Page 11 of 12 FirstFirst ... 789101112 LastLast
Results 251 to 275 of 289

Thread: Stizhe vam shtene... bez panike ;)

  1. #251
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    388
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Azil se nalazi kad prodjes zadnju stanicu cetvorke tj onaj kamp gdje su romi,i samo produzis jos nekih 400m prema cijevni sa desne str. Pitaj bilo koga na konik, svako ti zna rec.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #252
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    299
    Thanks Thanks Given 
    121
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Na poklon bih dobio zlatnog retrivera, ali nikako ne mogu da nagovorim roditelje da prihvatimo poklon. Moze li mi ko pomoc, kako da ih omeksam i da prihvate ? D

  3. #253
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Pokloni ga meni pusticu te da se druzite svaki dan on 16 do 17 h

  4. #254
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aR1xXx View Post
    Na poklon bih dobio zlatnog retrivera, ali nikako ne mogu da nagovorim roditelje da prihvatimo poklon. Moze li mi ko pomoc, kako da ih omeksam i da prihvate ? D
    "Dragi roditelji, želio bih da shavtite moju potrebu da imam kućnog ljubimca. Osim toga što neizmjerno volim životinje, smatram da je ovo neophodno na putu mog sazrijevanja i dostizanja većeg stepena odgovornosti, jer ću postati odgovoran za jedno biće. Takođe, psi nas mogu naučiti i nečemu što je neprocjenjivo, a to je iskonska bezuslovna ljubav, a siguran sam da ćete vremenom i vi to osjetiti i tretirati psa kao još jednog ravnopravnog člana porodice.
    Kućni ljubimac nas sve može učiniti samo srećnijim a i dokazano je da osobe koje imaju kućne ljubimce su manje izloženi stesu, ili kada se dese stresne situacije uz prisustvo ovako divnih bića brže izlazimo iz tog stanja. Poštujem vaš stav, ali se nadam da i vi razumijete koliko je ovo važno za mene. "

    Kad sam dovela Lasju, moji nisu bili oduševljeni, a sad im je najveći strah da ću je odvesti sa sobom. Eto toliko su je zavoljeli Nadam se da će te roditelji razumjeti, evo ti gore neke smjernice pa sam vidi šta ćeš još dodati.
    Last edited by Břgíńjĺ; 10-02-14 at 02:30.

  5. #255
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by aR1xXx View Post
    Na poklon bih dobio zlatnog retrivera, ali nikako ne mogu da nagovorim roditelje da prihvatimo poklon. Moze li mi ko pomoc, kako da ih omeksam i da prihvate ? D
    Koliko imas godina?
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  6. #256
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    299
    Thanks Thanks Given 
    121
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    imam 16 godina, otac mi je toliko tvrdoglav, kaze da nemamo dovoljno mjesta u dvoriste (oko 200m2), da ne smeta komsijama, da treba odrzavat boks, da treba da se iskopa septicka jama...kaze da nisu problem novci, ali nikako nece da pristane...

  7. #257
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Kuca do mene je slicna situacija... Pored dvoje djece tvojih godina, retriver je u 95% slucajeva u setnji sa jednim od roditelja... Vjerovatno ti se otac pribojava ovakvog ishoda...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  8. #258
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by aR1xXx View Post
    imam 16 godina, otac mi je toliko tvrdoglav, kaze da nemamo dovoljno mjesta u dvoriste (oko 200m2), da ne smeta komsijama, da treba odrzavat boks, da treba da se iskopa septicka jama...kaze da nisu problem novci, ali nikako nece da pristane...
    Pazi ja kapiram da ti stvarno zelis psa, necu to da dovodim u pitanje ali bih te zamolila da razmislis dobro. Prvo u godinama si kad imas razna interesovanja, setnje, prijatelji, neki sport, umjetnost, filmovi, skola, i td. Izracunaj koliko ti vremena ostaje da se stvarno posvetis tom psu. Pas nije samo zivotinja, to je clan familije, jedan zivot za koji ste potpuno odgovorni. Da li ces za godinu, dvije, biti i dalje zainteresovan za tog psa, da li ces imati vremena za njega, da li ces biti istog misljenja kao sad? Ja potpuno razumijem tvog oca, sve sto je on nabrojao je samo jedan djelic od svega sto trebas uraditi, kapiram da covjek ne zali pare, i da mu sa te strane nista ne bi falilo, ali zivotinja u kuci zahtijeva paznju 24h na dan. Onda, zlatni retriver je pas koji mnogo voli da se igra, voli djecu posebno, ne mozes ga ostaviti 5-6 sati ispred kuce da iskulira nikako. Ja ti savjetujem da ipak malo sacekas, dok ne budes potpuno siguran. U 90% slucajeva obaveza oko zivotinje ostane na roditeljima, ljudi se zalete uzmu psa, i kasnije sta se desava ocigledno je kad vidimo ovoliki broj lutalica. Ako cesto putujete, idete negdje za praznike, tu opet pas ispasta. Ipak ti razmisli.
    Last edited by Daljina_; 11-02-14 at 08:29.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  9. #259
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,689
    Thanks Thanks Given 
    1,738
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Danas kao grom iz vedra neba, dolazi sestra sa stenetom sarplaninca
    Ja sam planirao da nabavim psa ali jos uvijek nisam sebe pripremao za tu ulogu.
    Nisam imao psa u zadnjih 10tak godina pa sam skroz ispao iz forme.
    Malisa ima tek 2 mjeseca.
    Sjutra idem da upoznam prethodnog vlasnika i da pokupim par informacija.

    Molim vas pomazite
    Hvala!
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  10. #260
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sad ne znam sta te zanima, najbolje da ti konkretno pitas.

    Najbolje da ima dva obroka dnevno, pa se potrudi dok napuni jednu godinu da to svedes na jedan obrok.
    Moras znati da je stene sarplaninca (iako beskrajno slatko) jako zahtjevno, moras ga hraniti najkvalitetnijom mogucom hranom, jako brzo ce dobijati na tezini.
    Krzno mu je takodje zahtjevno pa ga moras cetkati, oko vakcinacije i ostalih stvari najbolje da podjes u vet ordinaciju pa se sa njima dogovori da ne bih ponavljala isto sa drugih tema, ili vidi temu o vakcinaciji pasa.
    Uglavnom kao sto rekoh pitaj pa odgovaram
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  11. #261
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    Danas kao grom iz vedra neba, dolazi sestra sa stenetom sarplaninca
    Ja sam planirao da nabavim psa ali jos uvijek nisam sebe pripremao za tu ulogu.
    Nisam imao psa u zadnjih 10tak godina pa sam skroz ispao iz forme.
    Malisa ima tek 2 mjeseca.
    Sjutra idem da upoznam prethodnog vlasnika i da pokupim par informacija.

    Molim vas pomazite
    Hvala!
    Posto je sarplaninac - pored dobre hrane ti je jako bitno da mu zadovoljis sve potreba vitamina i kalcijuma... oni brzo rastu i tezaju i kosti znaju da stradaju od toga ako se lose hrane.
    Dodatno - kupi u petshop tabletu za ciscenje od aprazita, sacekaj 5-6 dana i odma ga vodi na vakcinaciju posle toga. Ako ga ne ocistis od parazita unutrasnjih, nece ga vakcinista pa da ne ides 2put.

    Sto se hrane tice - ja svojem avlijaneru dajem Joseru junior (2e je kilo kod mog veterinara) - oblicna hrana sto se balansa tice + AD kapi - VODENE
    Evo ti 'utosak' josere
    http://0.tqn.com/w/experts/Dog-Food-...era-junior.jpg

    Sto se krzna tice - trebace ti neka fina cetka i moraces mu (ko i svim 'klempavim' psima) pratit stanje usiju da se ne prljaju...

    Kupi mu i neke stapice za zube da glodje (sto prije pocne to bolje ) i kakvu plisanu zivotinju (obavezno da je bez plasticnih ociju itd koja se mogu ocupat i progutat)

    Na kraju - kod veta se posavjetuj oko ostalog.

    Kucicu odma pravi/nabavljaj ogromnu... ako ces i box da radis - spremi jedno 200 eura
    I box ako budes radio - nemoj ga svog betonirat - obavezno stavi dio (ili cijeli) koji ce biti od sljunka ili nekog sitnog kamena (manje ce da smrdi = narocito ljeti )

    Dodatno - kad odraste mozes da predjes da ga hranis na mlejvenu piletinu (oko 0.6 eura kilo) - ali da znas da nju moras kuvat + da mu moras dodavat vitamina.
    Samo da znas - ako ga prebacis s granula na meso - nikad ga na granule neces vrati
    Mada opet - on moze pojes 3kg piletine pa ti vidi sta ce ti biti isplativije kasnije

    P.S. I ako mu napravis box - moras mu obezbijedit ladovinu - cupko je to - bice mu vruce
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  12. #262
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dodatno - kad odraste mozes da predjes da ga hranis na mlejvenu piletinu (oko 0.6 eura kilo) - ali da znas da nju moras kuvat + da mu moras dodavat vitamina
    Nikako samo na mljevenu piletinu, ona moze biti max pola obroka za sarplaninca, treba dodavati i vitamine i razne druge sitnice, prelive itd.
    Sarplanincu treba meso, i to pravo meso, u redu su i granule i sve ostalo ali crveno meso je za njega posebna poslastica.
    Mada je njemu zivot u Pg mucenje, dzaba hladovina i dvoriste, treba mu prostor, treba mu niza temperatura, on ima potrebu da se dobro istrci, da se izvalja u snijegu... Ja bih iskreno dobro razmislila, ali vec sta je tu je.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  13. #263
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    Danas kao grom iz vedra neba, dolazi sestra sa stenetom sarplaninca
    Ja sam planirao da nabavim psa ali jos uvijek nisam sebe pripremao za tu ulogu.
    Nisam imao psa u zadnjih 10tak godina pa sam skroz ispao iz forme.
    Malisa ima tek 2 mjeseca.
    Sjutra idem da upoznam prethodnog vlasnika i da pokupim par informacija.

    Molim vas pomazite
    Hvala!
    Evo i ja malo da te isprepadam. Za granule znace u Pet shopu sve samo kazi rasu i starost. Posle samo pratis upustvo o dnevnoj gramazi (kolicini) i to mu dajes tako sto podijelis na: moja preporuka do 6 mjeseci 3 manja obroka dnevno. A onda do 12 mjeseci 2 obroka.

    Od domace hrane stenetu sarca mozes i pozeljno je davati: jogurt, kuvani kropir, zumance (bez bjelanceta), tjestenine, nezacinjeno meso (po mogucnosti kuvano). Ne davati: mlijeko, bjelance, zacinjeno meso, supe iz kesica, pastete, virsle. Sa zivim mesom ja bih poceo malo kasnije (6 mjeseci). Uz granule mogu jos ici i vitamini. Posebno kalcijum tablete zbog jacanja kostiju. Mada danas sa najkvalitetnijim i najskupljim granulama vitamini su nepotrebi. Vodi racuna da nije predebeo dok je stene najbolje je sto bi rekli da je vitke linije jer se pod velikom tezinom kosti koje su kod steneta jos mlade i meke savijaju krive itd. Znaci bolje sarca hraniti kvalitetno nego loseg kvaliteta a kolicinski mnogo. I umalo da zaboravim do 6 mjeseci najstrozije izbjegavati stepenice, uspone itd upravo zbog krivljenja kostiju prednjih nogu.
    Last edited by Byk-e; 11-06-14 at 16:53.
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  14. #264
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Od domace hrane stenetu sarca mozes i pozeljno je davati: jogurt, kuvani kropir, zumance (bez bjelanceta), tjestenine, nezacinjeno meso (po mogucnosti kuvano).
    Naravno, ovo je sve jako bitno, dodala bih jos pirinac, tjestenina ima posebno da se kupi samo za pse, u raznim bojama cijena je smijesna jer se prodaje u velikim dzakovima, mada i ova sto je ljudi koriste nije losa za njih. Meso je najbolje da bude kuvano jer pripremljeno na bilo koji drugi nacin nije bas dobra opcija.
    Znam od iskusnih ljudi kad su sarplaninci u pitanju da im daju navece kasiku meda u jogurt, zasto to, ne bih bas znala reci.
    Palentu koriste mnogi ljudi u ishrani pasa, pomijesanu sa granulama ili mesom, isto je super opcija.

    Mada danas sa najkvalitetnijim i najskupljim granulama vitamini su nepotrebi.
    Ovo je takodje tacno, zato sam i pomenula da ga hrani najkvalitetnijom hranom, jer je ona ovakvom psu zaista neophodna. Od nekih "obicnijih" granula ce on dobijati na tezini, ali nedostaci ce biti uocljivi tek kasnije.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  15. #265
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima oko ishrane pasa (stenadi) dosta podiljenih misljenja. Neko je za mlijeko neko protiv. Neko za zivo meso neko protiv. U svakom slucaju od mlijecnih proizvoda jogurt je najbolja opcija. Zivo meso je dobro tkdj ali da je proslo vet inspekciju. Evo koga interesiju to sve potanko link knjige Osnovi kinologije od najcjenjenijeg exyu sudije za njemacke ovcare i uopste exyu kinologiju. Radi se naravno o Obradu Djokicu pa koga zanima neka tu potrazi vise: http://www.scribd.com/doc/47252367/O...Kinologije-132
    Last edited by Byk-e; 12-06-14 at 16:09.
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  16. #266
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    In The Sky
    Posts
    3,314
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Ja sam ovo odavno prebrodio imam psa vec 2 godine...

  17. #267
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,689
    Thanks Thanks Given 
    1,738
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Ja prvo da vam se zahvalim na savjetima. Uveli ste me u materiju, sad se vec snalazim

    Inace pas je mjesanac. Majka mu je SOP a otac...cekam da vidim malo kad poraste

    Zove se Bosko
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  18. #268
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    152
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam znao dje da pitam pa evo odje.. Ako neko vrsi transport stenadi iz Srbije za CG neka mi se javi privatnom porukom.

  19. #269
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Da ozivim ovu temu malo ��
    Za 15ak dana mi stize stene Pit-a i imace mjesec dana.. Vec imam jednog psa imao je 3 mjeseca kad smo ga dobili i prosao sam te neke osnovne stvari ali s'obzirom da ce ovaj imati mjesec dana, imate li neke savjete sto i kako, ne vjerujem da ce se hraniti granulama ili se varam? Pucajte sa savjetima. . .

  20. #270
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nemam ti kad View Post
    Da ozivim ovu temu malo ��
    Za 15ak dana mi stize stene Pit-a i imace mjesec dana.. Vec imam jednog psa imao je 3 mjeseca kad smo ga dobili i prosao sam te neke osnovne stvari ali s'obzirom da ce ovaj imati mjesec dana, imate li neke savjete sto i kako, ne vjerujem da ce se hraniti granulama ili se varam? Pucajte sa savjetima. . .
    za pocetak ako iako mozes odlozi dolazak . stene se ne uzima pre osam nedelja starosti !!!

  21. #271
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    za pocetak ako iako mozes odlozi dolazak . stene se ne uzima pre osam nedelja starosti !!!
    Ne mogu da odlozim, dobijam stene na poklon oce coek da mice... Sad pucajte sa savjetima cime ga hraniti kako ga ocistiti od raznih za*ebancija i sto je najprece da mu se nabavi...

  22. #272
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ova tema moze pod kljuc lagano. . . LOCK
    Last edited by nemam ti kad; 11-07-16 at 02:32.

  23. #273
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,561
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Ajde ovdje da pitam. Kojeg proizvođača hrane za štene preporučujete? Royal? Ili nešto drugo? Gdje je najpovoljniji Royal?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  24. #274
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    120
    Thanks Thanks Received 
    396
    Thanked in
    197 Posts

    Default

    Farmina N&D sa bundevom. Zadnja 2 psa su mi je jeli i ubjedljivo najbolje rezultate daje(sjajna dlaka, mala tvrda stolica, energije tonu, krzno bez mirisa)
    Royal je iz mog iskustva dobra za izbirljive pse jer su je "zacinili" majstorski pa je psi obozavaju. Moj prosli pas je u jednom trenutku odbijao da jede teletinu, al zato je u slast jeo royal. E sad, sto se tice kvaliteta, farmina je jedno 5x bolja, a malo jeftinija.

    Royal sam uzimao u Kalia vrtnom centru jer znam da me povoljnije tamo ispadala na dzak. Farminu uzimam u onom maleckom petshopu u gradicu pejton. 60 eura je dzak od 12 kg.

  25. The Following User Says Thank You to Milosmmm For This Useful Post:


  26. #275
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,561
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Ja sam do sad (evo mjesec dana) koristio Happy Dog. Fino napreduje. Nema nikakvih problema. Al pretpostavljam da nije u rangu sa Royal, Acana itd. Neko je na forumu hvalio i Cibau. Ne znam gdje ima kod nas i po kojoj cijeni.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Page 11 of 12 FirstFirst ... 789101112 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem shtene samojeda
    By Genocide in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 03-09-06, 18:32
  2. Kupio bih shtene njemackog boksera...
    By pojma nemam in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 18-08-06, 12:48
  3. Jesen stizhe, Dunjo moja
    By KRKNA in forum Film
    Replies: 23
    Last Post: 15-11-04, 00:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •