View Poll Results: Crnoj Gori najveća državna i politička opasnost prijeti od:

Voters
46. You may not vote on this poll
  • Dvojnog državljanstva Srbije

    24 52.17%
  • Dvojnog državljanstva Hrvatske

    1 2.17%
  • Dvojnog državljanstva SAD

    2 4.35%
  • Dvojnog državljanstva zemalja EU

    0 0%
  • Dvojnog državljanstva Kine

    2 4.35%
  • Dvojnog državljanstva Mozambika, Burundija, Ugande ili San Tome i Prinsipe

    17 36.96%
Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 104

Thread: Strano državljanstvo - potencijalna opasnost za Crnu Goru

  1. #1
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Strano državljanstvo - potencijalna opasnost za Crnu Goru

    Mislim da ce statistika u ovom slucaju biti sasvim ocekivana...
    - Ladan ko taština duša -

  2. #2
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja bi tebe sad - ovoga momenta! - castio parom za ovaj poll koji si postavio! Ne znam sto drugo da uradim...
    I am the one who locks.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol
    Ne znam sto drugo da uradim...
    Da izaberes neku od opcija, to ti je jeftinije
    - Ladan ko taština duša -

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja Se Bojim, Od Zla Domacega.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  5. #5
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zlo Domace ima dva lica, da li gledamo isto lice?
    - Ladan ko taština duša -

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Zlo Domace ima dva lica, da li gledamo isto lice?
    LICEM LICU, NE VIDI SE LICE,

    VELIKO SE VIDI NA ODSTOJANJU (iz DANSKE),

    SAD SU MNOGI U KRALJEVINI DANSKOJ,
    PREPOZNALI CRNU GORU.

    BILI SMO NIKO I NISHTA, NEPOZNATI, BEZ LIKA I DJELA, POROBLJENI I ZAROBLJENI OD IMPERIJE I IMPERATORA;
    SAD SMO IH SKINULI SA QURCA:
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  7. #7
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Vidis, trebalo je neko vrijeme da se lice sagleda i iz Danske.

    Ali, koje lice? Ono koje se boji dvojnog drzavljanstva, ono sto vozi brze glisere ili ono sto bi da burda Mestrovica? Ili ono pravo, koje mi ostali nosimo?
    - Ladan ko taština duša -

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Vaterpolisti i Fudbaleri,
    CRTAJU PROFIL CRNE GORE,
    ZA POCHETAK, NE IZGLEDAMO LOSHE, A I TURIZAM SE ZAHUKTAVA,
    NIJE SVE CRNO; BEZ PARADAJZ TURISTA:
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  9. #9
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa, gledajuci skroz pojednostavljeno, svaki zakon se pravi da bi se sprijecilo nesto sto je stetno.

    E sad, sta je to stetno sto ovaj zakon treba da sprijeci?
    - Ladan ko taština duša -

  10. #10
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Pa zar jednostrano prihvatanje jedne države da državljani druge države postanu državljani i te države nije neka vrsta pritiska koja sigurno nije dobronamjerna naročito u smislu najnovijih događanja? Mene lično boli ona stvar i za njih i njihovo državljanstvo.

  11. #11
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Glasao sam za ono prvo...ali se ne bojim..jer od toka nema nista vjerujte mi...Mislim pokusace srbi to...i ovi domaci izdajnici...ali nece to poci za rukom iz razloga sto ce srbi ustvari ukopati sami sebe...iz vise razloga...sto ce im se navrat zakaciti razna mafija,ubice,teroristi koji ce moci uzimati srpski drzavljanstvo..jer srbija ne moze da donese zakon samo za crnogorce i drzavu cg..tako da ako donesu taj zakon koji planiraju..onda ce i onaj talibanac moci da zumzme drzavljanstvo srbije...u svakom slucaju,mislim da srbi u srbiji uvijek sami sebe ukopavaju i uvijek nesto zagovnjaju...takio da ce se to njima obit o glavu a ne nama...jer sve se moze provjerit....ti koji dobiju tj uzmu srpsko dravljanstvo..bice obrisani iz cg papirologije...i onda su ni tamo ni ovamo...odje se nista nece moci pitati a tamo ce biti zavedeni a ovdje zivjeti...uvijek CG ima kontra napad!

  12. #12
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gile_sampion View Post
    Najvise me stra ovog zla domaceg! Oni su ***** i oni mrze Crnu Goru a mi pravovjerni mrki Crnogorci dohakacemo njima i bice nasa prava i vjecna Crna Gora! Sram ih bilo! Odakle im pravo da smiju da kazu da su Srbi! Kao da je vazno sto su citav zivot odgajani tako i sto se tako osjecaju! Kao da je vazno sto ih srce vuce i tamo i onamo! To su ***** izdajnicke i zele zlo nasoj Crnoj Gori! Ali mi koji volimo Crnu Goru i koji smo pravi Crnogorci stacemo im u kraj!
    Brate, preradikalan si. Ne mrze svi oni Crnu Goru, samo oni koji su zadojeni chetnishtvom (npr. Andrija Mandic i drugi). Oni iz Narodne Stranke i SNP-a su normalni, jedino sto su izabrali pogresan put. Ti odje pricas samo o Srpskoj Listi, tj o onima koji zive u CG, a zele joj sve najgore, tj da nestane sa karte svijeta. Iz tog razloga nemoj sve Srbe optuzivat, vec samo chetnichku sojtu.
    Last edited by Kod Pera na Bukovicu; 13-09-07 at 21:24.

  13. #13
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS View Post
    Glasao sam za ono prvo...ali se ne bojim..jer od toka nema nista vjerujte mi...Mislim pokusace srbi to...i ovi domaci izdajnici...ali nece to poci za rukom iz razloga sto ce srbi ustvari ukopati sami sebe...iz vise razloga...sto ce im se navrat zakaciti razna mafija,ubice,teroristi koji ce moci uzimati srpski drzavljanstvo..jer srbija ne moze da donese zakon samo za crnogorce i drzavu cg..tako da ako donesu taj zakon koji planiraju..onda ce i onaj talibanac moci da zumzme drzavljanstvo srbije...u svakom slucaju,mislim da srbi u srbiji uvijek sami sebe ukopavaju i uvijek nesto zagovnjaju...takio da ce se to njima obit o glavu a ne nama...jer sve se moze provjerit....ti koji dobiju tj uzmu srpsko dravljanstvo..bice obrisani iz cg papirologije...i onda su ni tamo ni ovamo...odje se nista nece moci pitati a tamo ce biti zavedeni a ovdje zivjeti...uvijek CG ima kontra napad!
    Ja sam to odavno reka, da ako Srbi to naprave (da tajno dobiju srpsko drzavaljnstvo) da ce ih ovi nasi pozvat na sastanak u policiju, a ako ne dodju samo ce bit izbrisani iz birackog spiska. Na taj nacin ce Srpska Lista izgubit dosta glasova. No, niko ih nece dirat sto se ostalih stvari tice, a i ne treba, vazno je samo da izgube pravo glasa. Pa nek se zale u Strazburg (izgubice parnicu, jer u CG vazi crnogorski zakon a ne srpski).

  14. #14
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    SNP ce za ni manje od 3 godine itakako biti vezani za CG i bice kao i stranke koje su se do sad zalagale za CG...eto vidjece te!

  15. #15
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS View Post
    SNP ce za ni manje od 3 godine itakako biti vezani za CG i bice kao i stranke koje su se do sad zalagale za CG...eto vidjece te!
    Pedje Bulatovica SNP mi je vazda bila mila iako se nijesmo slagali oko pitanja identiteta. Oni su ipak partizanski potomci, a ne ka ovi iz Srpske Liste koji bi sve crnogorsko zapalili.

  16. #16
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Ja Se Bojim, Od Zla Domacega.
    Milovane, interesantno, kliknuo si da Crnoj Gori prijeti opasnost od dvojnog drzavljanstva sa Srbijom, a pripadas PzP-u, stranci koja jeste za dvojno drzavljanstvo sa Srbijom?!!

    Da li u PzP-u, u vrhu stranke, iko moze da suprostavi misljenje Nesi Medojevicu?

  17. #17
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Milovane, interesantno, kliknuo si da Crnoj Gori prijeti opasnost od dvojnog drzavljanstva sa Srbijom, a pripadas PzP-u, stranci koja jeste za dvojno drzavljanstvo sa Srbijom?!!

    Da li u PzP-u, u vrhu stranke, iko moze da suprostavi misljenje Nesi Medojevicu?
    Mogu, ali samo istomisljenici (salim se).

    Proba je Svetozar Jovicevic i jos par njih.

  18. #18
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tog Medojevica sam nekad gotivi tj prije nego je osnovao ovu stranku...e od prije 3 mjeseca prije referenduma sam shvatio koliki je on zapravo zeli da bude Djukanovic...ali mu to nikad nece poci za rukom...

    nego boli me uvo i za njega i Mila..ja bi volio da se meni moj $Ata Perovic vrati

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nama bi najbolje bilo prvo malo da ocistimo svoje dvoriste,a za tudje cemo lako.
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  20. #20
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buba_mara View Post
    Nama bi najbolje bilo prvo malo da ocistimo svoje dvoriste,a za tudje cemo lako.
    Pa slazem se..ali taman neka srbi donesu taj zakon,nama ce olaksati posao za ciscenje pojedinih gradjana koji remete buducnost i bolji zivot CG!Ako uvedu zakon,mi imamo svoj...koji kaze to sto kaze...bice obrisani iz dokumentacija,i svega ostalog...jedino sto ce moci jeste da placaju porez kao strani dravljani,racune i ostalo...

  21. #21
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS View Post
    Pa slazem se..ali taman neka srbi donesu taj zakon,nama ce olaksati posao za ciscenje pojedinih gradjana koji remete buducnost i bolji zivot CG!Ako uvedu zakon,mi imamo svoj...koji kaze to sto kaze...bice obrisani iz dokumentacija,i svega ostalog...jedino sto ce moci jeste da placaju porez kao strani dravljani,racune i ostalo...
    Opet ce Srbija da z.a.j.e.b.e Srbe van Srbije, ovaj put Srbe iz CG.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS View Post
    Pa slazem se..ali taman neka srbi donesu taj zakon,nama ce olaksati posao za ciscenje pojedinih gradjana koji remete buducnost i bolji zivot CG!Ako uvedu zakon,mi imamo svoj...koji kaze to sto kaze...bice obrisani iz dokumentacija,i svega ostalog...jedino sto ce moci jeste da placaju porez kao strani dravljani,racune i ostalo...

    Pa ne znam bas koliko bi ti ljudi remetili buducnost CG,no ajde, vrijeme ce pokazati. Znam prilican broj ljudi koji su bili jako dobro dosli za vrijeme referenduma, jedva su cekali da ih vide na glasanju,a sad ih pljuju jer imaju dvojna drzavljanstva. Nije poenta u dvojnom drzavljanstvu sa Srbijom nego i sa drugim zemljama. Ti ljudi za koji bi vi svi jedva docekali da odu u Srbiju nece maci dalje od CG. Pas koji laje, ne ujeda,vazda je bilo. Mislim da postoje mnogo bolji nacini da se regulise pitanje drzavljanstva,ali imamo toliko pravnika i politicara pa da ako se nadje neki pametan predlog. Meni vise leze tehnicke nauke.
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  23. #23
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ne mogu da verujem šta vam vladari rade. Uterali su vam strah u kosti. Zastrašivanje sopstvenih građana, ccc. Što kaže Rambo "nije gospodaru čvrsta ruka već je nama meko ispod pupka". BTW, zašto Rambo Amadeus ne bi imao dvojno državljanstvo?

  24. #24
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne citas pazljivo cijelu diskusiju nego samo uvod.

    Cijela prica je da zbog necega treba da se ogranici mogucnost postojanja dvojnog drzavljanstva. Sta je to nesto? Od cega vlast streca, od cega zeli da se zastiti postojanjem zakona koji sprecavca dvojno drzavljanstvo?
    - Ladan ko taština duša -

  25. #25
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Ne citas pazljivo cijelu diskusiju nego samo uvod.

    Cijela prica je da zbog necega treba da se ogranici mogucnost postojanja dvojnog drzavljanstva. Sta je to nesto? Od cega vlast streca, od cega zeli da se zastiti postojanjem zakona koji sprecavca dvojno drzavljanstvo?
    AKo je to glasanje, treba propisati da mogu glasati samo lica državljani CG sa stalnim boravkom u CG i gotova priča. Ili ima još nešto?

Page 1 of 5 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  2. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  3. Razlozi zbog kojih ću glasati ZA na referendumu
    By punisher in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 224
    Last Post: 19-05-06, 23:07
  4. Poruka DPS suverenistima
    By nixon in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 291
    Last Post: 16-05-06, 22:42
  5. Replies: 25
    Last Post: 13-12-05, 01:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •