Results 1 to 5 of 5

Thread: Port Forwarding na ruter Dlink G684T

  1. #1
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default Port Forwarding na ruter Dlink G684T

    naime,pola sata sam pokusavao da omogucim prijatelju da hostuje partije na battle.netu!
    koliko znam,sve sto je potrebno na ovom ruteru je da se otvore portovi 6112-6119 (port range)...pratio sam uputstva sa portforward.com medjutim nisam uspeo..citao sam tamo nesto o integrisanim firewallovima,ishao sam na advanced,filters>tu sam stavio allow,onda sam stavljao filtere na destination port range 6112-6119 itd itd...cak nisam ni ovo sto sam uradio sad nisam dobro objasnio..
    sve u svemu,ako moze neko strucniji da mi objasni korak po korak kako treba da se radi,jer ja sam bez ideja vishe!
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  2. #2
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Prvo moras obezbjediti da uvijek imas istu ip adresu na svom racunaru (lokalnu) mozes je sam postaviti na recimo 192.168.1.2 ili idi na Advanced-Lan clients i pored adrese koju ti je dodijelio AP cekiraj reserve.

    Zatim ides na Virtual server (isto pod advanced. Pod Lan IP odaberi adresu koju si u prethodnom koraku odabrao. Zatim Klikni na user, pa na add.
    Tu unesi raspon portova koji ti treba. Daj neko ime, zapamti i primijeni. Ovdje ce se vjerovatno restartovati ruter. Mozda ces eventualno morati i dodati pravila u filters sto si mislim vec naucio. Nadam se da ces uspjeti, ovo sam samo otprilike pokusao da objasnim nijesam sam pokusao

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Kreiraj PPPoE i batali to
    She is only here to annoy herself!

  4. #4
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Earth
    Posts
    1,087
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Omega View Post
    Prvo moras obezbjediti da uvijek imas istu ip adresu na svom racunaru (lokalnu) mozes je sam postaviti na recimo 192.168.1.2 ili idi na Advanced-Lan clients i pored adrese koju ti je dodijelio AP cekiraj reserve.

    Zatim ides na Virtual server (isto pod advanced. Pod Lan IP odaberi adresu koju si u prethodnom koraku odabrao. Zatim Klikni na user, pa na add.
    Tu unesi raspon portova koji ti treba. Daj neko ime, zapamti i primijeni. Ovdje ce se vjerovatno restartovati ruter. Mozda ces eventualno morati i dodati pravila u filters sto si mislim vec naucio. Nadam se da ces uspjeti, ovo sam samo otprilike pokusao da objasnim nijesam sam pokusao
    Uputstvo je OK, jer sam ja tako napravio da mi Apache radi od kuce. Mada sam IP servera stavio DMZ. Nijesam koristio Virtual Server(ili ti PortForward). Usput IP adresa mora biti fixna.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    iskljuci windows firewall, on zna da blokira hostovanje na bnet

    ili mu daj da propusta bnet

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Port Forwarding za Siemens E-010-I ne radi ?
    By KYOSHIRO in forum Internet
    Replies: 19
    Last Post: 28-03-07, 13:41
  2. Port Forwarding problem!
    By BiTrAtE in forum Software
    Replies: 0
    Last Post: 15-08-06, 16:20
  3. Port Forwarding
    By Atmah in forum Internet
    Replies: 3
    Last Post: 01-08-06, 21:43
  4. Port forwarding na ovom Siemens-u E010
    By BMgf in forum Internet
    Replies: 4
    Last Post: 01-12-05, 18:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •