Page 4 of 22 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 545

Thread: Qur'an istinita Bozija uputa

  1. #76
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jesi li siguran da si čitao tekstove koje sam ti naveo. Čini se da čovjek sve mora da ti raščlani.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Ја не знам како Куран учи како је човјек створен,али БОГ у Светом Писму каже да ``начинимо човјека по свом обличју``,дакле по обличју Оца,Сина и Светог Духа.Сад ме прати,ја понављам да не познајем исламско богословље али мислим да Куран учи слично овоме,да је човјек створен по обличју БОЖИЈЕМ.Да ли сам у праву?
    Ne. Bog nije nikome i ničemu sličan, pa ni čovjeku. Ono što pojedine hrišćane buni je prijevod značenja sljedećeg ajeta od Besima Korkuta:
    "O Iblisu!" - rekao je On - "šta te navelo da se ne pokloniš onome koga sam sobom stvorio? Jesi li se uzoholio ili misliš da si uzvišen?" (Qur'an, 38:75), (Sura Sad)
    U originalu, koliko me znanje arapskog služi (OK, pogledao sam i prijevod na engleski :) stoji umjesto "sobom stvorio", "stvorio sa svoje dvije ruke" (što nikako ne znači da Bog ima ruke kao što ljudi imaju ruke!)

    Suština je da je stvaranje čovjeka bilo posebno, i da je Bog na poseban način stvorio čovjeka i time ga počastio u odnosu na ostala stvorenja. Zato mi znamo da čovjek nije nastao od majmuna, ali ne znamo kako su nastale recimo životinje. Teorija evolucije je jedan pokušaj objašnjavanja toga.
    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Е сад,ако је особина дарежљивости добра...
    (JOŠ MNOOOGO SLOVA)
    Дакле,ако је БОГ дарежљив,онда је дарежљив у вјечности јер је Син вјечан као и Дух Свети и БОГ је самим тим Вјечна Љубав јер Он љубав испољава у вјечности према вјечном Сину и вјечном Духу Светом.
    Shvatili smo te, nijesi ti nas!
    Ovo što si ti napisao, tj. takav tip rasprave, po islamu je strogo zabranjen. Ti pokušavaš da shvatiš Boga u suštini!

    Vjerovanje u Trojstvo je po islamu grijeh zbog koga se odlazi u Pakao.

    Pojam vremena (sadašnjost, prošlost i budućnost) koji mi koristimo je - vjerovao ti ili ne - usko vezan za materiju (stvoreno), tj. promjene u materiji, pa ti vidi gdje ovo tvoje raspravljanje o Bogu i vremenu vodi (Hint: Highway to Hell).

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Куран учи да је Алах једноличан и ако је једноличан онда он не може бити дарежљив у вјечности јер је само он постојао,а ако је неко дарежљив према самом себи онда је он себичан и самољубив.
    Да ли сте ме схватили или треба да вам још појасним моје излагање?
    Ovdje opet provociraš. Ovo nije čak ni pitanje, već SPAM-ovanje. Svoja provokativna mišljenja zadrži za sebe i za neki svoj thread. Već smo ih 50 puta čuli: "Hrišćanstvo je cool, islam nije."

    Na ovu temu nemamo više šta da ti odgovorimo. Nadam se da to možeš da prihvatiš. Postoje sigurno i neka druga pitanja koja te kopkaju. Promijeni malo temu. Šaraj malo.

  2. #77
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ggjoni View Post
    kazu da je bio tako savrsena osoba da bi bilo grijeh opisati ga .... prosto nemoguce!
    Postoje tekstualni opisi izgleda Muhammeda s.a.w.s., ali je po islamu generalno zabranjeno slikanje i pravljenje kipova ljudi i životinja.

  3. #78
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Чекај стани,ти кажеш мени да ја провоцирам а говориш ми да се иде за вјеровање у Свету Тројицу у пакао,а ја кад те питам просто логично питање онда је то страшно јер не можеш да одговориш?!Ако не можеш,уреду је,није страшно.Не можеш све да знаш нити ја знам све о Хришћанству.
    Ја опет кажем:да ми је намјера да провоцирам урадио бих то на један ефикаснији начин а не бих се мучио да пишем оволико и да покушам да вам објасним моје питање.Копирао бих дјела Светог Јована Дамаскина и завршио причу.
    Није људски ово што радиш Едине,ја те фино питам а ти се извлачиш на провокацију.

    Мир и свако добро.

  4. #79
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ok Ihtus. Sustina tvog pitanja je jasna. Qur'an obavjestava ljude da su dzini od kojih je Iblis (Lucifer, Djavao), stvoreni prije ljudi. Boraviste dzina je samo planeta Zemlja. Oni su stvoreni od vatre. Medju njima ima dobrih a ima ih i losih koji se u Qur'anu opisuju kao vojske Iblisove. Medjutim Qur'anski Bog nije sebican jer je andjele (meleke), stvorio prije ljudi i prije dzina. Boraviste meleka nije samo ograniceno na nasu planetu. Dakle Qur'anski Bog nije sebican po smislu po kojem si mislio da je. Mi ne znamo kad su meleki stvoreni. Mi ne znamo sta je i kada je, koliko je i da li je nekada davno Bog stvarao jos planeta, zivota i ljudi. Medjutim Biblijski Bog nije trojstvo, tako da su sva tvoja pitanja nista drugo do lutanje. Ako je Isus Bog on kao takav ne treba savjete niti molbe upucivati kako Ga vi zovete bogu ocu. On je trebao na Zemlji imati potpunu slobodu u svome djelovanju jer on i Bogu su po tebi jedno. Medjutim, Isus po Bibliji nije znao kao Bog da je raspecem spasen. Nije znao jer je vikao Bogu zasto si me ostavio. Nije znao da on u stvari nije ostavljen. Kakav je to Bog? Ako su Bog i Isus jedno, ako je Bog cjelina a Isus njegova ruka kako to da ruka nije upoznata sa namjerom tijela. To bi bilo isto kao kad bi ti sjeo da jedes cevape sa salatom, krenes da uzmes cevap a ruka ode na salatu. Sta se desava? Ruka nema povezanost sa tobom pa te pita sta treba da uzme i moli ti se da joj dopustis da uzme salate. Mislim...
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  5. #80
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Osim navedenog, dje je bio Isus prije stvaranja planete Zemlje? Da li je on bio u Bogu ili je letio po svemiru kao supermen? Ako je Isus bio jedno sa Bogom prije nastanka Zemlje onda to znaci da je Bog bio sam, tj. po tebi sebican.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  6. #81
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Чекај стани,ти кажеш мени да ја провоцирам а говориш ми да се иде за вјеровање у Свету Тројицу у пакао
    Jesi li ti pročitao naslov ove teme i prvi Mabusov post? Ne moraš da čitaš ovaj topic/temu, ali nemoj da je sabotiraš i SPAM-uješ. Ti si prvi pomenuo Trojstvo ovdje. Ja sam ti odgovorio stav islama o tom pitanju. U Qur'anu jasno stoji:
    Nevjernici su oni koji govore: "Allah je jedan od trojice!" A samo je jedan Bog! I ako se ne okane onoga što govore, nesnosna patnja će, zaista, stići svakog od njih koji nevjernik ostane. (Qur'an 5:73), (Sura Al-Ma'ide)
    i iznošenje te činjenice ovdje je u potpunosti u skladu sa temom, pa makar tebi ili nekom drugom bilo krivo.
    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    а ја кад те питам просто логично питање онда је то страшно јер не можеш да одговориш?!Ако не можеш,уреду је,није страшно.Не можеш све да знаш нити ја знам све о Хришћанству.
    Ја опет кажем:да ми је намјера да провоцирам урадио бих то на један ефикаснији начин а не бих се мучио да пишем оволико и да покушам да вам објасним моје питање.Копирао бих дјела Светог Јована Дамаскина и завршио причу.
    Није људски ово што радиш Едине,ја те фино питам а ти се извлачиш на провокацију.
    X puta smo ti već odgovorili da ne znamo da ti odgovorimo i da, po islamu, ne možemo da znamo odgovor. I na tvoju privatnu poruku sam odgovorio sa "Ne znam". Dao sam ti u više navrata i linkove do daljih informacija zašto ne možemo da ti odgovorimo.

    NE ZNAM I NE MOGU DA TI ODGOVORIM NA PITANJE. POSTAVLJANJE TAKVIH PITANJA JE STROGO ZABRANJENO PO ISLAMU.

    Šta hoćeš više?

  7. #82
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Мабус,
    нећу више постављати питање кад ми је Един одговорио директно.Хвала Едине.Само ћу да ти одговорим на твоје излагање о Светој Тројици.
    Светописамски БОГ је Свето Тројство јер није мртав и глуп,дакле Ријеч,вјечни Логос и Мудрост БОЖИЈА,Син БОЖИЈИ,Господ Христос који је рођен од Оца и Господ Животворни,Дух Свети,који исходи од БОГА Оца као и БОГ Отац су један БОГ.Ако ли кажемо да БОГ није Света Тројица онда је БОГ мртав и глуп.Како се може Ријеч и Дух кидати од БОГА у коме је?Никако.И зато је БОГ Света Тројица.
    Кажеш да Господ Христос није знао да је БОГ и још користиш дио у којем Господ каже:``Елои,Елои,лама савахтани``,``БОЖЕ мој,БОЖЕ мој,зашто си ме оставио``.Ово је један од цитата који не да потврђује Свету Тројицу и Христово БОЖАНСТВО него показује да је Господ био и остао БОГОЧОВЕК.Дакле,ако Христос каже БОГУ ``зашто Га је оставио``,онда Он показује да се оваплотио од Пресвете Богородице и Духа Светог,јер је страх једна од особина човјека и ту је Господ показао да је прави БОГ и прави човјек,савршен БОГ и савршен човјек.
    Кажеш даље да Господ Христос није знао зашто је дошао на земљу?!Ако си читао јеванђеља без дилеме можеш да закључиш да је Господ Христос знао који му је ``задатак``;страдање због грехова човјечанства и откључавање врата Царства Небеског.Он иде у смрт смирен и предаје се у канџе безумника да би њима било боље.Зашто није тражио у помоћ легионе анђела?Није јер је био свестан своје улоге.

    Мир и свако добро.

  8. #83
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako kazemo da Bog nije sveta trojica ne mora da znaci da je mrtav i glup. Koji su to parametri prema kojima objasnjavas da Bog mora biti mrtav i glup ako nema trojstva? Koje je to razumno objasnjenje koje moze potvrditi zabludu koju si rekao? Kako se moze rijec kidati od Boga? Veoma lako. Prije svega to nije kidanje vec objava koju je Bog objavio npr. Mojsiju kao i Isusu? Isto kao sto je Isus pricao ljudima Bozanske rijeci tako je to prije njega putem objave radio Mojsije. Eto kako. Prosto i lako. Kazes da je strah koji je Isus imao na krstu jedna od osobina covjeka, i ja to kazem, ali ja kazem da Bog ne poznaje strah. Kako je moguce da je Bog Isus imao strah? Bog se bojao od ljudi? Ovo je tolika glupost da bi i djetetu bila smijesna. Evo kreni ulicom i pitaj djecu da li se Bog moze bojati? Ali ne, da bi se voda zamutila smisljen je naziv BOGOCOVJEK. Postavlja se pitanje kako u navedenu rijec ubaciti tj. provuci naziv SIN BOZIJI. Naziv BOGOCOVJEK je smisljen zbog slabosti koje Isus posjeduje u 4 kontradiktorna jevandjelja. Tako za svaku svoju slabost koju je imao na Zemlji dovoljno je da se proglasi covjekom ali i Bogom = BOGOCOVJEK. Kada je molio Boga da ga mimoidje casa smrti to je radio kao covjek tj. kao neka vrsta gemista Boga i covjeka po vasem nauku.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  9. #84
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Читајући о нихилизму ..........
    Kao prvo, "malo" si pretjerao u svom zanosu. Ovaj post sam prijavio i iskreno se nadam da ces biti poslat da se "ohladis" na jedno desetak dana, jer ti nije prvi put.

    Kao drugo, lupas stvari koje veze nemaju niti sa istorijom, niti sa filozofijom koju si pokusao da upotrijebis u sopstvene svrhe. Ali o ovome necu mnogo, jer svoj stepen znanja (odnosno nedostatak istog) si odavno pokazao.

    Kao trece, vecina hriscanskih "jeresi" predstavlja manje-vise izvorno hriscanstvo i slavi sustinu hriscanstva, a ne idolopoklonstvo - i to prema obicnom covjeku - koje promovise crkva i ti licno. Nacin na koji se "mainstream" hriscanstvo obracunalo sa takozvanim "jeresima" dovoljno govori o njegovoj prirodi i ciljevima.

    Mislim da je, poslije ovakvih postova, pisati "Mir i svako dobro" licemjerno i isprazno.
    Last edited by Hari Krisna; 02-08-07 at 10:29. Reason: citirano vec izbrisano

  10. #85
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bog je postao covjek jer nije na neki drugi nacin mogao spasiti covjecanstvo - po Ihtusu. Da li je Bog mogao da spasi covjecanstvo na drugi nacin, npr. da Isusa odredi kao Bozijeg poslanika? Naravno. Bog sve moze. Da li bi Bog kao Gospodar priustio sebi luksuz da ljudima podari dio sebe da bude mucen, bijen, pljuvan, psovan? Naravno da ne. Osim toga postavlja se pitanje da li je po hriscanstvu bog otac osjecao bol za vrijeme dok je Isus "kao" bijen, obzirom da su bog i Isus nerazdvojna cjelina? Pas radja psa, macka macku a Isusa je rodila zena Marija, koja je bila ljudsko bice. Bog je stvorio Adama na jos cudniji nacin od Isusa bez posredstva andjela, pa Adam nije bog. Ovo ostalo je bzv. nije vrijedno komentar. Subjektivni poriv koji izlazi iz zeluca koji boli - je nebitna stvar.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  11. #86
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Питаш како се Ријеч и Дух могу кидати од Онога Који Јесте?
    (... uglavom uvredljiv tekst...)
    OVA KAP JE PREPUNILA ČAŠU.
    Ovaj tvoj post ihtuse me je konačno natjerao da te stavim na svoju listu za ignorisanje.

    Zamolio bih moderatora da u ovom threadu izbriše svaku poruku koja je off-topic, a u sebi sadrži vjerske provokacije, bila ta poruka od ihtusa777-, edin1-a, Mabusa ili koga bilo drugog.

    Ovakve rasprave ne vode ničemu korisnom.

    Takođe bih zamolio ljude koji se ovdje zalažu za islam da stave, makar privremeno, ihtus777-a na listu za ignorisanje. Mnogo pitanja je ostalo neodgovoreno (pogledaj https://forum.cdm.me/showpost.php?p=691116&postcount=3 ), dok se mi ovdje prepucavamo sa ihtus777-om over and over again.

    U jednoj predaji od Ibn 'Abbasa stoji da je Poslanik s.a.w.s. rekao:
    Dovoljno je čovjeku grijeha da bude uporan u svađi i raspravi!

  12. #87
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne, ja necu Ihtusa staviti na ignore, taman posla. Ja cu samo sa njim tj. sa "sljedbenikom Knjige raspravljati na najljepsi nacin".
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  13. #88
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica-Kolasin
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    šta misliš o džihadu?
    neka bude borba neprestana...

  14. #89
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dzihad ne oznacava borbu protiv svih koji nisu muslimani. Dzihad je borba na Bozijem putu protiv onih koji cine nepravdu. Dzihad je borba odbraniti i hriscane npr. od Jevreja ako bi im nepravdu cinili. Dzihad nije samo fizicki tj. ratni obracun.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  15. #90
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Dzihad je borba na Bozijem putu protiv onih koji cine nepravdu.
    A pretpostavljam da Dzihad procjenjuje sta je "nepravda" a sta nije?
    Ja bih to prije definisao kao borbu za ideoloske ciljeve dje su manipulacije odnosno namjerno pogresno tumacenje vjere sredstvo da se regrutuju pojedinci i da se pojaca mrznja, kao glavno gorivo rata.

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Dzihad nije samo fizicki tj. ratni obracun.
    Naravno. Prvo treba dobro isprati mozak ratnicima Dzihada i onda su spremni za ratni obracun.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  16. #91
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta je nepravda a sta ne procjenjuje se na osnovu Qur'ana i hadisa, kada je dzihad u pitanju. Ima i onih koji ce namjerno a ima i onih koji ce iz neznanja procijeniti ispravnost dzihada, kao i onih koji ispravno sude. Kada sam spomenuo da dzihad nije samo fizicki obracun mislio sam na jos nekoliko vrsta borbe. To je borba sa samim sobom, borba sa sejtanom, kao i borba znanjem.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  17. #92
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica-Kolasin
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    а šta misliš o zloupotrebljavanju džihada i mogu li oni koji nešto znače u islamskom svijetu da utiču na druge vjernike, onih koji danas vode džihad?
    neka bude borba neprestana...

  18. #93
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I kroz istoriju pa i danas ima ljudi vladara koji zloupotrebljavaju dzihad radi svojih sopstvenih interesa ili svog ubjedjenja koji nema veze sa Islamom. Tako imamo slucajeva kako se zarobljenici ubijaju. To Islamom nije dozvoljeno. Qur'an cak kaze da je potrebno od svojih usta odvojiti da bi se rob nahranio. Zloupotreba dzihada je veoma opasna stvar. Opasna stvar je jer se zloupotrebljavaju neuki ljudi koji jedva cekaju poginuti. Sto se tice uticaja znacajnijih ljudi na one koji zloupotrebljavaju dzihad, naravno da mogu uticati. Medjutim bilo kakvi uticaji na neku osobu sa drugacijim religijskim stavom tesko mogu naci razumijevanje. Kako ja npr. tebe da ubijedim da je Qur'an istina ako je i istina da si ti od rodjenja pa sve do sada zivio po hriscanskim normama tj. u duhu hriscanstva? Jos je gori slucaj ako se uzme u obzir da je Islam u hriscanskom svijetu pogresno predstavljan tj. kao religija rata, dzihada, terorizma. Ne, Islam je nesto potpuno drugo a oni koji se bave navedenim stvarima nemaju podrsku u Qur'anu za svoja djela. Ja se ne stidim reci da vecina islamskog svijeta ne praktikuje Islam onako kako ga Qur'an predstavlja. Osnova svih religija je njihova sveta knjiga a ne pojedinci koji pod maskom Islama ili hriscanstva cine zlodjela. Tako i ja na ovom forumu o Islamu i Hriscanstvu pricam na osnovu knjiga a ne ljudi koji su lutali kroz istoriju i koji zive u zabludi sadasnjosti.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  19. #94
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica-Kolasin
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    samo što ne čuh da se džihad vodi u odbranu nekih ljudi drugih religija. mene zanima, kakav je odnos običnih muslimana, poput tebe, pretpostavljam, kad čuješ da se negdje u inostranstvu pozivaju na džihad, i da pozivaju sve muslimane da krenu?

    mod, ovo nije pretpostavka da je mabus mudžahedin, samo me zanima njegovo, i opšte razmišljanje.
    neka bude borba neprestana...

  20. #95
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da se ni ja niti iko normalan nece odazvati tom pozivu. Po Qur'anu moze se ustati samo protiv onih koji nanose nepravdu, tj. protiv njihove vojske i sl. Zasto bih ja ustao na nekog ko to ne cini? Sto se tice toga da dzihad stiti i druge religije kojima se nanosi nepravda najbolje govori dokument koji je sacinio Muhammed s.a.v.s. sa krscaninom Ibn Harrisom b. Kabom i njegovim pristalicama a koji je nacinjen na Muhammedovu a.s. inicijativu. On glasi: SVI KRSCANI, KOJI ZIVE NA ISTOKU I NA ZAPADU, NJIHOVE VJERE, CRKVE, ZIVOTI, CASTI I NJIHOVA IMOVINA POD ZASTITOM SU MUHAMMEDA I SVIH VJERNIKA. NIKO OD ONIH KOJI ZIVE PO KRSCANSKOJ VJERI NECE NASILNO BITI PRISILJAVAN DA PRIHVATI ISLAM. AKO NEKO OD KRSCANA BUDE PODLOZEN BILO KOJEM TERORU ILI NEPRAVDI, MUSLIMANI SU DUZNI DA IM POMOGNU.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  21. #96
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    А то значи да у османском цаству ислам није био државна религија ?

  22. #97
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je pitanje istorije i neodgovornih ili odgovornih pojedinaca, grupa ili kako god hoces.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  23. #98
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Не сумњам у доумент који си написао,али се косио са историјом за 180 степени,јер је овдје Ислам ширен огњем и мачем.

    Мир и свако добро.

  24. #99
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao sto rekoh to je pitanje istorije a mene istorija ne zanima. Ako se Islam sirio macem tj. na nacin koji nije dozvoljen Qur'anom grijeh je na one koji su to na taj nacin radili.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  25. #100
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica-Kolasin
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i mabus, u suštini, u stvarnom svijetu, imaš qur'an koji se ne poštuje od ljudi, grupa, država koje imaju neku moć. to je bilo zabranjeno, ali kad je to već odrađeno, dižemo ruke, šta se tu moglo. ako je neko silom prihvatio islam, on ima isti status kao i ostali pravi vjernici? Prema qur'anu?

    na osnovu knjiga, možemo da pričamo o stanju onakvom kakvom bi trebalo da bude.

    u stvarnom svijetu, svaka religija odstupa od knjiga, i o tome treba pričati. kako je koja religija zamišljena, i kakvi su dokumenti, koji se ne poštuju, to je za zaborav.
    neka bude borba neprestana...

Page 4 of 22 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pitomi karakter Islama
    By cetinje in forum Politika generalno
    Replies: 161
    Last Post: 28-02-06, 10:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •