Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 31

Thread: Ugrožena moja prava slobode odabira....

  1. #1
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation Ugrožena moja prava slobode odabira....

    Počela sam ići u Školu za ljudska i manjinska prava pri Centru za građansko obrazocanje (Njegoševa ulica).
    I tako prvi čas prošao glatko, ali na drugom času koji se jučer organizovao, malo zategnulo.
    Tema: Istorijat ljudskih i manjinskih prava...
    I tako kroz priču i primjere na vidjelo ostalih i mene same izađe problem koji se postavlja vezano za svu ovu priču: "Šta će siromahu nepristrasni sudija ukoliko on nema novaca za branioca?"
    Moje pitanje: "Zar država u tom slučaju ne dodjeljuje branioca?" Obrazloženje i odgovor profesora: (Parafraziram) Ne može imati branioca koji će ga odbraniti ukoliko on ne radi da ima neku korist od toga. Da li ste Vi pravnik? (pitanje upućeno meni)
    Ne, ja sam matematičar, odgovaram ja.
    A profesor malo tiše: "Pa šta ćete ovdje? Matematičar.... I nastavlja sa pričom o advokatima itd itd...
    :mad::mad:
    DA LI MISLITE DA MORAMO BITI PRAVNICI DA BISMO SE BAVILI PITANJEM LJUDSKIH I MANJINSKIH PRAVA? A I OVO JE SAMO KURS (TROMJESEČNA ŠKOLA) U KOJOJ NIJE DEFINISANO KOJE STRUČNE SPREME MORAMO BITI DA BISMO JE POHAĐALI....

    Last edited by makica-pakica; 11-10-07 at 07:24.
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    UnDeRgRoUNd
    Posts
    3,253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    taj je kurs izgleda samo da bi se pare uzele...
    Viktorija Badza! um zu sehen,dich nacktauf dem Nordpol !

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Svako ima pravo na BRANIOCA-ADVOKATA , po sluzbenoj duznosti,
    u CIVILIZOVANIM DRZAVAMA, bez obzira na materijalno stanje.

    Taj se PROSERFOR shkolova u MOSKVU, kod STALJINA,
    za prava u SIBIR.

    ZA SVAKOG RADNIKA; SELJAKA I ZANATLIJU,
    LJUDSKA PRAVA SU PRVI PRIORITET; AKO ISHTA IMAJU U CHUTURU,
    ALI SU TA PRAVA ZABRANILI KOMUNISTI I CHETNICI; I NJIHOVA PILAD; KOJA DANAS VLADAJU.
    Last edited by milovan; 11-10-07 at 10:33.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Milovane, i u civilizovanim drzavama i u Crnoj Gori zavisi za kakve procese sleduje to pravo advokata po sluzbenoj duznosti i nije bogomi nidje da je za sve sto se svrcne nego advokat debelo kosta.
    Sto se tice samog naslova nesto bas ne vidim da su joj ugrozena nikakva prava jer niti joj je ko zabranio tu skolu niti njeno pravo "slobode odabira" mada je to rastegljivo i pod tim pojmom bi se mogle podvesti i najsmjesnije stvari.
    Retoricko pitanje je da li bi "pravo slobode odabira" bilo ugrozeno da se na primjer na nekom skolovanja kardiohirurga prijavi neki vatrogasac, a oni ga ne prime.

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    U Cgori je Dr.profesor matematike Miodrag Perovic branio ljudska prava,
    dok su humanisti vodili rat za mir, doktori pljachkali sirotinju u drzavnim bolnicama, pjesnici i pisci ,prodavali fashizam u GRAD SMRAD, na trgu pjesnika BOLIJESNIKA od velikodrzavlja, a komunisti i chetnici,
    pljachkali i krchmili drushtvenu imovinu,
    nama su se zivci pomijeshali,
    kad nas poglade po njezniku, nama se dize kosa na celavu glavu.

    SAHAROV JE BIO FIZICHAR,
    ali jedan od najvecih i najhrabrijih boraca za ljudska prava.

    Svaki nauchnik i svaka nauka, na NAJVECEM NIVOU; se ulijeva u JEDNU JEDINU NAUKU,
    HUMANOST, CHOVJECHNOST I LJUDSKOST,
    sve drugo je ****** U BOJAMA, i prcenje puta do TOG NIVOA,
    mnozina ne stignu na CILJ,
    niti znaju za CILJ,
    jer su LICHNE POTREPSHTINE, ZASLIJEPILE PUTNIKA UZALUDNIKA,
    i zatrle LJUDSKE STAZE, pa gaze kroz drache po VUKOJEBINAMA.
    i pitanje svih pitanja
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  6. #6
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    :lolblue:

    Ne znam je li smijesna ili tuzna ta ironija zivota da tako nesto dozivis bas na tom kursu

    :shock:
    Kako Vaša bolest ?

  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    ni ja ne vidim da je dozivjela "neshto" na tom kursu.
    Chovjek je samo pitao shta trazi tu kao matematichar a nije je, ne daj boze, istjerao ili zabranio da prisustvuje predavanjima.
    Da li joj je uputio dobro pitanje (bash na tom kursu) druga je pricha, pretpostavljam da su mu mahom pravnici bili uchesnici kursa pa se chovjek iznenadio

    Ako bismo gledali na sve sitnice bila bi nam ugrozena prava gdje god se okrenemo... svako jutro u prodavnici gdje ima 'leba "ostavljenoga" na rafovima, a meni kaze da nema...chush nema a ja vidim bar 10 lebova tamo...diskriminacija! Shto je taj neko bolji kupac nego ja?

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pop MICO nije bio pismen,
    jer nije ima UCHITELJA.

    Sa takvim UCHITELJIMA, dijelimo sudbinu POPA MICA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  9. #9
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali skola je za ljudska i manjinska prava a Centar za gradjansko obrazovanje!
    Ne radi se o pradavanjima na Pravnom fakultetu.
    S tim konceptima bi trebalo da barataju djeca i da se upucuju na sopstvena prava a ne iskljucivo pravnici. Oni su tu u drugom smislu, ali je krajnje neumjesno davati takve komentare na takvom seminaru i to od strane predavaca.
    Kako Vaša bolest ?

  10. #10
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čovek koji nema para za advokata dobiće ga po službenoj dužnosti,ukoliko mu se sudi za teže krivično delo ili je u pritvoru ili ima neka druga okolnost predviđena u ZKP.
    To je isto branilac kao i svaki drugi,kojeg plaća sud i to po adv.tarifi i ne radi za džabe.
    Tada advokat inače naplati i više nego kada ga angažuje sam okrivljeni.Svaka procesna radnja,razgledanje spisa,odsustvo iz kancelarije,pisanje kratkih dopisa se tada specifikuje u troškovniku i fakturiše sudu za naplatu.
    Inače se ove sitnije procesne radnje po pravilu ne naplaćuju čoveku koji dođe u kancelariju i sam angažuje advokata,jer nema smisla naplaćivati čoveku banalne stvari kao što je razgledanje spisa.

    Izgleda da ti predavači o ljudskim pravima nemaju pojma o praksi i da su naučili napamet ono što im je servirano,i to deklamuju bez upuštanja u sadržinu.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Izgleda da ti predavači o ljudskim pravima nemaju pojma o praksi i da su naučili napamet ono što im je servirano,i to deklamuju bez upuštanja u sadržinu.
    To je moguce po principu da ja osnujem NVO o konstruisanju vasionskih brodova pa nekome drzim predavanje koje bi bilo i za smijanje i za plakanje. Mada je moguce da je konkretni primjer neko od slusalaca shvatio da ih advokat za dzabalesku sleduje za sve i svasto.

  12. #12
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by makica-pakica View Post
    "Šta će siromahu nepristrasni sudija ukoliko on nema novaca za branioca?"
    Kod nepristrasnog sudije i laik bez advokata ima velike šanse da "pobedi" suprotnu stranu,ako su činjenice na njegovoj strani.
    Sudije i na Balkanu i svuda na svetu drugačije gledaju stranku sa advokatom i onu koja se sama zastupa.Ako nema advokata,sudija po pravilu gleda da smandrlja predmet onako kako mu je lakše,da se mnogo ne upušta u suštinu.Ako je advokat tu,onda sudija mora da poštuje pravila postupka,jer će advokat po pravilu već na ročištu prigovoriti a posle obavezno pisati žalbu ako je odluka nepovoljna po njegovu stranku.
    Laik najčešće nije u stanju da shvati procesne radnje niti da valjano napiše žalbu,i onda su sudiji odrešene ruke da praktično radi sa predmetom šta hoće,i ako je spreman na malo perfidnije kršenje zakona onda to može i proći.
    Zato u nekim državama za većinu postupaka,stranka mora imati advokata.
    U Srbiji i C.Gori to nije slučaj ali postoji obavezna odbrana preko advokata za neka kr.dela(za koje se može izreći kazna preko 10 godina) i za neke druge slučajeve.

    Quote Originally Posted by makica-pakica View Post
    Obrazloženje i odgovor profesora: (Parafraziram) Ne može imati branioca koji će ga odbraniti ukoliko on ne radi da ima neku korist od toga.
    To je običan stereotip.Većina advokata,bar ovde gde poznajem situaciju,nisu derikože koji čekaju u kancelarijama nekoga da ga oderu.
    Veliki broj advokata je spreman da pomogne pa i da kreditira stranku do kraja postupka.Troškove postupka plaća onaj ko izgubi i advokat koji je siguran u uspeh i nije baš u velikoj frci sa novcem i ima dosta predmeta,može da dozvoli sebi da kreditira stranku,i par godina i da naplati svoje troškove od klijenta tek kada se postupak okonča i suprotna strana mu naknadi troškove,uključujući i advokatske usluge.
    Sve zavisi od predmeta,nije isto kada se zastupa neka sirotinja ili neki čovek koji je dao na zajam 30 000 evra pa traži novac natrag.

  13. #13
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro ti je rekao...sta ce tebi da se razbijas oko prava kad si matematicarka..bavi se matematikom,radi u banci ili tako nesto,bice ti korisnije

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dzoni, to mu je nesto najgluplje sto je uopste mogao reci na tom predavanju jer to sto oni tamo pricaju pravnim amaterima svaki pravnik ima u malom prstu. Kad bi ti otisao na neki kurs koji bi ti objasnjavao pravila iz fudbala

  15. #15
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Dzoni, to mu je nesto najgluplje sto je uopste mogao reci na tom predavanju jer to sto oni tamo pricaju pravnim amaterima svaki pravnik ima u malom prstu. Kad bi ti otisao na neki kurs koji bi ti objasnjavao pravila iz fudbala
    Ma ja znam sva pravila u fudbalu..ajde me pitaj nesto...

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Chovjek je samo pitao shta trazi tu kao matematichar a nije je, ne daj boze, istjerao ili zabranio da prisustvuje predavanjima.
    Pa to je taman kao da je i$cera', jer joj je tim pitanjem stavio do znanja da joj nije mjesto tu.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  17. #17
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Pa to je taman kao da je i$cera', jer joj je tim pitanjem stavio do znanja da joj nije mjesto tu.
    zavisi kako gledash, prije bih rekla da njemu nije mjesto tu jer se djao popio ne razumije u materiju o kojoj drzi predavanje, a mene takva pitanja ne bi pogodila jer takvi ne zasluzuju da se zbog njih $ekiram.

    Inache, prije vjerujem shto je neko gore rekao, da je to josh jedan nachin (na zalost) za uzimanje para pa joj je on to onako konspirativno saopshtio

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    zavisi kako gledash, prije bih rekla da njemu nije mjesto tu jer se djao popio ne razumije u materiju o kojoj drzi predavanje, a mene takva pitanja ne bi pogodila jer takvi ne zasluzuju da se zbog njih $ekiram.

    Inache, prije vjerujem shto je neko gore rekao, da je to josh jedan nachin (na zalost) za uzimanje para pa joj je on to onako konspirativno saopshtio
    To je vec druga prica, al se slazemo da gest nije bio na mjestu?
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad pogledate vecinu ovakvih skolovanja obicno najavljaju eminentna imena, a poslije kad pitate polaznike ko im predavao oni imaju problema da im se i imena sjete

  20. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    To je vec druga prica, al se slazemo da gest nije bio na mjestu?
    pa naravno, shrek da nije u redu da tako neshto kaze predavach na seminaru ili kursu koji se bavi upravo tom temom!
    Samo ne bih rekla da su samim njegovim pitanjem ugrozena nechija ljudska prava a da je on budala, jeste!
    Mozda ja preusko gledam na disciplinu "ugrozavanje ljudskih prava" pa ako nema nekih prisiljavanja, maltretiranja i muchenja i ne reagujem na ovakve ispade...

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Slazem se da je ona to "malo" uvelicala kao i da je prof budaletina!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  22. #22
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    To je moguce po principu da ja osnujem NVO o konstruisanju vasionskih brodova pa nekome drzim predavanje koje bi bilo i za smijanje i za plakanje. Mada je moguce da je konkretni primjer neko od slusalaca shvatio da ih advokat za dzabalesku sleduje za sve i svasto.
    pa tako nekako je i to da ginekolog drzi predavanja o ljudskim pravima!!! Necu dublje ulaziti u analizu, svi ce shvatiti shto sam htjela da kazem!

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kad pogledate vecinu ovakvih skolovanja obicno najavljaju eminentna imena, a poslije kad pitate polaznike ko im predavao oni imaju problema da im se i imena sjete
    mada moram priznati da kad si ti mijenjao to eminentno ime nijesi nikad rekao neku ovakvu stvar koja se kosi sa ljudskim pravima...a o tvom zanimanju necu prichat u kontekstu ugrozavanja ljudskih prava, ipak je predavanje bilo dobro!

    a sukob interesa?

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Samo se ti sprdaj a Herkule kao doskorasnji student je rekao da je bilo dobro predavanje. Nije bilo sukoba intresa platili su

  24. #24
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    I ja kazem da je bilo dobro i da ti (bar na predavanjima) nijesi nikad napravio potez niti izrekao rijech koja bi mogla da se nazove krshenjem a ne ugrozavanjem prava slobodnih ljudi
    Ne sprdam se dja'ole!
    platili su????:shock::mrgreen:

  25. #25
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS View Post
    Dobro ti je rekao...sta ce tebi da se razbijas oko prava kad si matematicarka..bavi se matematikom,radi u banci ili tako nesto,bice ti korisnije
    Ali nažalost radim u Zavodu za izvršenje krivičnih sankcija.... Pa me je malo i zaintrigirala ta borba...
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najljubavniji stihovi...
    By rain_wind_storm in forum Ljubav
    Replies: 6153
    Last Post: 19-01-23, 00:25
  2. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  3. Ustavna Povelja
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 26-12-04, 02:24
  4. Bosnjaci: Hocemo manjinska prava
    By Savindan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 19-10-04, 22:24
  5. 14 mart 2002 dan rodjenja Srbogore
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 16-02-04, 18:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •