Results 1 to 7 of 7

Thread: Predstavljamo...

  1. #1
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Nikšić, Beograd
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Predstavljamo...

    Ovdje možete predstaviti bend za koji mislite da bi trebalo da čuje više ljudi, bend kome nije posvećeno dovoljno pažnje, a svojim radom on to zaslužuje. Takođe, snimke okačite negdje i ostavite link kako bi svi mogli da čuju o čemu se radi
    A svijet pjeva pušti fer, muti, laži, pravi ime...

  2. #2
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Nikšić, Beograd
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za početak, ja ću predstaviti jedan sjajan mladi beogradski bend Irish Stew of Sindidun.

    Irish Stew of Sindidun je počeo sa radom 2003. godine sa ciljem da izvodi irsku tradicionalnu muziku, dok se muzika koju sada sviraju može opisati kao blaža varijanta punk-rock zvuka inspirisana irskim muzičkim motivima. Bend najveći akcenat stavlja na autorske pjesme, ali takođe svira i obrade irskih tradicionalnih pjesama i benda The Pogues. Irish Stew iza sebe ima mnostvo nastupa širom Srbije gdje iz koncerta u koncert stiče sve veći broj fanova. Početkom marta 2005. godine bend je završio sa snimanjem svog debi albuma na kome se nalazi 12 numera (od kojih su 9 autorske kompozicije, a preostale 3, obrade irskih tradicionala), potpisao je ugovor sa izdavačkom kućom "One Records", a debi album pod nazivom "So Many Words.." zvanično je u prodaji od 31. oktobra 2005. godine. Bend trenutno radi na novom studijskom albumu, a paralelno sa time aktivno nastupa širom Srbije.

    Ja ih nijesam slušao uživo, ali iz prve ruke sam čuo da rasturaju, jesam li u pravu Luximuse i mjau mjau

    website: http://www.irishstew.net
    tamo možete skinuti 3-4 stvari sa prvog albuma, preslušajte i ostavite komentar. Ako bude zainteresovanih, okačiću cijeli album
    A svijet pjeva pušti fer, muti, laži, pravi ime...

  3. #3
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dosta su dobri, imao sam prilike da ih čujem jednom.
    more action less tears

  4. #4
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Nikšić, Beograd
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedino što malo smeta je ponekad bukvalan prevod sa srpskog na engleski, a i pjevač bi trebalo da poradi na izgovoru, ali s obzirom da sam slušao i njihove demo snimke, stvari idu na bolje
    A svijet pjeva pušti fer, muti, laži, pravi ime...

  5. #5
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    graorasti svijet
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Skroz si u pravu brale! Odje (u Bg-u) se zeljno iscekuje nova svirka, a bice ih valjda u narednom periodu. Makar je tako bilo prosle godine. Svirali su svako malo.A i sad valjda izlazi novi album, tako da ce biti "ludo i brzo"!
    Luximus je veliki prijatelj sa clanovima benda, a posebno sa prelijepom im violinistkinjom Anom !
    Za sve informacije, mozete se obratiti njemu.
    Last edited by mjau_mjau; 02-11-07 at 15:44.
    Koliko dugo cekacemo mi...?

  6. #6
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    graorasti svijet
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    17.11 Irish Stew u SKC-u u Beogradu!
    Koliko dugo cekacemo mi...?

  7. #7
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Nikšić, Beograd
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aj da nastavim sa sličnom tematikom.

    TIR NA N'OG

    Bend Tir na n'Og, što na starokeltskom jeziku znaci zemlja vjecne mladosti, nastao je 2000. godine okupivši nekolicinu zaljubljenika u muziku Irske. Svirane su obrade irskih narodnih pJesama, kao i bendova kao što su The Pogues, Young Dabliners i sl. Veoma brzo bend je stekao stalnu publiku, koja je svakim nastupom bivala sve brojnija.

    Kroz Tir na n'Og su tokom godina prošli brojni muzicari dok je bend tragao za pravim zvukom i svojim identitetom.Kako je vrIJeme prolazilo, sam zvuk se mIJenjao.

    Od oktobra 2003. godine otvorena je nova stranica u istoriji benda Tir na n'Og i od tada preporodJeni bend funkcioniše u sastavu Jovana Vujnovic (vokal), Jovan Dragumilo (gitara i vokal), Miroslav Kocic (violina), Damir Žigic (bubanj) i Ranko Radovanov (bas gitara). Ustaljivanje postave benda dovelo je do mogucnosti stvaranja autenticnog i prepoznatljivog zvuka benda za koji niko nece pogriješiti i pomiješati ga sa nekim drugim bendom.

    Tir na n'Og je postao autenticni pop-rok sastav, koji akcenat stavlja na autorske pesme otpjevane na srpskom i engleskom jeziku u kojima se provlace punk, folk i još mnogi muzicki pravci. U odreden broj kompozicija spadaju i obrade irskih tradicionala (Foggy Dew, Fields Of Athenry, Spancil Hill...).

    Inače, članove benda sam lično upoznao, jer sam ja sa svojom 'trupom' vježbao kod njih u sudiju. Super su ekipa, naročito Jovana. Pogledajte slike, pa ćete znati zbog čega ovo kažem (čak je uživo ljepša!)

    Na njihovom sajtu, u sekciji download http://www.tirnanogmusic.com/download.php možete čuti 3 pjesme sa prvog albuma. Moj favorit je 'River'
    Last edited by pterodaktyll; 06-11-07 at 13:24.
    A svijet pjeva pušti fer, muti, laži, pravi ime...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 19-07-04, 13:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •