Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 65

Thread: Rožaje

  1. #1
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    476
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Rožaje

    Sta mislite o ovom malom gradu na krajnjem $everu Crne Gore ?
    Last edited by CRNOGORAC_FR; 28-03-08 at 12:56.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zemlja drndalija
    Posts
    309
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CRNOGORAC_FR View Post
    Sta mislite o ovom malom gradicu na krajnjem $everu Crne Gore ?
    ništa, pozitivno
    ništa, negativno (da se malo lažemo)

  3. #3
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    476
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Reci mi bar zasto ?
    Mene za Kolasin vezu lijepe uspomene, krajem osamdesetih sam odlazio sa po 4 zlatne medalje ( slalom, veleslalom, spust i ekipno) odatle, narod-prva liga, vjerovatno zato sto smo sa istih nadmorskih visina, ko ce ga znat, aj uzdravlje...

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    1,001
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CRNOGORAC_FR View Post
    Reci mi bar zasto ?
    Mene za Kolasin vezu lijepe uspomene, krajem osamdesetih sam odlazio sa po 4 zlatne medalje ( slalom, veleslalom, spust i ekipno) odatle, narod-prva liga, vjerovatno zato sto smo sa istih nadmorskih visina, ko ce ga znat, aj uzdravlje...
    ja nikad nijesam bio tamo tako da ti ne mogu pomoći, osim što sam prošao par puta a nikada nijesam svratio, nešto mi je svo natrpano kao da je neko uzeo one kuće i basio ih pa đe koja pane...

  5. #5
    Join Date
    May 2006
    Location
    ovde
    Posts
    12
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CRNOGORAC_FR View Post
    Sta mislite o ovom malom gradicu na krajnjem $everu Crne Gore ?
    Jeli ovo nesto novo napravljeno ?
    Jer ja kad sam zadnji put bio prije 7-8 godina ovo nisam vidio.
    A sto se Rozaja tice nije lose ima dosta potencijala da se od njega napravi pravi zimski centar
    Bolje znati cesto po nesto nego rijetko nista koje kude. KARADJORDJE (CRNI GRUJA)

  6. #6
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    476
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na slici je "novi-stari" hotel koji je prodat i renoviran od strane vlasnika, fantasticno je uradjen, a sto kazes da ima potencijal za zimski centar - ima.
    Vec postoji projekat po kojem treba da se radi zimski centar na Hajli.
    Samo da napomenem da su vijesti pisale, (a znam licno investitora) da je projekat vrijedan milijardu evra i da ce u sezoni zaposljavat do 7000 (sedam hiljada) ljudi. Ko zna, ostaje nam da cekamo i vidimo
    Last edited by CRNOGORAC_FR; 28-11-07 at 15:41.

  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    1,001
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by CRNOGORAC_FR View Post
    Na slici je "novi-stari" hotel koji je prodat i renoviran od strane vlasnika, fantasticno je uradjen, a sto kazes da ima potencijal za zimski centar - ima.
    Vec postoji projekat po kojem treba da se radi zimski centar na Hajli.
    Samo da napomenem da su vijesti pisale, (a znam licno investitora) da je projekat vrijedan milijardu evra i da ce u sezoni zaposljavat do 7000 (sedam hiljada) ljudi. Ko zna, octaje nam da cekamo i vidimo
    ima projekat i za kolasin da se radi 5000 kreveta (u hotelima od 4 i 5 zvezdica) i jos par hiljada ostalih kategorija pa sve to mozes okaciti macku o rep, lako je isproojektovati i fantazirati o necemu sto nece jos min 30-40 godina

  8. #8
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    476
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Calexico View Post
    ima projekat i za kolasin da se radi 5000 kreveta (u hotelima od 4 i 5 zvezdica) i jos par hiljada ostalih kategorija pa sve to mozes okaciti macku o rep, lako je isproojektovati i fantazirati o necemu sto nece jos min 30-40 godina
    U redu je "prijatelju", necemo da se prepucavamo, nije fazon. Svima je poznato da u Rozajama postoje ljudi koji imaju pare, i da je dovoljno samo tri covjeka da kupe c i j e l i tvoj grad zajedno sa tobom naravno, tako da je vjerovatnoca izgradnje naseg projekta mnogo veca nego sto ti mislis.
    Nego...
    ...aj pozdravi se...

  9. #9
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Out and about
    Posts
    457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oglasi li se ko zaboga povodom ovih poplava, jel znaju oni da ce predsjednicki brzo... bogami da se nedje drugo desilo sve bi se diglo na noge...
    A na drzavni dnevnik ni pomena. Sitnica. Nasiromasnija opstina jos vise unistena, ali to ne zavrjedjuje paznju, jer ce oni svakako glasat...

    Eh

  10. #10
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    1,001
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Angry

    Quote Originally Posted by CRNOGORAC_FR View Post
    U redu je "prijatelju", necemo da se prepucavamo, nije fazon. Svima je poznato da u Rozajama postoje ljudi koji imaju pare, i da je dovoljno samo tri covjeka da kupe c i j e l i tvoj grad zajedno sa tobom naravno, tako da je vjerovatnoca izgradnje naseg projekta mnogo veca nego sto ti mislis.
    Nego...
    ...aj pozdravi se...

    sta s**** ti??????

    ne prepucamav se sa tobom nego ti kazem kako su to prazne price, barem jos neko vrijeme!!! A to ako si ti na prodaju, da mogu da te kupe, ja nijesam govedo pa da me kupuju za bilo kakve pare a ti...

    P.S.
    I nijesmo prijatelji pa ni pod navodnicima...

  11. #11
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tudjinka View Post
    Oglasi li se ko zaboga povodom ovih poplava, jel znaju oni da ce predsjednicki brzo... bogami da se nedje drugo desilo sve bi se diglo na noge...
    A na drzavni dnevnik ni pomena. Sitnica. Nasiromasnija opstina jos vise unistena, ali to ne zavrjedjuje paznju, jer ce oni svakako glasat...

    Eh
    sto je to tvoj problem ko ce za koga glasat?

  12. #12
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Calexico View Post
    sta s**** ti??????

    ne prepucamav se sa tobom nego ti kazem kako su to prazne price, barem jos neko vrijeme!!! A to ako si ti na prodaju, da mogu da te kupe, ja nijesam govedo pa da me kupuju za bilo kakve pare a ti...

    P.S.
    I nijesmo prijatelji pa ni pod navodnicima...

    ahahaha kakvi bidoni

  13. #13
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikada nisam bila u Rozhajama,niti me privlachi taj dio Crne Gore.
    Moguce je da se tamo mozhe razviti zimski turizam,ali mislim da su sada sve ochi uperene u primorje.
    Od smijeha pravim saksofon,
    od sunca pravim put,
    a ti si moj šofer.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _senorita_ View Post
    Nikada nisam bila u Rozhajama,niti me privlachi taj dio Crne Gore.
    Moguce je da se tamo mozhe razviti zimski turizam,ali mislim da su sada sve ochi uperene u primorje.
    xexexe slazem se sa tobom da su sve oci uperene u primorje
    mada iskreno uopste nerazmisljam o gradovima na sjeveru i uopste o gradovima po CG ukljucujuci i Pg

  15. #15
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kod Turjaka (blizu Rožaja, isti vlasnik kao i HR) ski liftovi neće raditi zbog nerešenih imovinsko-pravnih odnosa (čitaj, livada na kojoj su staze su u privatnom vlasništvu).

    Pitam se, pored toliko para, kako nemaju para da otkupe te 2 livade?? Ili su planirali da i dalje rade žice na tuđem posedu (kao u komunizmu), ili da im neko nedaj-bože da to za džabe?

  16. #16
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,233
    Thanks Thanks Given 
    354
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Bio sam jednom u Rozaje.Tuga.
    You'll Never Smoke Alone..

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Raccoon city
    Posts
    998
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

  18. #18
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hitman View Post
    prilicno zanimljiv sajt. pohvale

  19. #19
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    White Field
    Posts
    426
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Shto je dobar hotel jbem ti

  20. #20
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    476
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa eto, ocigledno da se razvijamo polako ali sigurno, i da cijela CG bude za primjer ostalim drzavama u okruzenju...
    Here and There

  21. #21
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    U Rožajama nije dovoljan nalog za pretres

    Rožajska policija sa kolegama iz Berana i pored naloga nije mogla preksinoć da izvrši raciju u hotelu Rožaje, čiji je vlasnik kontroverzni biznismen Safet Sajo Kalić (39), pišu Vijesti.
    Policajci iz Rožaja su, prema navodima Vijesti, pokazali nalog za pretres, što je izazvalo bijes i negodovanje osoba iz obezbjeđenja diskoteke, koja radi u okviru hotela, tako je racija nakratko prekinuta.
    Nakon priustizanja policijskog pojačanja iz Berana, na trgu u Rožajama se okupilo najmanje dvjesta osoba, koje su glasno negodovale zbog pokušaja racije, nakon čega je odlučeno da se specijalci povuku, prenose Vijesti.
    "Nijesmo ništa pronašli, nijesmo ni izvršili pretres", kratko je kazao izvor Vijesti koji je bio uključen u tu policijsku akciju.


    http://www.pcnen.com/detail.php?module=2&news_id=28480

  22. #22
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default "Dan", 27. mart 2008.

    U ROŽAJAMA BORAVIO POZNATI SLOVENAČKI SMUČAR


    Boris Strel oduševljen Hajlom



    RoŽaje - Rožajska opština svoju perspektivu bržeg razvoja vidi u razvoju turizma, odnosno valorizaciji potencijala koje posjeduje planina Hajla. Po riječima Sulejmana Mukovića, izvršnog direktora Turističke organizacije, za ovu opštinu je veoma važno da staze, koje su na lokalitetu te planine, pronađu investitora, nakon čega je sigurno da će Rožaje po tim terenima biti prepoznatljivo turistima širom Evrope i svijeta.
    - Prostornim planom Rožaja predviđena je izgradnja hotelskih smještaja srednje i visoke klase, izgradnja skijališta, biciklističkih i trim staza i svega što je vezano za zimski planinski turizam. Prema mišljenju kompetentnih stručnjaka iz ove oblasti, Hajla je kao bogom dana za razvoj planinskog turizma, što je potvrdio i Boris Strel, koji se bavi konsaltingom skijaških centara i nekadašnji reprezentativac SFRJ u alpskom skijanju. On je tokom trodnevnog boravka u našem gradu obišao planinu i ocijenio da je riječ o lokalitetu koji zadovoljava najveće standarde za razvoj ljetnjeg i zimskog planinskog turizma – kazao je Muković.
    Boris Strel je kazao "Danu" da je zadivljen onim što je vidio i smatra da postoje izvanredne mogućnosti da se na Hajli napravi ski centar koji bi mogao da primi od šest do osam hiljada skijaša.
    - To je veoma značajno jer u Evropi nema baš mnogo centara te veličine i to bi bila prednost Hajle. Smatram da bi Crna Gora realizacijom ovog projekta dobila prestižan evropski turistički centar i da bi se ulaganja u veoma kratkom roku isplatila. Spreman sam da pomognem i organizujem pokretanje realizacije projekta turističkog centra vrijednog na stotine miliona eura, čije finansiranje može obezbijediti samo država uz pomoć ulagača iz Evrope. Tu sam da pomognem i oko izrade idejnih rješenja za izgradnju budućih ski terena – kazao je Strel, dodajući da bi realizaciom projekta zaživio ne samo zimski, već i letnji planinski turizam.
    - Crna Gora je kao i Slovenija, nema mnogo prostora, ali ono što imaju je vrijedno zlata i to treba iskoristiti. To znači da bi se ulaganja u veoma kratkom roku isplatila jer visoke cijene, dobra i kvalitetna ponuda privlače goste koji imaju novca, jer se ovdje ne bi radilo o masovnom turizmu zato što ti prostori ne podnose mase – ocijenio je Strel.
    On će prezentovati Hajlu kada bude raspisan međunarodni tender za realizaciju projekata valorizacije njenih potencijala. Ove godine opština planira izradu studije za lokaciju Hajle, nakon čega će biti urađeni kvalitetni programi vezani za razvoj tog planinskog područja.
    Strel je kazao da je neophodno što prije pristupiti izradi projekta, čijom realizacijom bi Rožaje moglo da postane evropski centar, naročito u oblasti zimskog turizma.
    - Razvoju zimskog turizma na ovom području ide u prilog činjenica da se planira otvaranje aerodroma u Beranama, što bi bilo značajno za ovu regiju, jer bi na taj način turisti iz Evrope lakše mogli da dođu ovdje. Smatram da ljudi koji ovđe ulažu u hotelske komplekse imaju dobru viziju kada je u pitanju razvoj turizma na sjeveru Crne Gore, koji predstavlja pravi biser Evrope – ocijenio je Strel, dodajući da to područje nije dovoljno prezentirano potencijalnim turistima te je sigurno da bi željeli da upoznaju ovaj dio Evrope koji posjeduje ljepoticu Taru, planinske visove i netaknutu prirodu.


    V. Ra.

    http://www.dan.cg.yu/?nivo=3&rubrika...&clanak=141121

  23. #23
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam samo kolima prolazila kroz Rozaje i nisam imala zelju da svratim koliko mi je djelovao prljav. Sto je tuzno, obzirom na to da je najljepsa priroda u Crnoj Gori upravo u okolini Rozaja.

  24. #24
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poenta je da je individulano sjecanje jedina realnost za sve nas, bilo da smo odrasli u Rozajama ili Berlinu. Zivjela sam u mnogim gradovima i trenutno zivim u jednoj svjetsko metropoli, ali nijedan ne sadrzi ta sjecanja.

    By the way, Rozaje je divan grad. Hajla sa endemicnim biljnim vrstama, sva priroda grada....
    Last edited by MojoPin; 01-04-08 at 13:42.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ..a shto se radi in Rozhaje inache?
    I lost my watch….now I’m lost in time

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •