Page 791 of 812 FirstFirst ... 291691741781787788789790791792793794795801 ... LastLast
Results 19,751 to 19,775 of 20295

Thread: Extra TV

  1. #19751
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,804
    Thanks Thanks Given 
    10,957
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Koliko vas koristi Telemach i sada ovaj testno Telekoma?

    Koliko kapiram prebacanje izmedju kanala je kap kod Extra TV-a sto znaci da je sporije nego kod Telemacha.
    Evo mi pade na pamet da (probam) izmjerim koliko traje prebacanje s programa na program na Telemach android platformu.Kolko sam ugrubo mogao izmjeriti(daljinski desnim palcem a štopericu lijevim):
    Sa SK(FHD) na Eurosport(FHD)~ 2,5sek
    Sa RTCG(valjda je HD) na TV Vijesti(mislim da je SD)~1,7sek
    Sa RTCG na SK4K(4K)~4,2sek
    E ja sam se na ovo navikao(?!) i čini mi se da kad sam probao kod komšije ovu T-com android TV platformu da to nije ništa sporij(možda i brže) ali stvarno "seljački" izgleda jer dok se učita novi program vrti se onaj krug kao za download.
    Eto ako ima ko nek izmjeri kolko traje to na T-com
    Napomena:Ne znam ima li uticaj HDMI kabal i input i softver TV-a na tu brzinu.Meni je LGTV(2017godište,4k,model 40UB800V)

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 06-09-23 at 21:03.

  2. #19752
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,341
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    1,196
    Thanked in
    668 Posts

    Default Extra TV

    Meni na EonBox-u to traje ispod sekunde. Evo kako to izgleda i plus u pozadini upaljen youtube (pauziran i vracen na eon app)

    https://streamable.com/x1pl57

    (Cim se prebaci na kanal klikam na sledeci)

    Rekao bih da BOX radi mnogo brze nego Android App na Tv sistemu.
    Last edited by GaD; 06-09-23 at 21:20.

  3. The Following User Says Thank You to GaD For This Useful Post:


  4. #19753
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,804
    Thanks Thanks Given 
    10,957
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Ne umijem ja video postavit ođe ka ti ali ovo kod tebe leti u odnosu na moj Eon box.Mislim da tu ima veze i model TV-a i HDMI i...ko zna kakve mađije.Ovaj TCom box što sam ja malo čačkao je ipak sporiji od tvog Eon box-a.


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 06-09-23 at 21:29.

  5. #19754
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,341
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    1,196
    Thanked in
    668 Posts

    Default

    Meni je TV star jedno 11-12 godina (LG 47” “glupi”, full hd)

    Namjerno postavih kako radi jer sam ja odusevljen kako radi Eon box.

    Nego je li ti optika? Meni jeste.

  6. The Following User Says Thank You to GaD For This Useful Post:


  7. #19755
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,804
    Thanks Thanks Given 
    10,957
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Na Telemach mi nije optika.Koaksijalni kabal.Najudaljeniji sam od pojačala koje je na krovu a ja na prvom spratu(ne znam kolko to ima veze).Paket onaj Eon full duo
    Do stana ima T-com optiku.
    Definitivno mi najprije učita programe sa manjom rezolucijom(TV vijesti) a najsporije ove 4K.I kad prebacim sa programa na program imam tu vremensku zadršku koja se manifestuje crnom slikom na TV-u dok ne učita novi program, ali ostaje onaj prikaz broja programa,vremenska linija i naziv programa koji emituje box.
    Očigledno je ogromna razlika između optike i koaksa i na Telemach


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 06-09-23 at 21:57.

  8. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:

    GaD

  9. #19756
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Nemaš da biraš, imaš jedan router tako da, opusti se haha.
    Herci imam bijeli ruter ali monter reče da n emože na njeg ana LAN, nisma bila doma nego an rabotu ali bi trebalo na WiFi da radi isto jer je internet dobar, signal odličan ali i dalje me nervira onak kružić. Pokušaću da snimim da vidim je li ostalima tako.

  10. #19757
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Nemaš da biraš, imaš jedan router tako da, opusti se haha.
    Herci imam bijeli ruter ali monter reče da n emože na njeg ana LAN, nisma bila doma nego an rabotu ali bi trebalo na WiFi da radi isto jer je internet dobar, signal odličan ali i dalje me nervira onak kružić. Pokušaću da snimim da vidim je li ostalima tako.

    radi naravno preko LANa, mrezni kabl iz stba u port 3 ili 4.
    kruzic ce se u nekom skorijem roku eliminisati.

  11. The Following User Says Thank You to nsparks For This Useful Post:


  12. #19758
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Evo mi pade na pamet da (probam) izmjerim koliko traje prebacanje s programa na program na Telemach android platformu.Kolko sam ugrubo mogao izmjeriti(daljinski desnim palcem a štopericu lijevim):
    Sa SK(FHD) na Eurosport(FHD)~ 2,5sek
    Sa RTCG(valjda je HD) na TV Vijesti(mislim da je SD)~1,7sek
    Sa RTCG na SK4K(4K)~4,2sek
    E ja sam se na ovo navikao(?!) i čini mi se da kad sam probao kod komšije ovu T-com android TV platformu da to nije ništa sporij(možda i brže) ali stvarno "seljački" izgleda jer dok se učita novi program vrti se onaj krug kao za download.
    Eto ako ima ko nek izmjeri kolko traje to na T-com
    Napomena:Ne znam ima li uticaj HDMI kabal i input i softver TV-a na tu brzinu.Meni je LGTV(2017godište,4k,model 40UB800V)

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Bice prebacanje kanala sporije na OTT/streaming sistemima u odnosu na klasican IPTV na bazi IGMP/Multicast-a. Za IGMP/multicast treba dobra infrastruktura, a ista pruza max. kvalitet usluge. Ovo prebacivanje na 'novu platformu' na bazi streaming-a je samo potez za smanjivanje troskova na strani provajdera. Korisnici nece dobiti bolju, nego goru uslugu. Kvalitet slike zna da bude gori u vecini slucajeva, sem u ozbiljnim sistemima kao sto je Netflix, koji optimizuje postojece mrezne tehnologije (modifikacije Linux kernela, drajvera, firmware-a za max. performanse za taj vid mreznog saobracaja), i razvija nove.

  13. #19759
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,953
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Bice prebacanje kanala sporije na OTT/streaming sistemima u odnosu na klasican IPTV na bazi IGMP/Multicast-a. Za IGMP/multicast treba dobra infrastruktura, a ista pruza max. kvalitet usluge. Ovo prebacivanje na 'novu platformu' na bazi streaming-a je samo potez za smanjivanje troskova na strani provajdera. Korisnici nece dobiti bolju, nego goru uslugu. Kvalitet slike zna da bude gori u vecini slucajeva, sem u ozbiljnim sistemima kao sto je Netflix, koji optimizuje postojece mrezne tehnologije (modifikacije Linux kernela, drajvera, firmware-a za max. performanse za taj vid mreznog saobracaja), i razvija nove.
    Smanjenje troskova? Obzirom na razliku saobracaja koji se generise ovom izmjenom siguran sam da je nemoguce smanjiti troskove, cak naprotiv ogromna ulaganja su potrebna.

    Послато са SM-F946B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  14. #19760
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,341
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    1,196
    Thanked in
    668 Posts

    Default

    Sve se desava u njihovoj lokalnoj mrezi imaju optiku. Mislim da ce biti snizavanja troskova.

  15. #19761
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Smanjenje troskova? Obzirom na razliku saobracaja koji se generise ovom izmjenom siguran sam da je nemoguce smanjiti troskove, cak naprotiv ogromna ulaganja su potrebna.

    Послато са SM-F946B помоћу Тапатока
    Mogu da podese streaming profile da se uopste ne generise vise saobracaja. Sav saobracaj ide u lokalnoj mrezi provajdera, tako da ih to skoro nista ne kosta. Vecina televizora izradjenih u prethodnih 10-ak god. ima sisteme za obradu slike (pojacavanje ostrine, smanjivanje suma, aproksimacija slike i sl.) tako da vjerovatno racunaju i na to, da mogu da salju inferiornu sliku korisnicima.

    Sto se tice ulaganja, o kojim to ulaganjima pricamo ha ha

    Nema nikakvih ulaganja tu, iznose se 100-e miliona EUR god. od TK usluga, a korisnici dobijaju jednog obicnog 'Milojka'

    Dje su 400 i 800 Gbit/s low latency switchevi? Dje je direktna interkonekcija sa velikim/globalnim IX-evima?

    Da internet provajder izlazi preko samo jednog ISP-a/jednog direktnog peera na Internet, nije ni smijesno u 21-om vijeku, nego neprofesionalno, neozbiljno. Samim tim je kvalitet usluge mizeran.

    Salju li i dalje saobracaj od korisnika koji posjecuju lokalne web sajtove na drugim TK provajderima u zemlji, izvan zemlje prvo, pa onda nazad. Ovo je klasicna neozbiljnost, neznanje, ili kombinacija

    Procitaj na Internetu, ili podji do Svajcarske da vidis kako rade ozbiljni Internet provajderi. 25/25 Gbit/s simetricni opticki linkovi (i to za malo vece pare nego 300 ili 500 Mbit/s u CG, i to na Svajcarski standard), a ne smijesnih 300 ili 500 Mbit/s u CG (i to samo u download-u, upload katastrofa, a ni to nije pravih 300 ili 500 Mbit/s, nego klasicno 'do 300 Mbit/s' recimo a u realnosti puno gore za bilo kakve ozbiljne namjere).

    https://www.init7.net/en/internet/fiber7/
    Last edited by techlinkit; 07-09-23 at 11:31.

  16. #19762
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

  17. #19763
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Mogu da podese streaming profile da se uopste ne generise vise saobracaja. Sav saobracaj ide u lokalnoj mrezi provajdera, tako da ih to skoro nista ne kosta. Vecina televizora izradjenih u prethodnih 10-ak god. ima sisteme za obradu slike (pojacavanje ostrine, smanjivanje suma, aproksimacija slike i sl.) tako da vjerovatno racunaju i na to, da mogu da salju inferiornu sliku korisnicima.

    Sto se tice ulaganja, o kojim to ulaganjima pricamo ha ha

    Nema nikakvih ulaganja tu, iznose se 100-e miliona EUR god. od TK usluga, a korisnici dobijaju jednog obicnog 'Milojka'

    Dje su 400 i 800 Gbit/s low latency switchevi? Dje je direktna interkonekcija sa velikim/globalnim IX-evima?

    Da internet provajder izlazi preko samo jednog ISP-a/jednog direktnog peera na Internet, nije ni smijesno u 21-om vijeku, nego neprofesionalno, neozbiljno. Samim tim je kvalitet usluge mizeran.

    Salju li i dalje saobracaj od korisnika koji posjecuju lokalne web sajtove na drugim TK provajderima u zemlji, izvan zemlje prvo, pa onda nazad. Ovo je klasicna neozbiljnost, neznanje, ili kombinacija

    Procitaj na Internetu, ili podji do Svajcarske da vidis kako rade ozbiljni Internet provajderi. 25/25 Gbit/s simetricni opticki linkovi (i to za malo vece pare nego 300 ili 500 Mbit/s u CG, i to na Svajcarski standard), a ne smijesnih 300 ili 500 Mbit/s u CG (i to samo u download-u, upload katastrofa, a ni to nije pravih 300 ili 500 Mbit/s, nego klasicno 'do 300 Mbit/s' recimo a u realnosti puno gore za bilo kakve ozbiljne namjere).

    https://www.init7.net/en/internet/fiber7/
    100 miliona godišnje nijedan biznis iz CG ne iznese. Ne gađite se ciframa.
    Da si ti vlasnik T-Coma u Crnoj Gori sigurno bi rekreativno napravio ove usluge i sve to investirao radi 5 fizičkih i možda 10 pravnih lica koja bi možda imala potrebu za tim?
    Bi kako ne bi. I ja isto. Ali juče.
    Preglupa priča.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #19764
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,953
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Mogu da podese streaming profile da se uopste ne generise vise saobracaja. Sav saobracaj ide u lokalnoj mrezi provajdera, tako da ih to skoro nista ne kosta.
    Na ovo da odgovorim, da podese streaming profile da kompletni kanali "lete" nedje po lokalnoj mrezi? Lokalna mreza koja moze da podrzi sve kanale u punom kapacitetu ne moze biti do svake kuce ili naselja tako da se ta lokalna mreza ne moze bas tako gledati. Svaki korisnik dobija stream koliko razumijem a to znaci da multicast i unicast imaju ogromne razlike u saobracaju i ogroman impact na mrezu. Vjerujem da je mreza morala znacajno da se prosiri. Takodje i storage jer sada svi kanali imaju 15 dana vracanje unazad, sto ranije nije bilo, moraju da se mjenjaju svi boxovi, sto isto masu kosta, mora platforma i vjerujem dosta licenci itd...
    Zakljucak da sigurno nije radjeno zbog usteda :-)

    Послато са SM-F946B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  19. #19765
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    100 miliona godišnje nijedan biznis iz CG ne iznese. Ne gađite se ciframa.
    Da si ti vlasnik T-Coma u Crnoj Gori sigurno bi rekreativno napravio ove usluge i sve to investirao radi 5 fizičkih i možda 10 pravnih lica koja bi možda imala potrebu za tim?
    Bi kako ne bi. I ja isto. Ali juče.
    Preglupa priča.
    Tebi matematika nije jaca strana. Iznose, iznose, itekako

    Svakom koji koristi Internet/TV/mobilni nije racun ispod 30-40 EUR ukupno na mjesecnom nivou, a nekima i vise. Pomnozi to sa brojem korisnika TK usluga u CG pa ces onda dobiti racunicu. Ovo naravno pricamo o realnim ciframa, prije raznih 'racunovodstvenih akrobacija' tipa consulting-a sa firmama sa Mauricijusa i sl. Kvalitetna usluga, za pristojnu cijenu, nije isto sto i mizerna usluga, za pljackasku cijenu, a pogotovo kad se racuna standard gradjana.

    Medijana zarade u CG je 450 EUR, a gradjani placaju 40 EUR na TK usluge, znaci ~11 dio svoje plate.

    Medijana zarade u Svajcarskoj je ~6700 CHF, a gradjani placaju ~70 CHF za 25/25 Gbit/s (50 puta brza Internet usluga nego u CG), za ~96 dio svoje plate. Sta je to ako ne pljacka od strane CG provajdera?

  20. #19766
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Na ovo da odgovorim, da podese streaming profile da kompletni kanali "lete" nedje po lokalnoj mrezi? Lokalna mreza koja moze da podrzi sve kanale u punom kapacitetu ne moze biti do svake kuce ili naselja tako da se ta lokalna mreza ne moze bas tako gledati. Svaki korisnik dobija stream koliko razumijem a to znaci da multicast i unicast imaju ogromne razlike u saobracaju i ogroman impact na mrezu. Vjerujem da je mreza morala znacajno da se prosiri. Takodje i storage jer sada svi kanali imaju 15 dana vracanje unazad, sto ranije nije bilo, moraju da se mjenjaju svi boxovi, sto isto masu kosta, mora platforma i vjerujem dosta licenci itd...
    Zakljucak da sigurno nije radjeno zbog usteda :-)

    Послато са SM-F946B помоћу Тапатока
    Moderne streaming tehnologije imaju vrlo mali uticaj na mrezu. Tu se radi varijabilni bitrate, QoS i sl. i nijesu uopste potrebna velika ulaganja. Storage na veliko je dzabe, nikad nije bio jeftiniji, tako da su i to smijesne cifre. Jes sve se provajderi pomucise u CG da naprave nesto zarad korisnika, zato imamo ubjedljivo najgoru, i najskuplju TK uslugu u ovom dijelu svijeta.

    Da ne idemo do Svajcarske, evo primjer Srbije, Orion Telekom:

    https://oriontelekom.rs/gigant-internet/

    4.5 Gbit/s download/1 Gbit/s upload - 15 EUR mjesecno. Sto je sad opravdanje, visa sila, uticaj vanzemaljaca

  21. #19767
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,158
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    Sa tehnicke strane si sve u pravu druze. Problem u TK-u kao i u Mtel-u je takodje i neznanje. Medjutim ne razmisljas poslovno, ne mozes ocekivati da oni unapredjuju i nesto rade ako im ovakav model donosi najlaganije pare a pored toga su pare i zagarantovane jer je nemoguce da dodje neki novi ISP da ponudi nesto bolje jer ovi drze monopol.

  22. #19768
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,861
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    odosmo u off po defaultu u lokale svake uzima se telemach i mtel po defaultu zasto ?
    jer ljudi gledaju utakmice nema kasnjenja!

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  23. #19769
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

  24. #19770
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Tebi matematika nije jaca strana. Iznose, iznose, itekako

    Svakom koji koristi Internet/TV/mobilni nije racun ispod 30-40 EUR ukupno na mjesecnom nivou, a nekima i vise. Pomnozi to sa brojem korisnika TK usluga u CG pa ces onda dobiti racunicu. Ovo naravno pricamo o realnim ciframa, prije raznih 'racunovodstvenih akrobacija' tipa consulting-a sa firmama sa Mauricijusa i sl. Kvalitetna usluga, za pristojnu cijenu, nije isto sto i mizerna usluga, za pljackasku cijenu, a pogotovo kad se racuna standard gradjana.

    Medijana zarade u CG je 450 EUR, a gradjani placaju 40 EUR na TK usluge, znaci ~11 dio svoje plate.

    Medijana zarade u Svajcarskoj je ~6700 CHF, a gradjani placaju ~70 CHF za 25/25 Gbit/s (50 puta brza Internet usluga nego u CG), za ~96 dio svoje plate. Sta je to ako ne pljacka od strane CG provajdera?
    Možda meni nije jača stranq, ali je definitivno bolja od tvoje.
    Nema tog biznisa u CG koij iznosi 100 miliona godišnje. Telekomunikacione firme u 2022 su imale malo ispod 20 miliona dobiti.
    Iznošenje je isplata dividendi, ne i plaćanje dobavljača. Ovo sve pod pretpostavkom da imaš analitiku dobavljača telekomunikacionih firmi pa znaš je li neka faktura bili fiktivna ili ne. I na inofakture se plaća PDV koji je malo skuplji nego da se isplati dividenda. Toliko o matematici.

    Medijalna zarada 450 eura je plod tvoje mašte pretpostavljam jer ne postoji istraživanje koje je izračunalo koliko iznosi medijalna plata u Crnoj Gori. A ona svakako nije jednaka minimalnoj zaradi. Toliko o tvojoj logici i matematici.

    S obzirom da si elegantno preskočio pitanje da li bi ti napravio sve ono za 20 korisnika, evidentno je da ti za cilj nije normalna i konstruktivna diskusija, nego iznošenje političkih floskula nema potrebe dalje da diskutujemo na ovu temu i obesmišljavamo diskusiju pa ću ovime završiti.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. #19771
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Možda meni nije jača stranq, ali je definitivno bolja od tvoje.
    Nema tog biznisa u CG koij iznosi 100 miliona godišnje. Telekomunikacione firme u 2022 su imale malo ispod 20 miliona dobiti.
    Iznošenje je isplata dividendi, ne i plaćanje dobavljača. Ovo sve pod pretpostavkom da imaš analitiku dobavljača telekomunikacionih firmi pa znaš je li neka faktura bili fiktivna ili ne. I na inofakture se plaća PDV koji je malo skuplji nego da se isplati dividenda. Toliko o matematici.

    Medijalna zarada 450 eura je plod tvoje mašte pretpostavljam jer ne postoji istraživanje koje je izračunalo koliko iznosi medijalna plata u Crnoj Gori. A ona svakako nije jednaka minimalnoj zaradi. Toliko o tvojoj logici i matematici.

    S obzirom da si elegantno preskočio pitanje da li bi ti napravio sve ono za 20 korisnika, evidentno je da ti za cilj nije normalna i konstruktivna diskusija, nego iznošenje političkih floskula nema potrebe dalje da diskutujemo na ovu temu i obesmišljavamo diskusiju pa ću ovime završiti.
    Da upotrijebimo drugaciji izraz - kolika je plata koju vecina gradjana CG prima? Da ne racunamo prosjek zarada, jer je prosjek besmislen jer u njega ulaze i plate direktora TK firmi npr. koje znaju da budu po 20-30K EUR mjesecno

    Cim se pomene bahacenje tajkunskih firmi (medju njima i TK firmi), odmah je kontra argument 'politicke floskule'. Ovaj argument koriste samo oni koji su bliski vrhovnom vodji, i tajkunima. Niko drugi ne opravdava ekstremnu pljacku gradjana, ukljucujuci i u TK sektoru.

    Ako moze recimo 4.5/1 Gbit/s opticki Internet u Srbiji da kosta 15 EUR mjesecno, moze i u CG. Nema nikakvog tehnickog, ekonomskog, trzisnog opravdanja za sadasnje cijene. Jedino opravdanje je ekstremna pohlepa.

    TK firme su tu da sluze svojim korisnicima, sa kvalitetnom uslugom i pristojnim cijenama. Gradjani nijesu tu da bi sluzili TK firmama, i da bi ih TK firme ucjenjivale, i reketirale (jedan od primjera otudjivanje nepotrosenih kredita prepaid korisnicima mobilne telefonije - platis prepaid dopunu, i oni ti je uzmu ako je ne potrosis u mjesec/dva, kao da je to njihovo, a ne tvoje, posteno placeno).

    U normalnim zemljama drzava blokira takve pojave, i dovodi TK sektor pod kontrolu, i uvodi mjere protiv price-fixing-a, protiv formiranja TK kartela, mjere za precizno definisanje usluga, i mjerenje kvaliteta istih, tako da se zna u svakom momentu sta korisnik dobija za svoj novac (i da li je usluga u skladu sa odredjenim iznosom). Internet pristup/telekomunikacije nijesu vise opcione, nego sastavni dio zivota. To je osnovno ljudsko pravo - nema rada, ucenja i napretka vise bez Internet pristupa/TK usluga, i samim tim se to treba regulisati na odgovarajuci nacin.

  26. #19772
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    719
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Има ли у т-ком неки пакет за 26еура тв+интернет, да имају све арене?

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  27. #19773
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    577
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by share View Post
    Има ли у т-ком неки пакет за 26еура тв+интернет, да имају све арене?

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Ima, javi se na pm da ubrzamo instalaciju
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  28. #19774
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,804
    Thanks Thanks Given 
    10,957
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Sad bio do poslovnice Telemacha u zgradi Alpe bara.Testiram njihov Eon box,radi isto kao i kod mene(2,3x sporije nego kod tebe što ai ozbacio na ovom videu) i isto imaju optiku(do modema),ali im box nije hibridni(namijenjen samo za optiku) nego je isto koaksijalom spojen sa modemom.Je li kod tebe hibridni box(manji je i nema pozadi prekidač 0/Iza strujni reset)?

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  29. #19775
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    210
    Thanks Thanks Given 
    601
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Dobih ovaj android box.

    Instalacija bez problema
    Utisci :
    Sporiji je od starog risivera što se tiče prebačanja kanala. Slika jeste bolja.

    Sporiji je od xiaomi mi box-a po pitanju podizanja i kretanja kroz aplikacije.
    Mogu se instalirati sve aplikacije kojih ima u Google Play-u
    Pošto sam se prijavio sa istim nalogom kao na mi box-u, sam mi je ponudio prilikom instalacije da instaliram aplikacije koje imam i tamo (hbo max, skyshowtime..) ; netflix i amazon prime nemam, nijesam probao ; mislim da mogu.

    Od mene veliki minus zbog toga što ne može( ili ja ne znam kako ), da uređujem redosled kanala(oću rtcg 1 i 2, oću da su Arene od 20 pa na dalje itd) , te što ne mogu da '' isključim '' kanale koje ne želim da se pojavljuju tj. da ih nema na listi kanala(bez Pinkova ikad) .
    Ta opcija je bila na svim risiverima od početka Extra TV ponude do evo sad i baš mi je ovo bezveze.
    Navika je čudo.

    Sent from my 22101316G using Tapatalk
    Trust me, I know what I’m doing.

  30. The Following 4 Users Say Thank You to izcuca For This Useful Post:


Page 791 of 812 FirstFirst ... 291691741781787788789790791792793794795801 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 14
    Last Post: 07-03-20, 10:52
  2. Extra Tv
    By DonChicio in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 14-11-07, 09:09
  3. Prodaje se Samsung D600 extra ocuvan
    By Dejan in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 14-04-07, 23:03
  4. imam problem mozda neko ima resenje?
    By Ahil in forum Software
    Replies: 17
    Last Post: 20-02-07, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •