Page 12 of 22 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast
Results 276 to 300 of 545

Thread: Qur'an istinita Bozija uputa

  1. #276
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Californication
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by frle_genije View Post
    -la!! zaboravila...

    a kakve to veze ima? na koju ciljas?

    i zasto meni nije odgovoreno ili ja nijesam primjetila jer mi se spava... ?
    Pitanje koje si postavila u postu#196 se odnosilo iskljucivo na drugu recenicu tvog posta(mene zanima, zasto (je li ima neki poseban razlog) se Muhamed ne smije izobrazavati na slikama... ?). Moj odgovor na tome je bio "Zaboravila si 10 Bozijih zapovesti", zato zelim dati malo detaljniji odgovor jer vidim da si se izgubila u svemu tome i ono glasi:"Не прави себи идола нити каква лика; немој им се клањати нити им служити."-"Ја сам Господ Бог Твој; немој имати других богова осим мене."
    You are SHE NOT HE(SORRY)
    NOTHING IN LIFE IS CERTAIN BUT TAXES AND DEATH

  2. #277
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    А зашто би теле од накита рикало није ми јасно кад га нико није оживио?!
    То је као да ти неко каже :Мој лустер пјева и ти ћеш да му кажеш:Па види брате,могуће је знаш....
    Nevjerovatan si... znaci mrtav covjek moze da ozivi, ali mrtvo tele ne moze da rice zato sto ga niko nije ozivio...

    Ne znam sta da kazem, jednostavno ne znam.

  3. #278
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Nevjerovatan si... znaci mrtav covjek moze da ozivi, ali mrtvo tele ne moze da rice zato sto ga niko nije ozivio...

    Ne znam sta da kazem, jednostavno ne znam.
    Па ваљда мртав човјек оживи кад га неко оживи а и мртво теле би прво требало оживјети да би рикало,зар не?!

    Мир и свако добро.

  4. #279
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ovo su stvarno postale diskusije izvan mog intelektualnog dosega. I da ne bi ugrozio i narušio umnu iluminaciju koja zrači iz debate, povući ću se na spavanje.

    PS : imal mi ko preporuciti kakvu knjigu koja se bavi tematikom mrtvih teladi i njihovog prava na rikanje.... ? Upućeni neka mi pošalju spisak literature preko PM-a.


  5. #280
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Па ваљда мртав човјек оживи кад га неко оживи а и мртво теле би прво требало оживјети да би рикало,зар не?
    Moja nominacija za Post Godine. Decenije. Vijeka. Milenijuma.

  6. #281
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Moja nominacija za Post Godine. Decenije. Vijeka. Milenijuma.
    I ja takođje se pridruzujem nominiranju. Taj post treba prebacitit u "Misao dana" na Sve i Svašta.

  7. #282
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Louisville, KY
    Posts
    2,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Moja nominacija za Post Godine. Decenije. Vijeka. Milenijuma.
    mislim da dodjele nagrada nece ni biti jer je ovo neprevazidjeno!
    Liberty and justice

  8. #283
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo, ko o cemu opet o teletu. Rekoh, tele je bilo napravljeno da pod naletima vjera ispusta huk. Ili, ako treba detaljnije objasnjenje to bi bilo kao propuh koji je u stanju vrata zalupiti. Ili, ako je potrebno jos detaljnije objasnjenje pogledajte zidni sat kako sam od sebe na 12 ura vjerovali ili ne 12 puta otkucava. Sto se tice toga da je spaseno faraonovo tijelo, jeste. Sva tijela njegove vojske more je progutalo, dok je samo mrtvo faraonovo tijelo more izbacilo.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  9. #284
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Evo, ko o cemu opet o teletu. Rekoh, tele je bilo napravljeno da pod naletima vjera ispusta huk. Ili, ako treba detaljnije objasnjenje to bi bilo kao propuh koji je u stanju vrata zalupiti. Ili, ako je potrebno jos detaljnije objasnjenje pogledajte zidni sat kako sam od sebe na 12 ura vjerovali ili ne 12 puta otkucava. Sto se tice toga da je spaseno faraonovo tijelo, jeste. Sva tijela njegove vojske more je progutalo, dok je samo mrtvo faraonovo tijelo more izbacilo.
    Аха,дакле мртво теле риче а фараону је само тијело спашено?!Па кава је то глупост?!
    Овај говри да је алах једини бог и алах га спашава а овај умире?!
    Како то се руководи ситуацијом а он је актер ње саме и он је ајде да кажем покреће?!Како то сад?!

    Мир и свако добро.

  10. #285
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    :lolblue: :lolblue:

    Dodjavola s mrtvim teletom i rikanjem, zatvorice me u ludnicu koliko se smijem!
    Ljudi, vi nijeste normalni, znaci x postova o mrtvom teletu i rikanju...
    Mozda mozemo neki eksperiment da sprovedemo?
    Kako Vaša bolest ?

  11. #286
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mabus, da li je:

    a) Allah spasio faraona ili je
    b) faraon- umro.

    Hvala

    P.S. Jesi li pogledao one linkove?

  12. #287
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja mislim da treba Allah i Isus da se udruze da ozive ono tele pa pocne da rice...
    Kako Vaša bolest ?

  13. #288
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Мабус,
    ако би могао да неведеш рабинска учења о томе да је Узејр БОЖИЈИ Син јер по Курану то Јевреји уче,а у Старом Завјету тога нигдје нема.

    Мир и свако добро.

    Niti u rabinskim tumacenjima i spisima.Allahu ekber!

  14. #289
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shalom7 View Post
    Niti u rabinskim tumacenjima i spisima.Allahu ekber!
    Не,не,то је страшно и ужасно!!!Извртати богословље појединих религија је непоштено?!Кад су то Јевреји говорили да БОГ има Сина?!Никад,чак и Елохим,именицу која означава Свету Тројицу у Старом Завјету изврћу на један префидан начин како би одстранили учење о Светој Тројици.

    Мир и свако добро.

  15. #290
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svakako.Iako Tanach govori o jednom Sinu Bozjem(Psalm 2), te kao ´Elohim´, Jevreji sluzbeno nisu tvrdili da Bog ima Sina.
    Muhammed je samo ovlas nacuo nesto o Judaizmu i Hriscanstvu, pokupio dozu paganizma i sve to odjenuo u monoteisticko ruho- sastavivsi knjigu Kur´an. Jasno k´o dan. Dakle, braco muslimani, vi nemate samo problem sa Hriscanstvom, nego i sa Judaizmom. Sv su i se protiv vas okrenuli, uzas jedan!Nije ni cudo sto jedino ostaju na snazi prijetnje o ´vatri dzehennemskoj.´

    Nego, da se vratimo temi.Mabus, Kur´an me iz dana u dan sve vise zacudjuje. U Tvojim postovima pise da u njemu nema nikakvih protivrijecja, da je to cista Rijec Bozja. Meni tako ne izgleda.

    Da vidimo: Nebo i zemlju je Allah stvorio za sest dana po suri 7:54, 10:3, 11:7 i 25:59, a za osam dana po 41:9-12.

    <<Onaj Koji je za shest Dana nebesa i Zemlju i ono shto je medju njima stvorio, a onda se nad Arshom uzvishio. On je Svemilosni, i upitaj o Njemu onoga koji zna.>>

    Nasuprot:
    Reci: 'Zar vi zbilja ne vjerujete u Onoga Koji je Zemlju stvorio u dva Dana - i josh Mu druge ravnim smatrate? To je Gospodar svjetova!" "On je nepomicna brda po njoj stvorio i blagoslovljenom je ucinio i proizvode njezine na njoj odredio, sve to u cetiri Dana - ovo je objashnjenje za one koji pitaju", "zatim se prema nebu usmjerio dok je nebo josh maglina bilo, pa njemu i Zemlji rekao: Pojavite se milom ili silom! - Pojavljujemo se drage volje! - odgovorili su", "pa ih u dva Dana, kao sedam nebesa, stvorio, i odredio shta ce se u svakom nebu nalaziti. A nebo najblize sjajnim smo zvijezdama ukrasili i nad njima Mi bdijemo. To je odredba Silnoga i Sveznaloga.>>

    Krajnje interesantno.

    Mabus, jos jedno pitanje: koliko traje jedan Allahov dan?

    Pozdrav i mir.



  16. #291
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta je cudno to sta pise? Sve zajedno stvoreno je u sest dana. Od tih sest dana tj. vremenskih perioda samo stvaranje Zemlje trajalo je dva dana tj. dva vremenska perioda. Stvaranje zemlje i brda i svega po njoj je trajalo cetiri dana u koja ulazi stvaranje Zemlje od dva dana. Citaj malo bolje jer nije moguce da se dva puta stvara Zemlja. Dakle kaze se da je Zemlja stvorena u dva dana. Zatim Zemlja i sve sto je po njoj cetiri dana. U ovo stvaranje od cetiri dana ulazi ovo prvo da je Zemlja stvorena u dva dana jer kao sto rekoh nije moguce da se dva puta stvara jedna te ista Zemlja. Jedan dan u Allaha je kao 1000 nasih godina.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  17. #292
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I tebi ovi ajeti nisu kontradiktorni jedni drugima???!!! Da li je sve stvoreno za 6 ili 8 dana?Ne moze i u 6 i u 8.

    Ne rece mi,koliko ima traje Allahov dan?

    Ili, ni u 6 ili 8. Da nije to sve ´´obrnuta evolucija´´ odradila?

    I doista ste znali one između vas koji su prekršili stvari sabata, pa smo im rekli: "Budite majmuni prezreni!" (2, 65).

    [Subota ili sabat znači odmor, sedmi dan i dan odmora nakon šest radnih dana: ''Šest dana smije se raditi, ali sedmi dan jest dan potpunoga odmora sa svetim svečanim sastankom; tada ne smijete raditi nikakva posla. Dan je to odmora u čast Gospodu po svima prebivalištima vašim.'' Lev 23, 3]


    "I pitaj ih o gradu koji je bio pored mora, kad su kršili sabat, kad su im dolazile ribe njihove na dan subote njihove - otvoreno, a na dan kad nisu svetkovali subotu, nisu im dolazile. Tako smo ih iskušavali, zato što su griješili. I kad reče zajednica između njih: 'Zašto savjetujete narod čiji će Allah uništilac biti ili mučitelj njihov kaznom žestokom?' Rekoše: 'Pravdanje Gospodaru vašem i da bi se oni pobojali.' Pa pošto zaboraviše ono čim su opominjani, spasismo one koji su zabranjivali zlo, a dograbismo one koji su činili zulum kaznom žestokom, za ono što su griješili. Pa pošto su bili drski spram onog što im je zabranjeno, rekosmo im: 'Budite majmuni prezreni!' " (7, 163-166).

    Je li Allah ljude pretvarao u majmune?! Negdje se cak kaze u MAJNUNE i SVINJE?!

  18. #293
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Allahov dan- kao nasig hiljadu godina.... Ok.
    Da ne postoji u Kur´anu jedan ajet sa nekom drugacijom brojkom...?!

  19. #294
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajde navedi taj ajet sa drugacijom brojkom. Samo ih prije toga dobro uporedi i vidi o cemu se radi u jednom a o cemu se radi u drugom ajetu.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  20. #295
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajet koji se navodi u vezi subote, neradnog dana nije ono sto si mislio da je. Zidovima je bilo zapovijedjeno da svetkuju PETAK. Oni su odbili svetkovati petak insistirajuci da praznik bude subotom. Sta se desava? Obzirom da su slavili subotu, oni tim danom nisu lovili ribu, tradicionalno. Medjutim, Allah dz.s. da bi ih doveo u iskusenje ribu im je slao samo subotom. Ostalim danima nije je bilo ni za lijeka. Jata velikih riba do obale su dolazila samo subotom. Zato se u Kuranu kaze: I UPITAJ IH O GRADU KOJI SE NALAZIO PORED MORA, KAD SU PROPISE O SUBOTI KRSILI: KAD SU IM RIBE, NA OCI NJIHOVE DOLAZILE, DOK SU SUBOTU SVETKOVALI, A KAD NISU SVETKOVALI ONE IM NISU DOLAZILE. ETO TAKO SMO IH U ISKUSENJE DOVODILI ZATO STO SU STALNO GRIJESILI. Ajmo opet redom. Allah dz.s. je rekao Muhammedu s.a.v.s. upitaj ih o gradu koji se nalazio pored mora. Sta je ovde bitno? Muhammed je Zidovima koji su dosli kod njega da provjere da li je on zaista Boziji poslanik govorio o onome sto se njima desavalo, dokazujuci im da je on odabrani. Dalje se kaze KAD SU PROPISE O SUBOTI KRSILI, tj. bili su primorani da ribu love subotom jer je ostalim danima nije bilo. Ostalo sam objasnio. Jos neko pitanjce?
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  21. #296
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E, zaboravih da odgovorim sto se tice Uzejra. Vidjoh da se vas dvojica podobro ispricaste u vezi Ezre ne znajuci o kome se radi. Dakle, Uzejir je Ezra, biblijski Ezra. Ajet o Uzejiru objavljen je zbog rasprave krscana i jemenskih jevreja koji su zivjeli u Hirazu. Krscani su tvrdili da je Isus sin boziji a kao jedan od razloga za te tvrdnje uzimali su to sto je ustao iz mrtvih. Jemenski jevreji su govorili da bi po tom pitanju i Ezra morao biti isto sto i Isus posto je i njemu andjeo smrti uzeo dusu i ponovo je vratio. Zbog ovoga je u Qur'anu objavljen ajet: JEVREJI GOVORE: UZEJR JE ALLAHOV SIN, A KRSCANI KAZU: MESIH JE-ALLAHOV SIN. TO SU RIJECI NJIHOVE, IZ USTA NJIHOVIH, OPONASAJU RIJECI NEVJERNIKA PRIJASNJIH-UBIO IH ALLAH! KUDA SE ODMECU? Uzgred da nebiste pogresno shvatili, nisu svi jevreji u tom vremenu smatrali da je Ezra boziji sin. Jos neko pitanjce?
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  22. #297
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    E, zaboravih da odgovorim sto se tice Uzejra. Vidjoh da se vas dvojica podobro ispricaste u vezi Ezre ne znajuci o kome se radi. Dakle, Uzejir je Ezra, biblijski Ezra. Ajet o Uzejiru objavljen je zbog rasprave krscana i jemenskih jevreja koji su zivjeli u Hirazu. Krscani su tvrdili da je Isus sin boziji a kao jedan od razloga za te tvrdnje uzimali su to sto je ustao iz mrtvih. Jemenski jevreji su govorili da bi po tom pitanju i Ezra morao biti isto sto i Isus posto je i njemu andjeo smrti uzeo dusu i ponovo je vratio. Zbog ovoga je u Qur'anu objavljen ajet: JEVREJI GOVORE: UZEJR JE ALLAHOV SIN, A KRSCANI KAZU: MESIH JE-ALLAHOV SIN. TO SU RIJECI NJIHOVE, IZ USTA NJIHOVIH, OPONASAJU RIJECI NEVJERNIKA PRIJASNJIH-UBIO IH ALLAH! KUDA SE ODMECU? Uzgred da nebiste pogresno shvatili, nisu svi jevreji u tom vremenu smatrali da je Ezra boziji sin. Jos neko pitanjce?
    Ко је сад Езра?!Или мислиш на Јездру?!
    Само мало:ти кажеш да пошто Хришћани сматрају Господа за БОЖИЈЕГ Сина онда су Јевреји као паралелу направили да је Езра Син БОЖИЈИ?!
    Ако су Јевреји направили паралелу онда овај дио из Курана није тачан.
    Јер ако се направи паралела између два суда или између истинитог и лажног суда,онда овај који је направљен као паралела не мора да буде тачан,тачније и није тачан,тако да овај дио из Курана није истинит.
    Ниси нам дао рабинске изворе.

    И само још нешто:како су могли Хришћани у Јерменији да се расправљају са Јеврејима кад је тек 330 године Гргур Илуминатор превео Јерменију у Хришћанство?!

    Мир и свако добро.

  23. #298
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa eto, u Qur'anu ne pise koje godine su se raspravljali, samo pise da su se raspravljali. Mozda je to bilo 331 godine a mozda 332. Qur'an samo prenosi njihov razgovor neupustajuci se u njihove ovakve ili onakve teologije, tako da paralele nisu bitne. A zasto bih ti dao rabinske izvore? Oni ih mozda i nemaju. Qur'anu nije bitno da li rabini imaju ili nemaju svoje izvore. Bitnost Qur'ana je da se prenese neki dogadjaj koji bi trebao biti pouka. Sam Qur'an kaze da su jevreji prepravljali svoje knjige, pa kako da ti dam jevrejski izvor?
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  24. #299
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Pa eto, u Qur'anu ne pise koje godine su se raspravljali, samo pise da su se raspravljali. Mozda je to bilo 331 godine a mozda 332. Qur'an samo prenosi njihov razgovor neupustajuci se u njihove ovakve ili onakve teologije, tako da paralele nisu bitne. A zasto bih ti dao rabinske izvore? Oni ih mozda i nemaju. Qur'anu nije bitno da li rabini imaju ili nemaju svoje izvore. Bitnost Qur'ana je da se prenese neki dogadjaj koji bi trebao biti pouka. Sam Qur'an kaze da su jevreji prepravljali svoje knjige, pa kako da ti dam jevrejski izvor?
    у првом дијелу се слажем са тобом,али ти објашњење не стоји у другом дијелу поста.Дакле,Куран је рекао да су Јевреји казали условно да сматрају за Сина БОЖИЈЕГ Узејра,ја сад не знам да ли је то Јездра или је тај превод Курана користио црквенословенску верзију укојој се е чита као је па ако је Езра онда је Језра или скраћено од Јездра,пошто је један од аргумената Хришћана био да је Господ васкрсао.Е сад,то не стоји из разлога што:ако је условно речено,а јесте,онда Јевреји нису сматрали за Сина БОЖИЈЕГ Узејра,тачније,Куран је погрешно пренио њихово учење.

    Мир и свако добро.

  25. #300
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Muka mi da citam sve nu mi recite, spasiste li ono tele?
    Kako Vaša bolest ?

Page 12 of 22 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pitomi karakter Islama
    By cetinje in forum Politika generalno
    Replies: 161
    Last Post: 28-02-06, 10:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •