Page 24 of 28 FirstFirst ... 14202122232425262728 LastLast
Results 576 to 600 of 696

Thread: Istinite priče

  1. #576
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    1,622
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ljudi ne kapirate, on je uplatio 1000€ kod njih bukvalno kao kod kamataša zalog, oni mu dali drugu 1000€ da kupi pentu za keš u prodavnicu, uplaćivao je rate u banku 12 mjeseci isplatio tu 1000€ što su mu dali i vratili mu zalog što je položio. Što bi reka Djordje Balašević: AKO SU LAGALI MENE I JA LAŽEM VAS, mada je stariji čovjek a ja ipak smatram da ta generacija ima još uvijek ono malo ljudskosti i čojstva u sebi.
    Neka ga ne mari....

  2. #577
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Pogrijesio si temu, imas topic price iz 1001 noci.
    Last edited by technus; 09-11-14 at 01:57.
    Forever young, i want to be forever young

  3. #578
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dadony View Post
    a ja ipak smatram da ta generacija ima još uvijek ono malo ljudskosti i čojstva u sebi.
    to možda ali pameti nema sigurno
    She is only here to annoy herself!

  4. #579
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    1,622
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Pogrijesio si temu, imas topic price iz 1001 noci.
    Evo javno ti se izvinjavam, sjutra je nedjelja mislim da ne rade ovi u službeni list, ali mislim da je i ovako dovoljno.
    Neka ga ne mari....

  5. #580
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Njemu mora da je masu dosadno kad ovo radi
    istrajan budi.

  6. #581
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dadony View Post
    Ljudi ne kapirate, on je uplatio 1000€ kod njih bukvalno kao kod kamataša zalog, oni mu dali drugu 1000€ da kupi pentu za keš u prodavnicu, uplaćivao je rate u banku 12 mjeseci isplatio tu 1000€ što su mu dali i vratili mu zalog što je položio. Što bi reka Djordje Balašević: AKO SU LAGALI MENE I JA LAŽEM VAS, mada je stariji čovjek a ja ipak smatram da ta generacija ima još uvijek ono malo ljudskosti i čojstva u sebi.
    Koncentrisi se i pazljivo procitaj sta si napisao, shvatices sta si nalupetao...

  7. #582
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Uh imam jednu, sjetih se citajuci ovo... Da iskucam pa odoh da spim.

    Prije 11,12 godina umrla Paki, drugu mi, majka. Mi srednja skola i ono grupno se ide na tu manifestaciju. Svi sad jbg smoreni, ka sto je normalno... Ulazimo u kapelu i sve kako ide...dolazimo do Pavla i svi izjavljujemo saucesce.. Dolazi red na Aca, debila, pruza on Paki ruku i kaze... "Pakito zao mi je jbg..." Pogleda ga i nastavlja "Aaaa koliki ti je nos brate moj, moras operisat to obavezno"... Mi se pogledasmo medjusobno, sklonismo se..da se stabilizujemo... Inace Paka ima rijetko velik nos i stalno su ga goreli zbog toga..

  8. #583
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dadony View Post
    Evo javno ti se izvinjavam, sjutra je nedjelja mislim da ne rade ovi u službeni list, ali mislim da je i ovako dovoljno.
    Forever young, i want to be forever young

  9. #584
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    1,622
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Koncentrisi se i pazljivo procitaj sta si napisao, shvatices sta si nalupetao...
    Koncentrisano sam pročitao šta sam napisao i nijesam shvatio šta sam "nalupetao". Evo u Tita ti se kunem da sam napisao kako mi je čovjek ispričao, a ti ako ne vjeruješ to nije moj problem, a i to što se nekulturno izražavaš ni to nije moj problem (mada smeta).
    Neka ga ne mari....

  10. #585
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jednome se domaćinu sin rodi, pa kako bi to proslavio prihvatio se puške da zapuca pred prijateljima, al' mu obarač na pušku zakoči, a on zapinjući iz sve snage ne uspije da zapuca no prdnu pred svim prijateljima i gostima. Tada se začu glas jednoga od prisutnijeh: ''e moj Radosave, svijetlo te oružje iznevjeri, al ti guzica obraz obasja''.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  11. #586
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,577
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Pitali lika sto je ucio sa mojim bratom u kakvom stanju moze biti voda, on rekao u tecnom, gasovitom i gaziranom...
    Tu es mon héro!

  12. #587
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    - To da su Crnogorci junaci i veliki borci danas je nadaleko poznato. Jedan od ljudi koji su doprinijeli širenju ove slike, a dobrim dijelom je i samostalno zacrtali svakako je Aleksandar Lekso Saičić.
    - Ovaj junak živio je krajem 19. vijeka. Osim što je ostao upamćen kao vješt, okretan i hrabar vojnik, poznat po velikom umijeću rukovanja sabljom, iz njegovog života je zabilježena i nevjerovatna priča o tome kako je jednom, u dvoboju porazio samuraja.



    - Aleksandar Saičić je na početku svoje karijere bio ađutant vasojevićke brigade. Ipak, Balkan mu je uskoro postao mali. Prvo odlazi u Istanbul, a zatim u Mandžuriju gdje se priključuje ruskoj vojsci i dobija čin potporučnika. Tu ga zatiče rusko-japanski rat 1904. godine.
    - Priliku da se još jednom dokaže i pokaže Aleksandar Saičić je dobio pred kraj rata u dalekoj Mandžuriji. Tamo ga je sačekala vijest o tome da japanski car traži nekoga ko bi izašao na megdan čuvenom i nepobijeđenom samuraju.
    - Ruski generali bili su u šoku. Bio je to 20. vijek! Zar je još neko poštovao tu davno zaboravljenu i, smatralo se, prevaziđenu tradiciju? Ipak, odbiti zahtjev značilo bi priznati poraz. Sa druge strane, koga poslati u dvoboj protiv iskusnog i u mačevanju sigurno nadmoćnijeg samuraja?
    - Tako se dogodilo da komandant ruske vojske traži dobrovoljca koji bi izašao na crtu japanskom borcu.
    - Aleksandar Lekso Saičić se prijavio među prvima. Dobio je dozvolu i na očigled velikih carskih vojski izašao na bojno polje.
    - Priče očevidaca kažu da je dvoboj bio silan, a gledati ga skoro nestvarno. Oba borca su munjevito nalijetala jedan na drugoga, dočekivali udarce i naizmenično odbijali.
    - Borba samuraja i Crnogorca bila je borba dva načina ratovanja, sukob dvije tradicije kakav se danas viđa još samo u epskim pjesmama.
    - U jednom trenutku, samuraj je okrznuo lice Aleksandra Saičića. Pomislivši da je Crnogorac gotov, japanski borac je krenuo u otvoren napad. U tom trenutku, Saičić se izmakao, mahnuo sabljom i posjekao samuraja.
    - Odlazeći sa bojnog polja, Aleksandar Saičić je odao poštu poginulom borcu, poklonivši se tijelu.
    - Njegovom pobjedom nanijet je veliki moralni poraz japanskoj vojsci koja je megdan napeto posmatrala. Sa druge strane, Saičić je dočekan kao veliki heroj, a u redovima ruske vojske je nastalo opšte slavlje i veselje.
    - Čestitke na pobjedi Saičiću su stigle od svih ruskih generala, ali i od admirala japanske flote Togoa koji je bio zadivljen veštinom i pokazanim viteštvom crnogorskog junaka.
    - Sablja kojom je Aleksandar Lekso Saičić savladao samuraja danas se čuva u Vojnom muzeju u Moskvi.
    - Poslije rusko-japanskog rata u kome je, ironično, Rusija bila poražena, Aleksandar Lekso Saičić se vratio u rodnu Crnu Goru i u vojnu službu.
    - Umro je 1911. godine od posljedica skoka sa drugog sprata zapaljenog kraljevskog dvora na Cetinju. Predanje kaže da je spašavao bogatu riznicu koja se tamo nalazila. Bio je vitez i borac do kraja.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  13. #588
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Pitali lika sto je ucio sa mojim bratom u kakvom stanju moze biti voda, on rekao u tecnom, gasovitom i gaziranom...

  14. #589
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Niksic, prije jedno 20-ak godina. Bio jedan jak, ali ne bas pametan policajac. Jednom prilikom u stanicu dosao vodoinstalater da popravi neke cijevi, sta li. Zovnu nadredjeni ovog policajca, i kaze mu: 'Povedi ga dolje da mu pokazes'. Odose njih dvojica, sidjose, kad ga policajac razbi od batina u betonjerci. Vraca se on kod nadredjenog i kaze: 'E pokaz'o sam mu, nista mu vise nece padati na pamet !'

  15. #590
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Podgorica, MNE
    Posts
    1,881
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by useruseruser View Post
    Niksic, prije jedno 20-ak godina. Bio jedan jak, ali ne bas pametan policajac. Jednom prilikom u stanicu dosao vodoinstalater da popravi neke cijevi, sta li. Zovnu nadredjeni ovog policajca, i kaze mu: 'Povedi ga dolje da mu pokazes'. Odose njih dvojica, sidjose, kad ga policajac razbi od batina u betonjerci. Vraca se on kod nadredjenog i kaze: 'E pokaz'o sam mu, nista mu vise nece padati na pamet !'
    Ubio mu je zelju da vise radi kao vodoinstalater ;-) ...

  16. #591
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Bijaše racija u kafiću na Cetinju i nađoše jednom melemniku poveći nož. Pitaju ga 'pretraživači' što će mu nož, a Cetinjanin će ljupko:
    -A, eto, može neko TORTU donijet!
    Sell the Vatican, Feed the World!

  17. #592
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Cetinje.Dva brata blizanca (~4-5 god),jedan miran ka jagnje,drugi totalno lud.
    Roditelji odluce da ih krste.Razgovaraju sa ovim "neukrotivim",pokušavaju da djeluju preventivno da ne bi pravio nikakve gluposti,da se eventualno ne prepadne popa i da to nije nista strasno.
    I bi krštenje.Sve prođe u najboljem redu,držanje svijece,polivanje glave vodom i ostali dio ceremonije,sve prođe s anđelima...
    Sjede pop da popije čašu vina i da prozbori sa ukucanima.Blizanci freško kršteni sjede na kauč...
    Krenu pop da ide,pozdravlja se sa svima,pri izlasku pozelje blagostanje,mir i ljubav,a ludi blizanac diže ruku i sa kauča viče popu:

    Ćao pičk0!

  18. #593
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Kolega dobio zahtjev:
    "Postovani,
    Zbog potrebe kontrole svih sranja po JMB I PIB potrebno je
    ..... "

    I odgovara podnosiocu zahtjeva:
    "Cvele,

    Ovaj zahtjev je dobar mislim da je ovo u potpunosti tacno

    Citat:
    “Zbog potrebe kontrole svih sranja po JMB I PIB potrebno je
    ....."


    Dobija odgovor:
    "Ovakve stamparske greske su poznate u istoriji
    Povodom posjete kraljice, zene Aleksandra Karadjordjevica
    Splitu Novinski izvjestaj citiram

    Kraljica se isprcala sa sviton u luci Lora
    Velika je razlika izmedju iskrcala i isprcala

    Jeste se nasmijali, ali nije bilo namjerno

    Cvele"
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  19. #594
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Čuveni lik sa Zabjela Sejdo koji je visok metar i po kad prođe s drugom od 2 metra, Zabjelčani im tepaju:
    - KILO I PO 'LJEBA ��
    Sell the Vatican, Feed the World!

  20. #595
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Moja drugarica Irena je profesor knjizevnosti, povremeno radi u gimnaziji. Na pitanje šta su dodole, jedan od boljih đaka je mrtav ozbiljan izjavio:-arhaizam tj.priloška odredba za mjesto. Odole-dodole.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  21. #596
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,542
    Thanks Thanks Given 
    1,060
    Thanks Thanks Received 
    786
    Thanked in
    552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Moja drugarica Irena je profesor knjizevnosti, povremeno radi u gimnaziji. Na pitanje šta su dodole, jedan od boljih đaka je mrtav ozbiljan izjavio:-arhaizam tj.priloška odredba za mjesto. Odole-dodole.
    ahahaha mimo toga sto nije cuo za dodolske pjesme, potrefio je ostalo D:
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  22. #597
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Postavila danas majka tanjir čorbe s makaronama babi za ručak, koja je poslije prve kašike zabrinuto rekla:
    -Snješka, ja proguta NEKO CRIJEVO!
    Sell the Vatican, Feed the World!

  23. #598
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ovo moram napisat iako mi dodje brat od tetke... Radi se o zubnom tehnicaru iz Pg koji nije bio svojevremeno bas vjest u onome sto je ucio, pa je preko biroa posao u hotel na moru da nesto zaradi preko sezone. Poslije nekog vremena, zovne ga stric iz Niksica i pita ga : Rajo sine, kako je dolje,kakva je hrana, jel umoran. Rajo odgovara: dobro je striko,imam fin smjestaj, hranu, imam kad da se okupam... Kad veli striko: A Rajo ima li kakva cura? Rajo veli ada ima jedna iz Novog Sada. A striko ce : Rajo, ne moj se zarazit pazi se! Strucnjak odgovara : necu striko ne brini, voda je bas cista, ka sunce!
    Last edited by bann; 10-01-16 at 08:44. Reason: nemoj imena, zabranjeno!!! najbolje matični još da si mu objavio!
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  24. #599
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by useruseruser View Post
    Niksic, prije jedno 20-ak godina. Bio jedan jak, ali ne bas pametan policajac. Jednom prilikom u stanicu dosao vodoinstalater da popravi neke cijevi, sta li. Zovnu nadredjeni ovog policajca, i kaze mu: 'Povedi ga dolje da mu pokazes'. Odose njih dvojica, sidjose, kad ga policajac razbi od batina u betonjerci. Vraca se on kod nadredjenog i kaze: 'E pokaz'o sam mu, nista mu vise nece padati na pamet !'

    ima 30 i kusur godina, komandir je moj djed a njegov zamjenik vodi dolje instalatera i vrne se posle 2 sata sav zajapuren i pita ga komandir kako bi , a ovaj vas nervozan veli sve sam mu kosti slomio al nece da prizna no sve moj pa moj alat , komandir pita a kkoga jadan sto pricas, a ovaj odgovara da onoga te si mi rekao povedi ga dolje...a crni mrco to nam je vodoinstalater - da se lakse provali u to doba vodi ga dolje tome liku je znacilo da spusti pritvorenika i slomi ga kolko idje moze od batina
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  25. #600
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Mazi žena kravu koja se teli. Sin stoji iza krave cijelo vrijeme i nikakve koristi od njega.
    Majki prekurči pa veli:
    "Oči majkine, oli se mać' od te krave, pomisliće da se otelila."
    Sell the Vatican, Feed the World!

Page 24 of 28 FirstFirst ... 14202122232425262728 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istinite poruke iz BiH
    By NightSeeker in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 12-07-04, 13:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •