Results 1 to 8 of 8

Thread: Proteste pocinjemo u svim gradovima, dizemo Crnu Goru na nog

  1. #1
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    rupcaga pih!
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Proteste pocinjemo u svim gradovima, dizemo Crnu Goru na nog

    Crnogorska opozicija, miting - Neka se Djukanovic izlozi u svoj prirodnoj velicini najblizim saradnicima, prijateljima, mafijasima i Glavnom odboru Demokratske partije socijalista, proteste pocinjemo u svim gradovima, dizemo Crnu Goru na noge, bilo bi mu bolje da umjesto bljuvotina koje izjavljuje, radi na otkrivanju ubica Duska Jovanovica


    (Podgorica, Mina, 25. Jun 2004. godine) - Lideri crnogorske opozicije najavili su večeras da će na protestnom mitingu, sljedećeg četvrtka, saopštiti najnovije konkretne dogovore i odluke opozicionih partija, koje će ubrzati pad režima crnogorskog premijera Mila Đukanovića.

    Oni su, takođe, najavili da bi, nakon sljedećeg protestnog okupljanja, mitinzi opozicije trebali da se prošire i na sve crnogorske opštine, i ponovili zahtjeve za Đukanovićevom ostavkom, formiranjem prelazne vlade bez njega i raspisivanjem vanrednih parlamentarnih izbora.

    U Podgorici je, na trgu Republike, održan sedmi protestni miting opozicije, čiji je cilj organizovanje vanrednih parlamentarnih izbora. Protestnom okupljanju prisustvovalo je nekoliko hiljada građana.

    Komentarišući izjavu Đukanovića, koji je liderima opozicije ponudio da im se "izloži u prirodnoj veličini", kako bi "nad njim obavili vještačenje" i ustanovili da li su tačne tvrdnje glavnog svjedoka seks-trafiking afere Moldavke S.Č., o njegovim fizičkim karakteristikama, politički lider Liberalnog saveza Miodrag Živković, poručio je premijeru da sve što je htio, umjesto opoziciji, izloži svojoj Vladi.

    “Neka se izloži u svoj prirodnoj veličini najbližim saradnicima, prijateljima, mafijašima i Glavnom odboru Demokratske partije socijalista. Oni su zaslužili da im se izloži u svoj svojoj veličini”, kazao je Živković na protestnom mitingu.

    Ocjenjujući “strašnjim”, što u Crnoj Gori “vlada veliki medijski mrak”, on je pozvao sve medije da “više ne skrivaju skandale i zlo iza lika Đukanovića i njegove Vlade”.

    “Strašno što je u Crnoj Gori veliki medijski mrak. Danas su mediji trebali da osvanu sa naslovnim stranicama tipa, ovo je skandalozno, ovaj čovjek mora da podnese ostavku”, ocijenio je lider liberala, poručujući da će opozicija pomoći medijima da razgrnu taj mrak i konačno počnu slobodno da pišu o onome što vide i čuju.

    Prema riječima predsjednika Socijalističke narodne partije Predraga Bulatovića, nakon sljedećeg četvrtka, proteste bi, iz Podgorice trebalo preseliti i u druge gradove, i dići čitavu Crnu Goru na noge.

    “Nas taj način bilo bi izdejstvovano rušenje režima, što je i preduslov za razvoj demokratije u Crnoj Gori i njen put ka Evropi”, smatra Bulatović.

    On je poručio Đukanoviću da bi mu bilo bolje da, umjesto “bljuvotina” koje izjavljuje, radi na otkrivanju stvarnih počinilaca i naručilaca ubistva direktora i glavnog urednika lista Dan Duška Jovanovića.

    “Ukoliko se to ne dogodi, odgovoran će biti onaj koji ima svu vlast u Crnoj Gori i ko je želi pretvoriti u privatnu državu, a to je Đukanović”, kazao je Bulatović.

    Komentarišući izjavu Đukanovića da “Vlada teret siromaštva ravnomjerno raspoređuje”, on je naglasio da je to tačno i objasnio da “jedni umiru od gladi, a da su drugi, koji su bliski režimu, postali crnogorskli tajkuni.

    “Oni su se obogatili preko grbače naroda i žele čitavu Crnu Goru da pretvore u privatnu prćiju. Naš odgovor je otpor toj namjeri. Korak po korak dolaze posljednji politički dani diktaturi Đukanovića”, rekao je Bulatović.

    Podsjećajući da je, prije 15 godina, demokratski svijet srušio Berlinski zid, pobijedio diktaturu i proširio se na sve prostore Evrope, lider Narodne stranke Dragan Šoć, naveo je da “jedan mali, žalosni, tužni, bijedni diktator”, danas hoće na sramotu Crne Gore da obnovi taj zid, ali na jugu Balkana.

    “On hoće da nas ubijedi kako je lopovliuk, mafija, krinimal i korupcija Evropa, a ubijanje novinara i nepošteno suđenje i ukidanje prava na odbranu Evropski način. Hoće da podigne posljednji Berlinski zid na sramotu Crne Gore i čuđenje civilizovanog svijeta”, kazao je Šoć.

    Pozivajući građane da probude usnulog diktatora, koji je zaspao 1948. godine i da ga podsjete da je Berlinski zid već odavno pao, lider narodnjaka najavio je da će na sljedećem mitingu biti objavljen “potpuni politički rat Đukanoviću i poruka da Crna Gora neće biti posljednja tamnica “maloga diktatora i gologa gospodara”.

    Protestnom mitingu prethodila je šetnja od Pravnog fakulteta, pored redakcije lista Dan, zgrada Vlade i Skupštine, do Trga Republike.

    Kolonu su predvodili lideri opozicije koji su nosili transparent na kome je pisalo »Mi ne ljubimo lance«, a protestanti stranačke i zastavu Evropske unije.

    Protestna kolona je u potpunoj tišini prošla pored redakcije lista Dan, a na mjestu gdje je ubijen Jovanović, na trenutak je zastala.

    U nastavku šetnje kolona je podržana zvižducima u pištaljke i udarcima u bubnjeve. Protestanti su skandirali »Milo ubico«, posebno prilikom prolaska pored zgrada Vlade, Predsjednika i Skupštine, a zabilježene su i njihove povećane emocije i uvrjedljive riječi upućene obezbjeđenju tih državnih objekata.
    Crna Gora je Evropa a ne Kolumbija !!!

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iz_dana_u_dan
    Ja sam se prebachio da radim dva posla da bi imao novaca koliko mi treba, nece meni neki konj iz vlade da odredjuje sudbinu. Zaradicu 700 eura mjesechno !!! **** you Milo, I am rich !
    To je pravi stav!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iz_dana_u_dan
    Ja sam se prebachio da radim dva posla da bi imao novaca koliko mi treba, nece meni neki konj iz vlade da odredjuje sudbinu. Zaradicu 700 eura mjesechno !!! **** you Milo, I am rich !
    taj rad
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Iz Monitora:


    SLIKA ČETVRTA: Podgorica, glavni gradski trg, miting udružene opozicije. Čovjek obučen u majicu sa likom Ratka Mladića i natpisom "ne dirajte ga" drži u ruci sliku Miodraga Živkovića. Kasnije, Živkovićeva slika zalijepljena je ispod Mladićeve. "Ne dirajte ih", to je poruka. Prizor u znakove prevodi transgresiju koja se desila odlukom liberala da bezuslovno prihvate savez sa nereformisanim srpskim nacionalizmima. Živković, u pokušaju da se opravda za simboličko samoubistvo koje je Liberalni savez počinio kada je pristao na kohabitaciju sa ratnim strankama obožavalaca lika i djela Ratka Mladića tvrdi da je čovjeka na čijim je grudima on postao jednak Mladiću podmetnuo DB. Niko od opozicionih lidera, kaže, ne poznaje tog čovjeka. Čovjek koji je ustao u odbranu Živkovića, odgovara da je on uredan član SNP i da mu nije jasno kome mogu da smetaju Karadžić i Mladić.

    Nije stvar u njemu pojedincu koji je nešto krivo spojio. Zašto se niko se od opozicionih srpskih stranaka nije dosjetio da kaže kako Mladić i Kradžić nijesu njihovi, no ih je podmetnula policija? Sretna bi bila Crna Gora da je tako: da policija mora da podmeće ratne zločince glavnini opozicionih snaga. Mladić je i dalje junak za Bulatovića, Mandića i Pecu Popovića. Ili su ga se možda negdje u tišini, mučki, odrekli? Liberali su glasanjem za kandidata SRS uputili poruku da je granica pređena i da je prisustvo likova koji mašu Karadžićem i Mladićem - normalna stvar.

  5. #5
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iz_dana_u_dan
    Ja sam se prebachio da radim dva posla da bi imao novaca koliko mi treba, nece meni neki konj iz vlade da odredjuje sudbinu. Zaradicu 700 eura mjesechno !!! **** you Milo, I am rich !
    Gdje mozes raditi dva posla i uzeti 700 eura a da nije na ulici ?

  6. #6
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opozicijo, samo naprijed. Razvrstajte sta je za Hag, zatvor i ludnicu.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gost
    Opozicijo, samo naprijed. Razvrstajte sta je za Hag, zatvor i ludnicu.
    Samo to da su uzeli Zivkovica, i ako je bilmez (mada je demokratski bilmez) na svojim majicama - znaci neki pomak u pravom smjeru.

    No dobro kazes, razvrstaj se...

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Holland
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gost
    Quote Originally Posted by Iz_dana_u_dan
    Ja sam se prebachio da radim dva posla da bi imao novaca koliko mi treba, nece meni neki konj iz vlade da odredjuje sudbinu. Zaradicu 700 eura mjesechno !!! **** you Milo, I am rich !
    Gdje mozes raditi dva posla i uzeti 700 eura a da nije na ulici ?
    A stalno na forumu...???
    Toga ni u Holandiji nema :wink:
    Sami Crnogorci, i niko vise, odlucice slobodno, zakonskim putem, o buducnosti Crne Gore, koja ce, uvjeren sam, biti dostojna svoje proslosti

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •