Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 91

Thread: slatko, ljuto, kisjelo...

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Cool slatko, ljuto, kisjelo...

    Da li se "poslije" ljubavi sve zaboravlja na prechac ili ostanu neki osmjesi,pokreti, navike, koje su bile zajednichke, kao reper za neke buduce veze?

    Ili mozda sve "umire" onda kada ljubav "umre"?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vjerovatno dosta toga ostane, nestane... ali oko i neki nemirni pramnen...........

  3. #3
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,047
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Iz svake duze veze ostaje dosta toga,neshto vidljivo,neshto nevidljivo...i tako...

  4. #4
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da ostaje! Kako god da se veza zavrshi uvjek se prisecamo onih pocetnih dana ...jer su uvjek bili najljepshi...
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  5. #5
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sta li ostaje,pitam se...Ono sto je jedno dobijalo vise a jedno tako malo od zasluzenog,i toliko propustenih stvari koje su prosle kraj nas za sve te mnogo vise usamljene i porazne nego potpune godine...Pojavi se sve to kao blic ponekad pre mojim ocima kad se usamim,pomislim na svoju ljubav koja je nekad postojala a bila cijenjena kad je za sve to vec bilo post festum iliti prekasno...I onda se taj trenutak sjecanja ugasi kao da nikad nije postojao...Jer te moje ljubavi vise nema,slomljena je sa svim onim lijepim sitnicama koje su nas odrzavale a sto su slijepom tad bile dovoljne...Zivim one nove dobre ili lose stvari,sjecanje na sve ono sto je davno vec otislo u nepovrat nema neku posebnu bit u mom zivotu...
    Last edited by Artemis; 19-09-07 at 17:38.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  6. #6
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    pomislim na svoju ljubav koja je nekad postojala a bila cijenjena kad je za sve to vec bilo post festum iliti prekasno..

    Nikad nije kasno, covjek uci vremenom...


    Sta ostaje:

    "Pamtim samo sretne dane...."

    (Gabi Novak)
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Odli, ima josh jedna slatka pjesmica, taman mi na tebe "lichi"

    Sanjam te josh i josh pamtim kad smo deca bili
    prolazi sve, ali moja ljubav ne

  8. #8
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Do you believe in LIFE after love ?!


    obichno bude kisjelo
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mc_esseny View Post
    Do you believe in LIFE after love ?!


    obichno bude kisjelo
    zavisi, machak, zashto se ljubav zavrshila! Ako je zbog nove ljubavi, onda je slatko!

  10. #10
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakva je to ljubav koja "se zavrsi zbog druge"??

    Cudne su mi te obje...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  11. #11
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    SUNNY SIDE :)
    Posts
    298
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaki Kraj Je Novi Pocetak... Sad Dobar Ili Los Ne Zalazim U To, Kako Se Kome Posreci...
    "...NEKE SE NOCI NAPROSTO DOGODE, NEKE TE OCI DO SMRTI PROGONE... OTKRICU TI TAJNU..."

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Kakva je to ljubav koja "se zavrsi zbog druge"??

    Cudne su mi te obje...
    Ti nekad zbilja kao da zivis u nekom bajkovitom svijetu.
    Ljubavi se radjaju, rastu, zive i umiru. S obzirom da su ljudi nesavrseni, kak oonda od njih ocekivati da imaju savrsenu ljubav?


    P.S. Zasto se na ovim forumima uglavnom prica o nekim filozofskim, teorijskim aspektima ljubavi? To meni sve nesto platonsko.... Zasto se ne prica o VEZAMA, kao i o svemu sto one nose? Malo iz svakodnevnog zivota, a ne neka teorijska naklapanja....

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    SOA NEBESKA
    Posts
    2,335
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Sta li ostaje,pitam se...Ono sto je jedno dobijalo vise a jedno tako malo od zasluzenog,i toliko propustenih stvari koje su prosle kraj nas za sve te mnogo vise usamljene i porazne nego potpune godine...Pojavi se sve to kao blic ponekad pre mojim ocima kad se usamim,pomislim na svoju ljubav koja je nekad postojala a bila cijenjena kad je za sve to vec bilo post festum iliti prekasno...I onda se taj trenutak sjecanja ugasi kao da nikad nije postojao...Jer te moje ljubavi vise nema,slomljena je sa svim onim lijepim sitnicama koje su nas odrzavale a sto su slijepom tad bile dovoljne...Zivim one nove dobre ili lose stvari,sjecanje na sve ono sto je davno vec otislo u nepovrat nema neku posebnu bit u mom zivotu...
    E tvoj post mogu samo da potpisem
    I ostaju ti snovi, posle kojih se probudis razocaran....
    Oj visoki Durmitore svih planina direktore...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut View Post
    Zasto se na ovim forumima uglavnom prica o nekim filozofskim, teorijskim aspektima ljubavi? To meni sve nesto platonsko.... Zasto se ne prica o VEZAMA, kao i o svemu sto one nose? Malo iz svakodnevnog zivota, a ne neka teorijska naklapanja....
    Ja lijepo vidju da ti ne znas kupiti ni auto koje se nece kvariti, a od svih predmeta najvise volio domace zadatke iz sexualnog vaspitanja

  15. #15
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    [b]Nikad nije kasno, covjek uci vremenom...
    Mozda i uci ali u mom davnom slucaju bilo je to uzaludno..Neka se osjecanja vise ne mogu vratiti...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  16. #16
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli
    Kakva je to ljubav koja "se zavrsi zbog druge"??
    Ona koja u tebi probudi 110% emocija prethodne.
    - Ladan ko taština duša -

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Da li se "poslije" ljubavi sve zaboravlja na prechac ili ostanu neki osmjesi,pokreti, navike, koje su bile zajednichke, kao reper za neke buduce veze?

    Ili mozda sve "umire" onda kada ljubav "umre"?
    Ja sam bila te srece da mi svaka nova veza nadmasi proslu za 50% osjecanja. Ako se recimo desi da mi i ova propadne, sigurna sam da ce sve ok biti sljedeci put, ukoliko mi iduci momak bude onoliko bolji od ovoga, makar 30% koliko je ovaj sad bolji od prosloga. Jednostavno, optimista sam i ne dam sebi da razmisljam drugacije... Ne zelim da mi buducnost ima i malo primjesa proslosti.
    Last edited by kuglica; 21-09-07 at 08:20.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  18. #18
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Ona koja u tebi probudi 110% emocija prethodne.
    U potpunosti...
    Last edited by Artemis; 20-09-07 at 12:27.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  19. #19
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Kakva je to ljubav koja "se zavrsi zbog druge"??

    Cudne su mi te obje...
    Simm ti je odgovorio onako kako bih ja i zashto se to ne bi moglo desiti! Zar nijesi i ti rekla da svaka buduca ljubav treba da bude jacha nego predhodna? Ili sam ja pogreshno shvatila?

  20. #20
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, naravno da svaka naredna ljubav treba da je jaca od prethodne ili se ne broji, ali ljudi, zaboga, ako stvarno volite, necete okolo ocijukati trazeci novu ljubav za koji procenat vecu... sta vam je aman!

    Ako stvarno volite, onda volite do kraja... Ne mozete sadasnju ljubav (ako je ljubav ) napustiti zbog druge!!! Inace to i nije ljubav, shvatate li vi!!!!

    U novu vecu ljubav se ide tek kad stara zavrsi, a ne dok jos sa njom prica nije zavrsena..
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  21. #21
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Da, naravno da svaka naredna ljubav treba da je jaca od prethodne ili se ne broji, ali ljudi, zaboga, ako stvarno volite, necete okolo ocijukati trazeci novu ljubav za koji procenat vecu... sta vam je aman!

    Ako stvarno volite, onda volite do kraja... Ne mozete sadasnju ljubav (ako je ljubav ) napustiti zbog druge!!! Inace to i nije ljubav, shvatate li vi!!!!

    U novu vecu ljubav se ide tek kad stara zavrsi, a ne dok jos sa njom prica nije zavrsena..
    pa ja i mislim kad se stara zavrshi, a stara moze da se zavrshi tako shto upoznash nekoga i zavolish vishe nego onoga prethodnoga? Pa zar ne???

    I zashto bih morala da idem i da "ochijukam" okolo da bih srela nekoga koga cu da volim?
    Mogu doma sachekat i on se pojavit...tako se zadesi, moja Odli! Niko nije krenuo u vezu (bar ja mislim da nije) sa mishlju da ce odmah da raskine i prestane da voli...nekad se ne pitash sa tim, ne mozesh se programirati

  22. #22
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se da se covjek ne moze programirati, ali se ne slazem da se stara ljubav zavrsava i napusta kad se zavoli neko vise... Ako se to desi, ta stara ljubav je vec bila na svome kraju i izdisaju. Nikakav drugi scenario ne priznajem.

    Drugi scenario moze biti da jos uvijek volis tog prethodnog, ali ipak udjes u vezu sa drugom osobom, ali tu onda nije rijec o ljubavi, nego o nerijesenim problemima u prvoj vezi, i u drugu onda ulazis iz ocajanja.. a tako se to ne smije u ljubavi raditi... Treba prvo sasvim zavrsiti jednu (ali ne napola, ne da nesto ostane viditi u zraku, ne zbog glupavih neresenih nesporazuma, to se tako ne radi..), nego tek kad je i jedna i druga strana dokazano dala sve od sebe pa ipak ne ide, e onda je covjekovo srce slobodno da nadje sledecu pravu ljubav, inace ce se uvijek gristi zbog prethodne...

    Kontate razliku?
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  23. #23
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Slazem se da se covjek ne moze programirati, ali se ne slazem da se stara ljubav zavrsava i napusta kad se zavoli neko vise... Ako se to desi, ta stara ljubav je vec bila na svome kraju i izdisaju. Nikakav drugi scenario ne priznajem.

    Drugi scenario moze biti da jos uvijek volis tog prethodnog, ali ipak udjes u vezu sa drugom osobom, ali tu onda nije rijec o ljubavi, nego o nerijesenim problemima u prvoj vezi, i u drugu onda ulazis iz ocajanja.. a tako se to ne smije u ljubavi raditi... Treba prvo sasvim zavrsiti jednu (ali ne napola, ne da nesto ostane viditi u zraku, ne zbog glupavih neresenih nesporazuma, to se tako ne radi..), nego tek kad je i jedna i druga strana dokazano dala sve od sebe pa ipak ne ide, e onda je covjekovo srce slobodno da nadje sledecu pravu ljubav, inace ce se uvijek gristi zbog prethodne...

    Kontate razliku?
    mogla bih se sloziti sa svim shto si rekla izuzev o onome oko rijeshavanja problema, ja drugachije gledam na to , ali shto se prve rechenice tiche, potpuno je prihvatam i ja sam na to mislila.
    Poenta je, vidish li da je ipak moguce!!!

  24. #24
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    SUNNY SIDE :)
    Posts
    298
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    postoje ljubavi koje traju dugo i cini vam se da se nikad nece zavrsit,dok ne shvatate da je osoba kojoj ste vjerovali i voljeli je bila samo ideal,da ste zbog zaslijepljenosti prelazili preko stvari koje se prastaju ali nikad ne zaboravljaju koliko god mi to zeljeli ili htjeli,da neke stvari zauvjek ostanu da bole... i kad se takva veza prekine,osjeca se veliko olaksanje,i upoznajete nove ljude... ljubav se ne trazi ona vas sama pronadje onda kad se najmanje nadate i kad shvatite posle nekog vremena,da postoji neko ko je stvaran a ne ideal,kad osjetite pravu ljubav bez ogranicenja... zaboravljate sve sto je bilo nekad i zivite samo za sadasnjost i zabuducnost...
    "...NEKE SE NOCI NAPROSTO DOGODE, NEKE TE OCI DO SMRTI PROGONE... OTKRICU TI TAJNU..."

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ja lijepo vidju da ti ne znas kupiti ni auto koje se nece kvariti, a od svih predmeta najvise volio domace zadatke iz sexualnog vaspitanja
    Ne zajebaji!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nesto slatko
    By Hari Krisna in forum Gastronomija
    Replies: 9
    Last Post: 30-10-04, 12:57
  2. Slatko - slano :)
    By independent girl in forum Gastronomija
    Replies: 30
    Last Post: 14-08-04, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •