View Poll Results: kakva treba da bude zastava?

Voters
31. You may not vote on this poll
  • crveno-plavetno-bijela

    14 45.16%
  • crvena sa aplikacijom grba

    11 35.48%
  • krastas barjak

    3 9.68%
  • crveno-plavetno-bijela sa grbom

    3 9.68%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 62

Thread: KAKVA TREBA DA BUDE ZASTAVA CG

  1. #1
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default KAKVA TREBA DA BUDE ZASTAVA CG

    Kakva treba da bude zvanicna zastava Crne Gore,jer ce u skupstinsku proceduru uvrsten predlog nove zastave.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zastava treba da bude ista kao sto je i prije serbske okupacije bila !!!!
    a to je dvoglavi orao na crvenoj pozadini ( ada znase majku mu !!)
    PS. Kasnije cu vi opisat kako i zasto i sve ukupno o nasemu grbu i nasoj zastavi !!! ( serbi nemote me mrzjet ali fakte su fakte :wink: )

  3. #3
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iz_dana_u_dan
    moj avatar
    rijec je o crnogorskoj a ne o shvajacarskoj (shvicarskoj) zastavi

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Grad Heroja
    Zastava treba da bude ista kao sto je i prije serbske okupacije bila !!!!
    a to je dvoglavi orao na crvenoj pozadini ( ada znase majku mu !!)
    PS. Kasnije cu vi opisat kako i zasto i sve ukupno o nasemu grbu i nasoj zastavi !!! ( serbi nemote me mrzjet ali fakte su fakte :wink: )
    Dakle ovako..



    JUGA se pak polako vraća..

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Desert Eagle
    Carski zasto se glupiras?
    A šta se glupiram? Ono je gore bila zvanična pomorska zastava Savezne Republike Jugoslavije. Samo što ti bolje nisi znao, pa sam ti ja sada kriv Orao ti je inače isti, samo što je crnogorski raširio krila...

    http://zeljko-heimer-fame.from.hr/descr/yu-frj.html

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hajdemo dalje...


    Kneževska zastava Crne Gore od 1861-1900


    Kneževska zastava Crne Gore 1900-1910


    Kraljevska zastava 1910


    Civilna (državna) zastava Crne Gore 1878-1880


    Civilna (državna) zastava Crne Gore 1881-1916


    Vidi..
    http://zeljko-heimer-fame.from.hr/descr/cs-cghis.html
    http://zeljko-heimer-fame.from.hr/descr/cs-cghi1.html

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default







    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default









    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    765
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Desert Eagle
    Quote Originally Posted by Carski
    A šta se glupiram?
    Kakve veze Juga ima sa Crnom Gorom i njenom zastavom? Aj sad ceraj lagano...
    Želja većine Srba i Crnogoraca da ostanu u jednoj istoj i zajedničkoj državi, i zajednički da krenu u jednu novu i bolju budućnost, gde neće da vlada bratska mržnja ni zavist, niti mržnja prema drugim narodima!

    Jer za bratstvo i jedinstvo, ravnopravnost i sreću svih naroda mora da se počne najpre od svoje kuće, i kome ovo nije cilj, taj nije dostojan da se nazove čovekom. A ko svoju sopstvenu kuću rastura i svoj sopstveni narod, kamo da taj sutra da se zalaže za celo čovečanstvo?

    Ja nisam nikakav nacionalista; ne, naprotiv, ja sam ubeđeni globalista (ne u liberalno-kapitalističkom smislu). I u jednom zajedničkom svetu želim i jednu zajedničku Srbiju i Crnu Goru. Pa kada sednem za sto u nekom lokalu ili bilo gde sa svojim drugovima Austrijancima, Italijancima, Grcima, Englezima, Nemcima, Japancima, i crncima i belcima i ostalima, onda želim kada mogu da kažem: Evo, drugari, ono tamo je moja zemlja; zar nije divna, ta moja Srbija-Crna Gora? Pogledajte žutozlatne ravnine Vojvodine, Dunav i Moravu Srbije, brdske reke Crne Gore, pogledajte naše Primorje, a tek tamo onaj Beograd.. Šta mislite, da sednemo u kola i špičimo malo dole za vikend? :wink:


    Možda je to za tebe glupost; no, za mene to je moj san o mojoj zemlji odakle ja dolazim...

  10. #10
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    871
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ada prepoznatljiva

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Do tada, uzivajte u ovoj - Petrovickoj


  12. #12
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S. F. Bay Area
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    lijepo je vidjeti da se crna gora konacno dozvala i okrenula samoj sebi ... kome trebaju nekakve plavetne i izandjale boje kod ovakve rujne ljepote.





  13. #13
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo je samo jedan od zavrsnih poteza konacne samostalnosti CG i od tog momenta ce krenuti zlatan period Crne Gore bez Srbije!

    Vjerujem a i vec sam sve sigurnij da je dogodine ili pak 2006 najkasnije taj trenutak/NEZAVISNOST,do koje se doslo nevjerovatnim zrtvama i tenzijama koje je urokovala u ono vrijeme profasisticka Srbija a u svemu tome je imala podrsku od profasisticki orjentisanih lokalnih ********!

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PODGORICA
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Carski


    Civilna (državna) zastava Crne Gore 1878-1880
    Ova, ova! Da budemo k'o Englezi!

    E, ne znam, ovo rjesenje koje su oni izabrali jesu simboli jedne dinastije. Ako cemo tako, pa, valjda su Crnojevici i Balsici (da imamo vuka na zastavi, kao FK Zeta ) malo 'stariji'... Opet ne znam sto hoce ovi iz SDP - da se maknu krstovi sa grba? Kao, gradjanska, drzava, pa mici krstove... To je skrnavljenje i mislim da ima jos normalnih ljudi u ovoj zemlji, koji nece dozvoliti da se uradi takva glupost. A ako to urade, onda nek stave 3 polumjeseca umjesto krstova, ili nek mi daju da nacrtam nekog psa pa da ga metnu na zastavu, isti je to djavo...
    Mislim da je najbolje rjesenje za zastavu tip slovacke/slovenacke zastave. Znaci trobojka (crveno-nebo plavo-bijelo) i u uglu, recimo, Lovcen, ili mozda dvoglavi orao.
    To sto Dinosa trazi da se u himni umjesto 'Majko nasa Crna Goro' pjeva 'Kuco nasa Crna Goro', to nek trazi u Pristini, gdje je naucio kako postati nacionalista za 3 dana, gdje je promijenio prezime, jer ga ovdje niko ne podrzava, posebno ne u njegovoj 'postojbini', posto ga u Malesiji od krvi vidjeti ne mogu!

    Cheers!
    There's a woman of a different kind,
    She needs much more - she's a money whore,
    Fame 'n' wealth - nothing else on her mind,
    She needs much more - she's a MONEY WHORE!
    ___
    RIOT '69 - Skinheads Against Racial Prejudice

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PODGORICA
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Monterico
    Ovo je samo jedan od zavrsnih poteza konacne samostalnosti CG i od tog momenta ce krenuti zlatan period Crne Gore bez Srbije!

    Vjerujem a i vec sam sve sigurnij da je dogodine ili pak 2006 najkasnije taj trenutak/NEZAVISNOST,do koje se doslo nevjerovatnim zrtvama i tenzijama koje je urokovala u ono vrijeme profasisticka Srbija a u svemu tome je imala podrsku od profasisticki orjentisanih lokalnih ********!
    O kakvim zrtvama i tenzijama ti pricas? Ti nijesi zdrav covjece! O onim zrtvama sto su ih Milo, Momir i Sveto slali da brane 'otadzbinu' po Dubrovniku i Bosni? O onim muslimanima iz HN koji su deportovani po nalogu tadasnjeg drzavnog vrha? Pricas li ti o tenzijama kada je zabranjeno bilo izjasniti se kao liberal i narodnjak, kada su Milo, Momir i Sveto bili pioni Slobodana Milosevica?
    Jesi li ti neki papagaj ili si malouman pa stalno ponavljas 3 iste teze, u svakom postu - 'Vrijeme je da pobijedimo u borbi koju Milo vodi od 98.' (a do tada, jel, nije bio u politici), 'profasisticka Srbija nas unisti' (unistili su nas oni koji su sluzili tim 'profasistima) i 'Vjerujem da ce dogodine ili 2006. godine doci do referenduma kada cemo se osloboditi profasistickih ********' (da je Perovic poslusan, do referenduma bi doslo '92 i vi ne bi zivjeli od odlaganja, koja kuju Djukanovic i kompanija)... Covjece, ti si teski sovinista i gadim se kada procitam nesto poput tvojih postova!

    Cheers!
    There's a woman of a different kind,
    She needs much more - she's a money whore,
    Fame 'n' wealth - nothing else on her mind,
    She needs much more - she's a MONEY WHORE!
    ___
    RIOT '69 - Skinheads Against Racial Prejudice

  16. #16
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    niksic geto
    Posts
    25
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trobojka.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by S_K_I_N_H_E_A_D
    Covjece, ti si teski sovinista i gadim se kada procitam nesto poput tvojih postova!
    Demokrato, a napisa li ti ono Podgorica podgoricanima i da ti smetaju $evernjaci?

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PODGORICA
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Quote Originally Posted by S_K_I_N_H_E_A_D
    Covjece, ti si teski sovinista i gadim se kada procitam nesto poput tvojih postova!
    Demokrato, a napisa li ti ono Podgorica podgoricanima i da ti smetaju $evernjaci?
    Ti ako si sa sjevera, mozes biti uvrijedjen, ne mogu ti nista... Ne gade se meni ni sjevernjaci, ni Islandjani... Gade mi se primitivci koji opsijedaju moj grad! Ne gade mi se ljudi koji dodju sa strane u Podgoricu i vole ovaj grad, osjecaju se gradjaninom ovog grada i zasluzeno dobiju posao, ali mi se gade primitivci, neuke seljacine i prostaci koji dolaze u Podgoricu, pretezno sa sjevera i zele u ovom gradu, u gradu u kojem moji obitavaju generacijama i koji ovdje zele stvoriti svoj poredak misleci na svoja jebena sela - Bijelo Polje, Pljevlja, Berane, Mojkovac... Intelektualci iz tih sredina, a i iz ostalih, ljudi koje su okolnosti primorale da napuste svoje sredine (prije svega tu mislim na ljude koji su zivjeli na prostorima zahvacenim ratom), ljudi koji Podgoricu shvataju kao svoj grad, sredinu u kojoj zive i ljudi koji zele dobro ovom gradu su dobro dosli u svako doba, ali oni koji su dosli ovdje bez ikakve zasluge i koji su postali dusmani ovog grada, ove metropole, oni su zlo!

    Nije tako samo sa Podgoricom, tako je i sa Beogradom, Nisom, Novim Sadom... Jednostavno, prostacine jure u civilizaciju, ne birajuci sredstva... Zar ne?

    'podgoricanima' se ne pise pocetnim malim slovom, ako nista drugo, a ono zbog toga sto u gradu na Moraci i Ribnici zivi gospoda, sto je grad na Moraci i Ribnici umio da se distancira od svih nacionalnih i vjerskih podjela, sve dok nijesu dosli prostaci, koji unose nemir u nas grad i stvaraju podjele, a kojima ni to ne moze poci za rukom, jer Staropodgoricani znaju sa kim su uvijek bili i u dobru i u zlu i niko nece moci da zaustavi njihova stremljenja i da naruzi duh njihovog grada! Toliko za vas, drvosjece sa sjevera!

    Cheers!
    There's a woman of a different kind,
    She needs much more - she's a money whore,
    Fame 'n' wealth - nothing else on her mind,
    She needs much more - she's a MONEY WHORE!
    ___
    RIOT '69 - Skinheads Against Racial Prejudice

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PODGORICA
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brdjanin
    Zastava Rep. Cr. Gor. treba da bude platno bilo koje boje sa aplikacijom na kojoj je govvno i na tom govnetu muva.

    Grb bi bio govvno bez muve.
    Mislis tebe da stavimo na simbole Crne Gore? Tesko...

    Cheers!
    There's a woman of a different kind,
    She needs much more - she's a money whore,
    Fame 'n' wealth - nothing else on her mind,
    She needs much more - she's a MONEY WHORE!
    ___
    RIOT '69 - Skinheads Against Racial Prejudice

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by S_K_I_N_H_E_A_D
    'podgoricanima' se ne pise pocetnim malim slovom,
    .............

    , jer Staropodgoricani znaju sa kim su uvijek bili i u dobru i u zlu i niko nece moci da zaustavi njihova stremljenja i da naruzi duh njihovog grada! Toliko za vas, drvosjece sa sjevera!
    Oni koji pisu (kao ti) pisu se malim slovima i sto je najgore nema tako malog slova koje su zasluzili. Iskopali su se davno staropodgoricani, ako su spali da ih ti branis i na takav nacin i ipak to nije duh i stremljenje te civilizacije.
    Uz staropodgovicki pozdrav Cheers postovalac tvoje niskosti
    Drvosjece sa sjevera.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Savindan
    [img]]



    Zastava je trebala da bude jedna od ove dvije...ali zasto bi ovi napravili bilo sto sto bi postovali svi...
    ..........jedini razlog potezanja price oko simbola nov je ponovni nacin aktuelne vlasti da skrene paznju sa tema koje su njima zar ispod golih tabana... Himna je trebala da bude "Ubavoj nam Crnoj Gori", iako mi srce uvjek aigra kad cujem "Oj svijetla majska zoro..."

    Pozdrav Slavku Perovicu i crnogorskim liberalima. Kad pokazase sve ovo Crnoj Gori ostali su ih ludacima zvali......

    ...a tada je Novak Kilibarda pitao je li to albanska zastava kad je vidio crvenu zastavu sa grbom....sad ce on da glasa za nju...i Misko Vukovic koji je kao perspektivni mrsavi brko svaku crnogorsku zastavu postidio glasajuci za "rat za mir"....svojevremeno! No ko se toga vise sjeca... bitno je da su ovi dokazali jos jednom da su "crnogorci"....samo na pogresnom mjestu i na pogresan nacin. Mi ih poznajemo.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,467
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    mislim da bi najbolja bila crwena sa grbom

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PODGORICA
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Quote Originally Posted by S_K_I_N_H_E_A_D
    'podgoricanima' se ne pise pocetnim malim slovom,
    .............

    , jer Staropodgoricani znaju sa kim su uvijek bili i u dobru i u zlu i niko nece moci da zaustavi njihova stremljenja i da naruzi duh njihovog grada! Toliko za vas, drvosjece sa sjevera!
    Oni koji pisu (kao ti) pisu se malim slovima i sto je najgore nema tako malog slova koje su zasluzili. Iskopali su se davno staropodgoricani, ako su spali da ih ti branis i na takav nacin i ipak to nije duh i stremljenje te civilizacije.
    Uz staropodgovicki pozdrav Cheers postovalac tvoje niskosti
    Drvosjece sa sjevera.
    Hm, znam da te boli, da te puno boli, posto si ocigledno sa sjevera, pa ti je mrsko sto neko vidi kakvu malogradjanstinu tvoji provincijalci donose u jedan grad, kakav je Podgorica... Ne znam samo zasto je tako? Zasto ste svi vi, koji sljegnete ovdje puni price o svojim selendrama, o svojim zaseocima, toliko zudite za njima i nipodastavate Podgoricu i sve sto je podgoricko, a ipak zivite ovdje? Mislim, ako vas vuce zelja za svojim selom, u Podgoricu vas niko nije zvao i idite odavde koliko je sjutra! Podgorica i Podgoricani ce uvijek za svoje sugradjane smatrati ljude koji u nju dodju, ukoliko i oni postuju ovaj grad i niko ih nikada nece gledati manje vrijednima. Rekao sam ti, imam mnogo poznanika koji su u PG dosli sticajem raznih okolnosti i vecinu njih jako, jako postujem, jer su oni zasluzili da budu u ovom gradu, da tu dobiju posao, da tu zive, jer ovaj grad dozivljavaju kao svoj...
    A oni kojima je Podgorica samo 'usputna stanica' (znam jednu budalu iz Bijelog Polja, koji recimo tvrdi da je njegova palanka razvijenija od Podgorice, koji se kune u Tarzana (ne onog sa majmunima), koji se ovdje ne osjeca shvacenim i koji tvrdi da je Jedinstvo uradilo vise za nas fudbal nego Buducnost, a ipak mu bi milo kad je dobio novoizgradjeni stan ispod Ljubovica, iako ima 4 srednje, dok mnogi staropodgoricki intelektualci i dan danas zive kao podstanari u udzericama), dobro im se zavrtjela kapa u PG posljednje godine, a jos vise ce u buduce... No, bar mi se jedno kod njih svidja - samim tim sto bjeze iz selendre u grad dokazuju koliko je Podgorica veeelika u njihovim ocima iako su na pricu...
    Drvosjece, ako vam treba pomoc u sumarskoj privredi, a vidim da treba, ajte vodite ove svoje iz GLAVNOG GRADA! Pozdrav od SH.A.R.P. PG!

    Cheers!
    There's a woman of a different kind,
    She needs much more - she's a money whore,
    Fame 'n' wealth - nothing else on her mind,
    She needs much more - she's a MONEY WHORE!
    ___
    RIOT '69 - Skinheads Against Racial Prejudice

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PODGORICA
    Posts
    403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    Pozdrav Slavku Perovicu i crnogorskim liberalima. Kad pokazase sve ovo Crnoj Gori ostali su ih ludacima zvali......

    ...a tada je Novak Kilibarda pitao je li to albanska zastava kad je vidio crvenu zastavu sa grbom....sad ce on da glasa za nju...i Misko Vukovic koji je kao perspektivni mrsavi brko svaku crnogorsku zastavu postidio glasajuci za "rat za mir"....svojevremeno! No ko se toga vise sjeca... bitno je da su ovi dokazali jos jednom da su "crnogorci"....samo na pogresnom mjestu i na pogresan nacin. Mi ih poznajemo.
    Svaka cast... To je ono o cemu sam govorio u ranijim postovima!


    Cheers!
    There's a woman of a different kind,
    She needs much more - she's a money whore,
    Fame 'n' wealth - nothing else on her mind,
    She needs much more - she's a MONEY WHORE!
    ___
    RIOT '69 - Skinheads Against Racial Prejudice

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •