Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 116

Thread: Gorivo!

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down Gorivo!

    razmishlja li neko o ovome???

    Zasto je nashe gorivo ubjedljivo najskuplje u okruzenju, jedno od najskupljih u evropi, a dokazano najgore, smece koje ladno unishti motor?????

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    niksic
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    cucla taj v6 dobro a
    ...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    poskupljelo proslog utorka...i ovoga sad..i iduceg utorka ce opet..


    ovo nema smisla...
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Ugradite plin :P
    Doci ce nafta ista kao benzin. Uzas...
    Da je kvalitetno koliko je skupo pa prosti jadi...
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Pogorica
    Posts
    1,189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    a i plin je poceo da skace

  6. #6
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by anonimus View Post
    a i plin je poceo da skace
    nekanova cijena?

  7. #7
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    nafta je dostigla rekordnu cijenu kod nas, a rekordna cijena benzina je bila prosle god. 1.17 eur.... ovo je katastrofa... nama iz HN se isplati otic do trebinja i napunit pun rezervar, i zbog cijene i zbog kvaliteta goriva, jer je sigurno kvalitetnije nego kod nas...
    BMW Motorsport

  8. #8
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,971
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    772
    Thanked in
    334 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aCid_cOokiE View Post
    poskupljelo proslog utorka...i ovoga sad..i iduceg utorka ce opet..


    ovo nema smisla...
    cijena goriva se formira svakog drugog utorka

    Quote Originally Posted by anon View Post
    nekanova cijena?
    Plin 63c
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  9. #9
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    569
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Plin na naftu ? Teshko ...
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  10. #10
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,373
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Emill View Post
    Plin na naftu ? Teshko ...
    Ocigledno nemas pojma,moze moze

  11. #11
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by qwert View Post
    Ocigledno nemas pojma,moze moze
    Sta se onda to zove... ljepse je voziti onda reno kvatro :lolblue:

    A ovo stvarno nema smisla sta se radi sa naftom. Koliko kosta litar u Trebinju zna li ko?
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Katastrofa, u CG plin je duplo skuplji nego u drugim zemljama.
    Cijena benge u SLO 1,02 eura, i to super plus. Osjetio sam razliku, auto trosi manje.

    Mene nije jasno zasto je benga u CG tako skupa!? No valjda zato sto su plate evropske.
    TAKUMI

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Louisville, KY
    Posts
    2,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dobro sad, malo rezonujte. valjda pratite vijesti, tj biznis vijesti makar malo, i primjecujete da barel nafte obara rekord za rekordom iz dana u dan, na svjetskom nivou. trziste nafte je mahom dolarsko, tako da je i to problem - ne samo sto nafta biva sve skuplja zbog raznih problema vezanih za faftna polja na bliskom istoku, vec i dolar u odnosu na euro pada, tako da to takodje dize cijenu nafte. da malo uprostim - sa inflacijom dolara poskupljuje maltene sve sto se na svjetskom nivou kupuje sa dolarima.

    sad se vjerovatno pitate zasto je cijena goriva kod nas veca nego bilo gdje drugdje? ja zaista nijesam gledao cijene okolo, ali reci cu vam da drzava malo sta tu moze da uradi. prvo, isto kao sto drzava sebi daje za pravo da drzi pod kontrolom cijenu naftnih derivata (slicno cijeni hljeba i jos po necega), ona mora da garantuje neki standardni profit za maloprodaju istih. dalje, trziste nafte i njenih derivata nije jedna berza na kojoj postoji jedinstvena kupovna i prodajna cijena, pa da svugdje to bude isto. mogu misliti koliko ruku prodju D1, D2, super i bezolovni dok ne stignu kod nas, te je vrlo moguce da crna gora kupuje gorivo skuplje od ostalih, i pri tom ne moze stosta da uradi.

    kazu da ispod crne gore i hercegovine postoji pravi rudnik crnog zlata, tako da nam je to nada da ce jednog dana (nasoj djeci) biti bolje. tender za ispitivanja i busenje i ko zna sta jos je dat helenic petroleum-u, ali je posao propao. kad bi crna gora imala sopstveni izvor, svakako bi cijene bile makar prihvatljive...
    Liberty and justice

  14. #14
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bad Boy View Post
    ali reci cu vam da drzava malo sta tu moze da uradi. prvo, isto kao sto drzava sebi daje za pravo da drzi pod kontrolom cijenu naftnih derivata (slicno cijeni hljeba i jos po necega), ona mora da garantuje neki standardni profit za maloprodaju istih. dalje, trziste nafte i njenih derivata nije jedna berza na kojoj postoji jedinstvena kupovna i prodajna cijena, pa da svugdje to bude isto. mogu misliti koliko ruku prodju D1, D2, super i bezolovni dok ne stignu kod nas, te je vrlo moguce da crna gora kupuje gorivo skuplje od ostalih, i pri tom ne moze stosta da uradi.

    .

    Mora da se shalish, cu' "drzava malo sta moze da uradi"!!!!

    -Pa jel znash koliki je porez na uvoz nafte????
    Znaci BRUKA, reci cu ti da od 1 i kusur E po litru, vishe od 50c ide odma drzavi, da nashoj lijepoj C.Gori, a da nishta nije uradila, razne taxe i cuda...
    -Zasto je skuplji PLIN??? Kad mu je cijena ista ostala, a za plin cu ti josh rec, kad budu mislili da su postigli procenat kola na plin u CG, povecace ga toliko da bude samo maaaalko jeftinije vozit plin nego benzin...
    - Josh nesto, ako su vec mudonje da drze cijene vece no u sloveniju(naravno i sve ostale zemlje), neka malo kontrolishu kakvo SMECE od goriva uvoze, ili ga odje obogacuju vodom.

    I naravo da drzava moze dosta toga da uradi, ali joj ne odgovara, tako se pljackamo mi vozaci, jer znaju kakvi smo, uopshteno sto se svega tice, pa nece sigurno nekakvo "udruzenje vozaca" napravit neku frku,pored svega ostalog, znaju dobro, zato nas i jebu koliko mogu, a mogu!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Louisville, KY
    Posts
    2,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nigdje nisam rekao da drzava nema za cilj da od goriva puni svoju kasu. u crnoj gori se vozi ogroman, po meni prevelik broj automobila, i naravno da ce drzava da to da iskoristi da napuni budzet. logika drzave je (i po meni, mora biti takva) da ako narod moze toliko auta da vozi, onda valjda mu nije problem da sebi sipa goriva. a cijena goriva, opet, nikoga ne sprjecava da sebi kupi auto.

    u americi kazu da "driving is not a right, it's a privilege". stoga, drzava zaista moze, i po meni ima pravo, da koriguje cijene kad nadje za shodno. kad kazem "moze malo da uradi", ne mislim na to da ona nema fiskalne mehanizme u pogledu politike cijena naftnih derivata, jer to bi bilo pravo malo bezakonje. samo kazem da postoje odredjeni djelovi budzeta koji se moraju ispuniti direktno iz poreza i ostalih dazbina na gorivo. vjeruj mi, mnogo bi veci problemi nastali za drustvo da drzava ne reaguje ovako kako reaguje. i ne zaboravi da je jedno vrijeme postojao trend pada cijene goriva. jednostavno, novac koji se tu vrti je prevelik i odredjivanje cijena goriva je strateski vazno za ministarstvo finansija, budzet i drzavu uopste. i sve dok se ne smanji javna potrosnja, tesko da cemo gledati jeftinije cijene goriva, i slicno.

    a oko jedne stvari se slazemo - vala smo vise zasluzili tu prokletu laboratoriju za kontrolu kvaliteta goriva. problem je i sto ovakvo stanje, naravno, nekome odgovara. mada, samo cekam da nam EU skoci za vrat povodom ovoga...
    Liberty and justice

  16. #16
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma pazi, problem je sto EU moze skakat za vrat kol'ko oce, dok god bude ovakvo stanje odgovaralo NEKOME, a odgovarace nazalost josh duuugo-duuugo, mozda do tad dok goriva vishe ne bude bilo
    Kod nas se EU norme uvode tako da prvo idu one sto drzavu ne koshtaju nishta, razmisli o tome



    "logika drzave je (i po meni, mora biti takva) da ako narod moze toliko auta da vozi, onda valjda mu nije problem da sebi sipa goriva. a cijena goriva, opet, nikoga ne sprjecava da sebi kupi auto."
    -Da, iduci tom logikom, leb, mlijeko, brashno..., ocesh li mi vjerovat' kad bi ti reka' da koliko god bude koshtalo, ljudi ce ga morat' kupovat, tako da mogu odrediti josh jace poreze na te stvari (neshto kao extra lux porez) i tako josh vishe punit "budzet" drzave...

    p.s. Ne znam, mozda sam lud, ali zar ne bi logika drzave trebala da bude, neshto kao "veci standard-bolji zivot-da zivimo bolje" ili ne znam josh kako su se zvale parole, ali ne, niko o tome ne razmishlja...
    Inace, auto je POTREBA a ne luksuz!!!!
    Last edited by brzi_pas; 16-11-07 at 04:52.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Louisville, KY
    Posts
    2,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e, vidis, tu nam se misljenja, jednostavno, razlikuju. hljeb, mlijeko, brasno, ulje, secer, voda, STRUJA ne mogu i ne smiju biti koristeni sa ciljem da se drzava puni. narodu te stvari trebaju da bi prezivio. a automobili - nek nas karaju koliko hoce sto se mene tice. ali, na kraju ti opet kazem, tu nam se samo shvatanja razlikuju...
    Liberty and justice

  18. #18
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    kad smo ekoloska drzava sto nam je uvjek skuplji eko dizel od obicnog sto nam je skuplji bezolovni od supera sto svaki put kad skoci benzin skoci plin da se razmisljas na sto ti je jeftinije
    ovo je bruka kolju na sve strane a od svakog litra drzavi 55cent

  19. #19
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by desha View Post
    kad smo ekoloska drzava sto nam je uvjek skuplji eko dizel od obicnog sto nam je skuplji bezolovni od supera sto svaki put kad skoci benzin skoci plin da se razmisljas na sto ti je jeftinije
    ovo je bruka kolju na sve strane a od svakog litra drzavi 55cent
    Narod je stoka, dozvolio da ga jasu, oni vidjeli da im se moze pa jasu, ne silaze...E tako i treba...magarad i jesu za jahanje...
    Gdje ste vidjeli kod nas neko udruzenje za zastitu "necega"...skoro nigdje, dok kad treba da se nesto oporezuje tu ima udruzenje i komisija koliko ti volja...
    I da...naravno da od svakog litra drzava mora da uzme po 55c, ko bi inace placao one potrosace u vladi od 4.2, 2.8T itd...zacudilo bi me da uzmu makar jednog audija npr 1.9TDI :P

  20. #20
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    tdi pih, ko jos vozi dizel
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  21. #21
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Država može da se odrekne jednog dijela kolača i tako smanji cijenu goriva (kao što je uradila Hrvatska).

    S druge strane, baš mi je milo što je skupo gorivo, možda će se ljudi malo opametiti da ne voze od prodavnice do kuće i sl.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Louisville, KY
    Posts
    2,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja bih, ALI BEZ ZAJEBANCIJE, uveo cijenu goriva od recimo 1.5 po litru. pa taman da voznja pstane privilegija. ali, zna drzava sta radi, tada bi se troduplo manje vozilo i ne bi bilo ovoliko prihoda od goriva...
    Liberty and justice

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bad Boy View Post
    ja bih, ALI BEZ ZAJEBANCIJE, uveo cijenu goriva od recimo 1.5 po litru. pa taman da voznja pstane privilegija. ali, zna drzava sta radi, tada bi se troduplo manje vozilo i ne bi bilo ovoliko prihoda od goriva...
    Ja bih i da ljeb bude 10 era, debeo je ovaj narod masu
    She is only here to annoy herself!

  24. #24
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Ja bih i da ljeb bude 10 era, debeo je ovaj narod masu
    hahahahahahahahahahaha
    :lolblue:

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    842
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    u Cg 90 % pumpadzija uzima gorivo iz istog izvora.Neko kane vode,neko raznih aditiva i to je to.

    Prdnjava staroga svata.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

Page 1 of 5 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 15 dana u EU
    By forumen in forum Putovanja
    Replies: 30
    Last Post: 27-10-07, 10:37
  2. URADI SAM!
    By WOODSTOCK in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 40
    Last Post: 29-10-04, 14:46
  3. nove cijene goriva u cg
    By rascefrtani ulozak in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 47
    Last Post: 04-06-04, 22:41
  4. gorivo
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 29-02-04, 15:28
  5. fenomen kazaljke za gorivo
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 38
    Last Post: 12-02-04, 00:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •