Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 36

Thread: Bezbjednost saobracaja

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    433
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Bezbjednost saobracaja

    Prije nekoliko mjeseci uveli naši zakonodavci novi Zakon o Bezbjednosti saobraćaja, nekakvee tačkice-mačkice ... a na putevima se gine svakodnevno. Vozi svaka šuša. Komšije Hrvati namjeravaju preduzeti sledeće mjere koje je elaborirao ministar policije Ivica Kirin:

    - Za teže prometne prekršaje policija će ubuduće, osim vozačke dozvole, privremeno oduzimati automobil, motor ili drugo vozilo s kojim je počinjen prekršaj.

    - Vozači koji će ponavljati prekršaje prilikom svakog novog prekršaja plaćat će veće kazne.

    - Na ceste će se uvesti fiksne kamere čije će snimke na sudu biti dokaz za počinjeni prekršaj. Uvođenje fiksnih kamera trebalo bi pridonijeti utvrđivanju i onih prekršaja koji policiji promaknu u redovnim kontrolama prometa. Zakon o sigurnosti prometa na cestama trebao bi se uskladiti sa Zakonom o prekršajima tako da videozapis bude dokaz na sudu.

    - razmatra se i uvođenje težih kazni za one vozače koji ne propuste vozila Hitne pomoći, policije ili vatrogasaca.

    link - http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dan...srece,86197.jl

  2. #2
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    bruka što se radi na drumovima.
    udes za udesom, pojavi se neki saobraćajni komandir koji ni ne trepne dok izgovara "sad je sezona, kontrole su pojačane"
    svaka baba zna da su plavci na barutanu, tu kao svi uspore i svi su fini, dobri, savjesni vozači, prođu 100 metara i fijuuu, ponovo svako po svome, jurnjave, preticanja i tako svake god.
    ovaj kaže "pojačane kontrole" - aha, tako što umjesto jednog rade DVA policajca.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Stvar je u tome da tim ljudima koji redovno prave "teze" prekrsaje nije bas tako jednostavno oduzeti vozacku ili auto. Bar ne na period duzi od par dana, dok im ne dosadi pa povuku veze kako bi se vozacka uredno vratila.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Danak u KRVI,
    za NEIZIVLJENOST i PRIMITIVIZAM,
    iz LICHNOG ISKUSTVA od mjesec dana, najgori i najbezochniji u SAOBRACAJU SU POLICAJCI,
    vodi li neko STATISTIKU, koliko oni UDESA I NESRECA UZROKUJU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  5. #5
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Koliko ja znam, a mozda grijesim, viseo zapis se u nashem pravosudju ne moze uzeti kao valjan dokaz za prekrsaj u saobracaju...
    Just to slip the skin...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ................................!

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Danak u KRVI,
    za NEIZIVLJENOST i PRIMITIVIZAM,
    iz LICHNOG ISKUSTVA od mjesec dana, najgori i najbezochniji u SAOBRACAJU SU POLICAJCI,
    vodi li neko STATISTIKU, koliko oni UDESA I NESRECA UZROKUJU.
    Tacno.

    Prije neki dan, pored sve muke oko saobracajnih udesa, kod Dobrskog sela (iz pravca CT) patrola zaustavila teretni kamion na sred ulice. Ako ces da ga zaobidjes - to cinis preko pune linije, a kako su sa suprotne strane dvije trake (spora i brza), ulijeces pravo u tu "brzu" traku i razmisljas oce li neko krenut da pretice kombi koji ide ka Cetinju. No tek da je tu kraj.... Kamion je, dakle, na sred ulice. Policajac mahanjem ruke preko ulice zaustavlja vozaca koji ide (istina malo brze) sa suprotne strane. Ovaj se zaustavlja na prosirenju, policajac trk prema njemu; covjek izlazi iz kola i posto je kod nas obicaj da se "odseta" do "kolege" koji sjedi u patrolnim kolima, policajac pretrcava ulicu, za njim ovaj... a broj automobila u koloni se samo povecava jer kad organi reda prelaze magistralu svi cekaju.....
    Caesar`s wife must be above suspicion

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    SOA NEBESKA
    Posts
    2,335
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Koliko ja znam, a mozda grijesim, viseo zapis se u nashem pravosudju ne moze uzeti kao valjan dokaz za prekrsaj u saobracaju...
    Grijesis
    Jedan prijatelj je imao sudjenje prije nekoliko dana, i snimak je napravljen iz auta republicke policije[passat opremljen kamerama,radarima i sl.] i snimak koji su prikazali je bio djelotvoran i dovoljan za sud

    p.s. U skorije vrijeme ce biti svi bulevari i raskrsnice u PG pokriveni fiksnim kamerama, u toku je pilot projekAT....
    Oj visoki Durmitore svih planina direktore...

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montagna Negra
    Posts
    1,129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Angry

    Lično znam u zadnje mjesec dva slučaja đe su policajci puštili kolege kod prekršaja đe se minimum uzima vozačka. Isti ćute dostini, il ih zaustave da im se dive novim Ferarijima, nekim trkačkim motorima isl. Isti se umiju ne vezat, pričat na mobilni dok voze, prekoračivat ograničenje brzine...

    Isti opet fataju mene i ostale da se iživljavaju i izigravaju lokalne šerife i išćerivače pravde pošto preśede cijelu smjenu po kafana, pa se onda po medija busaju kolko su vozačkih uzeli, kazni napisali i kako će sve da cvjeta po crnogorskih drumova. Eto kako i kolko su uspjeli...

    Sa zadnjeg press-a koji su imali, i sami su mogli skontat, no treba mozak uključit, da je problem KOME SE NE UZIMAJU VOZAČKE I NE PIŠU KAZNE!!
    Last edited by SyNdRo0m; 17-08-07 at 10:36.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    E NE JADAN,

    NASHI ZAKONI I SUDOVI SU IZNAD JEVROPSKIH,
    MI SMO CHUDO NEVIDJENO, MI SMO IZMISLILI PRAVO I PRAVDU,
    zato smo i SAHRANILI 70 komada LJUDI I ZENA, za ovijeh prvijeh shest mjeseci,
    boli nas QURAC, dje se VOZI , TU SE GINE,
    ako uporedimo sa DANSKOM,
    5,4 mil.stanovnika,
    broj predjenih kilometara 100 puta veci, broj auta 20 puta veci,
    ukupno poginulih na godishnjem nivou oko 300.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #10
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica - Montenegro
    Posts
    1,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E da je sreće zakon bi se jednako sprovodio za nas "obične smrtnike", što i sada rade.... A i za one "tatine i mamine sinove" !!! Jer najlakše je divljati sa dobrim, brzim kolima koja su ti kupili mama i tata! Ali mislim da saobraćajni propisi u CG nikada neće biti jednaki za sve njene građane! Lo$ee

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    433
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I juce je neko poginuo. Tuzno.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    433
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih predlozio ovakvu akciju - da se u svakom gradu otvori besplatna telefonska linija koju bi zvali gradjani i prijavljivali ludake koji brzo voze tj. - tip automobila, registarski broj, lokaciju gdje je primjecen, smjer u kojem je otisao.

    ... nakon toga dispecar poziva saobracajnu patrolu koja pokusava da locira prekrsioca i koriscenjem tehnickih pomagala - radara i kamera pokusa dokumentovati bezbjedosno stetno ponasanje.

    Ukoliko se izvrsilac smiri, prestane brzo voziti jer je primjetio patrolu, treba ga upozoriti da je primjecen i to upozorenje evidentirati u licnom saobracajnom dosijeu (da je srece istog momenta na lap-top racunaru koji je u patrolnom vozilu). U S.A.D. odredjenim kategorijama saobracajnih prekrsioca se u automobil dodaje dodatna tezina kako bi sporije vozili.

    Naravno da je problem i motivacija saobracanih policajaca - naime plata im je ista pisao kazne ili ne radio nista. Ja bih od svake naplacene kazne 10% kao bonus dao policajcu a 20% telefonskom prijaviocu (naravno anonimno i zasticeno, da se ne moze saznati njegovo ime), ostalih 70% bih upotrjebio za obnavljanje voznog parka i opreme saobracajne policije, ali ni slucajno za druge svrhe kao sto se zna ciniti u Crnoj Gori !!!

    Ako bi postojala svjest kod divljaka na drumu, da svakog trenutka mogu biti prijavljeni mislim da bi se zamislili i smanjili gas.
    Last edited by punisher; 17-08-07 at 15:12.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dzaba je 'iljadu milicajaca kad su svi zemljaci sa nekim... Vozio sam se (i stravio) sa drugarom koji milicajcu samo poturi telefon, kada ovaj krene da mu pise kaznu za njegovih 120kmph spram 50 ogranicenja. Moze ti se - diskretno prokomentarisah.

  14. #14
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam za kamere, posto ovo ostalo ne pomaze...

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Jedino neke policajce iz Afrike ili Australije da nam dovedu, no cemo i tu nac neku rodbinsku vezu ili caku...
    Ajde sto se brzo vozi, to nekako i progutam, ali sto se pretice u krivine i na kriticna mjesta to nikako ne mogu da shvatim.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja bih zabranio prenos F1 na TV

  17. #17
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lady Hawk
    Ja nigdje u svijetu bolje i tolerantnije policije nisam srela kao u CG.
    Mogu da im se zahvalim za par opravdanih skretanja/zaustavljanja i toleranciju. Vredjelo je.
    U svijet i u Beograd...
    - Ladan ko taština duša -

  18. #18
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Jedino neke policajce iz Afrike ili Australije da nam dovedu, no cemo i tu nac neku rodbinsku vezu ili caku...
    Ajde sto se brzo vozi, to nekako i progutam, ali sto se pretice u krivine i na kriticna mjesta to nikako ne mogu da shvatim.
    Fino bi te saslusali, pricali sa tobom kao sa đetetom, sve ti davali za pravo, a onda bi ti roknuli kaznu 130$ (610$) za prekoracenje do 10 (20) km/h i skinuli 2 (4) demerit poena, od 6 mogucih ...

    I da, kod njih nema tetaka i kumova ...
    - Ladan ko taština duša -

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Utoliko bolje. Ja sam za
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #20
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Fino bi te saslusali, pricali sa tobom kao sa đetetom, sve ti davali za pravo, a onda bi ti roknuli kaznu 130$ (610$) za prekoracenje do 10 (20) km/h i skinuli 2 (4) demerit poena, od 6 mogucih ...

    I da, kod njih nema tetaka i kumova ...

    Jedini LIJEK,
    za DOMACE KAMIKAZE, da ih oderu po TAKULJINU,
    kako MJAUCHU KAO MACHAD KAD MORAJU DA PLATE, nema toga rodjaka u deseto KOLJENO; KOGA SE NE SHJETE; SAMO DA SACHUVAJU TAKULJIN, e jes PUCHINA JEDNA STOKA GRDNA,
    ali je STO PUTA GRDJA, KAD IMA ZASHTITNIKE I PROTEKTORE,
    TAKO I PRASE ,PRVRNE KORITO; KAD NAPUNI SHUPAK.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Dobro NAM doshla Milodarka,

    FORUM BEZ TEBE NIJE PRAVI FORUM.

    CMOK !
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  22. #22
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mene su zaustavili 8 puta i nevjestu jednom,svaki put je bilo izvolite gospodine zelimo vam ugodan boravak u CG i obratite paznju na saobracajne znake ,hahahahahaha dok u Rvacku 2 put ,(kod Djubrovnika) mi policajac kaze :aaaooooo ti vozis ka Niki Lauda hahahahahhaha reko obrazavi jeli to lose ili odbro ,a on, to ti doje ovako TISUCU I PETSTO KUNA hahahahhahahah ! Ma naski su straota ziva nijedan put me nijesu rebnuli po budjelaru (mada sam spreman platit koko godj bude) plati pa klati jelte !!!!
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Eto za ovakve parase su dzabe kazne
    She is only here to annoy herself!

  24. #24
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zvek koristi svoju ekonomsku moc da podriva pravni sistem
    - Ladan ko taština duša -

  25. #25
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Danmark
    Posts
    255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fino dovest ministra saobracaja u Dansku, pa da ga ovi nauce kako se radi i kaznjava pa ce se nase kamikaze "malo umirit".

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 00:17
  2. Prva Crnogorska Liga - Sezona 2006/2007
    By hercules in forum Ostali sportovi
    Replies: 817
    Last Post: 31-07-07, 17:22
  3. Krivac i Uzrok nesrece na Biocu...
    By shrek in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 221
    Last Post: 21-11-06, 00:02
  4. Zakon o bezbjednosti saobracaja - nejasni detalji
    By Iggy in forum Sve i svašta
    Replies: 40
    Last Post: 24-03-06, 16:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •