Results 1 to 14 of 14

Thread: Odnos drzave prema porodicama stradalih i povrijedjenih u nesreci na Biocu

  1. #1
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Odnos drzave prema porodicama stradalih i povrijedjenih u nesreci na Biocu

    Prije 2 dana je bilo tacno godinu ipo dana od zeljeznicke nesrece na Biocu. Vlada CG je obecala mnoge stvari i beneficije za porodice stradalih i povrijedjenih u ovoj nesreci. Nazalost, dosta od obecanog nije ispunila sto je svakako velika sramota za drzavu Crnu Goru.
    Evo i teksta iz DAN-a, samo nemojte odmah da ospete paljbu po tim novinama, vec ako zelite prokomentarisite ono sto su rekli ljudi na ovoj konferenciji za novinare prekjuce, a u ova 2 dana niko iz Vlade nije to demantovao, sto znaci da ti ljudi ne lazu.


    Nevladina organizacija "Voz neprebola-Bioče 2006" traži izgradnju primjerenog spomen-obilježja za žrtve željezničke tragedije na Bioču. Idejno rješenje za spomenik uradile su arhitekte Irfan Ramčilović i Bato Šćepanović. Predloženo arhitektonsko rješenje podrazumijeva izgradnju platoa na tri nivoa sa postoljem i pločom na kojoj bi bila ispisana imena stradalih uz njihove slike u suzama. Na srednjem nivou platoa bili bi prikazani vagoni.
    Vladan Vuksanović, jedan od vlasnika imanja na kome se desila tragedija spreman je da ustupi to zemljište za izgradnju spomenika. Taj teren mu je svojevremeno oduzet pa smo uputili dopise relevantnim institucijama i pojedincima da prime našu delegaciju po tom pitanju, ali odgovora nema. Očekivali smo da će Glavni grad, Republika ili Željeznica naći dovoljno sredstava i mogućnosti da se izgradi primjereno spomen-obilježje - podsjetio je Vesko Vlahović.
    Nedovoljna realizovanost obećanog od strane nadležnih za liječenje povrijeđenih, stipendije đaka i studenata, neophodna dugoročna novčana pomoć glavni su razlog postojanja ove NVO, koja pomaže povrijeđenima iz tragedije.
    Radnica Željeznice Biserka Boričić je u nesreći izgubila muža, koji je takođe radio u toj kompaniji. ŽCG je, kaže, bila obećala zaposlenje njenom sinu Ivanu na isto radno mjesto nastradalog oca. Međutim, obećano nijesu ispunili. ]- U Željeznici radim 21 godinu, a pokojni suprug je u njoj radio skoro 30 godina. Posle godinu i šest mjeseci šta reći! Nadam se da će shvatiti da su pogriješili i možda grešku ispraviti - nada se Boričićeva.
    U nesreći teške povrede je zadobio Bjelopoljac Duško Jovanović – ostao je više od 50 odsto invalid. - Prošle godine boravio sam u Igalu na rehabilitaciju. Ove godine na predlog doktora iz Bijelog Polja dobio sam uput za konzilijum u Kliničkom centru Crne Gore, gdje sam dobio uput za 20 dana za Igalo. Međutim, Fond za zdravstvo iz Bijelog Polja me je odbio, sa obraloženjem da nijesam ove godine imao operaciju i rekli da je za nas iz tragedije osnovan poseban fond. Zašto me ovaj fond odbija i uskraćuje pravo na dalji život. Kakav je to odnos prema nama - pita Jovanović.
    Milena, kćerka Vukice Raičević, učenica je Medicinske škole i zadobila u vozu teške povrede, stoji u nalazima Sudsko-medicinskog instituta. Međutim, komisija Kliničkog centra okarakterisala je njene povrede kao lakše.
    -Moja ćerka je imala sedam dijagnoza. Ima povrede kičme, a otkazalo joj je pola stopala. Pomogli su me direktor Aerodroma, Milovan Đuričković te kolege i sindikat da se operiše u Beogradu. Mileni je neophodna još jedna operacija koljena u septembu - priča Raičevićeva.
    Last edited by Matadorr; 26-07-07 at 00:31.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,405
    Thanks Thanks Given 
    2,819
    Thanks Thanks Received 
    4,022
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Sramota. Bruka i sramota. Od ligavaca iz Vlade nikad nista po slicnim pitanjima, a ljudi pomislis, ajde ovo je velika tragedija, bice malo ozbiljniji.
    Sram ih i stid bilo, vazno je da su poslanici dobili 13tu i 14tu platu :mad:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #3
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa to ja samo hocu da istaknem, nista politicki, jer znam da ni ovi iz opozicije ne bi bolji bili, ali treba da smo LJUDI na prvom mjestu!
    a ova nesreca mnoge nikad nece vratiti u normalan zivot nazalost...

  4. #4
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Heh, pokupili su to malo politickih poena u danima nakon nesrece, a kada se prasina malo slegne, onda nazad na stare obicaje.

    U svemu tome, najmanje mi je jasna susta glupost vlade. Dobro, znamo da se ljudi u politickom vrhu vode samo beskrupuloznim interesnim ciljevima, pa neko preveliko ispoljavanje iskrene ljudskosti sa njihove strane nije ni za ocekivati. Ali bar su trebali dobro znati da ce neko prije ili kasnije izaci u javnost ako se poseru i u ovu situaciju, i da ignorisanjem zrtava nista nisu dobili...

  5. #5
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cekaj, zar one pare koje smo skupljali nijesu posle direktno porodicama povrijedjenih?

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    UnDeRgRoUNd
    Posts
    3,253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to ti mislis,zna se dje u pare posle,u banku,pa se pomalo uzimalo i stavljalo u neke dzepove sve po potrebi
    nekako se sve to zatashkivalo,danas rijetko ko i da pomene sem ljudi koji su izgubili nekog tamo ili imaju u porodici invalida
    tako ce i ostati izgleda...
    Viktorija Badza! um zu sehen,dich nacktauf dem Nordpol !

  7. #7
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je clan najuze porodice bio u vozu i pukom srecom ostao ziv, zato znam kako se osjecaju porodice ljudi koji su izgubili svoje najblize.
    Nego bitno je da se lopovski dzepovi napuno do vrha, ali se nadam da ni njihova nece goreti do zore.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ne mogu da vjerujem zivota mi. To je stvarno najgori bezobrazluk! Pih! Zgadi mi se...

  9. #9
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a i Skupstina cuti, niko da progovori o tome, bitno je da je njima dobro i da njima KRVAVO zaradjene plate ne kasne...

  10. #10
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BLASTER View Post
    to ti mislis,zna se dje u pare posle,u banku,pa se pomalo uzimalo i stavljalo u neke dzepove sve po potrebi
    nekako se sve to zatashkivalo,danas rijetko ko i da pomene sem ljudi koji su izgubili nekog tamo ili imaju u porodici invalida
    tako ce i ostati izgleda...
    e ako je neko TE pare ukrao... dabogda ih namjenski potrošio.
    samo to ću reć...
    a uopšte me ne bi ništa više iznenadilo

  11. #11
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ukrao ih jeste, jer nijesu podijeljene onima kojima su bile namijenjene. Jeste da niko normalan od porodica stradalih i povrijedjenih ne zeli da zaradjuje na ovakvim primjerima, ali zasto da im neko krade ono sto su skupili gradjani i razne organizacije odavde i inostranstva.
    Sigurno nisu davali te pare da bi neko od lopova sa vlasti kupio neku jahtu i sl...

  12. #12
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Matadorr View Post
    Ukrao ih jeste, jer nijesu podijeljene onima kojima su bile namijenjene. Jeste da niko normalan od porodica stradalih i povrijedjenih ne zeli da zaradjuje na ovakvim primjerima, ali zasto da im neko krade ono sto su skupili gradjani i razne organizacije odavde i inostranstva.
    Sigurno nisu davali te pare da bi neko od lopova sa vlasti kupio neku jahtu i sl...
    Ne radi se, prijatelju, zele li oni, porodice, da zarade na tome... jer ja zelim! Ja sam uplatio (neku crkavicu) i ocu da je do posljednjega centa podijeljen onima kojima sam namijenio! Ne ni za lijecenje, niti za drzavne takse, vec za ono za sto sam mislio da sam dao - kesh, direktno porodicama. Ufff eo me stomak zabolje od tih govana.. Jos jednom pih!!!!!

  13. #13
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaju to porodice i budi siguran da su zahvalne, nego ne mogu one neciji prljav obraz popravljat...

  14. #14
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    Ne radi se, prijatelju, zele li oni, porodice, da zarade na tome... jer ja zelim! Ja sam uplatio (neku crkavicu) i ocu da je do posljednjega centa podijeljen onima kojima sam namijenio! Ne ni za lijecenje, niti za drzavne takse, vec za ono za sto sam mislio da sam dao - kesh, direktno porodicama. Ufff eo me stomak zabolje od tih govana.. Jos jednom pih!!!!!
    ..................

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. help
    By Mina_Murray in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-04, 22:03
  2. 14 mart 2002 dan rodjenja Srbogore
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 16-02-04, 18:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •