Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 62

Thread: Snovi...

  1. #1
    Join Date
    May 2004
    Location
    dzep od srca tvog....
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Snovi...

    Nisam znala gdje da stavim ovaj topic,pa rekoh da vidim sta se ovdje pise...Moram vas pitati neke stvari, jer me bash muce duze vrijeme...Da li vam se desilo nekad da odredjeni vremenski imate ruzne snove, kosmare i da se ujutro probudite onako svi prestravljeni i užasnuti...Ja npr.ujutro ne smijem ponekad iz sobe da izadjem.Stvarno mislim da nije nimalo bezazlena stvar, iako je možda nekome ovo smiješno-meni nije nimalo- ali mi se desava da posle cijeli dan mislim hoce li mi se nesto desiti, pošto dosta dobro znam da tumačim snove...Sinoc sam npr.jako ružno sanjala,po ko zna koji put, i jutros sam baš uplašena.Mislite li da ti snovi mogu biti i od nervoze tokom dana, ili mogu i da budu posledica nekih prošlih stvari_Za ovo drugo znam sigurno, ali mi se desi da mi kažu da se može sanjati i ono o čemu se tokom dana najviše razmišlja...Mada ja rijetko sanjam o tome o čemu često razmišljam...
    ...ne zatwaraj zamnom ni srce, ni wrata....

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne toliko strasno da ne smijem izaci iz sobe, ali naleti ponekad period od par dana kada imam bas zestoke kosmhare. Nekada ih se i ne sjecam, samo znam da sam se 'mucio' citavu noc i normalno probudim se znojav i nikakav. Ovo je mozda smijesno, zadnji put kad sam se malo relaxirao uz tequilu imao sam zestoke kosmhare, koje nebi navodio jer je bilo kao u horor filmovima.

    Mislim da to nije nista strasno, ukoliko nije ucestalo, i da je to jedna reakcija organizma (odbrambena naravno). Ja dosta cesto sanjam neke stvari za koje uvijek mogu naci neke paralele sa realnim zivotom (ne tolio ocigledno i ne za sve, ali ima dosta poklapanja).

    Eto dodjes mi 2 tekile za "terapiju" i ohrabrujucu "dijagnozu"
    Together we can defeat capitalism ...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Re: Snovi...

    Quote Originally Posted by WilaZwoncic
    ...Da li vam se desilo nekad da odredjeni vremenski imate ruzne snove, kosmare i da se ujutro probudite onako svi prestravljeni i u?asnuti...Ja npr.ujutro ne smijem ponekad iz sobe
    Svima se desavaju razni snovi i ponekad se probudis srecna i pozuris zaspati da se "san nastavi", a ponekad se probudis sva mokra i izbezumljena.... Naravno da to nije nikome smijesno, ali nije za paniku ili neki strah "da se ne izlazi van". Imas vjerovatno na stotine teorija o snovima, ali malo ili cak jako malo onih koji znaju tu njihovu simbolicnu stranu. Tvoj strah je uglavnom zbog toga sto mislis i sto si ubijedjena
    ... dosta dobro znam da tumacim snove...
    i ocekujes od ruznih snova i neko lose desavanje.
    Naravno da ti se nece nista ruzno desiti, a mnogi ruzni snovi imaju pozdadinu i necega sto se desavalo neposredno prije njih.
    Da ne bih zamarao detaljima samo se sjeti da su snovi poslije neke svadbe uvije ili uglavnom veseliji i ljepsi nego poslije prisustvovanja nekom, daleko bilo, pogrebu.

  4. #4
    Join Date
    May 2004
    Location
    dzep od srca tvog....
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chegevara
    Ne toliko strasno da ne smijem izaci iz sobe, ali naleti ponekad period od par dana kada imam bas zestoke kosmhare. Nekada ih se i ne sjecam, samo znam da sam se 'mucio' citavu noc i normalno probudim se znojav i nikakav. Ovo je mozda smijesno, zadnji put kad sam se malo relaxirao uz tequilu imao sam zestoke kosmhare, koje nebi navodio jer je bilo kao u horor filmovima.

    Mislim da to nije nista strasno, ukoliko nije ucestalo, i da je to jedna reakcija organizma (odbrambena naravno). Ja dosta cesto sanjam neke stvari za koje uvijek mogu naci neke paralele sa realnim zivotom (ne tolio ocigledno i ne za sve, ali ima dosta poklapanja).

    Eto dodjes mi 2 tekile za "terapiju" i ohrabrujucu "dijagnozu"
    DODJEM TI....HVALA... :twist:

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni se chesto deshavaju more... shto je produkt nekih problemchica u kojima se s vremena na vrijeme nadjem... ali samo mi se jedan put desilo da imam takav koshmar da sam narednih 7 dana bio prestravljen...
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Forests of Montenegro
    Posts
    268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja rijetko kad imam more.najteze podnosim san u kome neko meni drag umire.

    bio je jedan san.o njemu sam jako puno razmisljala i ni danas ne mogu da ga protumacim,ali on nije mora.
    We could have changed the world, had you been here with me.Right now.
    Held you in my arms. In my arms, my love
    Jesus wept so man could live forever on earth. In peace
    But my tears. They fall for you. Only you

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    LocalHost
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Snovi mogu da budu zhestoki i zaebani narednih nekoliko dana nakon sanjanja...Vjerovatno ste svi imali i koshmare, ali nijesam siguran dal` je ko od vas ikad sanjao dje ubija svoju majku iz pistolja... :/ tako da....

    Shto se tiche produkcije koshmara mozhe da bude od umora, opterecenja (psihickog prvenstveno), napregnutosti neke a meni se desava da odredjene muzike uvijek, ali uvijek moram da sanjam neshto ruzno...Znachi ovo je provjereno 100%...


    Nesto strucnije shto se tiche kosmara, oni se desavaju u dijelu sna koji se naziva REM tj. Rapid Eye Movement, REM je najdublji i najstvarniji dio sna najcesce se desava u kasnim satima spavanja. Nauchinici ne znaju ni danas mnogo o snovima niti zasto i kako sanjamo, Fjord je rekao da su snovi 'sigurnosni klip' za nashe nesvjesne zelje i potrebe...Poslije nekih testova 1953 godine naucnici su dokazali da se snovi NAJCESCE desavaju u dijelu REM spavanja.

    Blah, ja se zanijeh uglavnom...imas knjiga na ovu temu, ali ja ne vjerujem da si neki hronicni bolesnik...u svakom slucaju izmasturbiraj prije sna i sve ce biti OK... Ili dobro se umori dan ranije, hehehe.

    -eof
    If I had a world of mine, everything would be non-sense. Nothing would it be what it is, because everything would be what it isnt, and contrary-wise, what it is, it wouldn be, and what it wouldnt be, IT WOULD... - You see?
    Alice In WonderLand.

  8. #8
    Join Date
    May 2004
    Location
    dzep od srca tvog....
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ih kako ti ne mogu pokazat kakav mi je momak...Umorim se ja ali ne pomaze nesto hahhahaha...Razni su uzrocnici ovdje u pitanju,hahaha...Znam ovo za REM.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Forests of Montenegro
    Posts
    268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam cula (prepravite me ako nijesam u pravu) da san traje nekoliko sekundi.takodje sam cula da san (iako zvuci malo nerealno) rjesava mnoge probleme i stresove koje smo dozivjeli.ipak moramo se sjetiti one recenice:"prespavaj i sve ce biti ok"

    meni najtezi san (moze se i nazvati da je mora) je da padam sa neke jako visoke litice i da je oko mene mrak.mislim,taj san mi je u tolikoj mjeri realan da kad se propudim dugo vrijeme se tripujem da me je neko uhvatio i vratio u krevet.
    We could have changed the world, had you been here with me.Right now.
    Held you in my arms. In my arms, my love
    Jesus wept so man could live forever on earth. In peace
    But my tears. They fall for you. Only you

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Negdje sam procitala da se ruzni snovi pojavljuju ako je neko na TV vidio neki ruzni prizor ili je cuo ili procitao neku ruznu vijest putem drugih oblika mas media. S obzirom kakvim smo sve informacijama, zbivanjima i situacijama preplavljeni, nije ni cudo sto imamo ruzne snove.

    Jednom sam (mozda sam to vec ispricala) sanjala da idem, tj. trzim kroz sumu, bjezeci od ogromnih zmija koje idu za mnom i odjednom preda mnom se stvori neka provalija i padam i u dnu provalije se takodje nalaze zmije.

    Moja sestra je imala takodje slican san; ona i ja smo bjezale kroz neki grad, koji je bio sav razoren od bombi i iz pukotina zidova su izlazile zmije...
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by BlackGoddess666
    ja sam cula (ispravite me ako nijesam u pravu) da san traje nekoliko sekundi.takodje sam cula da san (iako zvuci malo nerealno) rjesava mnoge probleme i stresove koje smo dozivjeli.ipak moramo se sjetiti one recenice:"prespavaj i sve ce biti ok"
    San je munjevito redjanje nepovezanih slika koje kratko traje i sto mi to vidimo kao neku jako dugu radnju, maltene cijelu istoriju, samo je plod naseg razuma i dio neseg povezivanja u neku smisaonu cjelinu. A logicno je da se organizam brani i san je cuvar dobrog sna. Kad dugo putujes i legnes imas osjecaj da i krevet putuje i tucka kao autobus, kad je covjek jako premoren i misici se trzaju kad spava i hrce i onaj koji to pretezno ne cini. Svaka kultura ima razlicit odnos i razlicite teorije o snovima, a naucnici su navodno utvrdili da postoji manifestna i simbolicka strana sna i da sanjamo apsolutno svako vece a ne sjecamo se bas svakog sna....

  12. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,811
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    Za Freuda su ti snovi preruseni izrazi zelja(po njemu seksualnih zelja, naravno). Jedno od njegovih glavnih otkrica je bilo da mnogi snovi teze prikrivanju. Otkrice da snove treba desifrovati je vazno (mada je to misljenje nekad donosilo pogresne rezultate, jer nisu svi snovi sifrovani ili ne u istoj mjeri). Da li je i u kojoj mjeri sifrovanje potrrebno zavisi o sankcijama koje drustvo priprema za one koji misle o nedopustenim stvarima u snu, a takodje zavisi i od individualnih faktora (koliko je neka osoba podlozna ili uplasena, i zato, u kolikoj mjeri) osjeca potrebu da svoje misli, koje smatra opasnima, prikirije siframa. Od znacaja su i simboli koji se sanjaju. Po Frommu postoje univerzalni i slucajni. Slucajni su oni kaoji samo za tebe imaju znacenje tipa ako si se dobro provela u nekom kaficu, kad sanjas taj kafic on moze samo da znaci nesto dobro. Univerzalni su zajednicki za sve i imaju odredjena znacenja tipa voda, vatra i sl. Freud je mislio da su svi snovi ispunjenje zelja; Fromm kaze da ih ima i takvih ali i onih koji izrazavaju cistu tjeskobu (sanjas da ides na ispit a nista ne znas i to se ponavlja iz noci u noc: kad dobro spremis ispit takvi snovi nestaju) ili, a to je narocito vazno, onih koji pruzaju uvid u sebe i druge. Ruzni snovi mogu nastat i zbog cisto fizickog bola: ako lezis tako da ti utrne ruka, ili ako te zulja neki feder- svaka nelagodnost pri spavanju se odrazava na san. A sto se tice toga da ne razmisljas o onome o cemu sanjas- ono sto ti je u mozgu zadnje prije nego sto utones u san- znaci polusvjesno stanje kad i ne znas o cemu razmisljas – to ces sanjat.
    San ima funkciju racionalizacije osjecaja koje dozivljavas za vrijeme spavanja.
    Ovo je bilo malo citirano a malo parafrazirano iz “Velicina i granice Freudove misli” od Ericha Fromma, al mi je muka bilo svaki cas stavljat navodnike.
    A Jung bi bio posebna i malo komplikovanija prica sto se snova tice(i obimnija).

    U svakom slucaju, ako sami ne prestani, razmisli malo o tome sta su ti trenutno najveci problemi pa ih pocni rjesavat.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #13
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Snovi su arhetipovi (praslike) svega onog sto covjek pohranjuje u svojoj podsvijesti i od znanja se razlikuju po tome sto vise veze imaju sa intuicijom (slutnjom) nego li sa razumom.

    Zbog toga se cesto smatraju i prekognotivnim (predskaznim), jer veoma cesto prethode dogadjajima od kojih neko strahuje. U svakom slucaju, snovima jednako vladaju ista cetiti elementa:

    1.) zemlja

    2.) voda

    3.) vazduh

    4.)vatra


    kao i u pra-pretpostavki o supstanciji vidljivog svijeta.

    Medjutim, u snovima ova cetiri elementa simbolizuju cetiri osnovna dusevna stanja:

    1.) osjecaj sigurnosti

    2.) osjecaj tuge, razocarenja, rezignacije

    3.) osjecaj poleta, nadahnuca, kreativnosti...

    4.) osjecaj ushicenja, srece, kreativnosti...


    ... i na kraju, sjetite se kada ste ( i da li ste ikad) sanjali oganj, vatru -sunce?

    Koga zanima prava sustina snova, neka se ne stidi doci u moju apoteku. A moze i preko PM.

    - M -

    APOTEKA:

    http://cafemontenegro.cg.yu/forumi/viewtopic.php?t=4841

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala za pojasnjenje pojma snova... mogu reci da ti, Metuzaleme, imas zanimljive postove... mogao bi malo vise da svracas u ovaj podforum. Za promjenu, posto ima mnogo zabusanata.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  15. #15
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdrav svima!

    Snove smatram veoma važnim dijelom bitisanja. Kažu da je razmišljanje o svojim snovima, odgonetanje simbolike sanjanog, uopšte, bavljenje tim dijelom naše svijesti (ili podsvijesti), veoma dobar način da čovjek spozna samoga sebe i svoje potencijale, ali i strahove, frustracije. Pretpostavljam da je to dobro, jer se s definisanim “problemom” neuporedovo lakše hvatati u koštac.

    Takodje, vrijedi mišljenje da čovjek u snovima može naći odgovore na pitanja i dileme koje ga muče u životu. Samo, treba znati kako pravilno protumačiti sanjane znake i simbole. Iako postoje uvriježena tumačenja velikog broja simbola, ona se itekako razlikuju, zavisno od kulture, mentaliteta, religije i sličnog. Jedan Latino-amerikanac i jedan Crnogorac, svakako, neće na isti način protumačiti poruke podsvijesti ako se sanjala, recimo, krv, umrli ili osoba obučena u bijelo. Kao sto se ne obraduju ni kad ih zasvrbi lijevi dlan, jer to kod Latino-amerikanaca znači da će imati neplanirani trošak. Kad nas je sasvim obrnuto: računamo da će nas strefiti neočekivani dobitak! Narod je čak smislio i najneobičnije načine da “konzervira” takav pozitivni omen, pa se često može vidjeti kako se ljudi poljube u lijevi dlan nakon sto ga počešu, protljaju ga po tjemenu da se razmnoži proporcionalno vlasima na glavi, ili protrljaju stražnjicu – rad’ uroka!

    Kod tumačenja snova svako mora tragati za jedinstvenim simboličkim značenjem. Kad se profilišu odredjeni znaci, bilo da se kroz snove ponavljaju, bilo da su veoma upečatljivi u samo jednom snu, treba ih dovesti u korelaciju sa nasim “ja”, pa tek onda tumačiti. Tumačenja su izrazito individualna i do njih moramo doći sami. Veoma rijetko možemo naći sagovornika i konsultanta za čitanje znakova iz snova (isključujući stručnjake za psihoanalizu), ali nije nemoguće. Sretni medju nama imaju osobu koja im je duhovno bliska, koja ima informacije o našem životnom hodu i iskustvima, zna naše sklonosti, naše rezonance na odredjene pojave, emocije, druge ljude, itd. Sugestije te osobe mogu koristiti u odgonetanju tih naših malih zagonetki.

    Češće se dogadja da nam važni detalji sanjanoga, pri budjenju jednostavno “pobjegnu”, nego što ih zapamtimo, da nam je prisutan samo osjećaj da smo sanjali nešto prijatno ili nešto neugodno. Zato, prije ustajanja iz kreveta, treba napregnuti misli i pokušati oživljavanje “dogadjaja, mjesta, radnje, likova”, kao što bi pokušavali da prozovemo iz sjećanja scenu iz odgledanog filma ili fragment pročitane knjige.

    Ukoliko zaista želimo da proniknemo u poruke sanjanog/doživljenog, treba, bez odlaganja, zapisati sve čega se sjetimo. Od tih nota kasnije možemo napraviti nešto poput grafikona ili mape snova. Jako je važno da se sjetimo kako smo se, dok smo sanjali, osjećali u odredjenom trenutku i povodom konkretnog detalja. Te opaske nam kasnije pomažu pri definisanju naših vlastitih arhetipova.

    Snovi su naši saveznici. Snovi javu čine drugacijom. Nekada lakšom, podnošljivijom, nekada zanimljivijom, posebno onda kad prepoznamo sadašnju stvarnost kao nekadašnju sanjanu prekogniciju. "Zanimljivo", naravno, ukoliko dogadjaji čije smo ishode slutili nijesu dramatični u svojoj negativnoj konotaciji. Mada, i tada, bez obzira na to kako bolno iskustvo doživimo, mi smo na neki način na njega vec bili pripremljeni.

    Čovjek često nadje mir sa samim sobom, ukoliko u snovima, i pomoću njih (!!!), odživi neka osjećanja, dorekne neke nedorečenosti, zaokruži neke odnose bilo sa zivim, bilo sa osobama kojih u našim javama više nema.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dandelion, mogu reci da od kad postoji ovaj podforum, da bolji post nisam procitala...
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  17. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdrav, Trinity from Zion!

    Hvala Ti za lijepe riječi.

  18. #18
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion
    Dandelion, mogu reci da od kad postoji ovaj podforum, da bolji post nisam procitala...
    Slazem se , zaista fino
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #19
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja vam samo mogu reći: da kada snovi postanu učestali (sanjate isti san 7-8 dana zareedom),nerealni su a plaše vas...Ne čeka vas ništa prijatno u bliskoj budućnosti.

    Iz ličnog iskustva.

  20. #20
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Godsize
    Ja vam samo mogu reći: da kada snovi postanu učestali (sanjate isti san 7-8 dana zareedom),nerealni su a plaše vas...Ne čeka vas ništa prijatno u bliskoj budućnosti.

    Iz ličnog iskustva.
    Ovaj komentar me podsjetio na jedan veoma zanimljiv roman cija tema i poruka uveliko prevazilaze terapeutsko tumacenje snova (junakinja je pacijentkinja Sigmunda Freuda), ali ga preporucujem svima koje ova materija moze interesovati.

    Radi se o romanu "The White Hotel", Donald Michael Thomasa.
    Preveden je kod nas i objavljen u vise izdanja.

    Pozdrav svima!

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Patagonia Express
    Posts
    623
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Niko nije rekao kako 'on nikad nista ne sanja'... :roll:
    one day, after school.

  22. #22
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E sad.. posto sam ja citala Junga da se informisem o snovima i izabrala najtezi nacin, ali efektan, pitam se da nije neko cu ili zna kako da ne sanjamo. To je jedina stvar koja mi je ostala nejasna i koja mi prije svega treba. Ne mogu vise da se izborim sa nekim stvarima, a jos manje kad mi svaku noc u snu dolaze, pa evo, ovo je lijep put da mi neko napravi uslugu i kaze kako da ne sanjam. ALi bez zajebancije-kako ne sanjati???
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    San, tj. snijevanje je nevoljna radnja i kako tvrde spavanje bez snova skoro da i ne postoji. Kosmari mogu biti naporni mislim da bi najbolje bilo da o tome popricas sa nekim strucnjakom koji ce brzo naci uzrok takvih snova. Pogledaj po sajtovima o jogi i nacinu koncentracije jer diskusija o tome na ovakvom mjestu bila bi u startu osudjena na propast.

  24. #24
    Join Date
    May 2004
    Location
    dzep od srca tvog....
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    San, tj. snijevanje je nevoljna radnja i kako tvrde spavanje bez snova skoro da i ne postoji. Kosmari mogu biti naporni mislim da bi najbolje bilo da o tome popricas sa nekim strucnjakom koji ce brzo naci uzrok takvih snova. Pogledaj po sajtovima o jogi i nacinu koncentracije jer diskusija o tome na ovakvom mjestu bila bi u startu osudjena na propast.
    Tacno, postoje razni vidovi koncentracije i autotreninga, ali dosta se tesko postizu..Swaki psiholog ce te drugacije sawjetowati..To je swe razlika u pristupu, kod odredjenog problema, u mom slucaju sanjanje.Spawanje bez sna ne postoji, mi sanjamo svake weceri,samo se to u nasoj memoriji zadrzi 1 vrijeme ili ne zadrzi uopšte. :wink:
    ...ne zatwaraj zamnom ni srce, ni wrata....

  25. #25
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e super TY narode! iako mi izgleda nema lijeka, posto nisam strpljiva za jogu, a autosugestija... i nije zdrava tolko vjerujte mi. mada smislicu vec nesto...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •