Results 1 to 9 of 9

Thread: biciklisticke staze

  1. #1
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default biciklisticke staze

    gradonacelnik i gospoda u opstinskoj upravi kontsantno govore kako podgorica svakim danom sve vise lici na evropsku metropolu. cinjenica, kakva je bila do prije neku godinu, stvari su se u mnogome popravile, ali da li treba reci da ako zelis naraviti tako nesto od grada, isti mora imati sadrzaje koji karakterisu metropolu.
    jedna od osnovnih stvari su biciklisticke staze. kad cemo napokon imati IZBOR koje cemo prevozno sredstvo koristiti sem auta (svoje, taxi) il ici pjeske? bus da ne spominjem. PG se ne nalazi na brdovitom podrucju, tako da je biciklo lako koristit, a nije ni toliko velika. od zabjela do maslina (od jednog dijela grada da drugog) bickilom bi moga prec za 30 min maximum.
    treba li reci koliko je jos uz to zdravije...

  2. #2
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svi znamo da nam to treba..ali dzaba...dok se odje ljudi ne uzdignu na kulturni nivo,nista od toga...Jaa sam npr u Berlinu gledao zene,srednjih godina...poslovne zene,koje idu biciklom gradom..u Berlinu se bas vozi biciklo...i bilo mi je super to gledati..ali mi nismo berlin
    :)

  3. #3
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma to je standard svud po evropi. pocni od ljubljane koja je malo veca od PG, pa do londona. to je vise neki odraz kulture ljudi i neceg urbanog. ja se kanim da kubim bike, al nemam pojma dje cu ga vozit. kroz grad nema nidje ni 'stubova' dje se bicikla mogu ostavit.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    treba miska vukovica nagovorit da vozi biciklo pa ce je napravit...
    f6

  5. #5
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    857
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam u Parizu vidio zenu od n4kih 40-tak godiuna kako ulicu prelazi na rolerima. Ne bih rekao da je bas normalno, ali nije bilo bizarno nikom ko je prelazio ulicu.

    A, u gradicu Versaju, staze su jednako zastupljene koliko i trotoari, i njima se ne smije ni pjesaciti.

    U Podgorici, to bi zvek bio...
    ...

  6. #6
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U Varsavi imaju staze specijalno za bickliste ono pored trotoara(pjesaci) i imaju svoj semafor , i tako ako te biciklom udari na tu stazu onda on nije kriv . A da, morate polagati da bi mogli da vozite biciklo :P(ne znam da li i stariji, ali znam da sve skole imaju da mozes to da polazes i dobijes dozvolu )

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nosuno View Post
    gradonacelnik i gospoda u opstinskoj upravi kontsantno govore kako podgorica svakim danom sve vise lici na evropsku metropolu. cinjenica, kakva je bila do prije neku godinu, stvari su se u mnogome popravile, ali da li treba reci da ako zelis naraviti tako nesto od grada, isti mora imati sadrzaje koji karakterisu metropolu.
    jedna od osnovnih stvari su biciklisticke staze. kad cemo napokon imati IZBOR koje cemo prevozno sredstvo koristiti sem auta (svoje, taxi) il ici pjeske? bus da ne spominjem. PG se ne nalazi na brdovitom podrucju, tako da je biciklo lako koristit, a nije ni toliko velika. od zabjela do maslina (od jednog dijela grada da drugog) bickilom bi moga prec za 30 min maximum.
    treba li reci koliko je jos uz to zdravije...
    Vala za 30 min ako pozuris mos i pjeske E sad pitanje je kuda napravit stazu jer pored magistrale nije bas ni zdravo vozit biciklo (zbog izduvnih gasova) a ostale koridore nesto i ne vidim A i sto bi pravili stazu kad mogu zgradu nakerit neku i uzet fino para...
    She is only here to annoy herself!

  8. #8
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Danmark
    Posts
    255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro bi to bilo, jer sto rekose svaki glavni grad u Evropu ima biciklisticke staze.
    Nego tu bi onda trebalo uvest evropski saobracajni zakon. Pri skrecanju u desno vozac mora da ceka i pjesake i bicikliste (posto je obicno napravljeno ovako: cesta, biciklisticka staza pa trotoar), a ne ka sad da pjesak mora da strijepi za zivot dok predje ulicu.
    Onaj ko je vozio kamion ili autobus zna kolko vozac moze da vidi pri skretanju u desno, a mogu vam i dat primjer iz danske dje kamioni biciklistima j****e mater pri skrecanju u desno. barem 1 nedeljno se cuje na radio, a i pise u novine, kako je kamion pokupio biciklo. Nije lijepo za vidjet.

  9. #9
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    pa cemo onda parkirat biciklo ispred BK i gledat ciji je bolji i ko ima bolju muziku.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. zvezdane staze ?????
    By swinger in forum Film
    Replies: 6
    Last Post: 26-11-04, 07:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •