Results 1 to 19 of 19

Thread: TELEKOM, POSHTA, ELEKTROPRIVREDA

  1. #1
    Join Date
    May 2004
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default TELEKOM, POSHTA, ELEKTROPRIVREDA

    Hm, prodasmo sve HOTELE,neka je li Bog dao da se renoviraju.
    Prodadoshe ZHELJEZARU, neka je li Bog dao da proizvodnja krene, ali zalosno je shto te pare idu stranim investitorima, a mi smo za Zheljezaru neku mizeriju uzeli...

    ProdajUTelekom, koji je jedan od rijetkih dobrostojecih firmi, znachajnih za Crnu Goru i CG'z budzet...
    Prodajemo POSHTU... Koliki je MJESECHNI promet u poshti od svega [govornica, markica, provizija, uplatnica?]

    ProdajU Elektroprivredu ... A ima li bolje stavke za punjenje budzeta od te?

    Kazu TREZOR prazan?!
    A kako nece bit' ... Sve smo prodali prodavcima palachinki, automehanicharima, shvercerima... Koji su sad kvazi strani investitori, hm. I ja bih da sam shvercovala cigare, dilovala devize i drogu sad INVESTITOR bila i prala pare preko STRATESHKIH firmi za opstanak CG!

    Da se ja shto pitam, a ne pitam se, josh uvijek, dala bih sve hotele za DZ, ali na odredjen period strancima, da uloze u njega i nakon, recimo, 10-ak godina, uzela bi CG ponovno svoje hotele, amlo ih modernizovala i to je to...

    Ako prodamo Telekom, Poshtu i Distribuciju da bi se prale pare, shto je najcheshce sluchaj, neka shto nece bit' 200 miliona eura u opticaju po CG, nego ni chetvrtina ga nece bit', a proshle god. je 400 miliona bilo u opticaju, sad se ljudi premoshcavaju preko rachuna KESHA NEMA, 'prodasmo ga' odredjenim personama...
    ''...Daj mi da zivim bez njega, o Boze, da vidam tuge od sna,
    skinite lance sa mene, o Boze, jer bez njega nisam ja...''

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zar su prodali Zeljezaru ??? :roll: :roll: :roll:
    Together we can defeat capitalism ...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,510
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ne prodaju oni telekom zato sto oce, nego zato sto moraju!!! Drzava vise nema od cega da zivi, para nema a moraju se naci ako oce narod da zivi!!
    I samo da znate da sve firme koje su prodate nisu prodate u cijelosti znaci prodato je 51% akcija, znaci stranci su vlasnici ali i drzava ima dobitak u slucaju ostvarenja istog! Cinjenica je da bi trebalo sve da se ucini da se TELEKOM ne proda ali je isto tako cinjenica da je on najinteresantniji stranim investitorima jer ima MONOPOL i zna se da ce sigurno dobro poslovati bez obzira na sve!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bi onda napravio pet setst telekoma i uvalio im to za masnu lovu. Ma obezbjedili bi se barem 2-3 generacije da nam nista ne rade.
    Together we can defeat capitalism ...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Samo jedno pojasnjenje, Vilkoks. Ako drzava nema para da se zeljezara digne na noge(a trebaju velike pare), sta se dobija od drzanja iste u drzvnom vlasnistvu? Radnici koji idu pred vladu kad oce da strajkuju i da traze(nezaradjene) pare, fabrika propada, a nekakvih prihoda od nje. Ako je privatizujes - stranac se bakce sa radnicima, fabrika se dize na noge, a kad pocne da ostvaruje profit - drzava Crna Gora ubira porez(a i dio dobiti ako je zadrzala akcije). Znaci, privatizovati propale firme - to je jedina ispravna stvar za uraditi. Cekanje boljih vremena bi samo odvelo u neka "gora vremena" za firme koje treba privatizovati...

    Sto se tice monopolskih firmi, i firmi iz oblasti infrastrukture - nikako ih ne treba privatizovati...

  6. #6
    Join Date
    May 2004
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kefalo
    ne prodaju oni telekom zato sto oce, nego zato sto moraju!!! Drzava vise nema od cega da zivi, para nema a moraju se naci ako oce narod da zivi!!
    I samo da znate da sve firme koje su prodate nisu prodate u cijelosti znaci prodato je 51% akcija, znaci stranci su vlasnici ali i drzava ima dobitak u slucaju ostvarenja istog! Cinjenica je da bi trebalo sve da se ucini da se TELEKOM ne proda ali je isto tako cinjenica da je on najinteresantniji stranim investitorima jer ima MONOPOL i zna se da ce sigurno dobro poslovati bez obzira na sve!
    Da, ali od TELEKOMA imaju stalni prihod. Zashto ZLATNU KOKU prodavati?!
    ''...Daj mi da zivim bez njega, o Boze, da vidam tuge od sna,
    skinite lance sa mene, o Boze, jer bez njega nisam ja...''

  7. #7
    Join Date
    May 2004
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    Samo jedno pojasnjenje, Vilkoks. Ako drzava nema para da se zeljezara digne na noge(a trebaju velike pare), sta se dobija od drzanja iste u drzvnom vlasnistvu? Radnici koji idu pred vladu kad oce da strajkuju i da traze(nezaradjene) pare, fabrika propada, a nekakvih prihoda od nje. Ako je privatizujes - stranac se bakce sa radnicima, fabrika se dize na noge, a kad pocne da ostvaruje profit - drzava Crna Gora ubira porez(a i dio dobiti ako je zadrzala akcije). Znaci, privatizovati propale firme - to je jedina ispravna stvar za uraditi. Cekanje boljih vremena bi samo odvelo u neka "gora vremena" za firme koje treba privatizovati...

    Sto se tice monopolskih firmi, i firmi iz oblasti infrastrukture - nikako ih ne treba privatizovati...
    E, pa ovako. Kad bi to bili PRAVI strani investitori, to bi Oke bilo, ali su, u vecini sluchajeva, to nashi ljudi sa firmama u inostranstvu koji na taj nachin peru pare... I zarada ode u inostranstvo i kod nas nema obrta novca, ali nikakvog.

    Dalje, ti stranci se ne bakcu sa radnicima, nego ih jednostavno otpuste i dobijamo sve veci broj na birou.
    Nijesam neki eXpert, ali sami ti radnici su unishtili sve to i , na kraju krajeva, nemaju shto da se zhale.
    Kad je radniku " Radoja Dakica " bila plata kao danas, recimo, 400,500 eura, oni su izashli da rushe tadashnju vlast. Kad je pochelo da shkripi, narochito poslije rata `90-ih, oni su prodali svu svoju imovinu i ex SFRJ republikama, a nishta radili nijesu i samo su u minus ishli...

    Radnici 'Oboda', pouzdano znam, su kad je bila kriza stali sa radom, ali su sve djelove POKRALI i to prodavali dok ga je bilo. Poshto nishta nijesu radili, nestade i tih djelova pa sad nemaju vishe shto da kradu, pa shtrajkuju jer nema para... A ko ce da im da platu? Odakle? Eh, radi-pa zaradi...

    E, sad se firme prodaju, jer su pukle zbog istih tih radnika, njih otpushtaju, novac ode u inostranstvo, mi ostasmo na istom, jer od te Zheljezare nijesmo ni za `leb zaradili, a koliko cemo - ne znam ...
    ''...Daj mi da zivim bez njega, o Boze, da vidam tuge od sna,
    skinite lance sa mene, o Boze, jer bez njega nisam ja...''

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nek prodavaju sve :!: Samo tako se mozhe radit neshto. Kad mozhe Amerika bit "privatna" mozhe bit i Crna Gora :!:
    Io ci credo!

    Welcome



  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chegevara
    Ja bi onda napravio pet setst telekoma i uvalio im to za masnu lovu. Ma obezbjedili bi se barem 2-3 generacije da nam nista ne rade.
    Hahaha pravi Milov Crnogorac. Samo misli kako ce koga za sta zajebat i da nista ne radi

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Inace to sto ima sve manje i manje KESHA tj sto se novcana masa u zemlji smanjuje zahvalite "euru vasoj valuti". Milov rezim ne zeli da prizna da euro u sadasnjoj situaciji samo steti Crnoj Gori i da je jedina alternativa vracanje dinara. Ovako sto duze euro bude bio to ce novca u CG biti sve manje jer nam je uvoz daleko veci od izvoza , sve se kupuje za gotov svjez novac, tako da logicno se novcana masa smanjuje jer se to sto se uveze mora necim platiti. Inace da je dinar jedina alternativa je potvrdio i Nebojsa Medojevic iz GZP.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakav dinar, sto se fatas za njega. I kad je bio dinar sve se placalo u markama. Nego fino kad se potrose ti euri, uvede se perper, i onda se otkupe te fabrike, pa se ponovo prodaju strancima za eure. Ima toliko solucija, a ti se uhvatio dinar pa dinar. :roll:
    Together we can defeat capitalism ...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa vidi se da nemas blage veze sa ekonomijom. Tadasnji dinar je bio nerealan , stampao se bez pokrica i bio je totalno lose rijesenje. Sadasnji dinar , ima pokrice, konvertibilan je, extra stabilna valuta. Nebo i zemlja.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da da, a ovaj danasnji je cvrst kao Blek Stena, ma nemoj vise da mi spominjes taj dinar, eto kad te lijepo molim. Za 3-4 mjeseca sa 60 na 73 u odnosu na euro, ja ne znam gdje ti zivis?!
    Together we can defeat capitalism ...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemas veze sa zivotom. Sve danasnje stabilne valute imaju plivajuci kurs koji nije zakovan vec se krece u zavisnosti od privredne aktivnosti tih zemalja, berzanskih desavanja i mnogo jos toga. Pa u poslednje dvije godine dolar je izgubio preko 40% svoje vrijednosti prema euru i sta oces da kazes da je dolar losa i nestabilna valuta?

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izgubio je zapravo 30ak% ili malo preko, ali mi ne pricamo o svijetskim stabilnim valutama nego o junaku dinaru, a on ga pliva li pliva, i sto je najgore samo tone, nikako da se bar malo povrati, bar malchice, eto tek toliko da nam se ucini da moze plivati.
    Together we can defeat capitalism ...

  16. #16
    Join Date
    May 2004
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Inace to sto ima sve manje i manje KESHA tj sto se novcana masa u zemlji smanjuje zahvalite "euru vasoj valuti". Milov rezim ne zeli da prizna da euro u sadasnjoj situaciji samo steti Crnoj Gori i da je jedina alternativa vracanje dinara. Ovako sto duze euro bude bio to ce novca u CG biti sve manje jer nam je uvoz daleko veci od izvoza , sve se kupuje za gotov svjez novac, tako da logicno se novcana masa smanjuje jer se to sto se uveze mora necim platiti. Inace da je dinar jedina alternativa je potvrdio i Nebojsa Medojevic iz GZP.
    Ne, Nebojsha je rekao da CG treba da ima svoju valutu, a dinar nije pominjao ...
    I s' dinarom bi nam bilo samo gore...
    Trebala bi posebnu tashnu da nosim, za pare, kad `ocu hleb i mlijeko da kupim, poshto u novchanik ne moze stat' . PIH!
    Mrzim dinare!
    ''...Daj mi da zivim bez njega, o Boze, da vidam tuge od sna,
    skinite lance sa mene, o Boze, jer bez njega nisam ja...''

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Nije rjesenje igrati igre s valutama, vec sprijeciti odliv Eura iz Crne Gore. A za to mora da pocne nesto da se proizvodi i izvozi. Za sad nam je najveci izvoz turizam i na tome treba da se radi. Ja mislim da bi i sam turizam mogao da da pokrije spoljnotrgovinski deficit, samo da se malo poradi na tome.

    A Vilkoks, ako se sve drzavne firme privatizuju, drzavi ostaje samo da regulise pravila trzisne utakmice i da stimulise preduzeca da zaposljavaju ljude. Socijalna politika treba da postoji, ali dugorocno resenje nije da drzava dovijeka brine o velikom broju nezaposlenih. Jedini izlaz je privatizacija, i to nije nekakva moja izmisljotina mene ili ove vlasti, vec je to jednostavno nesto sto mora da profunkcionise, jer Crna Gora nije nikakvo ekonomsko cudo, vec i na nju moraju biti primjenljiva resenja koja su "radila" u slucaju svih zemalja koje su prosle kroz tranziciju...

  18. #18
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    N.Beograd,dijasporaaa
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Strendzeri dolaze samo da pokupuju usesne firme sto je i normalno e a sad sto su ovi nasi na vlasti palili narod da ce revitalizovati privredu privredu na ovaj nacin to je vec druga prica.

  19. #19
    Join Date
    May 2004
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    Nije rjesenje igrati igre s valutama, vec sprijeciti odliv Eura iz Crne Gore. A za to mora da pocne nesto da se proizvodi i izvozi. Za sad nam je najveci izvoz turizam i na tome treba da se radi. Ja mislim da bi i sam turizam mogao da da pokrije spoljnotrgovinski deficit, samo da se malo poradi na tome.

    A Vilkoks, ako se sve drzavne firme privatizuju, drzavi ostaje samo da regulise pravila trzisne utakmice i da stimulise preduzeca da zaposljavaju ljude. Socijalna politika treba da postoji, ali dugorocno resenje nije da drzava dovijeka brine o velikom broju nezaposlenih. Jedini izlaz je privatizacija, i to nije nekakva moja izmisljotina mene ili ove vlasti, vec je to jednostavno nesto sto mora da profunkcionise, jer Crna Gora nije nikakvo ekonomsko cudo, vec i na nju moraju biti primjenljiva resenja koja su "radila" u slucaju svih zemalja koje su prosle kroz tranziciju...

    Koliko ce DRZAVA da 'stimulishe preduzeca da zaposhljavaju ljude' to cemo tek da vidimo...I naravno da sam i ja za privatizaciju necheg shto nema buducnosti, jer je potrebno veliko ulaganje [npr. Zeljezara!], ali ni pored kefalovih objashnjenja nije mi jasno zashto TELEKOM [ draga, necu da diskutujem sa tobom na ovu temu :*]
    ''...Daj mi da zivim bez njega, o Boze, da vidam tuge od sna,
    skinite lance sa mene, o Boze, jer bez njega nisam ja...''

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •