Page 1 of 12 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 290

Thread: Virtual Studio Technology

  1. #1
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,431
    Thanks Thanks Given 
    613
    Thanks Thanks Received 
    643
    Thanked in
    521 Posts

    Default Virtual Studio Technology

    Znam da vec postoji thread o ovome ali je od 2004.
    Zanima me posto koristim Razne Programe i virtualne instrumente za produkciju, i bash sam se nalozhio na to. da li i koje programe mozete da preporuchite kao odlichne osim ReFX-ovih i Steinbergovih i Native Instrumnt-ovih?
    Posto ja nemam dovoljno novca za pravi studio, koje su prednosti hardwera u odnosu na software i obratno. Josh jedno pitanje )
    je li moguce sve sto se pomocu hardwera napravi da se isto tako napravi pomocu software-a? I napokon poslednje pitanje za ovaj topic: Ako napravim dobru pjesmu i zelim npr. da je izdam kome da se obratim?
    Čupatelj

  2. #2
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,431
    Thanks Thanks Given 
    613
    Thanks Thanks Received 
    643
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    ovo je najjache kuliranje na svijet
    Čupatelj

  3. #3
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,417
    Thanks Thanks Given 
    5,553
    Thanks Thanks Received 
    4,990
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid
    da li i koje programe mozete da preporuchite kao odlichne osim ReFX-ovih i Steinbergovih i Native Instrumnt-ovih?
    reFX Vanguard najvise koristim. U kombinaciji sa Sytrusom.
    Camaleon 5000 za padove.
    Spacesynth 2.0 radi zvuka... Zvuk najvise podjseca na JMJ-ov album 'Oxygene' ili 'Equinoxe'.
    Edirol Orchestral
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  4. #4
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja najvise koristim FL studio, Reason i Soun Forge. Sto se tice hardwera i sofwera ja mislim da je hardwer bolji. Ne znam je si li cuo za forum - www.rumski.com, tu mozes naci sve sto te interesuje o muzici i produkciji.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    857
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se mene tice, ne volim puno da diskutujem o plugin-ovima, jer nisam baš najbolje upućen, ali ti mogu tačno reći šta ti je (i softverski i hardverski) dovoljno da imaš kompletan studio. E sad, da li ćeš ti umjeti da napraviš nešto profesionalno, to zavisi isključivo od tebe, ali je profesionalan snimak više nego moguće napraviti. Idemo:

    Kategorija 1, ili ono što se nabavlja "bez pare i dinara" (ali uz po koji potrošeni gigabajt):

    1) FL studio (bilo koji od verzije 5, pa na dalje) - po meni najjednostavniji i najbolji "sequecer" program, koji je uz to još mnogo toga. MOžeš da pišeš melodije (bez poznavanja nota, ali je neophodno osnovno znanje dirki na klaviru, čiji se prikaz vidi sa lijeve strane editora) i da im dodaješ pravilan izraz, jačinu tona za svaku pojedinačnu notu, i što je najvažnije neepravilnosti koje su karakteristične za instrumente koji su odsvirani uživo. Uz pomoć raznih generatora i pluginova, moguće je da melodiji dodaš zvuk bilokojeg modernog sintisajzera, ili da, koristeći malo skuplje "soundfontove", uz dva klika isprogramiraš čitav simfonijski orkestar.

    2) Reason - glavna namjena ovog programa je ništa drugo nego li da služi kao zamjena za razne komponente koje su ranije koštale čak i po nekoliko hiljada dolara. I gorepomenuti FL studio ima veliki broj tih mogućnosti, ali prednost Reason-a je u tome što pruža osjećaj (i zvuk) pravih komperesora, semplera, Drum mašina, i sintisajzera. U suštini, svaki soundfont je vrhunskog kvaliteta, ali je proces pisanja nota mnogo teži, pa ga ja lično koristim samo da importujem MIDI fajl u njega. MID fajl, naravno napravim u FL studio-u.

    3) SoundForge - bilokoja verzija, (pa čak i 3) jednostavno mora biti instalirana u kompjuteru nekoga ko se bavi snimanjem i producirranjem zvuka, jer je rad sa pojedinačnim *.wav fajlovima najjednostavniji i program je sam po sebi veoma pregledan.

    4) cool Edit - program koji mijenja miksetu i studio. U zavisnosti od jačine procesora, kvaliteta zvučne karte, količine RAM-a i velične hard diska, moguće je snimiti i preko 100 kanala zvuka koji ostaju poređani jedan ispod drugoga, bez potrebe da se određuje gdje se koji zvuk stapa sa drugim, tj. da li je glas u odnosu na matricu snimljen prerano, prekasno, ili u pravo vrijeme. U svakom trenutku je moguće bilokoji kanal zasebno panoramirati, odrediti mu jačinu, ili podesiti ekvilajzer.

    5) NoteWorthy Composer - ovaj program možeš da koristiš ukoliko muzika koju si napravio može da se kompletna eksportuje u MIDI fajl. Ovaj program automatski konvertuje MIDI u notni zapis, tako da svoju kompoziciju možeeš da pošalješ nekom orfkestru :-)

    Kategorija 2, ili skupe komponente:

    U suštini, zavisno od količine novca sa kojom raspolažeš, možeš da izabereš da kupiš MIDI klavijaturu, Monitore, dodatni displej, MIDI kontroler, semplere, MPC, Efeekt procesore, itd.

    Kategorija 3, ili "šta koriste oni koji imaju PC i nekih 100-200 € preko da ulože":
    Moja branša :-)
    Obavezno kupi proširenje za RAM memoriju (gledaj da imaš minimum 1GB memorije, a i ako možeš još da nadogradiš, neka važi pravilo "memorije nikad dosta"), Neki osrednji mikrofon za otprilike 70€, Neku solidnu zvučnu kartu (važno je samo da ne koristiš integrisanu kartu, jer se kod integrisanih signal koji se snima miješa sa električnim smetnjama, kao i sa drugim izvorima zvuka). I ostatak daj za najprofesionalnije moguće slušalice.

    Što se tiče toga kome da odneseš posle snimanja, to zavisi od mnogo stvari (koje ne moraju da imaju mnogo veze sa muzikom)...
    Last edited by Innuendo; 04-01-08 at 18:39.
    ...

  6. #6
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,431
    Thanks Thanks Given 
    613
    Thanks Thanks Received 
    643
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Camaleon 5000 za padove
    bash sam ovih dana trazio neki program za padove jer vecini mojih "projekata" fale padovi i ostali efekti koji docharavaju chitavu pjesmu... tako da cu probat taj program imam ga samo treba da ga instaliram

    @Innuendo
    Fl bogu hvala sam nauchio skoro sve znam da radim u njemu osim mozda nekih sitnica u playlist-i. Sto se tiche reasona skoro nikad ga ne koristim posto mi je masu komplikovan ali izgledaa da cu morat i to da "michem". Predpostavlja sam da postoji program koji moze da prebacha zvuk u notni zapis tako da cu odma skinut ovaj program. Imam jedno pitanje je li Cool Edit isto sto i Adobe Audition? posto mi djeluju namrtvo slicno.
    Sad trenutno nemam banke za hardverski dio tako da cu to malo odlozit ali hvala vam momci sto ste mi dali neke sugestije a posebno tebi innuendo.
    Čupatelj

  7. #7
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,417
    Thanks Thanks Given 
    5,553
    Thanks Thanks Received 
    4,990
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Mozda bi ovdje trebali kacit neke dobe presete za pluginove. Ili kompletne banke...
    FL slabo znam pa cu biti slobodan i pitat sto me interesuje.

    Koristan link za skidanje pluginova

    P.S. Cool Edit je kupljen od strane Adoba.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. #8
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,431
    Thanks Thanks Given 
    613
    Thanks Thanks Received 
    643
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    to nije losa ideja, evo neki bankovi za one koji koriste vanguard
    Vanguard Essentials - Electro vol 1:
    http://rs95.rapidshare.com/files/673...-_Volume_1.rar
    Čupatelj

  9. #9
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    857
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    @Innuendo
    Fl bogu hvala sam nauchio skoro sve znam da radim u njemu osim mozda nekih sitnica u playlist-i. Sto se tiche reasona skoro nikad ga ne koristim posto mi je masu komplikovan ali izgledaa da cu morat i to da "michem". Predpostavlja sam da postoji program koji moze da prebacha zvuk u notni zapis tako da cu odma skinut ovaj program. Imam jedno pitanje je li Cool Edit isto sto i Adobe Audition? posto mi djeluju namrtvo slicno.
    Sad trenutno nemam banke za hardverski dio tako da cu to malo odlozit ali hvala vam momci sto ste mi dali neke sugestije a posebno tebi innuendo.
    Nema na čemu :-) ne bi bilo loše da ovaj topic ostane sticky, pa da svi dijelimo svoja iskustva. Slažete li se, moderatori?


    Kakve sitnice u playlisti FL studio-a su ti problem?

    Adobe Audition je isti program kao i CoolEdit, samo što je došlo do promjene imena. ja sam ostao pri starom programu, jer sam negdje pročitao kako bradi samo na SP2. Ja još uvijek imam SP1
    Last edited by Innuendo; 04-11-07 at 17:06.
    ...

  10. #10
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,417
    Thanks Thanks Given 
    5,553
    Thanks Thanks Received 
    4,990
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    mislim da moderatore boli ona stvar za ovaj topik.

    linkovi sa sajta mixgalaxy.

    z3ta 7 banks.
    Vanguard - 1000 presets
    Last edited by Antares; 04-11-07 at 22:46. Reason: mala greska.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,431
    Thanks Thanks Given 
    613
    Thanks Thanks Received 
    643
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    qq, 1000 presta za vanguard ovo je stvarno nemoguce :yipiiii:

    Kakve sitnice u playlisti FL studio-a su ti problem?
    gleda sam bio na jedan video tutorijal kako, ovaj sto objashnjava, nesto u playlisti ove automation clipove nekako podeshava neznam tachno....
    Last edited by Solid; 05-11-07 at 07:44.
    Čupatelj

  12. #12
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    209
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jos jedan dobar link je www.warbeats.com gdje ko slabo poznaje fruti moze bolje da ga upozna.

    Zna li se da li ovdje u Crnoj Gori postoji prodavnica za kupovinu mini mixera tipa - http://www.behringer.com/UB802/ , kao i midi klavijatura tipa Midi Klaviatura Evolution MK 461c ili nesto slicno ili sve covjek mora uzimat u Bg.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,431
    Thanks Thanks Given 
    613
    Thanks Thanks Received 
    643
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    imash u PC kurshevac, tako sam chuo mislim da je to kod vektre nedje

    evo neki sajtovi za download muzichkih programa:
    http://www.magesy.ws/
    http://www.vstclub.com/
    http://www.warez-bb.org
    Last edited by Solid; 05-11-07 at 15:46.
    Čupatelj

  14. #14
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,417
    Thanks Thanks Given 
    5,553
    Thanks Thanks Received 
    4,990
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Solid da nemas slucajno .reg za FL studio. Drugi registracioni kod. Da ne bih vracao vrijeme na 2006.

    I desava li se i vama situacija da prilikom ucitavanja plugina i mijenjanja parametara na istom ne mozete da odsvirate to sto ste zamislili? Ovakvih problema imam i sa z3ta, Massive, Edirol i ostlimi VSTi pluginovima. Interesantno je to sto za Vanguard, Sytrus i ostale ugradjene pluginove iz FL-a nemam tih problema.
    Last edited by Antares; 05-11-07 at 15:58. Reason: mali edit.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  15. #15
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,431
    Thanks Thanks Given 
    613
    Thanks Thanks Received 
    643
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Solid da nemas slucajno .reg za FL studio. Drugi registracioni kod. Da ne bih vracao vrijeme na 2006.
    evo ti crack:
    http://rapidshare.com/files/67734198...udio_Crack.rar
    iskopirash prvo update folder u fl studio-v folder i kliknesh yes to all pa onda copirash crack u isti folder i startujesh ga...

    I desava li se i vama situacija da prilikom ucitavanja plugina i mijenjanja parametara na istom ne mozete da odsvirate to sto ste zamislili? Ovakvih problema imam i sa z3ta, Massive, Edirol i ostlimi VSTi pluginovima. Interesantno je to sto za Vanguard, Sytrus i ostale ugradjene pluginove iz FL-a nemam tih problema.
    meni se isto to deshava pa zbog toga u veci broj sluchajeva ne pravim ono shto sam zamislio nego iscrtam neku melodiju bezvze i onda prepravljam izvlachim maksimum iz toga.
    Čupatelj

  16. #16
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,417
    Thanks Thanks Given 
    5,553
    Thanks Thanks Received 
    4,990
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Solid View Post
    evo ti crack:
    http://rapidshare.com/files/67734198...udio_Crack.rar
    iskopirash prvo update folder u fl studio-v folder i kliknesh yes to all pa onda copirash crack u isti folder i startujesh ga...



    meni se isto to deshava pa zbog toga u veci broj sluchajeva ne pravim ono shto sam zamislio nego iscrtam neku melodiju bezvze i onda prepravljam izvlachim maksimum iz toga.
    hvala na cracku! radi

    Znaci nisam jedini sa tim problemom.

    Usput, evo jednog dobrog efekta, cesto se primjenjuje u elektronskoj muzici. 44 KB iznosi, isjceak jednog c64 remixa. U pitanju je prelazak na osmobitni zvuk.
    Plugin je u stvari korgov, zove se mde-x i ima ponudjena opcija 8 bitnog zvuka pa je pomocu edit events-a lako dobiti isti efekt. Dolazi kao plugin u Korg.Legacy.Collection.vsti.v.1.0.02.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  17. #17
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,431
    Thanks Thanks Given 
    613
    Thanks Thanks Received 
    643
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    antares, pobrka si nesto, ovo je neki mp3 snimak ali nema veze imam korg legacy collection installiran tako da sigurno imam taj plug. pa cu pogledat da vidim
    evo 3 bank-a ko koristi predator:
    http://rapidshare.com/files/68116413/FXB.rar
    Čupatelj

  18. #18
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,417
    Thanks Thanks Given 
    5,553
    Thanks Thanks Received 
    4,990
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    evo .flp primjera.

    za melodiju je uzeta stvar "2 Players - Signet"

    drugi pattern je mde-x.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  19. #19
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,431
    Thanks Thanks Given 
    613
    Thanks Thanks Received 
    643
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Pocheo sam da mejkam synth-ove u SynthMaker-u. stravichna stvarchica za pravljenje virtualnih instrumenata i efekata. Na sajtu imaju i neki synthovi koje su razni ljudi pravili preko programa... Koga zanima moze ga skinuti sa magesy-a, a evo i tutoriala.
    Čupatelj

  20. #20
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Down Town
    Posts
    850
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    to vrijeme shto troshite za muchenje na kompjuteru pametnije vam je da se zaposlite nedje,honorarni rad,provalite kladionicu/rulet i sqpite pare za opremu...po meni je sve za kompjuterom - uzaludan rad jer svako moze da skine fl,reason i chuda i da se qrchi,da radi remixe mile kiticj i satisfaction...
    no h8

  21. #21
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda se nekom i svidi ovaj program. U pitanju je Ableton Live7. Uz to na istom sajtu moze se naci jos dosta programa (istog proizvodjaca) za razlicitu primjenu tj svrhu, od programa za miksovanje, live nastupe, semplera, itd. (demo verzije, ali..)

    http://www.ableton.com/products
    virtual_activity_for_cool_reality

  22. #22
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,431
    Thanks Thanks Given 
    613
    Thanks Thanks Received 
    643
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    ja koristim ableton live 7 od kad su ga crackovali i najbolji je od DAW-ova za produkciju i pravljenje remix-ova!
    @Nasty_Mind
    to sto kazesh sve stoji
    Čupatelj

  23. #23
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,417
    Thanks Thanks Given 
    5,553
    Thanks Thanks Received 
    4,990
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Zadnji projekat radjen u FL-u.

    Cold in heart (Dreaming of love)
    4.9 MB, zanra electronica, od pluginova Poizone, Sytrus i Vanguard, mdx (iz korg legacy plugina) radi osmobitnih efekata.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  24. #24
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,417
    Thanks Thanks Given 
    5,553
    Thanks Thanks Received 
    4,990
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Novi projekat.

    Infebis - I want you to get mad
    Genre: Techno / Electronica
    http://www.speedyshare.com/583141414.html

    Vanguard, Sytrus, Pro 53.
    Last edited by Antares; 25-12-08 at 14:39.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    недвижимость
    Posts
    836
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svaka chast, odlichan trek!
    do yourself a favor
    Prshuta records

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mjesto za izlazak - Virtuelni kafic
    By Thomas_O_Malley in forum Centralni
    Replies: 689
    Last Post: 18-04-09, 14:05
  2. ViRtual DJ need crack
    By Undead in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 23-07-05, 15:36
  3. Replies: 32
    Last Post: 24-05-05, 11:17
  4. Traktor DJ Studio 2.6.1 - Guide
    By Mungos in forum Muzika
    Replies: 18
    Last Post: 05-05-05, 18:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •