Page 9 of 12 FirstFirst ... 56789101112 LastLast
Results 201 to 225 of 289

Thread: Stizhe vam shtene... bez panike ;)

  1. #201
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,087
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    pa čišćen je pri davanju vakcine za štenećak dakle nedavno al svejedno mora kod veterinara na pregled.što je sigurno sigurno.mislim da je malo dobio proliv jer se odmah napio vode posle tumabanja al to je bilo pošto je stigao i otad ništa.
    ima neku malu gukicu na leđima al ne znam što je u pitanju.ne primjećujem da ga boli kad mu to diram al i to će veterinar.možda neka manja povreda ili kakav parazit.ko će znat.ovi su mi ispričali kako je vrhunski držan al ne bih rekao prema njemu.nesretnik je željan pažnje i samo juri da se kome od ukućana šćućuri pored noga .bitno je da jede i da je živahan a ostalo će se sve sredit vremenom.

  2. #202
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to gukica moze biti od vakcine. ali moras ga ocistiti od parazita i prije revakcine. ako mu je stomak veliki i ima proliv velika je mogucnost da iam parazita

  3. #203
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    aj neka ti je srecan, pa izbaci neku sliku da vidimo kakav je tigar

  4. #204
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,087
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    fotke okačene u sekciji

    Evo recepture po kojoj ću za neki dan da počnem da ga hranim.Dosta sam pohvala našao po netu pa što da ne,sigurno nije gora od kupovne hrane


    Komponente /Components :

    1 Kukuruzno brasno - " Corn flour " - 15 kg
    2 Psenicno brasno - " Wheat flour " - 17 kg
    3 Mesno - Kostano brasno - " Meat - Bone Flour " - 10 kg
    4 Kostovit ili Dikalcijum Fosfat - " Kostovit or Dicalcium Phosphate "- 2.5 kg
    5 Jecmeno brasno - " Barley Flour " - 5 kg
    6 Psenicne Mekinje - " Wheat Bran " - 10 kg
    7 Psenicne klice - " Wheat Germ " - 10 kg
    8 Mleko u prahu - " Milk powder " -
    9 Sardina - " Sardina " -
    10 Meso ( Govedji Misic ) - " Meat (beef muscle) " -
    11 Krompir Pire - " Potato puree " -
    12 Slanina ili Mast - " Bacon or Fat " -
    13 Sir u prahu - " Cheese Powder " -
    14 Kuvano jaje - " Boiled egg " -
    15 Soja - " Soya " - 22 kg
    16 Riblje Brasno - " Fish meal flour " - 5 kg
    17 Stocni Kvasac - " Stock yeast " - 2 kg
    18 SoL Kuhinjska - " Salt " - 0.5 kg
    19 Premiks Minerala i Vitamina - " Premix minerals and vitamins " - 1 kg

  5. #205
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,087
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Sad sam ga mjerio.U zadnjih 5 dana se popravio nekih 300 grama otprilike.Liči na nešto,nije kost i koža . A i sprijateljio se sa jednim mačetom pa se ponekad i poigraju.

  6. #206
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    super, kad budes mogao stavi neku fotku

  7. #207
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,087
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    a teško ga je sad uvatit.kiša je pa kad se pušti samo manita.dako sjutra bude suvlje pa kad se istrči onda je miran obično

  8. #208
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    732
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li neko iskustva sa rasom cane corso, ma sto treba da obratim paznju i kakv je uopste pas...stize mi stene ovih dana

  9. #209
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,087
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    primijetio sam da se ovom mom u zadnjih 4-5 dana pojavila perut.vidim kao ljuspice po dlaki a i kad prođem kroz nju po koži se takođe vidi.mogući razlozi?

  10. #210
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,087
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Treba mi savjet
    Štene ima za koji dan 3 mjeseca.Zna da podvlači rep pod sebe i da pred strancem ili kad mu se viče legne na leđa kao ono "predajem se".Znam da su to mane kod odraslih pasa pa me interesuje kad i kako treba na tome počet da se radi tj da mu se jača karakter.

  11. #211
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Treba mi savjet
    Štene ima za koji dan 3 mjeseca.Zna da podvlači rep pod sebe i da pred strancem ili kad mu se viče legne na leđa kao ono "predajem se".Znam da su to mane kod odraslih pasa pa me interesuje kad i kako treba na tome počet da se radi tj da mu se jača karakter.
    je li pripadnik neke rase?
    a tu nema pomoci... sto kaze na onoj reklami "ili jesi, ili nijesi", ali rano je za paniku, kako fizicki, tako se stene razvija i psihicki, pa ne mora da znaci da se trenutno stanje nece promijeniti

  12. #212
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,087
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Pit bull.Pa recimo to sa repom je bio presta da radi,al opet se pojavilo zadnjih dana.Bio je bolestan i prestrašen prilično a sad ga izgleda malo hvata frka kad mu se podvikne da siđe sa terase ili da ne radi nešto što ne valja.
    E sad,ovo za okretanje na leđa mu dođe kao da traži igru a meni se to baš ne sviđa,pogotovo ne sa ljudima van porodice.
    Kad je stigao zazirao je i od mačaka i odma podvlačio rep i spuštao se na zemlju al sad to već ne radi nego se igra i juri ih čak(sem kad prećera u igri pa dobije po nosu al i tu kako kad,nekad se povlači a nekad nastavi da im dosađuje)

  13. #213
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Polako, vodi ga na sto vise mjesta, upoznaj sa sto vise situacija, jos je on mali.
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  14. #214
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,087
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Pa i vodim ga.Eto moram izbjegavat još nekih 10tak dana druge pse,zbog revakcine al sa ostalim životinjama se upoznaje polako

  15. #215
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    fotke okačene u sekciji

    Evo recepture po kojoj ću za neki dan da počnem da ga hranim.Dosta sam pohvala našao po netu pa što da ne,sigurno nije gora od kupovne hrane


    Komponente /Components :

    1 Kukuruzno brasno - " Corn flour " - 15 kg
    2 Psenicno brasno - " Wheat flour " - 17 kg
    3 Mesno - Kostano brasno - " Meat - Bone Flour " - 10 kg
    4 Kostovit ili Dikalcijum Fosfat - " Kostovit or Dicalcium Phosphate "- 2.5 kg
    5 Jecmeno brasno - " Barley Flour " - 5 kg
    6 Psenicne Mekinje - " Wheat Bran " - 10 kg
    7 Psenicne klice - " Wheat Germ " - 10 kg
    8 Mleko u prahu - " Milk powder " -
    9 Sardina - " Sardina " -
    10 Meso ( Govedji Misic ) - " Meat (beef muscle) " -
    11 Krompir Pire - " Potato puree " -
    12 Slanina ili Mast - " Bacon or Fat " -
    13 Sir u prahu - " Cheese Powder " -
    14 Kuvano jaje - " Boiled egg " -
    15 Soja - " Soya " - 22 kg
    16 Riblje Brasno - " Fish meal flour " - 5 kg
    17 Stocni Kvasac - " Stock yeast " - 2 kg
    18 SoL Kuhinjska - " Salt " - 0.5 kg
    19 Premiks Minerala i Vitamina - " Premix minerals and vitamins " - 1 kg

    oli okacit dje si nasao pohvale za ovakvu hranu...ovako bi prije hranio prase ili kravu nego psa...
    pas je po prirodi mesozder, i trebalo bi vecina hrane da mu bude porijeklom od mesa...
    ako mislis da je ovo dobra hrana samo naprijed.

  16. #216
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Pa i vodim ga.Eto moram izbjegavat još nekih 10tak dana druge pse,zbog revakcine al sa ostalim životinjama se upoznaje polako
    moj savjet ti je da ga ne priblizavas ni mackama dok ne prodje revakcina bas macaka treba da ga pazis... preporucujem da ga ne dovodis ni u kontakt sa drugim psima dok ne ojaca strpi se par mjeseci posebno kad je strasljiv da ne izazoves kod nejga jos veci strah...

  17. #217
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I moj je revakcinisan prije 2 dana, pa idemo dje stignemo. Mozes a i ne moras, kako oces. Obavezno ga druzi sa drugim psima, pod uslovom da se radi o normalnim, psihicki stablnim jedinkama.
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  18. #218
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,087
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    @zanzibar:to sam na neke forume iskopa.ljudi koji drže po 20tak pasa hrane ih ovim.ja mome jedan ili 2 obroka dajem od te smjese.u to ide i meso,jaja,masnoća,riba.a ako pogledaš sastav ukupni biće ti jasno da je to puno bolje negoli granule .znam ja da bi naj bilo svaki obrok meso al mislim da je malo ko u mogućnosti da im to obezbijedi.
    krava se ne hrani masnoćama.uostalom,ako šarplaninci se podižu na kačamaku i mlijeku ne vidim što bi falilo pitovima.
    znam da je pas prirodno mesožder al ne zaboravi da je pas tokom vjekova prešao u svaštojeda jer živi uz čovjeka.ipak nije on vuk.

    @hamilton : od mačaka ga ne mogu odvojit al to su mačad naša sa kojima je tu odkad je stiga.dako ne dobije ništa od njih kad nije dosad.ne živim u gradu pa da je koncetracija mačaka na jednom mjestu velika.štaviše, uveče ova dva mačeta dođu kod njega i spavaju zajedno(barem ga griju )
    što se pasa tiče znam da ga ne trebam kao malog "bačit u vatru".da mu ne ostanu "kompleksi" pa kasnije bude previše strašljiv ili agresivan na druge pse.al opet čekat da napuni pola godine da bi se prvi put približio psu možda je malo kasno?
    al opet,u okolini i nemam nekih staloženih kučadi sa kojima bi se on složio,čak nisam siguran ni kako bi ova 2 moja mješanca reagovala

  19. #219
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,087
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by oktagon View Post
    I moj je revakcinisan prije 2 dana, pa idemo dje stignemo. Mozes a i ne moras, kako oces. Obavezno ga druzi sa drugim psima, pod uslovom da se radi o normalnim, psihicki stablnim jedinkama.
    Moj je trebao revakcinu da primi prije par dana al se teško razbolio bio i veterinar mi je rekao da sačekam do pred kraj ove nedelje i onda to odradim,da se štene oporavi potpuno.Apetit je povratio, stolica je normalna tako da računam kako ćemo u četvrtak ili petak opet kod veterinara da se i to završi.
    Gledao sam da je preporuka 5-6 dana po revakcini izbegavati druge pse a posle kako oće.

  20. #220
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    @zanzibar:to sam na neke forume iskopa.ljudi koji drže po 20tak pasa hrane ih ovim.ja mome jedan ili 2 obroka dajem od te smjese.u to ide i meso,jaja,masnoća,riba.a ako pogledaš sastav ukupni biće ti jasno da je to puno bolje negoli granule .znam ja da bi naj bilo svaki obrok meso al mislim da je malo ko u mogućnosti da im to obezbijedi.
    krava se ne hrani masnoćama.uostalom,ako šarplaninci se podižu na kačamaku i mlijeku ne vidim što bi falilo pitovima.
    znam da je pas prirodno mesožder al ne zaboravi da je pas tokom vjekova prešao u svaštojeda jer živi uz čovjeka.ipak nije on vuk.
    upravo to sto si naveo je razlog pravljenja takve mase za prehranu pasa...drzati 20 pasa je veoma skupo! koje god rase da su ti psi...
    koncentrati za prehranu krava, svinja itd. su veoma slicni granulama, u njima su samljeveni otpadci zivotinja, i razni dodaci...zato i kad hranis zivotinju sa takvom hranom znacajno brze dobija kilazu...jer je pravljena da tovi.

    granule su nuzno zlo, ali makar je neko strucan pravio recept za tu hranu, i radio analize kad je napravi...znas koliko proteina i vitamina ima...
    procitaj po netu o "zdravoj" hrani za pse...pocni od ovoga:
    http://www.google.com/#sclient=psy&h...a096ba63ca8429

  21. #221
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,087
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Na BK forumu ima dosta toga na ovu temu i o BARF.Dosta sam i pročitao.I za ove recepte imaš analize i koliko u procentima ima proteina i ostalog.Kad iskopam odakle je sve poteklo poslaću ti.
    Kao što gore rekoh,jes naj hranit sa mesom čistim isl al nisam siguran koliko se ima mogućnosti.Ja mom dajem ovo + meso + kisjelo mlijeko ili sir + granule +kosti ili hrskavica i još ponešto(jaja itd).On je štene sad i treba da dobija na težini tako da ne vidim lošu stvar u ovom načinu hranjenja.Znam da često kažu treba jedna vrsta hrane i gotovo al opet po meni je to totalno pogrešno.Nijedna hrana ne može sadržati sve potrebno za razvoj organizma.
    Što se samih granula tiče u potpunosti se slažemo da jesu nužno zlo.Koliko god ih falili i odobravali.Ako firma koja ih proizvodi finansira nekog veterinara sigurno da neće pljuvat po njoj i po njenoh hrani

  22. #222
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by oktagon View Post
    I moj je revakcinisan prije 2 dana, pa idemo dje stignemo. Mozes a i ne moras, kako oces. Obavezno ga druzi sa drugim psima, pod uslovom da se radi o normalnim, psihicki stablnim jedinkama.
    jes al tvoj pas sa dva tri mjeseca je ka odrasli pas nekome od godine ,
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  23. #223
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,087
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Sad tek vidim da je njegov SAO .Ovaj moj sa godinu ako bude imao tu veličinu .To je velika razlika,pogotovo za ovo godišnje doba đe Oktagonov ne osjeća hladnoću a moj se smrzne ako li kiša pada jer ima kratku dlaku tj po stomaku skoro da je nema.O visini i težini neću ni da pričam.Nesrećnika je bolovanje baš bilo uništilo al srećom apetit se vrati pa se rebra ne vide više a i ni kukovi skoro

  24. #224
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Budva
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poklanjam musko stene mjesanca (majka dodz , otac labrador). Ne mogu da ga drzim u stanu jer zivim privatno, a gazda je neumoljiv po tom pitanju. Mali je kao bombonica. Poklanjam iskljucivo ozbiljnoj osobi koja bi ga drzala u stanu i obezbijedila mu ,,udoban zivot" - kako sa ishranom, tako i sa higijenom. Pisite na e-mail : [email protected] sa naznakom REX ili ovdje na forumu PM. POZ

  25. #225
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    o da ce se batalit ovi izraz dodz najsrecniji bi bio ................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

Page 9 of 12 FirstFirst ... 56789101112 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem shtene samojeda
    By Genocide in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 03-09-06, 17:32
  2. Kupio bih shtene njemackog boksera...
    By pojma nemam in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 18-08-06, 11:48
  3. Jesen stizhe, Dunjo moja
    By KRKNA in forum Film
    Replies: 23
    Last Post: 14-11-04, 23:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •