Page 3 of 22 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 545

Thread: Qur'an istinita Bozija uputa

  1. #51
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by edin1 View Post

    Takođe, Bog voli vjernike, ali ne voli nevjernike. (neću citirati ajete zbog prostora).

    Interesantno je da hrišćani baš insistiraju na sintagmi Bog je Ljubav, a ne na Bog je Onaj koji voli.

    Ovo treba spojiti i pravilno protumaciti. :!:

    AKo je Bog ljubav (to jest onaj koji voli, sto mu zapravo dodje na isto kad se malo udubite...), onda recenica 'bog ne voli nevjernike' znaci zapravo:


    Kroz nevjernike ne prolazi bozanska energija ljubavi jer je oni blokiraju svojom nevjerom!!!!!!!!



    ...i prema tome su sami krivi sto ih toboze Bog "ne voli" !!!

    Bog (=ljubav) ih naravno voli, ali oni ga naprosto blokiraju i njegovu ljubav ne osjecaju...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  2. #52
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by edin1 View Post
    Interesantno je da hrišćani baš insistiraju na sintagmi Bog je Ljubav, a ne na Bog je Onaj koji voli.
    Ако Алах није љубав онда је самољубив и себичан ?

    Мир и свако добро.

  3. #53
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Ако Алах није љубав онда је самољубив и себичан ?

    Мир и свако добро.
    Mali test za ihtusa.
    Dopuni sljedeću tabelu:

    misaona imenica | pridjev (muški rod)
    --------------------------------------------------
    samoljubav | ?
    --------------------------------------------------
    sebičnost | sebičan
    --------------------------------------------------
    ljubav | ?
    --------------------------------------------------
    mržnja | ?

  4. #54
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ахахахахах,добар си едине.
    Али ме интересује,ако Алах не испољава љубав,како онда није себичан?

    Мир и свако добро.

  5. #55
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Ахахахахах,добар си едине.
    Izvini zbog sarkazma. Malo sam žurio sa odgovorom. Izgleda da se nijesmo razumjeli. Vjerovatno nijesi primijetio neke navode u mom prethodnom postu.
    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Али ме интересује,ако Алах не испољава љубав,како онда није себичан?
    "Ljubav" je misaona/apstraktna (ili kako već) imenica. Glagol koji odgovara ovoj imenici je "voljeti" - glagol "ljubiti" je odavno izgubio to značenje. Pridjev (koji može da stoji sam kao subjekat u rečenici) je... "voleći"? Možda, samo se rijetko koristi. Zato je Korkut koristio sintagmu "Onaj koji voli" umjesto "Voleći", kako stoji u arapskom tekstu.

    U našem jeziku "ljubav" je nešto što se posjeduje (ljubav prema ovome/onome). Tako se kaže " On gaji ljubav prema plivanju." Ovo je prilično komplikovana sintagma, pa se češće kaže "On voli plivanje." Prevodilac Kur'ana Besim Korkut je uglavnom prevodio nekitnjasto, pa u njegovom prevodu nalazimo sintagmu "Allah voli ...". Recimo:
    A jest! Samo onoga ko obavezu svoju ispuni i grijeha se kloni Allah voli. (Qur'an 3:76), (Sura Ali 'Imran)
    Znači Allah/Bog ispoljava ljubav. Čak, kod Korkuta stoji "i pun je (Allah, prim. edin1) ljubavi."

    Arapski jezik je mnogo bogatiji od našeg. SIgurno bi se moglo još dosta dodati ovome što sam sročio, ali sam ja slab sa arapskim, a i vremena malo imam.

  6. #56
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ја сам схватио тебе,али ти ниси мене.Дакле,према коме је Алах испољавао љубав у вјечности?Да ли то значи да Алах није никог волио у вечности?

    Мир и свако добро.

  7. #57
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Ја сам схватио тебе,али ти ниси мене.
    Prije nego što ti odgovorim, mala digresija.

    ihtuse, mogu da shvatim samo onoliko koliko mi daš informacija. Ja ne znam šta ti imaš u mislima dok nešto pišeš ovdje. Ako zaista želiš da te ja (i ostali) shvatim onda se malo više potrudi.

    Primjer:
    1) Ja u postu kažem jasno "Allah nije ni na jednom mjestu za sebe rekao da je ljubav, ali jeste da je Onaj koji voli.". Naveo sam i citate.
    2) Ti me nakon toga pitaš "Али ме интересује,ако Алах не испољава љубав,како онда није себичан?".
    3) Ja počnem da objašnjavam nešto što smatram elementarnim - da "ispoljavati ljubav" znači "voljeti".
    4) Ti mi onda kažeš da si mislio na ljubav u vječnosti???

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Дакле,према коме је Алах испољавао љубав у вјечности?
    Ovo je vrlo filozofsko pitanje. Ne znam da odgovorim na pitanje. Ja o Bogu vrlo malo znam, u stvari, ja i o sebi vrlo malo znam.
    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Да ли то значи да Алах није никог волио у вечности?
    Nikad nijesam to rekao.

  8. #58
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mabus,

    zasto ljudi i ziva bica uopste, po Islamu, umiru-ako Islam ne priznaje tzv. praroditeljski grijeh, odn. da se covjek radja sa gresnom prirodom?

    Pozdrav

  9. #59
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shalom7 View Post

    odn. da se covjek radja sa gresnom prirodom?

    Pozdrav

    Ja mislim da je stvar u tome da se covjek ne radja savrsen iz razloga da bi mogao da napreduje i usavrshava se...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  10. #60
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Covjek se naravno ne radja savrsen ali se takodje ne radja ni gresan. Da se covjek radja gresan je obicna glupost koja nema nikakvog smisla sa zdravo-razumskog stanovista. Shalom7 ovaj svijet je iskusenje, ovaj svijet se zove dunjaluk. Obzirom da je ovaj svijet u kojemu trenutno zivimo iskusenje, onda se pojam vjecnosti zivota mora kositi sa osnovnim postulatom Islama. Kakve veze ima ocinski grijeh sa smrcu ljudi? Po Bibliji Isus je navodno kao otkupio grijehe, pa bi se u tom slucaju moglo postaviti kontra pitanje tj. zasto ljudi umiru ako je Isus po nauku crkve zrtveno jagnje cijom krvlju su ljudi spaseni? Dakle, hocu reci da smrt ljudi nema nikakve veze sa ocinskim grijesima, vec jednostavno sa Bozijim odredjenjem .
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  11. #61
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odli, super komentari!Svaka cast.Procitaj iz Biblije 1.Kor 13, govori o ljubavi.Moje omiljeno poglavlje!

    Mabus, sve sto se desavalo sa Isusom bilo je onako kako su Proroci pisali.Sve- njegovo rodjenje, zivot,smrt, uskrsnuce!To ne mozes da opovrgnes.

    Vidis, ti proroci su pisali da Mesija prvi put treba da strada, a drugi dolazak ce biti Pobjedonosan,u Slavi(Dan 7:13,15).Mi smo u prlaznom periodu sada,izmedju ta 2 dogadjaja.Stoga i umiremo, po Bozjoj zamisli,dok Hrist ponoov ne dodje i uzme nas k Sebi.
    Poz

  12. #62
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo ga jos jedan Ihtus. Otvori topik o Isusovom uskrsnucu pa ces se iznenaditi sta o tome kaze Biblija.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  13. #63
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jos jedan Ihtus?Ne bih rekao, imamo prilicno razlicite stavove po nekim pitanjima, sto sam utvrdio citajuci njegove postove.Ali ono sto nam je isto i zajednicko, jeste vjera u Sina Bozjeg-Isusa Hrista.

    Hvala za ideju,da otvorimo topic o Isusovom uskrsnucu.Taj dogadjaj posmatracemo, ako se slazes, sa:

    (1) istorijskog
    (2) biblijskog i
    (3) logickog stanovnistva.

    Mislim da ces se Ti isto tako iznenaditi. Jedini problem je sto nemam vremena za dugo pisanje, ali cim stignem i pripremim materijal-krecemo

    Pozdrav

  14. #64
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno. Ono o cemu cu ja pricati je da Isus nije uskrsnuo iz mrtvih, nije bio mrtav, nije uopste bio razapet, takodje na osnovu biblijskog, istorijskog i logickog stanovista.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  15. #65
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shalom7 View Post
    Odli, super komentari!Svaka cast.Procitaj iz Biblije 1.Kor 13, govori o ljubavi.Moje omiljeno poglavlje!

    I moje omiljeno poglavlje!


    Sto se Hristovog vaskrsnuca tice, Mabuse hajde napokon prozbori sve sto mislis o tome, da vidimo o cemu se radi..


    A inace, u zivotu je najvaznije vaskrsnuti u duhovnom smislu, sto znaci biti zhiv i zdrav duhom....
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  16. #66
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by edin1 View Post
    Prije nego što ti odgovorim, mala digresija.

    ihtuse, mogu da shvatim samo onoliko koliko mi daš informacija. Ja ne znam šta ti imaš u mislima dok nešto pišeš ovdje. Ako zaista želiš da te ja (i ostali) shvatim onda se malo više potrudi.

    Primjer:
    1) Ja u postu kažem jasno "Allah nije ni na jednom mjestu za sebe rekao da je ljubav, ali jeste da je Onaj koji voli.". Naveo sam i citate.
    2) Ti me nakon toga pitaš "Али ме интересује,ако Алах не испољава љубав,како онда није себичан?".
    3) Ja počnem da objašnjavam nešto što smatram elementarnim - da "ispoljavati ljubav" znači "voljeti".
    4) Ti mi onda kažeš da si mislio na ljubav u vječnosti???


    Ovo je vrlo filozofsko pitanje. Ne znam da odgovorim na pitanje. Ja o Bogu vrlo malo znam, u stvari, ja i o sebi vrlo malo znam.

    Nikad nijesam to rekao.
    Ево да још лакше питање поједноставим:Да ли је Алах себичан?

    Мир и свако добро.

  17. #67
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije sebican, daleko bilo.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  18. #68
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zamoliću te jedno: Nemoj više da postavljaš glupa, bezobrazna i provokativna pitanja, jer počinjem da sumnjam u tvoju inteligenciju.

    Da se razumijemo, ja ne znam kakav si privatno, ali način tvoje komunikacije ovdje sa mnom je u najmanju ruku čudan.

    Skoro svako pitanje ti je brzopleto - vjerovatno ti je teško pratit 5000 topika na 50 foruma, pa moraš da štancuješ postove.

    Npr. ovo zadnje kratko pitanje:
    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Ево да још лакше питање поједноставим:Да ли је Алах себичан?
    ima u sebi pleonazam ("više pojednostavim", ne "lakše pojednostavim"), što je još samo u nizu primjera tvoje brzopletosti.

    Još nekoliko ovakvih postova (a možda i prije) i 'ladno ću te stavit na za listu za ignorisanje.

  19. #69
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije problem u provokaciji. Treba pronaci ajet u Qur'anu koji bi tako nesto potvrdio. Npr. ako ja kazem da je Biblijski bog oganj koji spaljuje, ja to kazem jer doslovno tako on u Bibliji za sebe kaze. Dakle, treba pronaci ajete koji bi podrzali stav o opisu Allaha dz.s. Evo ja cu navesti ajet koji dokazuje da On nije sebican i ako je glupost raspravljati o ovakvim i slicnim stvarima, bar sto se Qur'ana tice: A ALLAH MILOST SVOJU DARUJE KOME ON HOCE, ALLAH JE NEIZMJERNO DOBAR. (2, 105).
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  20. #70
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Nije problem u provokaciji. Treba pronaci ajet u Qur'anu koji bi tako nesto potvrdio. Npr. ako ja kazem da je Biblijski bog oganj koji spaljuje, ja to kazem jer doslovno tako on u Bibliji za sebe kaze. Dakle, treba pronaci ajete koji bi podrzali stav o opisu Allaha dz.s. Evo ja cu navesti ajet koji dokazuje da On nije sebican i ako je glupost raspravljati o ovakvim i slicnim stvarima, bar sto se Qur'ana tice: A ALLAH MILOST SVOJU DARUJE KOME ON HOCE, ALLAH JE NEIZMJERNO DOBAR. (2, 105).
    Mabuse, ihtus777 kao da nije našao za shodno da pročita 1 stranicu Kur'ana. Ja sam mu čak gore naveo link do stranice o Božijim lijepim imenima, gdje su nabrojana imena kojima je Bog sebe opisao --- ihtus je NIJE NI POGLEDAO! Ali i dalje postavlja banalna pitanja, a mi traćimo vrijeme odgovarajući na njih. A ima i neke svoje definicije termina kao što su "ljubav", "sebičnost", nasuprot ostalom svijetu, i očekuje da mu mi čitamo misli.

    Da ne pominjem da nikako ne može da shvati da je Allah=Alah=Bog. Nijesam još primijetio da je postavio pitanje tipa: "Da li Bog po islamu/Kur'anu...", već uvijek "Da li Allah..."

  21. #71
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Californication
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shalom7 View Post
    Odli, super komentari!Svaka cast.Procitaj iz Biblije 1.Kor 13, govori o ljubavi.Moje omiljeno poglavlje!

    Mabus, sve sto se desavalo sa Isusom bilo je onako kako su Proroci pisali.Sve- njegovo rodjenje, zivot,smrt, uskrsnuce!To ne mozes da opovrgnes.

    Vidis, ti proroci su pisali da Mesija prvi put treba da strada, a drugi dolazak ce biti Pobjedonosan,u Slavi(Dan 7:13,15).Mi smo u prlaznom periodu sada,izmedju ta 2 dogadjaja.Stoga i umiremo, po Bozjoj zamisli,dok Hrist ponoov ne dodje i uzme nas k Sebi.
    Poz
    Sta se zbilo odmah nakon njihove smrti-Jevreji vasi suradnici u svemu tome su vam vjeru uvrnuli i mozak isparali da bi u krivo vjerovali i s "Bozjeg Puta" skrenuli i "Djavolu" dusu predali.

    Logicki gledano Isus nije zrtvovao sebe za cijelo covecanstvo, kad i sam znas da na "Sudnjem Danu" Bog ce svima jednako grijehe da broji po vladanju(primjenom tj. dobrom i neprimjernom tj. losem) stecenom tokom zivota na Zemlji-dobre duse u raj, a zle u pakao.KAPIRAS SAD
    Znaci iz svega ovoga mozes da zakljucis da je to samo jedna apsurudna neistina tj. izgovor da bi mogli da radite rdjave stvari po zemlji - a tome smo i danas svjedoci.
    Jos jedna neistina
    Biblija govori o tome da je Isus pio crno vino(alkohol)-znaci Bog odobrava vjernicima pjanstvo sve do iznemoglosti dok mozak ne zatrujete i zlo po zemlji pocnete da sprovodite i bozji zakone mijenjate.
    Pogledaj sta se zbiva s vasom crkvom-svjestenici mijenjaju karijere da bi nad nevinom djecom grijeh cinjeli i od Boga se udaljili(Sramota).Kredibilitet crkve je pao na jednu vrlo zalosnu nulu, zalosnu za skoro 2 milijarde vjernika hriscanskog svijeta.


    Allah je jedan
    On je onaj kome se sve obraca
    Nije nikog rodio
    Niti je rodjen
    Njemu nema niko ravan
    AMIN
    NOTHING IN LIFE IS CERTAIN BUT TAXES AND DEATH

  22. #72
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pogledao sam pitanja ihtus777 koja su izbrisana (uključio sam obavještavanje putem e-maila) i ona su OK. Ihtuse, tako si trebao odmah da formulišeš pitanje/pitanja, da ne bi bilo zabune. Ovako bih ga možda ja formulisao:
    edin1, na stranici koju si gore naveo vidio sam da je 96 ime Boga, po islamu "Vječiti". Interesuje me, da li to znači da su mu, po islamu, i osobine vječite, nepromjenjljive? Da pojasnim, npr. jedno od Allahovih imena je "Onaj koji voli", i ti kažeš da on voli vjernike, ali koga je volio u vječnosti, tj. prije nego što je stvorio stvorenja?

    Nadam se da sam bio jasan
    Ako želiš da ti na pitanje bude odgovoreno, POTRUDI SE oko njegove formulacije!

    Evo još nekih sjajnih smjernica za postavljanje pitanja (jeste da su vezana za programere, ali se većina savjeta može prenijeti na "ostali svijet"):
    http://www.producingoss.com/en/communications.html
    http://catb.org/~esr/faqs/smart-questions.html
    http://start.linux.org.ba/Kako_postavljati_pitanja

    Toliko o postavljanju pitanja.

    A sad odgovor na pitanje:
    Pošto je Bog vječan i osobine (tj. Njegova Lijepa imena) su mu vječne. O detaljima njegovih osobina ne znamo i ne možemo znati, osim onoga što nam je Bog objavom rekao. Podrobnije objašnjenje možeš naći na stranici (posebno stavka c):
    http://www.bih.org/iman3.htm

    Podrobnije o islamskom vjerovanju možeš naći na:
    http://www.bih.org/iman.htm

  23. #73
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Брате Едине драго ми је да си схватио моје питање.
    Дакле,шта мене буни у исламском богословљу:ако Алах има сталне особине,а дарежљивост је особина,и ако је био дарежљив од постанка свијета,према коме је био дарежљив прије постанка свијета?

    Мир и свако добро.

  24. #74
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sto to isto pitanje ne postavis sebi? Ako je Biblijski Bog ljubav prema kome je on tu ljubav iskazivao prije postanka svijeta? Edin ti je jasno dao odgovor da covjek ne moze spoznati takve Bozanske osobine.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  25. #75
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Дакле,само једна напомена:ја не желим да провоцирам тебе и Едина,ја само желим да разговарамо као људи и могу се заклети да ми је то једина намјера.

    Питање које сам поставио није вам било јасно у почетку и жао ми је што је тако и ево сам се потрудио да вам га што боље и прецизније поставим.

    Ја не знам како Куран учи како је човјек створен,али БОГ у Светом Писму каже да ``начинимо човјека по свом обличју``,дакле по обличју Оца,Сина и Светог Духа.Сад ме прати,ја понављам да не познајем исламско богословље али мислим да Куран учи слично овоме,да је човјек створен по обличју БОЖИЈЕМ.Да ли сам у праву?
    Е сад,ако је особина дарежљивости добра,а јесте,онда је БОГ апсолутна љубав,јер љубав је уствари несебичност.Да ли је јасно шта пишем или треба да још појасним јер се трудим колико могу ?
    Идемо даље,ако човјек испољава љубав,дакле,ако је дарежљив,рачунајмо да он може да је испољи чим изађе из утробе и престаје да је испољава чим умре.Да би неко био дарежљив,односно,да би човјек био дарежљив он мора да испољава љубав према некоме,а пошто је БОГ апсолутна љубав,дакле Он је сам љубав,онда он мора без престанка да испољава ту љубав,а пошто је љубав не себичност,дарежљивост,онда мора да буде дарежљив онолико колико Он постоји,а то значи да мора да је дарежљив вјечно у прошлој садашњости и у будућој садашњости,јер БОГ живи стално у садашњости.

    Да резимирам,ако су људи спознали шта је дарежљивост,а јесу и та особина је добра јер је БОГ дарежљив,онда ако човјек испољава љубав,односно ако је дарежљив у ограниченом временском периоду,јер човјек умире,онда БОГ као Вјечност мора бити дарежљив у вјечности,Он мора да даје Неком у вјечности.

    У Хришћанству БОГ Отац у вјечности воли БОГА Сина и БОГА Духа Светога,БОГ Син воли БОГА Оца и БОГА Духа Светога а БОГ Дух Свети воли БОГА Сина и БОГА Оца.Дакле,ако је БОГ дарежљив,онда је дарежљив у вјечности јер је Син вјечан као и Дух Свети и БОГ је самим тим Вјечна Љубав јер Он љубав испољава у вјечности према вјечном Сину и вјечном Духу Светом.

    Куран учи да је Алах једноличан и ако је једноличан онда он не може бити дарежљив у вјечности јер је само он постојао,а ако је неко дарежљив према самом себи онда је он себичан и самољубив.

    Да ли сте ме схватили или треба да вам још појасним моје излагање?

    Мир и свако добро.

Page 3 of 22 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pitomi karakter Islama
    By cetinje in forum Politika generalno
    Replies: 161
    Last Post: 28-02-06, 11:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •