Results 1 to 24 of 24

Thread: Apel!

  1. #1
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down Apel!

    Molila bih ihtusa, Mabusa i ostale presvete ili njegove staratelje da prestanu da spamuju forum sa glupavim citatima! :mad:
    Ljudi, zar nemate nikog u blizini ko je noramalan da vam kaze kako ste zabudalili? Ihtus je sam sinoc ispunio citave dvije strane jednog topica :shock: Bolestina cista!

    Morate imati u vidu par stvari:
    1) nikom normalnom nece pasti na pamet da cita te postove. Ako budem imala potrebu da se vjerski uzdizem prije cu 15 satri provesti citajuci knjigu nego sto cu i 15 minuta posvetiti buljenju u tekstove na forum koji su copy/pastovani ko zna odakle!
    2) ako vam je do skladistenja tekstova, sigurno imate neke crkvene forume (ihtus to dobro zna) cija je to i svrha! Ovog nije!
    3) konstantnim spamovanjem unistavate svaku temu i ovaj forum pretvarate u steciste besmislenih prepucavanja islam vs pravoslavlje i izazivati gnijev svih ljudi koji odje postuju.
    4) nastavite li tako, napravicu doovor sa jos ponekim odavde da vas totalno izludimo Ne bude li ni to pomagalo, zapalicu vas! Ne znate kako sam opasna kad se iznerviram!
    Kako Vaša bolest ?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Desilo se nešto veeeeeeeeeeliko: složila bih se s Milicom na cijelih 100%!
    Posebno za ovu prvu i potonju stavku.
    Never Complain, Never Explain

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    SOA NEBESKA
    Posts
    2,335
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Ostavi ljude na miru, sad je moderna ta sloboda govora, govora mrznje i sl
    Oj visoki Durmitore svih planina direktore...

  4. #4
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Boze me sacuvaj od gresnika te bi da pale zive ljude i izvedi ih na pravi put...... Oprosti im ne znaju sto rade :lolblue::lolblue::lolblue:

    GResnici!!!!!
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  5. #5
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ako hocete, znam ja dje zive pa mozemo u posjetu hahahaha

  6. #6
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sta sam ja to spamovao copy/paste? Ajde molim te iznesi bilo sto u zadnjih 6 mjeseci, za sto smatras da sam okacio na ovom forumu a da je copy/paste. Pozivam sve hakere da me provale. Niko tebe Milice ne pokusava da uvede bilo u Islam ili ti Pravoslavlje. Licno smatram da si odavno promasen slucaj. Imas zastor preko ociju. A sto se tice Ihtusa ovo sto on radi jeste tesko smaranje. Narocito zbog toga sto spamuje tekstove ljudi koji ni sami ne znaju sto su pokusali da kazu. Medjutim, red bi bio da budes objektivna pa da tvog brata po vjeri Zveka Zivog pomenes koji je jos gori spamer od Ihtusa. Prekrio je citave dvije stranice copy/paste tekstovima na ENGLESKOM jeziku. Ali ne, on ti ne smeta, njega ne spominjes. Sto se tice toga da MENE mozes napraviti budalom tvojim tragi-komicnim citatima za koje mislis da su na nivou liberalne objektivnosti samo izvoli. A oni zaista nisu nista drugo nego sam jad crni, koje svaki maloumnik sa ulice zna bubnuti. Od tebe i slicnim tebi bi se trebalo ocekivati da su procitali bar par religijskih knjiga kako bi bili u mogucnosti pruziti na ovom forumu neke ozbiljnije stavove od pukok podbadanja. Stotine miliona ljudi se bavi problematikom koje ja, pa i Ihtus na ovom forumu iznosimo. I onda se pojavljujes ti koja pojma nemas o religiji smatrajuci da su ovo o cemu mi pisemo obicne gluposti i zablude, ti koja u ruke Qur'an nisi uzela.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uh ja sam između dvije vatre.

    Naravno sa milicinim apelom, odnosno univerzalnim htijenjem svih forumaša koji nisu extremno zaluđeni vjerom, se slažem od početka aktivnog djelovanja na ovom pdf-u.

    Ipak i ja sam lično jako rijetko Mabusa vidio da koristi iste spam metode, kao i ihtus. Trebamo napraviti razliku među forumašima čiji postovi izgledaju ( nama, malo liberalnijim ) kao spam i suhoparni copy/paste, i onim forumašima čiji postovi i JESU najjeftinije preslikavanje sumljivog znanja i upitnih činjenica sa nepoznatih mjesta.

    Ako ćemo pravo copypasteraši ( nova riječ ) su : Ihtus, Zvek živi, Ćipur i novije vrijeme mastermind.

    Mabusovi postovi jesu često ispunjeni redcima iz njegove svete knjige, ali se nemogu staviti u isti koš sa ihtusovim ( koji je u nazad 2,3 dana napravio najmanje 3 threada kojim je osnova copypasteanstvo - još jedna nova riječ - ).

    Jasno je da većini smeta akumulranje citata svetih knjiga i korištenje istih kao argumenata, ali bilo bi preradikalno i prepotentno tražiti da se to ukine. Naš fokus treba biti BANN copy/pastea. Samo i bez njega ovaj pdf, će biti pregledniji i podnošljiviji za čitanje.

  8. #8
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Ja bih se slozio sa Edgarom. Mada ne vidim da ce ovo mnogo cemu pomoci.

  9. #9
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa View Post
    Molila bih ihtusa, Mabusa i ostale presvete ili njegove staratelje da prestanu da spamuju forum sa glupavim citatima! :mad:
    Ljudi, zar nemate nikog u blizini ko je noramalan da vam kaze kako ste zabudalili? Ihtus je sam sinoc ispunio citave dvije strane jednog topica :shock: Bolestina cista!

    Morate imati u vidu par stvari:
    1) nikom normalnom nece pasti na pamet da cita te postove. Ako budem imala potrebu da se vjerski uzdizem prije cu 15 satri provesti citajuci knjigu nego sto cu i 15 minuta posvetiti buljenju u tekstove na forum koji su copy/pastovani ko zna odakle!
    2) ako vam je do skladistenja tekstova, sigurno imate neke crkvene forume (ihtus to dobro zna) cija je to i svrha! Ovog nije!
    3) konstantnim spamovanjem unistavate svaku temu i ovaj forum pretvarate u steciste besmislenih prepucavanja islam vs pravoslavlje i izazivati gnijev svih ljudi koji odje postuju.
    4) nastavite li tako, napravicu doovor sa jos ponekim odavde da vas totalno izludimo Ne bude li ni to pomagalo, zapalicu vas! Ne znate kako sam opasna kad se iznerviram!

    bas mi te zao...

  10. #10
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Muka mi je sad da vam elaboriram ali na Mbusa se odnosi dio koji se tice besmislenih rasprava hriscnastvo vs islam koje su jednako dosadne kao i spamovanja!
    Kako Vaša bolest ?

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mislim da se Coppy/Paste metoda ipak mora ograničiti na minimum.

    Prvo radi se o spamu koji remeti diskusiju (bolje je u ime diskusije postaviti link na datu stranu nego sve od tamo kopirati ovdije), drugo na taj način ugrožavaju se i tudja autorska prava što je direktno protivzakonito i podložno kriminalističoj istrazi.

    Jasno je naravno da coppy paste je sasvam dobro oružje da se začepi tudja gubica na način da se svoje (tudje uzeto ka svoje) mišljenje postavi kao posljednje na datom topiku po principu gušenja svih ostalih, jer spamovanjem ljudi gube interes (s obzirom da nemaju volju sve to čitati) te na topiku ostaje samo posljednji spam.

    Počinioc sam smatra da je svojim aktom nadglasao sve ostale, a u stvari samo je ljudima oduzeo interes za dalju diskusiju.

    To je jedan od metoda (bar što se tiče foruma u opće) da se ograniči sloboda govora ljudima koji imaju argumente protiv.

    Što se tiče Mabusa, Edgar je posve u pravu. Mabus nije spamer a njegovi citati iz Kurana su njegov pristup našim intelektualnim dvobojima i kao takvi nisu ništa manje kvalitetni od recimo mojih.

    On sam se jako oganičava i ne citira više no što je potrebno.

    Naše različite pozicije o temama ovog foruma su nas stavile u antagonizam, a ne kvaliteta naših postova.

    I što se toga tiče Mabus je uvijek dobrodošao u svaki topik kojeg ja postavim jer njegova pozicija je uvijek antagonistička mojim stavovima i kao takva koristi temi.

    S druge strane Ihtus u posljednje vrijeme stvarno pretjeruje tekstualnim oceanima koje preliva sa drugih foruma pa bih ga zamolio da to prelivanje malo zabrenza jer će nas sve podaviti ovdije pa neće s kim imat porazgovarat.

    U koliko mu je naravno razgovor u opće cilj.

    Što se tiče Zveka, ja ga ne mogu komentarisati s obzirom da teme kojima se on bavi nisu unutar mog fonda znanja pa onda u tim temema ja nemam što da tražim
    Last edited by funestis; 30-08-07 at 13:16. Reason: Malo ispravio text

  12. #12
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Cipurovi copy/paste-ovi nijesu suvisni i svaki put rado procitam sta napise. :P

  13. #13
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,424
    Thanks Thanks Given 
    5,562
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    nija Apel nego Apple
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ostale su dvije teme, a sa svih ostalih se brise ono sto se ponavlja na tim temama i stravicno ihtusovo spamovanje tekstovima sa drugih foruma i sajtova. Cini mi se da je forum pregledniji ali svaki prijedlog kako ga popraviti je dobro dosao.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Cipurovi copy/paste-ovi nijesu suvisni i svaki put rado procitam sta napise. :P
    Takodje8-)

  16. #16
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ostale su dvije teme, a sa svih ostalih se brise ono sto se ponavlja na tim temama i stravicno ihtusovo spamovanje tekstovima sa drugih foruma i sajtova. Cini mi se da je forum pregledniji ali svaki prijedlog kako ga popraviti je dobro dosao.
    Нисам копирао са других форума него сам стављао из појединих књига дјелове за које сматрам да су интересантни.Ако то није уреду,нема проблема-престајем.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka pise, linkuje i kopira ekipa, pa ko ima volje i snage nek ih cita, ko nema neka pise sta hoce. U cemu je problem?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Na temi o Pravoslavlju postavio si serijski 35 postova pa i o borilackim vjestinama i magijama i cudima i ne vidis u tome nista lose :?:

  19. #19
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tacno prika, a moga bi ti tu boju da promjenis

  20. #20
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Na temi o Pravoslavlju postavio si serijski 35 postova pa i o borilackim vjestinama i magijama i cudima i ne vidis u tome nista lose :?:
    Па ја сам поставио то не због борилачких вјештина већ да оне које интересује прочитају шта Хришћанство мисли о томе.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni ne smeta, mada ja nešto slabo volim dugačke postove pa te Ihtusove navode iz knjiga obično i preskočim, ali ne bi valjalo kada bi se forumi pretvorili u more beskonačno dugih uvezanih postova koji iznose tuđa mišljenja bez obzira što se sa njima pojedinac može apsolutno slagati. Lijepo je, primjera radi, pročitati što o nečemu misli npr. Sveti Otac Tadej ili bilo ko drugi, no smatram da ne treba preplavljivati forume njihovom naukom sem ako drugi učesnici rasprave to eksplicitno nijesu tražili.

    Iskreno rečeno: bez obzira što je ovaj bio veliki duhovnik i autoritet - ne znači da mora biti u pravu i da njegovo mišljenje na ovom forumu ima bilo kakav prioritet u odnosu na Milicino mišljenje (primjera radi). I Ihtus se mora složiti da je (ako u to iskreno vjeruje): svako ljudsko biće jednako važno i samim time svačije iskreno mišljenje valja uvažiti, osim ako ono ne ispoljava negativne elemente koji se sankcionišu pravilnikom ovog foruma.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    kako si to dobro rekAo

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ao oprigaste me ,ali dobro de , eo necu vise ,ali i mabuse i ostali (istomisljenici) nemote bas i vi rec da nesto demokracki pisete kad ni javno jasni i glasno nazva vjeru "LAZNOM" , itd itd ,a ovamo demokratija prava itd itd ! Demokratija je dvosmjerna ulica !

    ps. Quote mabus A sto se tice Ihtusa ovo sto on radi jeste tesko smaranje. Narocito zbog toga sto spamuje tekstove ljudi koji ni sami ne znaju sto su pokusali da kazu. Medjutim, red bi bio da budes objektivna pa da tvog brata po vjeri Zveka Zivog pomenes koji je jos gori spamer od Ihtusa.

    Odje je savako glup i izgubljen i nazna sto ce da kaze do muslimani jelde mabuse , dalje nemogu ja bit Milici "brat po vjeri" jerbo sam ja ateist i nemam vjeru u boga ,opet mi ono o demokratiji slobodi govora itd itd lede ??? Hhahahahahhaha !
    Last edited by Zvek_Zivi; 31-08-07 at 10:26.
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  24. #24
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Baš sam pogledao pravilnik i copy/paste-ovanje (koliko ja vidjeh) nije zabranjeno --- a trebalo bi da bude.

    Novajlije (i one koji se tako ponašaju) treba edukovati. Za tu svrhu treba vjerovatno proširit pravilnik, ili još bolje napraviti neki FAQ da bi moderatori/iskusniji korisnici mogli tamo da upute svakog ko se ne ponaša "po pravilima". Odstupanje od pravila treba "sasjeći u korijenu".

    Evo jednog mogućeg pitanja u FAQ-u:
    Zašto mi je moderator izbrisao post(ove) u kome sam copy/paste-ovao jedan vrlo interesantan tekst iz te i te knjige/sajta/ i slično.

    Evo i odgovora:
    Kad vidiš nešto na internetu o čemu bi bilo korisno raspravljat, ne kopiraj tekst, nego postavi link do tog teksta. Možeš iskorpirati dvije tri rečenice kao sažetak teksta, ali nipošto ne kopiraj čitav tekst.

    Ako i dalje imaš pitanja pitaj [tu i tu].

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Apel Svima Suverenistima
    By komsija in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 04-05-06, 08:50
  2. Apel da se prestane sa kompromitovanjem" BRZI"og.
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 09-03-05, 18:46
  3. Zdralovi- apel
    By laufer** in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 24-02-05, 10:15
  4. Apel...
    By kefalo in forum Ostali sportovi
    Replies: 0
    Last Post: 31-01-05, 13:05
  5. Apel radnika UDB-e Slavku Perovicu
    By Jeronim9 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 16-09-04, 23:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •