Page 12 of 12 FirstFirst ... 289101112
Results 276 to 290 of 290

Thread: Virtual Studio Technology

  1. #276
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,405
    Thanks Thanks Given 
    606
    Thanks Thanks Received 
    630
    Thanked in
    511 Posts

    Default

    tek sad vidjeh ovo, odlicno ti je ovo tebra.

    Edit: podsjeca me na game of thrones temu ovo violoncelo.
    Last edited by Solid; 01-12-17 at 20:12.
    Čupatelj

  2. #277
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,729
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Hey Solid, hvala!! Melodija je moja, autenticna, ali cello ima taj snazan zvuk, koji sam cak umeksao. Mozda malo podsjeti na GoT, slucajno... Obije melodije su upadljive. Radim sad dalje. Ogroman i snazan novitet uskoro!

    ne znam, nemam, ne mogu, necu

  3. #278
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,920
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Sviđa mi se ritam i vibe...
    Međutim po meni predugo se ponavlja isto. Ili je skrati ili napravi neki jači prelaz pola minuta pa vrati na isti ritam...

    Možda ću otkinuti dio za custom ringtones


    Poslato sa kompaktne pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. #279
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Odlicna stvar

    Sto is koristio za gitaru? Jesi li nesto semplovao ili je neki VST. A svidja mi se i PAD
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  5. #280
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,729
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Hvala Bugi! Uzmi dio koji ti se svidja za tel i siri positive vibe

    Svjestan sam toga u vezi prelaza. Imam ovamo i extended verziju, ali nekako mi je bio dovoljan onaj dio sa epic padom u pozadini, na 1:40. Tu ostavih kompletnu ritam sekciju, bila mi je fina sa malo sidechain kompresije na ovom padu.

    Imam dvije glavne melodije, cello i gitara koje razgovaraju. Ali si u pravu, bio je potreban quiet part No, tako mi se dopalo dok sam radio.

    Trenutno radim na jednoj isto neobicnoj, progressive trance traci. Malo se mucim oko rasporeda elemenata, jer mnogo trancea koji sada slusam glavni dio tek otkriva na 2 minuta, sto je meni predugo. Hocu da ljudi cuju glavni ili subglavni dio sto prije.

    Gitare i synthova nece faliti Uplifting. Epic. Uskoro.

    @Antares Hvala! Gitara - production secrets Salim se. Ample Guitar G II i S-GEAR amps. Nema semplova. Sve odsvirano i uvijek ce tako biti. Epic pad - spire. Sa nulte tacke - nekoliko sati podesavanja + eq + plus toraverb sa sidechain kompresijom od par decibela na zasebnom fx busu + simple delay + fabfilter pro C + plus limiter. Automacija na cutoff filter i malo na resonance. Bio sam i ja iznenadjen kako je izasao kad sam ga cuo u final mixu pa sam ga odvrnuo jedno 15% vise no sto treba
    Last edited by =]Vlado[=; 09-12-17 at 12:58.
    ne znam, nemam, ne mogu, necu

  6. #281
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by =]Vlado[= View Post
    Hvala Bugi! Uzmi dio koji ti se svidja za tel i siri positive vibe

    Svjestan sam toga u vezi prelaza. Imam ovamo i extended verziju, ali nekako mi je bio dovoljan onaj dio sa epic padom u pozadini, na 1:40. Tu ostavih kompletnu ritam sekciju, bila mi je fina sa malo sidechain kompresije na ovom padu.

    Imam dvije glavne melodije, cello i gitara koje razgovaraju. Ali si u pravu, bio je potreban quiet part No, tako mi se dopalo dok sam radio.

    Trenutno radim na jednoj isto neobicnoj, progressive trance traci. Malo se mucim oko rasporeda elemenata, jer mnogo trancea koji sada slusam glavni dio tek otkriva na 2 minuta, sto je meni predugo. Hocu da ljudi cuju glavni ili subglavni dio sto prije.

    Gitare i synthova nece faliti Uplifting. Epic. Uskoro.

    @Antares Hvala! Gitara - production secrets Salim se. Ample Guitar G II i S-GEAR amps. Nema semplova. Sve odsvirano i uvijek ce tako biti. Epic pad - spire. Sa nulte tacke - nekoliko sati podesavanja + eq + plus toraverb sa sidechain kompresijom od par decibela na zasebnom fx busu + simple delay + fabfilter pro C + plus limiter. Automacija na cutoff filter i malo na resonance. Bio sam i ja iznenadjen kako je izasao kad sam ga cuo u final mixu pa sam ga odvrnuo jedno 15% vise no sto treba
    Nisam cuo za Spire VST, mada nista od muzike nisam radio ~4 godine pa sam van tokova. U svakom slucaju odlicno zvuci. Ajd zakaci nedje tu progressive trance stvar koju radis, volio bih je cut. I jebiga, stvari moraju imat taj dj friendly intro.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  7. #282
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,729
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Spire je strasan... Topao zvuk i lak za upotrebu. Sylenth1 takodje. A moj fav of all time je Dune 2. Bice ova nova uskoro. Malo se bijem sa EQuingom instrumenta koji radi kljucnu melodiju i drum fillovima. Vocali choppovani... Bice uskoro.

    Ali taj intro me razbija. Ostavicu veoma malo, cisto radi reda, ali generalno sve to predugo traje, pa cu skoro direktno na full bassline sa skoroglavnom melodijom, polako, dodavati layer po layer.

    Ovo gore sam mislio na to da nema semplovanja melodija gitare, vec koristim Ample Guitar vst sa S-Gear virtual guitar ampom (da ne bude zabune kod ostalih forumasa). Poslacu ti preview link na private cim malo zaokruzim aranzman.
    ne znam, nemam, ne mogu, necu

  8. #283
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Po meni najveci i najtezi crnjak za napravit je taj intro.
    Nedje kad sam bio malo mladji i malo manje pametniji racunao sam da se moze koja para zaradit na ovo. Hhehe, kakav je to tek danak neiskustvu bio LM, evo jedna stvar od prije 7 godina, ideja je solidna, melodija dobra, realizacija losa.
    https://soundcloud.com/infebis/ibs-above
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  9. #284
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,729
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Auuuuu SVIDJA MI SE! Old school! I ja sam to, i ja sam to... Malo da poradis na ovome i eto fenomenalne trake. Jesi sve svirao, slagao midi note, ili si koristio loopove melodija i progresija???

    rijesio sam intro, btw. oko 80 sekundi je za sad, ali je zanimljiv. Kad mi za intro treba vise nego za cijelu ideju trake... Nekoliko dana plus sinoc od 23:00 do evo upravo sad slusam. Sad hirurski odstranjujem nasty harmonics. Traka po traka, freq po freq...
    Last edited by =]Vlado[=; 10-12-17 at 09:43.
    ne znam, nemam, ne mogu, necu

  10. #285
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Nema loopova. Ideja je nedje iz 2006, glavni synth je Sylenth1, tu je i Vanguard (2:50), za pad cini mi se isto Sylenth1. Bas linija FL-ov Sytrus, nad njim sidechain (ovo sam uvijek rucno radio tako sto sam crtao nad posebnim patternom kako ce se ponasati volume) i pod velikom distorzijom i efektima. Ostali efekti su svi iz FL-a jedino sto mi je Ozone na masteru, za kompletnu dinamiku i kao limiter. nad ovom stvari sam radio nekih pola godine, iscrnjacio se, slao lejblovima, zaboravio, pa opet slao lejblovima, izdao i nista nisam zaradio
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. #286
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,405
    Thanks Thanks Given 
    606
    Thanks Thanks Received 
    630
    Thanked in
    511 Posts

    Default

    pola godine si radio na traku, ihaa , ali je dobra so jes jes.
    Čupatelj

  12. #287
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,729
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Cool cool Svidjaju mi se chord progresije, raspored zvukova i general mood. To je to u svom zanru. Ja sam poceo da radim edm na korg i3 workstationu prije dvije decenije i sjecam se, iako pojma nisam imao sta je to tada, da se javljala potreba da utisavam prve note basslinea. Kasnije sam naucio da je to sidechain kompresija u primitivnom obliku... Tako i sa nekim drugim tehnikama.

    Nemam apsolutino nikakve pretenzije vezane za zaradu. Ono u sta sam siguran da cu raditi sve jace i bolje, pa ako se sto iz toga izrodi - tim bolje - bilo lokalno, bilo sire. Uglavnom, stajanja nema. My mind is completely free. Mozda ovo poslednje posaljem nekom labelu... Ne znam gdje je najzahvalinije poslati progressive trance traku, sa malo psy trance linija

    Odoh da peglam main drop... Bice nejela i nespavanja. Bas se radujem sto nisam sam u ovome. Moramo raditi. Muzika oslobadja.
    ne znam, nemam, ne mogu, necu

  13. #288
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    pola godine si radio na traku, ihaa :grin:, ali je dobra so jes jes.
    Heh, radio sam i duze nad nekim stvarima A ova stvar je OK, da je neko sposobniji radio ili uzeo mogao je od nje napravit nesto. Ovako se izgubila u moru drugih stvari. Svakako hvala
    Quote Originally Posted by =]Vlado[= View Post
    Cool cool Svidjaju mi se chord progresije, raspored zvukova i general mood. To je to u svom zanru. Ja sam poceo da radim edm na korg i3 workstationu prije dvije decenije i sjecam se, iako pojma nisam imao sta je to tada, da se javljala potreba da utisavam prve note basslinea. Kasnije sam naucio da je to sidechain kompresija u primitivnom obliku... Tako i sa nekim drugim tehnikama.

    Nemam apsolutino nikakve pretenzije vezane za zaradu. Ono u sta sam siguran da cu raditi sve jace i bolje, pa ako se sto iz toga izrodi - tim bolje - bilo lokalno, bilo sire. Uglavnom, stajanja nema. My mind is completely free. Mozda ovo poslednje posaljem nekom labelu... Ne znam gdje je najzahvalinije poslati progressive trance traku, sa malo psy trance linija

    Odoh da peglam main drop... Bice nejela i nespavanja. Bas se radujem sto nisam sam u ovome. Moramo raditi. Muzika oslobadja.
    Od kako dobih klinca poptuno sam batalio da radim, tek sam prije neki mjesec poceo da preslusavam neke ideje od ranije a jos se nisam usudio da pocnem. Za lejbl, vecina lejblova samo plasira rad na beatport, sa losom ili bez ikakve promocije, + izbacuju gomilu stvari na mjesecnom nivou (radi zarade). Sto je jos gore, ne nude ni mastering. Bas ovaj lejbl Trance4live sto je izdao "Above" je radio upravo to + njima sam posalo dvije trake sa -4db zvukom u nadi da ce lejbl odradit mastering. Traka je izdata tako kako sam je posalo - tiha
    Ajd kad odradis dio posalji, merak mi je da cujem
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  14. #289
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,729
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Hvala za info! Za mastering imam svoje chainove, zavrsim limiterom na -0.1 db. LUFS, loundness wars... I ja sam usporio kad je stigo sincic. Sad je drugi razred, pa nastavljam

    Salje cim bude nesto zaokruzenije.
    ne znam, nemam, ne mogu, necu

  15. #290
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,405
    Thanks Thanks Given 
    606
    Thanks Thanks Received 
    630
    Thanked in
    511 Posts

    Default

    @Antares, a jbg. ti si mnogo truda ulozio u tu jednu stvar i kad si vidio da nije prosla onda si odustao, ti da bi bio uspjesan u tome treba na svaku traku tako da se trudis i se bavis time bukvalno kao nekim poslom po 8 i vise sati dnevno, saljes labelovima, onda osim toga se promovises, ides po tih zurki, radis remixe poznatim i nepoznatim dj-evima, cimas se na sve strane itd. da bi se culo za tebe.. nije to lako.
    Čupatelj

Page 12 of 12 FirstFirst ... 289101112

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mjesto za izlazak - Virtuelni kafic
    By Thomas_O_Malley in forum Centralni
    Replies: 689
    Last Post: 18-04-09, 14:05
  2. ViRtual DJ need crack
    By Undead in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 23-07-05, 15:36
  3. Replies: 32
    Last Post: 24-05-05, 11:17
  4. Traktor DJ Studio 2.6.1 - Guide
    By Mungos in forum Muzika
    Replies: 18
    Last Post: 05-05-05, 18:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •