Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 30

Thread: Aaaaa pomagajte!

  1. #1
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Exclamation Aaaaa pomagajte!

    Sredjujem neke slike, i odjednom ukoci sve.. i folder u kojem sam imao oko 8 hiljada fotki, su nestali, svi folederi podfolderi sa svim slikama! Kad udjem u folder photos, bukvalno pise da prazan , empty 0 files 0 0 folder.. A NISAM NISTA BRISAO!

    MORAM TO VRATIT SVE!

    HELP!
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  2. #2
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovo je za vracanje fajlova kad se izbrisu, mozda ih tu nadjes, makar probaj
    http://www.snapfiles.com/get/pcinspector.html

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,312
    Thanks Thanks Given 
    272
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    a i ti si naša' da sređuješ slike kad ti je rođendan..što ti je to trebalo, opusti se

  4. #4
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Pokusaj sa programom Recuva, ja sam tako vratio sa fleske dosta podataka....

  5. #5
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    poenta je sto slike nisu obrisane.. i da sam ih obrisao oslobodio bi se prostor na disku.. ali ima prosotra isto kao prije

    uhh kako je ovo lose.. prelose!
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  6. #6
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    E da, imam i ja progam za vracanje fajlova, i vracao sam ih dosta puta. Upalio sam ga, i on savrseno vidi sve te slike i foldere.. ali kad ih vracam (ne znam zasto), ali moram da ih vratim na drugu particiju.. ne mogu na D:\ jer su na njemu vec bile.. a na C:\ nemam prostora nikako, i bas nista ne smijem obrisat
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  7. #7
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    e sad ti je najbitnije dok ne nabavis externi hdd da bas nista ne stavljas na tu particiju gdje su ti bile slike, jer je manja mogucnost da ih vratis. Nista, ne diraj, kod nekoga uzajmi hdd i vrati podatke na njega.

  8. #8
    Join Date
    May 2006
    Location
    Split
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    chkdsk*


    *10 characters
    Haec olim meminisse ivvabit
    http://1944killingfields.co.uk

  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    jep i posle chkdsk ako se vrnu novi hd backup i kopiranje, ako se ne zavrnu uradis jedan fini ruski program hdd regenrator, pa i ako to nece , skines windows mini pe, flesku externi hd i vrnes sve i novi hd u komp
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  10. #10
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,420
    Thanks Thanks Given 
    5,554
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    postoji varijanta vrusa koji ti foldere i subfoldere stavlja kao hidden i read only, a postavlja .exe fajlove koji imaju isto ime kao folderi i subfolderi.

    Total Commander, nadjes putanju dje su bile slike, pritisnes ctrl+b, sortiras po ekstenziji, i obrises te .exe fajlove.

    Mana je sto windows (XP) ne moze maci opciju hidden nad tim folderima, pa ces ili morat nanovo otvarat foldere i kopirat te slike u njih, ili da trazis neko elegantioje i lakse rijesenje.

    Ali prvi dio price o Total commanderu ostaje.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. #11
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    totalcmd defitivno, ili kucaj u win exploreru rucno putanju gore
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  12. #12
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,420
    Thanks Thanks Given 
    5,554
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    ako to nije problem, a vjerujem da ce totalcmd rijesit stvar, neka onda odradi hdd regenerator, ili neka proba da pristupi preko nekih alata preko miniPe-a.

    Ako ti treba takav softver sve dolazi uz Hirens, ako bude trebao disk javi se na private.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  13. #13
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stevane, ako je eksterni HD pošalji mi poruku da vidim šta mogu da uradim, a trebalo bi da mogu da ti sredim to.

  14. #14
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    125
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Idi na usrers/username/pictures (windows 7 ili vista) ili Documnes and settings/username/my documents/my pictures (čini mi se za windowsxp) pa pogledaj da ti se nije tu nešto zeznulo, možda te je sistem "prebacio" (kreirao) novog usera pa kad klikneš na folger pictures on te šalje u novog korisnika a ne dotadašnjeg (zezne nešto sa user.ini fajlom).

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,982
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Skini neku live distribuviji linux -a i onda bootuj sa nje. Udji u folder u kojem ssu ti slike i prebaci ih na drugo mjesto ili flešku.

    Slike ti nijesu izbirsane jer ti se nije povećao slobaodan prostor na HDD -u.

    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    'vako. Vratio sam sve fajlove, paz'te kako:

    Znam da nikako ne mogu uc u taj folder, tj kad udjes pise empty, prazan 0 files, 0 folders. Sjetim se ja da kad povezem fotoaparat sa kompom, da bi prebacio nove slike.. kad ih aparat prebaci sve, automatski se otvara folder u kojem su smjestene te nove slike.. a posto sam ja namjestio da mi sve slike iz aparata smjesta u folder D:/STEVAN/photos/Nikon D90/ samo sam posao na ono "Up" (direktorijum nazad) i eto ga.. tad se vidjele sve slike svi folderi. Onda sam minimizirao to, i u mom folderu napravio novi folder "Photos" i samo Ctrl+a, i Ctrl+V u taj novi folder, i tako prebacio svih 20.2 Gb slika. ali sto se desava.. Sad taj folder prvobitni moram obrisat, jer mi naravno ne treba vise, jer sam kopirao sve slike. Ctrl+a i delete, ali prijavljuje da jedan folder nece da obrise (poznata poruka "Folder is not empty).. pa onda nece ni sve ostalo. Uzmem ja postepeno malo po malo, i obrisem sve, sem dva foldera.. To su dva obicna fodlera sa slikama, poptuno normalnim kao i sve druge.. Zasto nece da obrise, ne znam.. uglavnom pise "not empty". Probam ja na stari dobri nacin da "ubijem" te foldere, tako sto otovrim CMD, i radim "del :\STEVAN\photo /q /s" (kad sam to iskucao, naravno uradim End task za Explorer, da mi ne prijavio dobro poznatu gresku "cannot because ... already in use") ali kad stisnuh enter. izbaci gresku. ovu:





    E sad, podjem ja na google, da vidim sto je to CRC error, procitam nesto, i kaze uglavnom da ce se rijesiti naredbom u cmd-u chkdsk /R. Ja tu uradim, ali mi kaze onda,, ne moze, da li zelis "force dismount this drive?"

    E tu sam stao, reko bolje da ne klikam YES, kad ne znam sto je. Ionako sma vratio sve moguce slike, a ta dva prazna fajla mi nista ne smetaju.. mada kad god samo kliknem na taj folder "photo" u kojem su ostala ta dva foldera, stalno se ukoci komp na 3-4 sekunde.. tako da me malo jebe samo to postojanje tog foldera.. Ako ima ko predlog kako da ga obrisem, neka javi..

    Na kraju malo ironicno ispada, da sam pomocu fotoaparata uspio vratit slike (Nikon , a CPU? )
    Last edited by stevann; 23-07-10 at 15:52.
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  17. #17
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    'vako. Vratio sam sve fajlove, paz'te kako:

    Znam da nikako ne mogu uc u taj folder, tj kad udjes pise empty, prazan 0 files, 0 folders. Sjetim se ja da kad povezem fotoaparat sa kompom, da bi prebacio nove slike.. kad ih aparat prebaci sve, automatski se otvara folder u kojem su smjestene te nove slike.. a posto sam ja namjestio da mi sve slike iz aparata smjesta u folder D:/STEVAN/photos/Nikon D90/ samo sam posao na ono "Up" (direktorijum nazad) i eto ga.. tad se vidjele sve slike svi folderi. Onda sam minimizirao to, i u mom folderu napravio novi folder "Photos" i samo Ctrl+a, i Ctrl+V u taj novi folder, i tako prebacio svih 20.2 Gb slika. ali sto se desava.. Sad taj folder prvobitni moram obrisat, jer mi naravno ne treba vise, jer sam kopirao sve slike. Ctrl+a i delete, ali prijavljuje da jedan folder nece da obrise (poznata poruka "Folder is not empty).. pa onda nece ni sve ostalo. Uzmem ja postepeno malo po malo, i obrisem sve, sem dva foldera.. To su dva obicna fodlera sa slikama, poptuno normalnim kao i sve druge.. Zasto nece da obrise, ne znam.. uglavnom pise "not empty". Probam ja na stari dobri nacin da "ubijem" te foldere, tako sto otovrim CMD, i radim "del :\STEVAN\photo /q /s" (kad sam to iskucao, naravno uradim End task za Explorer, da mi ne prijavio dobro poznatu gresku "cannot because ... already in use") ali kad stisnuh enter. izbaci gresku. ovu:





    E sad, podjem ja na google, da vidim sto je to CRC error, procitam nesto, i kaze uglavnom da ce se rijesiti naredbom u cmd-u chkdsk /R. Ja tu uradim, ali mi kaze onda,, ne moze, da li zelis "force dismount this drive?"

    E tu sam stao, reko bolje da ne klikam YES, kad ne znam sto je. Ionako sma vratio sve moguce slike, a ta dva prazna fajla mi nista ne smetaju.. mada kad god samo kliknem na taj folder "photo" u kojem su ostala ta dva foldera, stalno se ukoci komp na 3-4 sekunde.. tako da me malo jebe samo to postojanje tog foldera.. Ako ima ko predlog kako da ga obrisem, neka javi..

    Na kraju malo ironicno ispada, da sam pomocu fotoaparata uspio vratit slike (Nikon , a CPU? )
    Imaš li neki unlocker u računar???
    ps:čudo da se momak na postdiplomske SPR suočava sa ovim problemom
    deuscroix

  18. #18
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Sve se desilo dok sam sredjivao slike.. znaci folder u kojem su samo slike, i nista vise.. bas mi nije jasno zbog cega se to desilo

    nemam unlocker

    i zasto je cudno da se suocavam sa tim.. kad je komp u pitanju, sve je moguce.. bukvalno sve
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  19. #19
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Ne znam oće li ti pomoć ali imaš free verziju http://download.cnet.com/Unlocker/30...-10493998.html i onda probaj preko njega da ga obrišeš
    deuscroix

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,982
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    'vako. Vratio sam sve fajlove, paz'te kako:

    Znam da nikako ne mogu uc u taj folder, tj kad udjes pise empty, prazan 0 files, 0 folders. Sjetim se ja da kad povezem fotoaparat sa kompom, da bi prebacio nove slike.. kad ih aparat prebaci sve, automatski se otvara folder u kojem su smjestene te nove slike.. a posto sam ja namjestio da mi sve slike iz aparata smjesta u folder D:/STEVAN/photos/Nikon D90/ samo sam posao na ono "Up" (direktorijum nazad) i eto ga.. tad se vidjele sve slike svi folderi. Onda sam minimizirao to, i u mom folderu napravio novi folder "Photos" i samo Ctrl+a, i Ctrl+V u taj novi folder, i tako prebacio svih 20.2 Gb slika. ali sto se desava.. Sad taj folder prvobitni moram obrisat, jer mi naravno ne treba vise, jer sam kopirao sve slike. Ctrl+a i delete, ali prijavljuje da jedan folder nece da obrise (poznata poruka "Folder is not empty).. pa onda nece ni sve ostalo. Uzmem ja postepeno malo po malo, i obrisem sve, sem dva foldera.. To su dva obicna fodlera sa slikama, poptuno normalnim kao i sve druge.. Zasto nece da obrise, ne znam.. uglavnom pise "not empty". Probam ja na stari dobri nacin da "ubijem" te foldere, tako sto otovrim CMD, i radim "del :\STEVAN\photo /q /s" (kad sam to iskucao, naravno uradim End task za Explorer, da mi ne prijavio dobro poznatu gresku "cannot because ... already in use") ali kad stisnuh enter. izbaci gresku. ovu:





    E sad, podjem ja na google, da vidim sto je to CRC error, procitam nesto, i kaze uglavnom da ce se rijesiti naredbom u cmd-u chkdsk /R. Ja tu uradim, ali mi kaze onda,, ne moze, da li zelis "force dismount this drive?"

    E tu sam stao, reko bolje da ne klikam YES, kad ne znam sto je. Ionako sma vratio sve moguce slike, a ta dva prazna fajla mi nista ne smetaju.. mada kad god samo kliknem na taj folder "photo" u kojem su ostala ta dva foldera, stalno se ukoci komp na 3-4 sekunde.. tako da me malo jebe samo to postojanje tog foldera.. Ako ima ko predlog kako da ga obrisem, neka javi..

    Na kraju malo ironicno ispada, da sam pomocu fotoaparata uspio vratit slike (Nikon , a CPU? )
    ovo ti je slično onom što sam ti rekao za Ubuntu. Sada ti treba program koji se zoveovako i onda lijepo otključaš te foldere. Vjerovatno se ovo desilo kod tebe u toku kopiranje, ali je bitno bilo da znaš da nijesu izbrisani :joint:
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #21
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Skinuo. "Object was deleted" Ali i dalje je tu
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  22. #22
    Join Date
    May 2010
    Posts
    536
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bar si fotografije neke spasio, cuti.
    ja sam ja ti si ti

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,982
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    Skinuo. "Object was deleted" Ali i dalje je tu
    Ajde probaj isto u safe mode...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  24. #24
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Emirate of Granada
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mene se pc maloprije ugasi odjednom, realtivno je nov, solidna konfiguracija... upalih ga direktno bez safe mode radi kao da nista nije bilo... sto je moglo da izazove takvo gasenje?

  25. #25
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Creep View Post
    mene se pc maloprije ugasi odjednom, realtivno je nov, solidna konfiguracija... upalih ga direktno bez safe mode radi kao da nista nije bilo... sto je moglo da izazove takvo gasenje?
    Vjerovatno pad napona...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ne stizanje sms poruka na promonte mreži.AAAAA!
    By Koma[MFHN] in forum Operatori
    Replies: 35
    Last Post: 19-06-07, 12:33
  2. QQ pomagajte !
    By stefan123 in forum Software
    Replies: 7
    Last Post: 08-11-06, 14:09
  3. Pomagajte !
    By damspg in forum Software
    Replies: 7
    Last Post: 11-04-06, 14:22
  4. DVD/RW pomagajte
    By Milonja in forum Hardware
    Replies: 2
    Last Post: 09-02-06, 15:31
  5. pomagajte
    By Cuzo in forum Internet
    Replies: 5
    Last Post: 21-12-05, 22:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •