Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 75

Thread: Predsjednicki izbori

  1. #1
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Predsjednicki izbori

    Zna li se malo odredjenije kada su sledeci predsjednicki izbori?
    Sto mislite,ko ce ili bar iz koje ce partije zauzeti fotelju?

  2. #2
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milo DJukanovic. Drugorangirani drugog kruga izbora bice Nebojisa Medojevic. Zalosno za to momce, cini mi se da ne bi bio los.

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Koliko ja ZNAM NAS, HEBO JA NAS,
    mi iz pune VRECE PICHAKA, redovno vadimo QURAC.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Louisville, KY
    Posts
    2,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako lomi izadje pocistice ga u prvom krugu i sahraniti opoziciju za narednih 10tak godina (ako to vec nije ucinjeno). a koliko bi medo bio dobar ne znam bas. prevelik je on prevrtljivac i politikant cije namjere svakako nisu jasne. miodrag zivkovic bio bio idealan, ali za njega nema nikakvih sansi nazalost.
    Liberty and justice

  5. #5
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I meni bi odgovarao Zivkovic, ali od toga nece biti nista.A sto se tice Medojevica, meni jos nisu potpuno jasni stavovi tog covejka.On se mjenja, ´kako vitar puse...´


  6. #6
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    kakav medojevic s njim bi nam bilo gore nego sa Milosevicem, to je smao jedna isfustrirana budala koje nema stav ni o svojoj porodici a ne o cemu drugo.

    Ja bih volio da vidim duel Milo Djukanovic kojeg podrzava SDPS i SLavko Perovic kojeg podrzava citava opozicija. Ovo je ono sto bi meni licno bilo zanimljivo i poslije toliko godina imali bi vjherovatno priliku i da odgledamo taj TV dule...

    ALi drugo je stvarnost. Misljenja sam da Stiuranovic ima sanse 50:50% da bude kandidat SDPS, dok opozicija ce imati vise kandidata kao recimo Medojevic, Mandic mozda i BUlatovic
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  7. #7
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    izvan ludila
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija
    Misljenja sam da Stiuranovic ima sanse 50:50% da bude kandidat SDPS....
    Odavno nisam vidio realisticniji pristup. Mozda ce bit, a mozda i nece.

  8. #8
    Join Date
    May 2006
    Posts
    787
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Srdja Darmanovic kao nezavisni kandidat. Mada ne znam koliko je realno. Treba ipak iza kandidata da stane partijska masinerija. Sto znaci gotovo sigurno drugi krug i borba kandidata vladajuce koalicije (a ne vidim ko bi to mogao da bude, bez ako Filip nema pravo da se ponovo kandiduje) i opozicionog kandidata (Medojevic 90%, mozda Miodrag Lekic,...).


  9. #9
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by antioksidans View Post
    Odavno nisam vidio realisticniji pristup. Mozda ce bit, a mozda i nece.
    znam da izgleda smijesno ali vjeruj da ima dosta velike sanse
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  10. #10
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E, u vezi nezavisnih kandidata koje podrzava grupa gradjana. Nazalost, takvi ne mogu da prodju dobro. Sjetite se dr Dragana Hajdukovica koji me je uvijek odusevljavao svojim naprednim i realisticnim stavovima, Zadnji put kada se kandidovao dobio je, cini mi se, oko 5% glasova.

    Ako kandidati iz opozicije budu Mandic,Medojevic,Bulatovic- ja cu MORATI ponovo da glasam za DPS-SDP, iako su mi, iskren da budem,- dosadili...

    Pozdrav

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Ja bi da ga ne biramo. Sto ce nam. Samo bzvz pare bacamo na izbore i diplomatske primeje i gluposti. Ionako premijer ima kljucnu ulogu.
    Ovako bi ustedjeli za auto put malo para.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #12
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Evo ja vas moram razocarat i izjaviti da i pored svoje najave prije nekoliko mjeseci, necu podnijeti kandidaturu za predsjednicke izbore. Sada slijedi jedan dugacak izgovor o besmislenosti i nepostenim izborima, glupim grajdanima, i razni slicni izgovori koji mi padnu na pamet.


    Nego, ajmo ozbiljno.

    Nece se Milo kandidovati jer ima pametnija (i profitabilnija) posla sad. Isto vazi i za Sveta.
    O Slavku Perovicu, a narocito podrzanom od citave opozicije sam dovoljno rekao, da ne povlacim ponovo tu pricu.
    Medojevic, hm, nije bas za predsjednicku funkciju, niti mi lici na nekoga ko ce savjesno ispunjavati predsjednicke duznosti - formalno predstavljanje i promocija drzave u trenutku kada vlast u toj drzavi drze njegovi zakleit politicki protivnici - sumnjam.
    Andrija Mandic... sta reci...
    Darmanovic koga neko pomenu je fin momak, ne bi mi smetao, ali ne vjerujem da ce se to ikada desiti.
    Bulatovic (Pedja) samo neka je zdravo, od njegove partije ce mozda nesto i biti kad njega vise ne bude.


    E sad, lik koji me je u zadnje vrijeme (mada je moguce da sam nesto i propustio) pozitivno iznenadjuje civilizovanim pristupom i ponasanjem je Srdjan Milic.

    Mogu reci da je na osnovu onoga sto sam do sada od njega cuo i vidio, pokazao da je trenutno kao politicar za dvije klase iznad bilo koje licnosti u opoziciji, narocito iznad razvikanih i nabrijanih pojedinaca tipa Medojevica. Samo neka nastavi tako, kao licnost bi vjerovatno imao moju podrsku.

    Jos kad bi SNP malo korigovao svoje stavove... mada je ostatak stranke blago receno katastrofa (osim Koprivice koji je isto ok lik).
    Last edited by MadGod; 23-08-07 at 01:40.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Louisville, KY
    Posts
    2,449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u vezi darmanovica... da se razumijemo, covjek je polu-nezavistan, tj, nije bas uz vlast ali sa njom svakako flertuje. zbog toga je i clan venecijanske komisije, zbog toga je dekan fpn-a, zbog toga je dezurni politicki analiticar... zbog toga je u struci i javnom zivotu ispred nekih koji su sigurno strucniji od njega. da se razumijemo, za svakog sam svog profesora imao dovoljno postovanja i darmanovic nije izuzetak. ipak, jednom milanu popovicu ne moze noge oprati, ali je ovome grijeh sto je previse iskren i sto nije uz vlast...
    Liberty and justice

  14. #14
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    iznad kafane, PG
    Posts
    755
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @ Bad Boy

    Milan Popovic je jedna istinska velicina, u doslovnom smislu pravi, nezavisni intelektualac i svaka cast na tome sto si ga pomenuo!

    O Darmanovicu necu govoriti jer se sjecam nekih stvari koje mu ne sluze na cast (i to upravo iz 'svjezije' istorije)...

    HARI KRISNA JE MOJ IDOL! HARI, NABAVI MI JEDNU ANIMACIJU STO MASE BARJAKOM, HOCU DA BUDEM KAO TI!

  15. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije mi milo raspravljati o ljudima bez njihovog prisustva,i uz chinjenicu da M. Popovica izuzetno cijenim kao intelektualca,mora se primijetiti da bi teshko bilo manje podesnog predsjednika CG(ili bilo koje druge drzhave) od njega...
    Kazhem,bez obzira na njegovo znanje i obrazovanje,koje je izuzetno,chovjek,koji predsjednika USA javno naziva "princ tame",teshko mozhe da bude ozbiljan politichki analitichar,a kamoli politichar i drzhavnik.
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Svaka chast SVAKOM POJEDINCU,

    ali kad bi STAVILI RUKU NA SRCE, i onako ISKRENO PRED SOBOM I PRED CIJELIJEMBIJELIJEMSVIJETOM PRIZNALI ISKRENO,
    da NEMAMO DRZAVNIKA I POJEDINACA KOJI SE ISTICHU LIKOM I DJELOM ,
    ZATO TREBA RAZMISLIT,
    da ZAPOSLIMO NEKOG CHEHA, SLOVAKA ILI SLOVENCA,
    da VLADA kao "SHJCEPO MALJI" dok nam KADROVI NE STASHU.

    Mene su Profesor Jovicevic , General Grahovac
    sa blagim ukusom Lekica, ljudi sa NAJJASNIJIM PROFILOM.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  17. #17
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    486
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shalom7 View Post
    I meni bi odgovarao Zivkovic, ali od toga nece biti nista.A sto se tice Medojevica, meni jos nisu potpuno jasni stavovi tog covejka.On se mjenja, ´kako vitar puse...´

    Lijepo bi bilo kad bi demokratska opozicija nastupila sa zajednickim kandidatom, mada ja mislim da je kljuc dogovora za tako nesto da se oformi savez LPCG i PZP.

    A sto se kandidata tice najvjerovatnije da je Miodrag Zivkovic za tako nesto pravi izbor.

    Mislim da Medojevic ne bi bio dobar za funkciju predsjednika republike.

  18. #18
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Savez LPCG i PZP je (nadam se) nemoguc dok PZP ne "prelomi" po nekim stvarima.

    Sto se tog prelamanja tice, stvarno mi nisu jasni, jer bi i na proslim izborima mnogo bolje prosli da su, na primjer, bili u referendumskoj kampanji za nezavisnost, umjesto sto su prosipali svakakve gluposti u tom periodu. Nego odosmo malo u offtopic.

  19. #19
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MadGod, potpuno se (po ovom pitanju) slazem sa Tobom.
    Nadam se da do kreacije - LPCG i PZP- nece doci dok god ovi drugi ne shavate sta se desilo 21.maja 2006. Izgleda da to nekima jos nije jasno, iako su imali ´´neutralnu´´ poziciju.

    Pozdrav

  20. #20
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    486
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se da je PZP trebalo ranije da prelomi u vezi sa nekim elementarnim pitanjima kad je rijec o drzavi, ali meni se cini da i u PZP i u LPCG razmisljaju o nekom obliku zajednickog opozicionog djelovanja.

    I u PZP su svjesni valjda da bi svaki oblik saradnje sa prosrpskim partijama bio stetan uopste.
    Last edited by Brajo; 23-08-07 at 13:56.

  21. #21
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nadam se da tako razmisljaju. Ipak, cinjenica je da PzP ima i prilicno zajednickih stavova(npr. oko Ustava) upravo sa prosrpskim partijama.

    E,da, neko gore pomenu g.Milica iz SNP-a. Ja sam prijatno iznenadjen stavovima i ophodjenjem tog covjeka.NAdam se da ce se SNP potpuno reformisti pod njegovim vodjstvom.

  22. #22
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    486
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shalom7 View Post
    Nadam se da tako razmisljaju. Ipak, cinjenica je da PzP ima i prilicno zajednickih stavova(npr. oko Ustava) upravo sa prosrpskim partijama.
    Mislis u vezi sa jezikom i crkvom? Pa, imaju li u PZP jasan stav u vezi jezika i crkve.

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajo View Post
    Mislis u vezi sa jezikom i crkvom? Pa, imaju li u PZP jasan stav u vezi jezika i crkve.
    Imaju,
    BOLI IH QURAC,
    za prvo i drugo, samo se PLASHE OD POKOLJA IZMEDJU NAZIJONALISTA, JEDNIH I DRUGIH,
    koji nam TRESU PRAZNU SLAMU, DVIJE DECENIJE,
    dok NAPRAVE TRANZICIJU,
    DRUSHTVENE IMOVINE, NA SVOJA KONTA NA EGZOTICHNIM OSTRVCIMA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  24. #24
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Crkva nije nikakav problem, radi mene neka plate Ristu koliko treba da prelomi na "ovu" stranu i da ne prica vise gluposti ka sto je radio do prije par godina, i gotovo. Najbolje je potpuno ignorisati ovo i ne baviti se time u Ustavu.

    Milovane, dok god PzP otvoreno kaze da ih "boli ****" (u malo ljepsoj formulaciji) za to, mogu slobodno da se ne pojavljuju, jer ce na kraju propast na nekih 5%, a neka pametnija partija ce uskocit na njihovo mjesto i uraditi ono sto su oni trebali.

    Kada bi neko doveo u pitanje jezik i zastavu Danske na primjer, ili sto je jos gore, kada bi neko izjavio da mu je svejedno hoce li se u Danskoj govoriti danski ili norveski, u roku od 24 sata bi se oprostio od javnog ugleda, politicke karijere i bilo cije podrske. Lideri PZP su do sada izjavili toliko nebuloznih stvari po ovim pitanjima zbog kojih bi u bilo kojoj sredini izgubili ugled totalno, a cak ni u Crnoj Gori nisu sjajno prosli - sto dovoljno govori.
    Last edited by MadGod; 23-08-07 at 14:57.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    321
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Interesantno kako ljudi ovdje konstatno traze podjele, pricu o onom sto nas najvise dijeli i sl... Ok, dobili smo drzavu i batalite vise. PzP nije neodlucan i prevrtljiv, vec je okrenut cisto ekonomskim pitanjima, onome sto zivot znaci, a ne nacionalizmu...
    Zbog toga su i ostali neutralni za vrijeme referenduma, a u svojim redovima imaju ljude koji su glasali i za DA i za NE.
    Upravo je to ono sto ih razlikuje od ostalih opozicionih partija, oni nemaju stavove oko jezika, crkve, drzavnih simbola koji se uklapaju na jednu od strana, vec traze kompromisna resenja, jer je cinjenica da u nasoj dragoj CG ima dosta ljudi koji se osjecaju Srbima i i njih treba ispostovati i naci kompromisna resenja po tim pitanjima. Ali, od toga je mnogo bitnije kako ce biti organizovano sudstvo, zastita ljudskih prava i jos mnogo slicnih pitanja, da ne ponavljam sad trista puta cujenu pricu.
    Znaci, izbori ce biti do maja sledece godine, a ja bih kao kandidata voljela da vidim Medojevica. A bilo bi zanimljivo i da se kadiduje Vanja Calovic kao nezavisni kandidat kojeg podrzava grupa gradjana, ali tesko da ce se desiti nesto slicno, tako da je Medojevic najbolji kandidat za predsjednika.
    A Zivkovic da ima obraza odavno bi se povukao iz politike, i ne mogu da vjerujem da ima jos ljudi koji ga jos uvijek podrzavaju. Postujem liberale koje je predvodio Slavko, a ovo sad je samo jedna presmijesna i jadna stranka, koja veze nema sa starim i doslednim liberalima.
    Progress, not perfection!

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Izbori u Srbiji
    By Maveric in forum Politika generalno
    Replies: 256
    Last Post: 31-01-07, 19:10
  2. Izbori u SAD
    By Nikollaki in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 11-11-06, 21:11
  3. Izbori za gradonacelnika PG
    By komsija in forum Centralni
    Replies: 178
    Last Post: 09-09-06, 16:03
  4. Izbori u prijestonici...
    By rain_wind_storm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 22-12-05, 09:13
  5. IZBORI U KOTORU !
    By Ataman in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 28-11-04, 18:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •