su dozivljeli u Splitu na uzvratnoj utakmici.
    Vec sam previse skrenuo sa teme,izvinjavam se moderatorima,samo sam htio da se te stvari oko pomenute utakmice razjasne,jer sam u potpunosti upoznat sa situacijom.U ostalu pricu i temu topika ne ulazim.Toliko
    Last edited by batigol; 25-12-07 at 15:39.

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Recimo da sam prošle godine išao na utakmicu u Tuzi, da pratim Budućnost, i da su tamošnji "navijači" na naše navijanje odgovarali s nekoliko pjesama koje se završavaju sa: "Srbija, Srbija"... Onaj ostatak rečenice koji je prethodio tome nisam razumio(niti imam neku izraženu želju za tim), ali pretpostavljam da nije bilo ništa naivno...
    Navijači Budućnosti su u Tuzima - četnici, u Beranama - ustaše, u Nikšiću - šiptari... eto, imao si dosta materijala da otvoriš topic, ali nisi...
    Last edited by [kinetic]; 25-12-07 at 15:44.

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Moral, dobro i loše
    By Mungos in forum Religija i filozofija
    Replies: 100
    Last Post: 04-09-17, 03:39
  2. Gdje naci ???????
    By stefan123 in forum Hardware
    Replies: 17
    Last Post: 09-05-09, 20:53
  3. Ima li gdje da se kupi
    By Koma[MFHN] in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 20-09-06, 22:23
  4. HITNO !!!! Gdje naci tecnost za meka sociva ?
    By crnogorac-nk in forum Centralni
    Replies: 25
    Last Post: 30-06-06, 00:12
  5. Baterije za LatpTop racunare, gdje u CG?
    By 11 in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 12-03-06, 14:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •