Results 1 to 24 of 24

Thread: Diskriminacija Prema Bosnjacima

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Diskriminacija Prema Bosnjacima

    05. decembar 2007.
    Podgorica

    DISKRIMINATORSKI ODNOS DRŽAVNE TUŽITELJKE CG PREMA BOŠNJACIMA

    Bošnjačka stranka je začuđena činjenicom da vrhovni državni tužilac Vesna Medenica ne zna koji sve narodi žive u Crnoj Gori.
    Pobrojavajući narode čiji su kadrovi zastupljeni u tužilaštvu, g-đa Medenica je, namjerno ili slučajno, izostavila Bošnjake.
    Naime, dovoljno je biti elementarno informisan pa znati da u Crnoj Gori, prema posljednjem popisu stanovništva živi 9,4% Bošnjaka.
    Ne znamo da li je u pitanju neinformisanost državne tužiteljke ili za nju ne postoji gotovo desetina stanovništva Crne Gore ili, pak, ta populacija nema dovoljno dobre kadrove za tužilaštvo ili ti kadrovi ne odgovaraju njenoj mjeri i ukusu ili ne prolaze njen test podobnosti.
    G-đa Medenica je kazala da su manjinski narodi u cjelosti zastupljeni u obavljanju državno-tužilačke funkcije, kao i da su u tome ispoštovani međunarodni standardi.
    Pitamo se kakve to međunardne standarde poštuje vrhovna državna tužiteljka kada u tužilaštvu nema pripadnika trećeg po brojnosti naroda u Crnj Gori?
    Bošnjačka stranka smatra da, u konkretnom slučaju, ukoliko postoje razlozi zbog kojih je g-din Ahmedin Šutković nepodoban za rad u tužilaštvu, trebalo bi da mu se ti razlozi javno saopšte.
    Ako je neko 17 godina bio zamjenik osnovnog državnog tužioca, koje su to naknadne reference koje su mu potrebne za dalji rad u tužilaštvu?
    Smatramo da i ovaj slučaj potvrdjuje diskriminatorski odnos vrhovne državne tužiteljke prema pripadnicima bošnjačkog naroda u Crnoj Gori, čime samo potvrdjuje više puta iznešene ocjene Bošnjačke stranke o njenom dosadašnjem radu

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vasi komentari.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    U jebote...kolika priča oko toga što je ženi promaklo da pomene Bošnjake. Nije u redu, ali ne treba dizat frku, vjerovatno je nenamjerno preskočila. Neka sljedeći put prve Bošnjake spomene , a neka Crnogorce preskoči ne bih se uznemirio ni najmanje.

    Nego više mene brine neažurnost sudova, korupcija i politički pritisak na sudstvo i tužilaštvo. A Bošnjaka ima koliko ih ima , niko ih neće ukrasti.
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  4. #4
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ATAMAH View Post
    U jebote...kolika priča oko toga što je ženi promaklo da pomene Bošnjake. Nije u redu, ali ne treba dizat frku, vjerovatno je nenamjerno preskočila. Neka sljedeći put prve Bošnjake spomene , a neka Crnogorce preskoči ne bih se uznemirio ni najmanje.

    Nego više mene brine neažurnost sudova, korupcija i politički pritisak na sudstvo i tužilaštvo. A Bošnjaka ima koliko ih ima , niko ih neće ukrasti.
    Tachno...Ovo saopshtenje je jedna ordinarna budalashtina,a manjinske partije naravno da vole da se pozivaju na diskriminaciju,jer je to dobar nachin za skupljanje glasova...
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  5. #5
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ove manjinske partije odje su ko crnci u USA. Samo se na diskriminaciju pozivaju :P

  6. #6
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vi znaci smatrate da diskriminacije nema?

    Ja znam da recimo ima mnogo diskriminacije u Ministarstvu za ljudska i manjinska prava, dje ne moze da se zaposli crnogorac/ka...

  7. #7
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tako je i u Bosnu kad se prica o Srbima koji zive van R.S ali u BIH...

    Zato Dobrusky, probaj svoje (probajte vase) greske da popravis (popravite), tako da bi (da bih ste) poslijed toga mogao (mogli) uciti drugoga kako sto treba itd...

  8. #8
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MNT ne znam kome se obracas, FYI, ja sam gradjanka i drzavljanka Crne Gore. Slazem se s tobom da treba srediti stvari prvo u svojoj drzavi pa onda pricati drugima. Ja bih voljela da mogu da doprinesem da se u CG postavi primjer za zemlje okruzenja. Nadam se da se slazes sa mnom.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    MULTIKULTURALNOST,
    mora postati NAJSVETLIJI CILJ CRNE GORE,
    svi moraju imati iste MOGUCNOSTI,
    za shkolovanje i karijeru,
    ali ogromne razlike izmedju SPOSOBNIH I RADNIH,
    i onih LIJENIH I NESPOSOBNIH I NERADNIH, njima samo SOCIJALNA SIGURNOST, da prezive i da NJIHOVA DJECA NE PATE, ZBOG NESPOSOBNIH RODITELJA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #10
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Diskriminacija je dio nacionalne kulture CG. Koliko god normalnih ljudi manjina upozna (katolicka (-sa 'cudnim' imenom/prezimenom) ili muslimanska (sa po defaultu 'cudnim' imenom)), dovoljan je jedan yebeni stereotipni olosh da kompletna slika, koju su gradili ti dobri i normalni ljudi (vecina-vecine), bude ubrljana.

    Normalan odnos medju ljudima u CG nikad nece postojati. Najbolje sto moze da se 'izvuce' je neko isiljeno postovanje razlicitosti. No, pod globalnim trendom islamofobije, rasne i etnicke mrznje, antisemitizma itd. to jedva da je moguce.

  11. #11
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    Diskriminacija je dio nacionalne kulture CG. Koliko god normalnih ljudi manjina upozna (katolicka (-sa 'cudnim' imenom/prezimenom) ili muslimanska (sa po defaultu 'cudnim' imenom)), dovoljan je jedan yebeni stereotipni olosh da kompletna slika, koju su gradili ti dobri i normalni ljudi (vecina-vecine), bude ubrljana.

    Normalan odnos medju ljudima u CG nikad nece postojati. Najbolje sto moze da se 'izvuce' je neko isiljeno postovanje razlicitosti. No, pod globalnim trendom islamofobije, rasne i etnicke mrznje, antisemitizma itd. to jedva da je moguce.
    imas moj potpis :bart:

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    Normalan odnos medju ljudima u CG nikad nece postojati. Najbolje sto moze da se 'izvuce' je neko isiljeno postovanje razlicitosti.
    Navedi nam neku drzavu za koju mislis da je normalan odnos pa da je poredimo sa nasom i vidimo kojoj sta nedostaje i da je tacno to sto tvrdis.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Navedi nam neku drzavu za koju mislis da je normalan odnos pa da je poredimo sa nasom i vidimo kojoj sta nedostaje i da je tacno to sto tvrdis.
    Jeste, druze Hari, ja sam obisa cijelu planetu, uzduz i poprijeko... Do tancina znam kako svaki sistem funkcionise. Jedem iskljucivo dobra jela i kresem najkvalitetnije manekenke. Onako u pauzi bacim koji post na forum, cisto da se zna da sam najpametniji.

    .. I da se zna mi puca ..... za to to sto se desava van moga zivotnog stanista. Jer svi su izgledi da je ambijent u kojem su aktuelni alfa veprovi zapiskili granice, moj dozivotni sudjeni. Za drugo mi, dakle, jos jedared puca dvades' i kusur... centimetara.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Navedi nam neku drzavu za koju mislis da je normalan odnos pa da je poredimo sa nasom i vidimo kojoj sta nedostaje i da je tacno to sto tvrdis.
    kosovo albanija bosna i hercegovina itd itd hahahahahahahahahahahahahahahahah !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  15. #15
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    Za drugo mi, dakle, jos jedared puca dvades' i kusur... centimetara.
    Potpuno se slazem i odlucujem da od sad i ne pokusavam da polemisem na datu, a i na mnoge druge teme. Barem ne ovdje.
    Meni jes da fale tih dvades' i kusur cm [ahhh], ali vjerujem da ako se hrabrost mjeri mudima, imam ih vise no mnozina.

    Jednostavno, mislim da ste u pravu kad kazete da se neke stvari nikad nece promijeniti, i da ce uvijek biti sacica primitivnih koja bi "turke u anadoliju" "srbe na vrbe" i ostale krilatice i narodne umotvorine sprovodila zarad najvjerovatnije licnih nekompetencija i kompleksa [Outlook ih jos ubi u pojam sa 20+ cm]. Ovo licnih kazem jer se sve na kraju svede na pojedince koji svoje strukture licnosti trude da "lijece" u masama i masovnim pokretima, kao i identifikacijom sa gomilom koja ce im dati iluziju necega boljeg, viseg, i napraviti maglu da ako pripadaju toj "visoj kasti" da su i sami bolji.... no drugari, ovim se bave psihologija, politicka psihologija, sociologija, razvojna psihologija, kulturne studije, politicka analiza, psihoanaliza i mnoge druge discipline, pa ne mogu sve da svedem u post [mada sam zeljela, za pozdrav]

    Bu'te dobro, pozdrav
    Last edited by L'enfant_terrible; 08-12-07 at 02:53.

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mene se cini da je tebe neko najedio ,elde ito bez svije 20 i kusur cm ? Eo ti tips , " O P U S T E N O " !!!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  17. #17
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Samo neka bosnjacka stranka predje u drugu stranku pa ces da vidis kako se gube diskriminacije po nacionalnoj osnovi...

  18. #18
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    MULTIKULTURALNOST,
    mora postati NAJSVETLIJI CILJ CRNE GORE,
    svi moraju imati iste MOGUCNOSTI,
    za shkolovanje i karijeru,
    ali ogromne razlike izmedju SPOSOBNIH I RADNIH,
    i onih LIJENIH I NESPOSOBNIH I NERADNIH, njima samo SOCIJALNA SIGURNOST, da prezive i da NJIHOVA DJECA NE PATE, ZBOG NESPOSOBNIH RODITELJA.
    sad bi` ti rekli..

    pa daaa svi imaju ista prava,samo nece da ih koriste..

    shto je donekle i tachno..

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    Diskriminacija je dio nacionalne kulture CG. Koliko god normalnih ljudi manjina upozna (katolicka (-sa 'cudnim' imenom/prezimenom) ili muslimanska (sa po defaultu 'cudnim' imenom)), dovoljan je jedan yebeni stereotipni olosh da kompletna slika, koju su gradili ti dobri i normalni ljudi (vecina-vecine), bude ubrljana.

    Normalan odnos medju ljudima u CG nikad nece postojati. Najbolje sto moze da se 'izvuce' je neko isiljeno postovanje razlicitosti. No, pod globalnim trendom islamofobije, rasne i etnicke mrznje, antisemitizma itd. to jedva da je moguce.
    slijedi
    ----
    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Navedi nam neku drzavu za koju mislis da je normalan odnos pa da je poredimo sa nasom i vidimo kojoj sta nedostaje i da je tacno to sto tvrdis.
    !!!



    Generalno mnogo glup topic i obavjeshtenje Boshnjachke stranke..
    (ubjedjen sam,da je) doshlo do tehnichke greshke
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  19. #19
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Mene se cini da je tebe neko najedio ,elde ito bez svije 20 i kusur cm ? Eo ti tips , " O P U S T E N O " !!!
    Najede me primitivci, kompleksasi, glupaci, masnoguzi, supci, poltroni, "najpametniji", najbolji jebachi [a jedini dokaz za to je samo-marketing], sitne duse, zatvoreni umovi, niski udarci, samoobmanjivaci, sijaci magle...
    Najvise me najedi nepravda. Prema bilo kome, bilo cemu- bez obzira na bilo koje sekundarne i nekima bitne karakteristike.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    Za drugo mi, dakle, jos jedared puca dvades' i kusur... centimetara.
    Malo sto si ispunio svoju nasusnu potrebu da se pohvalis sa dvades i kusur centimetara nego ces jos postati objekt pozudnih pogleda i ogromnih kompleksa onih kojima priroda nedje okrati. Cudno je ta igra prirode pa nedje poobilato okrati, ali nedje produzi. Da li je i to neki vid diskriminacije ili samo dio sarenila bozje baste djavo ce ga znati, ali se ipak cuvaj pucanja jer ta destruktivnost smanjuje, a gubitak tako znacajnog argumenta moze biti poguban.

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Navedi nam neku drzavu za koju mislis da je normalan odnos pa da je poredimo sa nasom i vidimo kojoj sta nedostaje i da je tacno to sto tvrdis.
    Nazalost - tipicni argument ljudi kojima je bitniji imidz nase mlade drzave, negoli realna situacija - kad god se pomene neki segment nase drustvene prakse koji ne funkcionise na zadovoljavajucem nivou - odmah slijedi tipicno relativizovanje: a dje funkcionise?
    Kad se kaze normalna zemlja - ne misli se da je tamo sve med i mlijeko, vec se misli da se u toj zemlji ne zatvaraju oci pred tim problemima i da se o njima javno i otvoreno razgovara. Da li ce doci i kada do i kakvog rjesenja - drugo je pitanje.

    To sto se kod nas svaki takav problem gura pod tepih multikulturalne tradicije (valjda je sama cinjenica da se nismo pobili medju sobom 1991 dovoljna za takvu relativizaciju - iako se nismo pobili ponajmanje zahvaljujuci vecinskom narodu, koji ima i najvecu odgovornost)...

    Kao sto rece Outlook, i meni puca mojih 17.5 cm - za druge. Interesuje me moje dvoriste. A moje dvoriste hocu da sredim zbog mene samog, a ne zbog nekih drugih.

    Nemojmo traziti druge zemlje za poredjenje, nismo valjda toliko mutavi da i sami nismo svjesni sto je normalno...
    Vecina ljudi je zla

  22. #22
    Join Date
    May 2007
    Posts
    2,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ko su u stvari manjinski narodi?
    Crnogorci, Srbi, Bosnjaci, Muslimani nikada nijesu bili manjina u Crnoj Gori!
    To što ,danas, neki Srbi i Bošnjaci traže matičnu državu van Crne Gore je trenutni politički interes!
    Jedini pravi manjinski narodi(tako sebe i doživljavaju) su Hrvati i Albanci.
    Bukvalno svi Hrvati i Albanci će vam reće da su njihove matične države Hrvatska i Albanija!
    Jedino i ove etničke grupe pohadjau škole na svojim maternjim jezicima a školski udžbenici su im iz susjednih država, osim naravno obaveznog obrazovanja našeg školstva!
    Činjenica je da su Bosnjaci veoma slabo zastupljeni u državnim institucijama s obzirom na procenat stanovnika.
    Ali ja mislim da je tako i sa drugim etničkim grupama sem Crnogoraca!
    U glavnom gradu Podgorici, gdje živi 1/4 Srba, nijedan nije zaposlen u bilo kojem opštinskom organu!
    To je zvaničan odgovor gradonačelnika Mugoše na poslaničko pitanje u skupštini!
    U Ulcinju, gdje je 85% Albanaca, u visoko policijskim i sudskim organima, skoro, da i nema Albanaca!
    Znam neko će reći, da to nije posledica diskriminacije, već se eto tako ,igrom slučaja, dešava!
    Medjutim ,kada ova dešavanja predju u pravilo ponašanja , onda je to već problem!
    Kao Crnogorac smatram da bi trebalo mnogo više voditi računa o ovim pojavama jer vremenom možemo ući u bespotrebne nacionalne tenzije!
    Zar nijedan Albanac nema kapacitet da bude predjednik osnovnog suda u Ulcinju?
    Zar nijedan Srbin nema kapacitet da bude uposlen u organima glavnog grada?
    Zar nijedan Bošnjak nema kapacitet da ima iole značajniju funkciju?
    Libertas

  23. #23
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sinisam View Post
    A ko su u stvari manjinski narodi?
    Crnogorci, Srbi, Bosnjaci, Muslimani nikada nijesu bili manjina u Crnoj Gori!
    To što ,danas, neki Srbi i Bošnjaci traže matičnu državu van Crne Gore je trenutni politički interes!
    Jedini pravi manjinski narodi(tako sebe i doživljavaju) su Hrvati i Albanci.
    Bukvalno svi Hrvati i Albanci će vam reće da su njihove matične države Hrvatska i Albanija!
    Jedino i ove etničke grupe pohadjau škole na svojim maternjim jezicima a školski udžbenici su im iz susjednih država, osim naravno obaveznog obrazovanja našeg školstva!
    Činjenica je da su Bosnjaci veoma slabo zastupljeni u državnim institucijama s obzirom na procenat stanovnika.
    Ali ja mislim da je tako i sa drugim etničkim grupama sem Crnogoraca!
    U glavnom gradu Podgorici, gdje živi 1/4 Srba, nijedan nije zaposlen u bilo kojem opštinskom organu!
    To je zvaničan odgovor gradonačelnika Mugoše na poslaničko pitanje u skupštini!
    U Ulcinju, gdje je 85% Albanaca, u visoko policijskim i sudskim organima, skoro, da i nema Albanaca!
    Znam neko će reći, da to nije posledica diskriminacije, već se eto tako ,igrom slučaja, dešava!
    Medjutim ,kada ova dešavanja predju u pravilo ponašanja , onda je to već problem!
    Kao Crnogorac smatram da bi trebalo mnogo više voditi računa o ovim pojavama jer vremenom možemo ući u bespotrebne nacionalne tenzije!
    Zar nijedan Albanac nema kapacitet da bude predjednik osnovnog suda u Ulcinju?
    Zar nijedan Srbin nema kapacitet da bude uposlen u organima glavnog grada?
    Zar nijedan Bošnjak nema kapacitet da ima iole značajniju funkciju?
    Sta reci osim

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Sinisa zaboravio si centimetre...
    She is only here to annoy herself!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 02-11-10, 17:45
  2. LJETOPIS BUDVE 1650 GODINE OD KRSTA IVANOVICA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 4
    Last Post: 12-09-10, 21:49
  3. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 18-01-05, 09:04
  5. help
    By Mina_Murray in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-04, 22:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •